Glukozamin – naročanje iz ZDA

saba · 123774

saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
: 04 Maj 2009, 09:19:14
Tekom tega tedna imam namen naročit prehranske dodatke z glukozaminom iz ene od spodnjih spletnih prodajaln v ZDA. Ker so stroški poštnine kar visoki me zanima, če bi se kdo pridružil naročilu?

Dobrodošel je tudi kakšen nasvet od koga, ki je že kdaj naročal kaj podobnega iz tujine, kakšen link, izkušnje,…

Spodaj je nekaj linkov (čakam še na odgovor glede pošiljanja v Slovenijo):

http://www.vetamerica.com/dog-supplies.aspx

http://www.naturalpets.com/

http://www.healthypets.com/dog.html

http://www.entirelypets.com/



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 04 Maj 2009, 10:30:59
Glede na to, da ga prodajajo v SLO. In te naročilo iz ZDA z vsemi stroški ne pride ceneje-zakaj ga ne bi kar tukaj kupila?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 04 Maj 2009, 10:44:19
Ponudba pri nas je zelo slaba, poleg tega preparati ne vsebujejo še drugih sestavin, ki so prav tako pomembne pri obnavljanju: kondroitin, MSM, mangan, vitamin C. Potem so tu še razmerja med temi sestavinami, oblika in kvaliteta sestavin (nizka molekularna masa ipd). Cena na stekleničko tablet ali kapsul je morda že primerljiva, če pa to preračunaš na dnevno dozo, je pa v tujini 3x ceneje oz. za isti denar kot pri nas plačaš za mesečno zalogo, dobiš tam vsaj 3 mesečno.

Edini preparat, ki je meni "všečen" in se dobi pri nas je Condroton, 60 tablet stane pa 71eur...



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #3 : 04 Maj 2009, 13:21:36
Poskusi najdit ustrezne preparate iz UK, če še nisi, seveda ;) Večino ameriških imajo tudi tam, bi te ceneje prišlo.


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 04 Maj 2009, 13:49:28
Poskusi najdit ustrezne preparate iz UK, če še nisi, seveda ;) Večino ameriških imajo tudi tam, bi te ceneje prišlo.
Sem že poskušala, pa od tam, kjer imajo pestro in kvalitetno ponudbo, ne pošiljajo v tujino, večina ostalih ima pa par ameriških preparatov po dosti višjih cenah, ostalo je pa no-name in bolj tako-tako  :-\ Zgleda, da je uporaba glukozamina v ZDA dosti bolj razširjena in da k nam oz. v Evropo prihaja z zamudo ???

Sem pa ravno danes naletela na še en zanimiv preparat, ki se dobi tudi pri nas, tako, da če ne bo šlo drugače bom poskusila s tem, dokler ne najdem nekoga, ki potuje čez lužo  ;)



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #5 : 04 Maj 2009, 14:39:35
Sem se spomnila na izdelek, katerega je znanka naročevala, mogoče ti pride prav ;)
http://www.flexicoseonline.co.uk/about-flexicose-1-w.asp


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 13 Maj 2009, 09:27:38
Hvala Čara in Skogkatt, se nas je našlo nekaj in smo naročile iz ZDA  ;D




mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #7 : 16 Maj 2009, 01:04:40
Namig, za ljudi v EU, preaja trenutno Glukozamin počasi rahlo na stranski tir, izpodriva pa ga Bosvelija, malo poglej po netu ...........................



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #8 : 06 Oktober 2009, 19:08:28
Bom vprašala kar v tejle temi.
Kolegica ima 14 let starega labradorca in mu zaradi zdravstvenih težav daje glukozamin, sedaj pa je nekje dobila preparat z glukozaminom z naslednjo sestavo:
grozdni sladkor, glukozamin,hondroitin, aroma, vitamin c, in sladilo (acesulfam k) in sedaj ne ve ali mu lahko to daje.
Zanimajo me vaša mnenja, jaz osebno sem v dvomih  :-\.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #9 : 06 Oktober 2009, 19:51:55
Namig, za ljudi v EU, preaja trenutno Glukozamin počasi rahlo na stranski tir, izpodriva pa ga Bosvelija, malo poglej po netu ...........................

a ni bosvelija bolj za mišice tetive ipd- v glavnem mehka tiva?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 06 Oktober 2009, 22:14:52
Bom vprašala kar v tejle temi.
Kolegica ima 14 let starega labradorca in mu zaradi zdravstvenih težav daje glukozamin, sedaj pa je nekje dobila preparat z glukozaminom z naslednjo sestavo:
grozdni sladkor, glukozamin,hondroitin, aroma, vitamin c, in sladilo (acesulfam k) in sedaj ne ve ali mu lahko to daje.
Zanimajo me vaša mnenja, jaz osebno sem v dvomih  :-\.
Če je v dvomih, potem naj mu tega raje ne daje. Jaz bi imela tudi pomisleke pri vsem tem sladkorju, ki je dodan  :(

Drugače pa o samem preparatu težko sodim, če ne poznam točne sestave, razmerij in kvalitete vstopnih surovin. Kvalitetnim (in učinkovitim) preparatom dodajajo vse kaj drugega kot pa sladkor...



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 07 Oktober 2009, 14:25:40
Prosim za nasvet. Katere tablete priporocate? Trenutno dajem svojemu psu Cosequein DS. Ali je glede na sestavine kvaliteten izdelek? Premisljujem tudi o Alavisu


Kaj si kupila ti, saba?



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #12 : 07 Oktober 2009, 21:00:49
Cosequin je v redu, samo drag je. Alavis mi je pa čuden: 500mg v 1kg preparata je hudo malo, vsaka malo boljša hrana ga ima več.

Jaz kupujem tega http://www.vitalityvet.com/HTMLPRODUCTS/chondro.html, samo se ga lahko naroči le v Ameriki.



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #13 : 08 Oktober 2009, 09:48:51
Bom vprašala kar v tejle temi.
Kolegica ima 14 let starega labradorca in mu zaradi zdravstvenih težav daje glukozamin, sedaj pa je nekje dobila preparat z glukozaminom z naslednjo sestavo:
grozdni sladkor, glukozamin,hondroitin, aroma, vitamin c, in sladilo (acesulfam k) in sedaj ne ve ali mu lahko to daje.
Zanimajo me vaša mnenja, jaz osebno sem v dvomih  :-\.

še kakšno mnenje? ali bi vi osebno tole dali svojem psu, če bi ravno imeli doma?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #14 : 08 Oktober 2009, 11:26:45
Cosequin je v redu, samo drag je. Alavis mi je pa čuden: 500mg v 1kg preparata je hudo malo, vsaka malo boljša hrana ga ima več.

To je tipkarska napaka, v slovaski verziji pise, da je to dejansko na 1 tbl ;)

Jaz bom zdaj v kratkem nekaj narocala iz Alavisa, ce bi si kdo delil postnino, naj mi javi na ZS...

battito animale


dss

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Žuža
Odgovori #15 : 08 Oktober 2009, 13:09:13
Pri kateri starosti psa pa se lahko začne dajati te dodatke z glukozaminom, hondroitinom, MSM,...? Jaz sicer mojo labradorko, ki je stara 6 mesecev, hranim z mešanico hrane Orijen in Alma Nature Holistic (sam Orijen je bil od začetka pred tremi meseci malo premočan. Zdaj razmišljam, da bo dobivala samo Orijen, ko poje to mešanico.) No, ali glede na hrano in starost psičke smem dodajati tudi te dodatke, kot preventivo glede bolezni sklepov. Naj povem, da je bila pred enim mesecem operirana zaradi natrganih križnih vezi (ena križna vez je odluščila tudi delček kosti), kar je bilo posledica poškodbe.
Naj povem še, da ima njena sestrica okruške hrustanca na obeh komolcih.

LP



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #16 : 08 Oktober 2009, 16:43:26
Ponavadi se dodaja od mladička naprej (recimo od 3 meseca) pa do enega leta, ali pa 18 mesecev. Ali pa še kasneje, če ima pes tako življenje (recimo športi s skakanjem in divjanjem).



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 08 Oktober 2009, 23:48:04
Wiu, tale tvoj je pa idealen, saba. Sem iskal enega ki ima poleg glukozamina in kondroitina se MSM in lej ga. Prav vse ima.


Bos morda v kratkem kaj narocala?



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #18 : 09 Oktober 2009, 08:24:14
jaz bi tudi to- če se bo kaj naročalo se priporočam.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #19 : 09 Oktober 2009, 09:41:36
Enako jaz  :)



dss

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Žuža
Odgovori #20 : 09 Oktober 2009, 10:09:15
Tudi jaz! Prosim, sporočite, ko boste naročale.



Aramis E

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
  • Aramis, Bodri ... pa še nekaj čornobejloga
Odgovori #21 : 09 Oktober 2009, 12:58:37

Jaz sem svojemu dobermanu v hrano po poškodbi kolena (nategnjene in natrgane kolenske vezi) dajala v hrano na priporočilo veta MISSING LINK PLUS (za pse), ker vsebuje glukozamin.

http://www.onlynaturalpet.com/products/Missing-Link-Canine-Formula/168001.aspx

Se pa to dobi tudi v Sloveniji. Na mojo srečo  ;D , ker sem kot dodatek (v manjših količinah) dajala tudi mojima borderjema v dobi rasti.

.lp
Darja



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #22 : 09 Oktober 2009, 13:16:30
Jaz pa mojemu labradorcu enkrat na leto naredim kuro s tem:
http://vitamini.finechance.com/shopexd.asp?id=623,
ampak ne vem, zakaj izdelka ni več možno naročiti  :(. Nazadnje sem ga kupila letos spomladi.



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #23 : 09 Oktober 2009, 18:30:11
Wiu, tale tvoj je pa idealen, saba. Sem iskal enega ki ima poleg glukozamina in kondroitina se MSM in lej ga. Prav vse ima.
Bos morda v kratkem kaj narocala?

Sedaj ravno čakam pošiljko, ki smo jo naročile pred 14-imi dnevi, tako da, če bo interesentov dovolj (5-6), lahko organiziram novo naročanje v roku cca 1 meseca.

Samo resne ponudbe na ZS, prosim  :D :D :D



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 10 Oktober 2009, 07:58:23
Glede na to koliko nas je bi lahko tudi sami narocili ce bi saba zaupala kje je kupila. Tako ne bi bilo potrebno cakati ker meni ze zmanjkuje tablet in 30EUR za novih
40 tablet se enkrat ne bom dal. Ce je mozno placilo s PayPalom lahko jaz zalozim za ostale. Seveda ne preko 300EUR. Koliko pa traja da pride posiljka do nas, saba?
In pa, kaksne do dajatve?



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #25 : 10 Oktober 2009, 11:50:49
Tudi mene zanima nakup. Koliko stane?

A je priporočljivo/potrebno dodati glukozamin/hondroitin tudi v primeru, da hrana ga vseubuje?

Pred kratkim sem dobila Petvital GAG tablete pri veterinarju v Novi Gorici in začela dajati svojim psom. Ali ima kdo izkušnje s tem?

http://www.meko.si/sl/izdelki/23/gag_tablete.html?type=product_group&product=46



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #26 : 10 Oktober 2009, 17:15:27
Naš stari labradorec dobiva Senior brikete, ki vsebujejo glukozamin, vendar mi je veterinar svetoval dodajanje, ker ga hrana ne vsebuje dovolj. Jean, katera hrana Adult pa ga vsebuje???



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 11 Oktober 2009, 00:40:12
Punce, da ocenim zadevo. Koliko bi narocile? Narocal bom skatle s 120 tabletami Chondro-Flexa. Nazalost sem bil malo prevec razsipen ta mesec in lahko narocim samo 7 skatel s tem da bodo tri zame. Torej so na voljo se stiri. Carine morda ne bo, davek pa bo, 20%. Dajatve se bodo porazdelile sorazmerno z narocilom. Postnina pa enako med vse. Za placilo in raznos [ta bo mogoc po Lj, posiljanje po Sloveniji na lastne stroske] ne bom zaracunal nic. Ampak pri racunanju zneskov na osebo [za vracilo] bom zaorkozil na najblizji ZGORNJI evro. V minus ne bom sel ker sem broke.

Javile so se ze: aska, gulu, deteljica in dss. One imajo prioriteto pri narocanju. Ce bo vsaka vzela po eno skatlo [120 tablet] bo to-to.



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #28 : 11 Oktober 2009, 08:19:54
Naš stari labradorec dobiva Senior brikete, ki vsebujejo glukozamin, vendar mi je veterinar svetoval dodajanje, ker ga hrana ne vsebuje dovolj. Jean, katera hrana Adult pa ga vsebuje???

Acana (Adult. Light and Fit, Sport and Agility...). Samo ne vem, če je dovolj.



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #29 : 11 Oktober 2009, 08:51:53
Jean - men so ene trije veti rekli, da ni nič hudega, če mu dajem oboje, češ, da tega preveč ne more biti in da ne škodi. Zdaj sicer dobiva samo kapsule, ker mu hrana, ki so jo priporočili (hills J/D), ne ustreza preveč. Včasih dobi pa še kakšno hills j/d konzervo. To je baje edina hrana, ki ga ima dovolj ... Ampak to gled hrane so mi rekli že pred časom, tako da je čisto možno, da je zdaj še kakšna.

Slycer - meni se nič ne mudi, imam še dovolj tablet, tako da komot vzame kdo drug, pa bom jaz počakala na Sabo, ko se bo spet naročalo. Hvala vseeno!  ;)