2. RO TEKMA - KD LJUBLJANA

Puma · 10058

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #30 : 18 Maj 2009, 14:19:19
A te za borderje zanima?  :D

V bistvu ne.

Za Ilirijo me zanima, da objavim rezultate na naši strani. Samo se ne mudi. Bom že počakala uradne (sem mislila, da so že kje :-[).  ;)



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #31 : 18 Maj 2009, 14:33:19
5rca, na hitro - v RO I je zmagala Tina z Mi, z Bajsom je bila 4., Maja z Niso 5., Sonja s Suri pa 7. V RO II je druga bila Polona s Šaj, Tanja s Šajo pa 7. Za točke, čase itd pa počakaj uradne rezultate, se mi ne da toliko prepisovat  :P.

Ovcka, jaz pa za razliko od tebe mislim, da smo se kategorično slabo odrezali  :-[; ne po rezultatih, ampak z nekaj redkimi izjemami (robotek Fita, izredno lepo delo Mi) smo psi in vodniki delali slabše kot sicer, najbrž deloma tudi zaradi vročine. Na Barju s(m)o vsi lepše delali, se mi zdi, pa je bila prva tekma v sezoni. V glavnem, zdi se mi, da je tokrat bila bolj slaba delovna karma, kar pa sploh ne pomeni, da je bilo vzdušje slabo - imeli smo se super  ;D, kulinarična ponudba KD Ljubljana je itak vedno top  8), pripombo imam samo čez 'ljudje in psi ne smejo na zelene površine' - japakrižanapotica, če psa nimaš pripravljenega za na tekmo, pač ne greš, ampak vadiš doma. Če greš na tekmo, računaš na moteče dejavnike, kar vključuje gledalce ob progi. Še nihče od nas ni začel žvižgati psom med tekmo, jim metat hrenovke na parkur med delom itd, zato se mi zdi tovrstno kompliciranje res samo in edino kompliciranje (pa nisem bila edina tega mnenja). Prav tako nobeden od tekmovalcev v RO III ni zagnal panike zaradi gonečke, pa so vseeno naredili dizertacijo iz tega.

Mislim, da govorim v imenu večine tekmovalcev (prav gotovo teh iz agi logov), če rečem - nam je RES vseeno, kdaj smo na vrsti, kje so gonečke, kje so gledalci, le da se vsi še naprej kulturno obnašamo en do drugega in uživamo s svojimi psi.  :)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #32 : 18 Maj 2009, 14:51:49
Bambi no ja, meni se je zdelo malenkost bolje kot na Barju (tokrat vsaj nisva zrusila pol poligona  :D :D), ampak delal je pa s precej manj pozornosti kot zadnjic. Tako da, overall je bilo res slabse, tudi glede na rezultat (zadnjic 150 pik, tokrat 134  :-[). Mozno, da je bila kriva tudi vrocina, ali pa bohvej kaj.. Jaz zase vem, da bova ta teden kar dosti vadila, ker takole brez pozornosti se nimava kaj it  ::)

Aja, kaj mi je bilo pa blazno vsec na vcerajsnji tekmi? Predhodna objava prog!!  :o Namrec, na Barju smo dvojko docakali ravno 5 minut pred ogledom, potem je sledil hiter ogled, potem sva bila pa tadruga na vrsti, zaradi cesa se mi je tudi zgodilo, da sem progo vmes pozabila (delno tudi zaradi bednega zacetka pri startu).
Tako da, kar lepo prej objavljat proge!  ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #33 : 18 Maj 2009, 15:04:50
Citiraj
'ljudje in psi ne smejo na zelene površine'

Žal se ravno tekmovalci ponavadi pritožujejo čez pse, ki so stali ob progi in kao motili delo. Se meni tudi zdi tako kompliciranje brez veze, ampak smo se pač odločili izognit takim pritožbam...

Sicer mi je bila pa proga kljub najinemu agilitaškemu disku zelo všeč, z Roxyjinim delom sem pa tudi zadovoljna. No ja, tunelček bi lahko falila, ane...




sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #34 : 18 Maj 2009, 16:59:19
Jaz sem se imela super fajn, kljub najinemu slabemu nastopu...Pa bo naslednjič boljše. ;D

Imam pa nekaj slikic...






Ostale so tukaj: RO tekma, KD Ljubljana



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #35 : 18 Maj 2009, 17:48:09


Imam pa nekaj slikic...


o shit- zgleda,da je najmanj še ena vaja,ki sem jo spregledala  ;D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #36 : 18 Maj 2009, 19:51:32
Roxy, saj najbrž je to moja napaka, ker se tudi na RO tekmah pretežno družim z agilitaši, zato nam, v tej družbi, ni nič jasno, čemu kompliciranje. Popolnoma razumem, da imajo vodniki že sami po sebi dovolj treme in jih npr. psi ob progi lahko dodatno bremenijo, a kot rečeno - vsi smo toliko uvidevni, da psov ne parkiramo tako, da jim pol riti štrli na parkur (kot se kdaj zgodi na kaki agi tekmi  :-[, pa se noben kaj dosti ne sekira  >:D ), jim ne mahamo s hrano itd, v glavnem, taka pravila po eni strani namigujejo, da smo mi neuvidevni in nefer do tekmovalcev - kar pa sem prepričana, da nihče od nas ni. Po drugi strani - če pes med delom na tekmi ne sme na 500m videti nikogar, potem... naj ne pride na tekmo, ali pa prizna svojo ne optimalno pripravljenost. Jaz si želim, da bi RO postal popularen in številčno obiskan, lepo je videti dobro pripravljene pse, hkrati pa navijam za vsakega, ki se bori, da sploh pride skozi, da ne bo kdo mislil, da podpiram same 'avtopilotsko' naštimane pse  ;). Ampak tako kot ni nihče imel nič proti, da prva tekmovalka ponovi parkur (če se ne motim, ga je končala ravno zaradi motečih dejavnikov), tako tudi v prihodnje ne bomo imeli nič proti. Za vsakega bomo navijali, vsakega novega bomo veseli, še bolje pa se bomo počutili, če nam ne bo treba hodit z metlo tam, kamor sonce nikoli ne posije, če bomo lahko navijali - od blizu, ne preko daljnogleda, v glavnem, če se bo vse skupaj odvijalo kanec bolj sproščeno in brez nepotrebnega kompliciranja. In ja, še bomo hodili na RO denar zapravljat, ker v tem uživamo - kljub temu, da bi z veseljem malo po svoje prikrojili takele organizacijske zadeve.  :)

(pa da ne bom izpadla čisto pretečna - toliko stvari je v ROju že bilo popravljenih, in to ravno zaradi naših 'diskretnih sugerenc'  :-[ , da je treba malo pokritizirat to, kar nam še ne ustreza dovolj - mogoče se bo tudi to popravilo, če pa ne, smo se pa vsaj potrudili  :) )   

o shit- zgleda,da je najmanj še ena vaja,ki sem jo spregledala  ;D

Itak, to je zaključna vaja v višjih kategorijah - sonožni poskoki  >:D .



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #37 : 18 Maj 2009, 20:14:05
5rca, na hitro - v RO I je zmagala Tina z Mi, z Bajsom je bila 4., Maja z Niso 5., Sonja s Suri pa 7. V RO II je druga bila Polona s Šaj, Tanja s Šajo pa 7. Za točke, čase itd pa počakaj uradne rezultate, se mi ne da toliko prepisovat  :P.

 :o :o Hvala!


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #38 : 18 Maj 2009, 20:58:26
Bambi, saj jaz se čisto strinjam s tabo.  ;)  Kakšno določilo, da je treba stat 1 meter od označevalnega traku, bi bilo pomoje dovolj. Amapak bi se sigurno našlo nekaj ljudi, ki bi komentirali kako so nekateri s svojimi psi motili delo pa čeprav bi ti psi mirno ležali pod klopco (že slišano na drugih tekmah).



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #39 : 19 Maj 2009, 08:33:58
Kakšno določilo, da je treba stat 1 meter od označevalnega traku, bi bilo pomoje dovolj.

To se da zelo elegantno rešiti z dvema trakoma in vmesnim praznim varnostnim prostorom ;), ali pa se progo postavi malo bolj stran od traku :) (ker še vsi tekmovalci ne beremo pravilnika dovolj natančno...  :D)

Amapak bi se sigurno našlo nekaj ljudi, ki bi komentirali kako so nekateri s svojimi psi motili delo pa čeprav bi ti psi mirno ležali pod klopco (že slišano na drugih tekmah).

Nijihov problem, a ne ::)? Obstaja lep pregovor o tem, ampak vsebuje malo manj lepe besede, pa ga rajši ne bom citirala  :P ;D

Moram reči, da se mi je glede tega zelo dopadla lanska finalna tekma na Krimu - prav nobenega kompliciranja glede tega, kje kdo in s kom stoji...

PS Moj odgovor je mišljen zgolj kot prispevek k debati, in ne komentar ljubljanske tekme, ker me tam ni bilo ;)

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #40 : 19 Maj 2009, 09:14:46
rezultati so že objavljeni na RO strani.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #41 : 19 Maj 2009, 09:22:50
Pogrešam letos tekmovalca z nemško špičevko.
Ima kdo kakšno povezavo z njim?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #42 : 19 Maj 2009, 10:48:17
Jaz sem ga zadnjic srecala na sprehodu ;)

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #43 : 19 Maj 2009, 20:05:17
Jaz tudi, samo to nič ne pomaga, če se ga ne vpraša zakaj ne pride na kako tekmo  >:D :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #44 : 19 Maj 2009, 21:49:23
;) sem samo hotela povedat, da je ocitno se vedno ziv in zdrav, Borgia pa tudi, in imata verjetno druge razloge zakaj ne prideta na tekme ;)

battito animale


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #45 : 20 Maj 2009, 13:52:38
Pa še eno vprašanje  :)-
videla sem,da so nekateri snemali  8).
Lepo bi bilo, če bi bili pripravljeni posnetke deliti  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #46 : 20 Maj 2009, 14:09:29
Posnetki Tine, Maje in Sonje so na naši strani pod tekmovalci: http://ilirija.agility-slo.net/?Rally_Obedience:Tekmovalci (snemali sta Barbi in Tina)


Puma

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 21 Maj 2009, 08:56:21
Kar se tiče "kompliciranja" - če to pač tako vidite. Kot organizator smo želeli vsem tekmovalcem, predvsem pa tistim v enki, ki so poleg tekme opravljali tudi izpit (bilo jih je 7) omogočiti najboljše možne pogoje s čim manj motnjami. Dejstvo pa je, da v vsaki stvari lahko nekdo vidi dobro, drugi pa slabo stran. Če smo komu pomagali do boljšega rezultata je vredno zdaj brati vaše graje :)

Ampak, če je to edina stvar, ki vas je pri celotni organizaciji zmotila, je pa tudi fajn.

Samo da spomnim. Zmagovalci ste poleg hrane in pokala dobili tudi letak, ki velja kot kupon za gratis profi fotkanje vašega psa. Več informacij najdete na http://www.freewebs.com/prispodobe/ pokličete pa na številko na letaku!

Lp, Kaja

A dog has one aim in life... to give you his heart. (J. Cairns)


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #48 : 21 Maj 2009, 13:39:00
Puma - malo sem se našla v tvojem pisanju, zato še enkrat: ja, jaz to vidim kot (nepotrebno) kompliciranje  :-[ , ker pač nihče od nas na tekmi menda ne pričakuje sterilnega okolja; glede na še vedno dokaj majhno št. tekmovalcev zato tudi nimam(o) nič proti, če kdo ponovi parkur (kot ga je prva tekmovalka), ker mu pes po nekaj vajah več ne sledi, najbrž zaradi gledalcev. Naj gre še enkrat, zakaj bi komplicirali!  :) Tudi Katja ti je velikodušno dala dovoljenje za peko čevapčičev med njenim nastopom  8), zakaj bi komplicirali  ;). V glavnem, jaz in še četica drugih upamo, da bo tudi na ROju počasi začelo vladati še bolj sproščeno vzdušje, ker se še vedno pri organizaciji ubada s stvarmi, za katere pravzaprav večini tekmovalcev dol binglja. In če sem še kanček 'žleht', kot je bila Živa z izjavo 'Njihov problem' nekaj postov nazaj - če se je ugodilo tekmovalcem, ki so želeli popolno tišino in nikogar zraven parkurja, zakaj se potem ne bi nam, ki pravzaprav želimo bolj enostaven potek tekme - brez nepotrebnih procedur in motoviljenja  >:D :P.

In kot sem povedala že prejšnjič - RO je luštna disciplina, ki je že mnogim prirasla k srcu; od njenega začetka pri nas do zdaj se je že kar nekaj stvari spremenilo, tudi in predvsem zaradi naših diskretnih in manj diskretnih predlogov, torej se mi ne zdi nič hudega, če povemo, kaj nas moti, saj se bo tako ta športna panoga lahko razvijala naprej in v še boljšo in bolj 'user friendly' smer.  :)

In članom KD Ljubljana še enkrat hvala za prijetno organizacijo, pri vas je zmeraj fajn  :) (še študentske bone začnete izdajat, pa bom vaša redna stranka  :D ).



Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #49 : 21 Maj 2009, 13:47:00
Jaz sem načeloma tudi za sproščene kinološke dogodke.

Vendar razumem organizatorje, da se raje izognejo raznim komentarjem v smislu, da niso vsi tekmovalci imeli enakih pogojev, ki se jih sicer niti teoretično ne da doseči, vendar se vsaj na stvareh, kjer se ima vpliv potem uredi "enake" pogoje - npr. na motečih elementih v obliki ostalih psov in gledalcev.

Tako, da mi je popolnoma jasna tale zahteva s strani organizatorja, saj se lahko najde kdo, ki napravi celo štalo ali p konec koncev sproža razne govorice okoli. Verjamem, da pri agilitaših ni tega pa osebno tudi nisem bila priča kompliciranju v zvezi s tem na RO. Vendar sem včasih priča kompliciranju v zvezi s tem na kakšnem drugem področju in ni prijetno.

Tako, da vse kar lahko rečem: POHVALE ORGANIZACIJI TE RO TEKME!
Ostale odločitve prepuščam pa organizatorjem.

LP, T