Glukozamin – naročanje iz ZDA

saba · 124191

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #240 : 03 Oktober 2013, 10:10:28
Pred časom sem nekje dobila info kaj je not. V glavnem jaz ostajam pri tem, če bo potreba po čem konkretnejšem pa bom takrat menjala.
jointcare prašek me stane 35 eur in drži dobra 2-3 mesece. Zdej sem brez šihta in hja, bo treba gledat na to, ker se mojim doma itak zdi brezveze to dodajat, kaj šele kupovat. Tk da, smo šparovni zdej. Drugače pa pred časom je veljalo da sta Cortaflex in Cosequin daleč najboljša pripravka zaradi majhnosti molekul in precej boljše absorpcije.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #241 : 03 Oktober 2013, 10:43:54
Hm, vidim da je tole staro, pa vseeno.. Mojemu je bilo prvic, ko ga je dobil tisto noc slabo, pa ob menjavi doze ponovno. Ni bruhal, samo slinil se je in oblizoval, naslednji dan je bilo ok. Koliko casa si pa vztrajala? Mogoce bi se prebava naglihala? Lahko pa tudi poiskusis drugega proizvajalca, seveda, samo smotano je, ker po vecini se tablete prodajajo v velikih kolicinah, pa ni lih lustno testirat kaj bo odgovarjalo  :-[

Sem poizkusila dajati v manjši količini kot pa je priporočena glede na velikost psa pa ni bilo nič boljše. Nisem vztrajala, ker nisem hotela da bi se mu spet analne žleze zamašile. Imam še skoraj polno škatlo doma.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #242 : 03 Oktober 2013, 12:24:54
čara jaz sem tudi brez sihta in tudi gledam na eure. Pa dajem za 90 tablet 40 eur, ima jih pa za tocno 3 mesece (ampak kot sem ze rekla, dajem manj kot celo dozo - se pravi samo eno tableto namesto 1.5, ker dobi ostalo iz Acane).

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Odgovori #243 : 03 Oktober 2013, 13:06:30
Če koga zanima...

Na slovenski trg smo plasirali izdelek Premium Glukozamin. Vsebuje 120 kapsul po 361,5 mg Regenasure (patentirana blagovna znamka glukozamina). Preračunano to znese 300 mg čistega glukozamina na kapsulo.

Trenutno poteka na FB ugodna akcija z brezplačno poštnino. Preverite FB stran Premium Glukozamin.

V osnovi je klasifirican kot prehransko dopolnilo.

Za več informacij o izdelku nas seveda lahko kontaktirate.

Matej




Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #244 : 03 Oktober 2013, 13:22:19
Meni je cenovno najbolj ugoden jointcare prašek. Ga imam ob hrani, ki vsebuje glukozamin za skoraj pol leta. Ampak letos poleti sem malo prekinila z dajanjem, samo hrana je ostala z glukozaminom in ni imela nekih težav, kljub rednim treningom agilitija. Ker sem imela ravno goro kuponov za popust v MR. petu, sem potem rekla, da kupim ta dr. Alderjev prah, ker si je vseeno ne upam pustiti predolgo brez dodatkov... No, naslednji bo spet jointcare, ker imam do sedaj dober izkušnje z njim (ne glede na podatke o vsebnosti glukozamina).



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #245 : 03 Oktober 2013, 13:53:14
Roxy za kok casa pa mas eno pakiranje?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Odgovori #246 : 03 Oktober 2013, 13:54:25
Še ena fotografija izdelka.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #247 : 03 Oktober 2013, 14:56:31
Jointcare prašek imaš za za medium/large psa 4 mesece, za gigante padobra dva meseca. Jaz dajem 33kg psici 2/3 merice (1 merica je približno 2g). Tako da moram popravit pri nas zaloga načeloma traja okoli 4 mesece (razen ko čara pomotoma pretira z uporabo :D )

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #248 : 03 Oktober 2013, 21:17:32
Jaz imam za 26Kg psico, kadar nima težav, za vsaj 5 ali 6 mesecev (plus hrana, ki vsebuje glukozamin) - dajem 1/2 merice, namesto 2/3. Če ima težave, pa dajem občasno večjo dozo in traja nekje do 5 mesecev. Ampak mislim, da več kot dve pakungi na leto ne kupim. Mi je ravno to všeč pri prašku, da brez težav prilagajaš dozo.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #249 : 23 Februar 2014, 11:31:15
Pa sem odkrila še nekaj, po slučaju ko sem brskala za nekaj drugega.
Vglavnem ZDA stran,  cena je presneto ugodna, če komu pride v poštev pa presodite sami.
Dve varianti istega proizvajalca
http://www.iherb.com/21st-Century-Health-Care-Pet-Natural-Care-Hip-Joint-Health-All-Dogs-Savory-Flavor-60-Chewables/52444

in pa advanced (bolj koncentriran in v drugačnih razmerjih)
http://www.iherb.com/21st-Century-Health-Care-Pet-Natural-Care-Advanced-Hip-Joint-Health-All-Dogs-Savory-Flavor-45-Chewables/52445


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


inezz

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #250 : 06 Marec 2014, 13:28:13
Prodam 3x po 180 tablet in ena odprta (pol je manjka) Chondro Flex tablet za 70€. Več na ZS.



inezz

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #251 : 09 Marec 2014, 09:20:49
Prodano.



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #252 : 22 Marec 2014, 19:51:23
A kdo ve koliko glukozamina ima ena Cortaflex kapsula? A ma res samo 200mg al kaj narobe gledam? Meni je vet namreč rekel, da naj bi moj pes rabil 500 - 1200 mg/dan.

 In kje so najcenejše, najbrž kje iz tujine?

Los je car!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #253 : 22 Marec 2014, 21:17:49
Hja, samo Cortaflex je malo poseben. Ima tako male gradnike, da je učinkovitost zelo velika, absorpcija bistveno boljša od ostalih glukozaminskih dodatkov. Vidiš pa prav, 1 kapsula 200mg.
A ti je prav za tega rekel, da rabi tako veliko dozo?

Imaš pa še Vetnil Condroton-kjer je ena kapsula 500mg glukozamina.

Cena pa žal ne vem kje je ugodnejša.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #254 : 23 Marec 2014, 19:18:43
Ne, rekel je da je vseeno katera firma, je pa rekel, da je fajn če so prav za pse, ampak da so tudi človeški ok. V smislu da glukozamin je glukozamin, da je vseeno kdo ga zapakira.

Kok mg/dan glukozamina dajete vašim psom (in kok kil imajo)? A dajete po navodilih veterinarja ali po lastni presoji? Pa kakšna so kaj navodila za doziranje (koliko mg) pri različnih izdelkih?

Enkrat sem ene pol leta že dajala neke človeške glukozaminske (z hondrotinom, MSMjem, vsem...) kapsule, pa ni blo nekega vidnega učinka in ne vem kaj bi zdaj izbrala. To sem brala ja, da je Cortaflex menda nekaj drugačen, zato razmišljam o tem.

Los je car!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #255 : 23 Marec 2014, 22:14:51
Jaz dajem po navodilih proizvajalca. Brez premora. Ne vem pa kaj muči tvojega psa.
Staremu je tudi od Pharma Nord v 14 dneh naredil opazno razliko (30kg pes, 1 kapsula dnevno).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #256 : 24 Marec 2014, 13:24:54
Ima obrabo kolen (verjetno posledica klopnih bolezni).

Ne vem zakaj takrat ni bilo učinka - a sem dajala premajhno dozo, a sem dajala premalo časa, al sem dajala napačne kapsule? Ampak po drugi strani mi pa tudi ni jasno, zakaj veti pravijo da pač je vseeno katere kapsule vzameš, da ni neke razlike, učinkovina je itak povsod ista. ???

Bom probala zdaj Cortaflex, pa da vidmo. Kapsule so močnejše kot prašek, ane?


Los je car!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #257 : 24 Marec 2014, 14:34:40
To pa bolje, da proizvajalca vprašaš. Imam pa v spominu, da je Ninci povedala, da je učinkovitost enaka med praškom/siropom/tabletami.
Klopne, ja klopne.   >:( Pri nas je cca 4 tedenska kura ronaxana naredila opazno razliko v gibanju.
Glukozamin/hondrotin, podamaže sklep, ga zaščiti. Ne bo pa popravil že nastale škode.

Obstaja pa oprosnica za kolena (dog knee brace).

Na FB je ena stran KIM operacija kolena, mogoče tam kaj uporabnega izveš.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #258 : 24 Marec 2014, 14:58:44
Od Cortaflexa so bolj koncentrirane kapsule Corta vet (ali nekaj podobnega). Ampak ne vem ali jih imajo samo pri veterinarjih. Moja jih je jemala tik po poškodbi par mesecev, potem pa sva prešli na Cortaflex - najprej kapsule, nato prašek.



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #259 : 16 April 2014, 13:27:40
Glede na to, da vas je kar nekaj, ki za svoje kužone naročate glukozamin čez lužo, bi potrebovala malo vaše pomoči... :)

Pes je pasme nemška doga, teža se giblje med 85 in 90 kg. Iščem "best buy" varianto glukozamin + msm. Best buy najbolj v smislu dajanja glede na količino (da mi ne bo treba zaradi teže psa dajat dnevno mali milijon tablet/ kapsul, praška), seveda pa tudi cena ni zanemarljiva pri vsem tem... :)
Pregledala sem vso temo, pregledala linke do izdelkov, pa imam na koncu od vsega skupaj samo zmedo v glavi... ::) :-\

Vnaprej hvala za nasvete in namige. :)



eko-brlog

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #260 : 16 April 2014, 15:42:10
Pri nas je od nedavnega na voljo prehransko dopolnilo Mobile Bones (http://www.eko-brlog.com/trgovina/psi/mobile-bones-podrobnosti) proizvajalca Pooch and Mutt.

Cenovno je precej ugodno, ima 16 aktivnih sestavin, ki podpirajo zdravo zgradbo sklepov, izboljšajo njihovo funkcionalnost in pomagajo pri razvoju močnih in trdnih kosti. Priporoča se vsem delovnim in športnim psom, psom s težavami s sklepi in kostmi, primerno pa je tudi za preventivno rabo predisponiranih psov.

Na našem tržišču je sicer čisto novo, a v Veliki Britaniji že precej uveljavljeno in priznano prehransko dopolnilo.  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #261 : 16 April 2014, 15:48:30
GOSCH če se rabi kot preventivo ali če ni večjih težav potem je verjetno najugodneje Jointcare prašek od Cortaflexa (prvi teden daješ dve merici, zatem pa eno). In bi ti zaloga ene pakunge zdržala okoli 2-2.5 meseca.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #262 : 25 Junij 2014, 17:19:39
Malo updatea... :)

Mi smo že sedmi teden na tabletah... Po nasvetu veterinarja smo 6 tednov dajali dvojno dozo, zdaj pa šli na enojno (normalno). Zdaj pa me zanima ena stvar in sicer kdaj je, po vašem mnenju, bolje dati tableto - zjutraj ali zvečer? Jaz se nekako bolj nagibam k jutranjem dajanju. Pač imam neko fiksno idejo, da mu v tem primeru tableta čez dan deluje in mu olajšuje gibanje takrat, ko to rabi ali pač? ??? :)



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #263 : 13 Oktober 2014, 08:13:01
Tudi jaz bi potrebovala kakšen nasvet v zvezi s temi dodatki...bolj kot razmišljam manj vem...do sedaj smo imeli Dorwest glukozamin...sedaj pa ne vem...razmišljam o YOUMOVE...je to vse res bistveno slabše od Cortaflexa? Tudi jaz iščem nekaj z najboljšim razmerjem cena/kvaliteta pa brez kakšnih mesnih primesi, saj je pes alergik..Gre se pa za 12 let starega labradorca...Kakršen koli nasvet je dobrodošel...



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #264 : 13 Oktober 2014, 08:36:27



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #265 : 13 Oktober 2014, 10:05:58
Legart uporabljajo pri eni najbolj znanih vzrejnih psarn dog Baia Azzurra. Jaz sicer uporabljam en drug njihov produkt, Normospor za prebavo, in za tega lahko potrdim zelo pozitivne učinke, ampak prilagam link, če koga zanima Legart:
http://www.dogoteka.si/#!legart1/c7bs



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #266 : 13 Oktober 2014, 11:47:01
Legart mi je bil všeč, dokler mi niso javili cene :-(...žal...iščem nekaj cenejšega...Nika..kaj misliš, da res ni nobene fore med človeškimi in pasjimi? Se kar ne morem odločit...



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #267 : 13 Oktober 2014, 12:18:58
Itak je fora, pasje so dražje  ;) Ponavadi grem sicer prvo v DM, sam glukozamina od njihove firme ni in ga predvidoma še nekaj časa, če sploh, ne bo, potem pa je na vrsti lekarnar.si, ki ima boljšo in cenejšo ponudbo kot navadne lekarne.



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #268 : 13 Oktober 2014, 18:47:58
Nika, se strinjam s tabo... Jaz sem izbrala nekaj človeških in nekaj pasjih produktov, šla do našega veta, skupaj sva pregledala vsebnosti, sestavine, pa tudi ceno in na koncu med vsemi izločila kar tega za "človeško rabo". :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #269 : 13 Oktober 2014, 18:56:12
Najceneje je nabrat šipek in ga posušiti in uporabiš 98% lupin ter 2% pešk. 200g takega praha pri cca 30kg psu zdrži mesec dni. Učinkuje pa čudovito.

Glede človeških dodatkov-pogledaš vsebnost in bohnedaj kakih sladkorjev ali celo aspartama noter.

Če imaš kreditno kartico je na ameriški strani I-herb ogromno dodatkov, tudi glukozamin, hondrotin, msm po smešno nizki ceni, po ocenah uporabnikov pa super zadeve. Samo se res splača malo prebrat ocene uporabnikov.

Tole sem jaz za sebe gledala http://www.iherb.com/21st-Century-Health-Care-Glucosamine-Chondroitin-Complex-Plus-MSM-Advanced-Triple-Strength-60-Tablets/43780#bid=CEN&p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=glucosamin%20msm&rc=13&sr=null&ic=5

Tukaj imaš pa dodatke za pse, pa malo pokukaš kaka je sestavina, sestava, primerjaš  vzameš kar se ti cenovno izzide http://www.iherb.com/joint-formulas-pets

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!