vitakraft

Nincy29 · 3369

Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
: 10 Maj 2009, 21:36:16
Zanima me če kdo pozna tole hrano in kakšne so izkušnje http://www.vitakraft.de/mix-it/uk/dog/index.php
Hrana naj bi se na novo prodajala v trgovinah tukano in naj bi veljala za zelo kvalitetno.


Lp,Nina



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #1 : 21 Maj 2009, 09:05:06
Jaz ti lahko povem le glede ptičje hrane, ki jo izdeluje enak proizvajalec - ne spada med top hrano za papige. Jaz uporabljam drugo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #2 : 21 Maj 2009, 14:21:57
Tudi mene je danes prodajalec v Tukanu prepričeval, da je to oh in sploh nova top quality hrana... No, mene sestava hrane ni prepričala, da bi jo kupila, saj sem si sama prebrala sestavine briketov, sicer je zraven mene stal nejevoljen prodajalec in veselo vztrajal pri svojem stališču! No, gledala sem pravzaprav za mačje brikete, in je bilo na prvem mestu napisano: meso in mesni derivati. Ne hvala.  ::)


masyka

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 21 Maj 2009, 23:19:35
Ja, da najdeš sestavo na internetu se moraš pa kar potruditi, je nič na veliko ne oglašujejo, napišejo pa da:

"What are 'meat and animal by-products'?
They are the parts of meat of slaughtered warm-blooded land animals, as well as the by-products from processing. The term and its use say nothing about the high quality of the ingredients."

"What are 'vegetable by-products'?
They are products of the processing of vegetable products; especially grain, vegetables, and legumes. The term and its use say nothing about the high quality of the ingredients."

"Why is the declaration so brief compared to other suppliers?
On our products, you'll find to some extent the legally prescribed minimal declaration. The protection of our recipes is vitally important. Our customer service will gladly provide information if you have well-founded, detailed questions about the composition of our pet foods."

(http://www.vitakraft.de/mix-it/uk/dog/faq.php)

Tudi prav.

Sestava je bojda sledeča: Vitalife Sensitive Dry Dog Food Puppy 500g, Vitakraft: Cereals (49% rice), meat & animal derivatives (35% poultry), derivatives of vegetable origin, oils and fats, minerals, yeast, inulin, minerals, yucca schidigera extract. Analysis: 30% protein, 12% oil, 3% fibre, 7% ash, 1.2% calcium, 0.9% phosphorus.

Vita Basic Dry Dog Food: cereals, meat and animal derivatives, derivatives of vegetable origin, oils and fats, minerals. Analysis: 23% protein, 11% oil, 3% fibre, 7% ash.

Vitalife Sensitive Dry Dogs Food Adult: Cereals (56% rice), meat & animal derivatives (32% poultry), derivatives of vegetable origin, oils and fats, minerals, yeast, inulin, minerals, yucca schidigera extract. Analysis: 26% protein, 10% oil, 3% fibre, 7% ash.

Vita Vario Lamb Dog Food Mixer: cereals, meat and animal derivatives(at least 30%, including 10% Lamb), derivatives of vegetable origin, oils and fats, minerals, yeast. Analysis: 30% protein, 12% oil, 3% fibre, 7% ash.

In tako naprej...

Čudno, da npr. pri Orijenu in Canidae ne delajo take panike za recepturo  >:D...

"Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil." (Mali princ)


malinovec

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 11 Junij 2009, 09:19:57
Probal omenjeno hrano za aktivne pse v kombinaciji za kratkodlake pse. Občutki? Peeečeeeee!!! Ker sem se pustil nat....t prodajalcu! Nikoli in nikdar več. Psici dlaka nenormalno izpada, je suha in skrepana. >:(



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #5 : 11 Junij 2009, 13:01:49
mislim,da je vitakraft isto kvaliteten ko chapi npr. Pač ena  od "supermarket" hran...

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 11 Junij 2009, 16:21:36
Eh, jaz vzamem trgovce z rezervo. Povsod. Se raje sama prepričam, pa preberem sestavo in se potem odločim. Pa ne hranim nič kaj super ultra, ker pač tudi nimam sama financ za drago hrano-ampak dajem OK hrano Propac ali pa Bosh. Tudi če ne pokaš od denarja, pa reskiraš vsaj 30-40€ za 15kg žakl hrane. Nam zdržijo briketi cca 1.5 meseca. S tem da dobiva še kake priboljške.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #7 : 18 Januar 2010, 21:38:10
Samo ne kupovat te hrane je čisto zanič >:(

love animals4everandalways