Nov zakon glede prijave psa iz tujine v naš veterinarski register

Felina · 82162

simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Simi
Izglede da NISO jasni, ker če ne ne bi delal vsak zdravnik po svoje  ;D ...Tri praske v 15 letih se mi ne zdi tako hudo.. da bi bila že za v zapor.... poleg tega če se ukvarjaš z žvalmi (psi, konji) lahko rečem, da sem bila ze upraskana neštetokrat... ampak jaz osebno ne naredim nobene panike...  ;D.. lahko se gre oseba cepiti proti tetanusu in to je to..ampak steklina  ::)

Edina stvar, ki jo zahteva moj veterinar je samo mojo EMŠO... da če je kaj narobe, da te najdejo... GG  



GG še enkrat, NE ZAVAJAJ JAVNOSTI!!!!!
Govorimo o obdobju zadnjih par let, v tej temi konkretno od 1.3.2009. Glede ugrizov in registru nevarnih psvo je protokol zelo jasen! Sem videla, da ti je Lanabela lepo odgovorila.

V 15-tih letih se je veliko spremnilo, samo kot kaže do tebe še ni prišlo.

Obe moji psici sta bile v odobju 9-tih let cepljenji takrat kot je bilo zakonsko določeno in prav nobena ni zavrta v rasti, zato prosim ne nakladaj, da cepivo zavira razvoj. Ja mogoče genetsko slabih psov in je sedaj sodobno opravičilo za nestandardne pse.


http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
To nekateri za "problematične" pasme glede višine že delajo  :P ..kot n.p. beagli in sheltiji  ;D

Ninci :
Citiraj
Pa še to GG: Ugriz lahko prijavi inšpektorju kdorkoli: antirabična, zdravnik ali pa poškodovani sam.


Zakaj bi ugriz prijavil inšpektroju ??? Kdo je tukaj govoril o registru nevarnih psov!

Po navadi če te znani pes šavsne (in noben ni govoril, da ti odgriznil celo nogo).. greš mogoče k zradvniku zaradi tetanusa... torej zakaj inšpektor... v teh naši 2 primerih (izuzamem kobilo  ;D).. se je ugriz zgodil po nesreči v igri ... in so osebe šle k zdraviku zaradi tetanusa.. in je zdravnik poslal obvestilo veterinarju, ki me je kontaktiral... pravilno je da ugrizenec obišče antirabični inštitut ! Samo oni so pristoji, ne veterinar !  GG    


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
ok...še dodatne informacije........od veterinarke: sedaj bila z njo na telefonu  ;)

 Baje je sedaj to enako usklajeno po vsej evropski uniji. In ratuje cela štala s psmi recimo iz Hrvaške, ker more bit cepljen proti steklini, kar prinese, da lahko uvoziš le pse starejše od treh mesecev  ::)
 


Ni take panike, samo zaprosiš za dovoljenje za nekomercialni uvoz psa maljšega od treh mesecev. Vurs ti izda dovolenje in je Ok.

Ne vem no res zakaj sedaj samo iščete kje zaobiti čisto izi stvari, ki vas stanejo enega klica in vam vse če jih prosite tudi po mailu ali faxu prosite.
Odgovor se mi poraja sam . KER MUTITE!!!!!

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4


Ninci :

Zakaj bi ugriz prijavil inšpektroju ????

Po navadi če te znani pes šavsne (ne da ti odgriznil celo nogo).. greš mogoče k zradvniku zaradi tetanusa... torej zakaj inšpektor... v teh naši 2 primerih (izuzamem kobilo  ;D).. se je ugriz zgodil po nesreči v igri ... in so osebe šle k zdraviku zaradi tetanusa.. in je zdravnik poslal obvestilo veterinarju... pravilno je da ugrizenec obvesti antirabični inštitut ! Samo oni so pristoji, ne veterinar !  GG    


GG daj, najdi tole na papirju in se ti vsi opravičimo.

Če tega ne najdeš, prosim da ne nehaš s klobasanjem, ker se kot kaže res ne zavedaš, da delaš škodo in ne korist.
Ma kaj ti tudi rabiš pozornost al kaj? Saj si že odrasla. :-\

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Simi... je spet polna luna  ;D ...

In kaj točno želiš da ti najdem na papirju???

Kar se tiče antirabičnega postopka sem samo povzela razlago direktorice antirabičnega inštituta, ki je želela imana zdravnikov, ki ne sledijo protokol! GG


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
GG ni edina,ki prodaja"buče".Takih je zelo veliko,še posebej med vzreditelji nemških ovčarjev(z njihove strani sem doživela največ takšnih komentarjev).Tudi naši mladiči so bili cepljeni pri starosti 3 mesecev,pa ni nobenemu nič škodilo.Dajte si že dopovedat,da se dandanes pasje in mačje ter vse ostale vakcine izdelujejo po enakem postopku in kriterijih kot vakcine za ljudi.
Tista izjava,ki jo potrebujete za uvoz psa pa se imenuje TRACES spričevalo in ga dobite tudi na spletnih straneh.Uvoz psa iz tujine se je kar zakompliciral.In če nočete imeti še dodatne stroške z opazovanjem psa,opravljeno titracijo(ki jo krijete sami),je bolje imeti urejene papirje.Na prvi strani sem dala link,kaj vse zahtevajo,če pes nima urejenih papirjev.Ne tako malo.In ker se inšpektorji bojijo lastne sence se držijo predpisov kot "pijanec plota".Po novem uvoz psa iz držav nečlanic EU ni možen pred tretjim mesecem iz Srbije in Črne Gore pa celo kasneje,ker morajo imeti titražo.
Pa še nekaj.Potni listi so se letos pri cepljenju menjavali zaradi razloga,da imajo vsi enak potni list za pse.Do sedaj so namreč bili v obtoku kar štiri variante.Ker se po novem vpisuje v register tudi številka potnega lista živali in datum izdaje.Mi smo našim strankam stare knjižice vračali.
LP Tjaša



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Citiraj
Kar se tiče antirabičnega postopka sem samo povzela razlago direktorice antirabičnega inštituta, ki je želela imana zdravnikov, ki ne sledijo protokol! GG

No, meni je veterinarski inšpektor rekel tako, ko sem nazadnje prijavljala pasji ugriz, na antirabično se mi pa res ni dalo hoditi. je pa od tega res že nekaj časa, tako, da so lahko medtem zadevo spremenili že večkrat. za lastnika psa je v bistvu bolje, da ukrepa direktno inšpektor kot antirabična - po mojih izkušnjah so tisti tam precej strožji.

Pravzaprav bi po protokolu zdravnik moral prijaviti na antirabično čisto vsako ranico od ugriza, da se le pokaže kri. Torej - če se greš cepit proti tetanusu, te pošljejo še na antirabično, čim si enkrat tam, gre ven prijava psa. (no, tako je bilo še pred kratkim. Dvomim, da so postali kaj bolj popustljivi, prej obratno)

Menda ima po novem veterinar, ki pregleduje grizočega psa precej dela s papirologijo (baje tudi za pse, ki so pogrizli druge živali), saj mora napisati skorajda pravi policijski zapisnik. In na podlagi tega se psa vpiše (ali ne vpiše) v register nevarnih psov. Kakšni so kriteriji za vpis pa ne vem. Moj vet je jamral, da bi, če bi se striktno držal predpisanega, v register prišlo tričetrt vseh psov (tudi praske, pa medsebojno luknjanje psov, pa napadi na mačke...). V bistvu bi bilo zanimivo zvedeti te kriterije.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
teh buč je preveč zato, ker normalen smrtnik, ki ni povezan v Vursom in ki po možnosti prvič kupuje psa pojma nima kaj naj bi bil TRACES spričevalo.
Če pa se pove vsakemu tako, da bo razumel - to kar tukaj nekateri želijo/mo, se bodo pa te buče nehale kotaliti.

mam pa obučtek, da mata predvsem vi, ki ste zelo vpletenu v VURS probleme s temi novimi zadevami, ker jih nit ine znate raztolmačit niti v praksi najbolje uporabit.
Kdo je kriv. Vsak po malo.

Definitivno je pa čas, da se nehajo bučke prodajat po forumih, ker ljude imajo probleme in morajo zaradi vseh teh kolobicij hodit k inšpektorjem.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Ti lahko jaz povem iz prve roke.Poleg inšpektorja in antirabične lahko ugriz prijavi tudi policija.Tudi ta obvešča vet.inšpektorje o ugrizih po prijavah žrtev.Zgodi se namreč,da nekateri sploh ne gredo k zdravniku,temveč samo prijavijo ugriz na policiji.V glavnem kar kmalu dobiš obisk inšpektorja,policije in pa položnico za cca.800Eur kazni.To je samo kazen z policijske strani.Sem slišala,da se policaji kar grebejo za take prijave(so na prioritetni listi),ker gre denar v proračun,pes je pa "vedno kriv".Papirologije je ogromno,tudi za veterinarje,ki morajo v CRpsov vnesti celo opis kako se je ugriz zgodil in določiti za kak ugriz gre-za manjši ugriz,serdenji ugriz ali nevaren ugriz.V glavnem cela štala.
LP Tjaša



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Ok smetimo temo, sploh ker sta obe stvari zelo pomembni.
Ugriz prijavi tudi tvoj veterina, tvoj zdravnik, dežurni zdravnik na urgenci.
Tukaj govoriš ko je ugriz na človeka. Ko je ugriz druge živali ukrpeta veterianrji.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Evo, kupiran mail, ki so nam poslali v odgovor iz VURSA: To velja za Avstrijo in druge države iz EU, če imaš psa za peljat na daljši relaciji do Slovenije, potrebuješ še TRACES, ampak ker ga bova midva vzela ob meji, potem ne komplicirajo s tem, ker smo takoj nazaj v Sloveniji.



Spoštovani,

V skladu s telefonskim pogovorom vam pošiljam odgovor na vaše vprašanje v zvezi z nekomercialnim premikom mladička iz Avstrije v Republiko Slovenijo.

Po Uredbi Evropskega parlamenta in sveta (ES) št. 998/2003, Republika Slovenija dovoljuje nekomercialni vnos mladička mlajšega od 3 mesecev iz Avstrije v Slovenijo.
Nekomercialni vnos se šteje vnos mladička v spremstvu lastnika.
Pogoji za nekomercialni premik psa mlajšega od 3 mesecev so sledeči:
pes mora biti mikročipiran,
pesa mora spremljati EU potni list, v katerem mora v rubriki X. drugo (others) biti navedeno, da je mladič bil na kraju rojstva brez stikov z divjimi živalmi, ki bi lahko bile izpostavljene okužbi z virusom stekline.

Po prihodu mladička v Slovenijo ga morate v roku 7 dni vpisati v centralni register psov (CRP). Ko bo pes starejši od 3 mesecev mora biti cepljen proti steklini.

Za dodatna vprašanja smo vam na voljo preko elektronske pošte  ali po telefonu.

Lep pozdrav. 


Tjaša Kompara,dr.vet.med.,pripravnica
Sektor za mednarodne zadeve
Veterinarska uprava RS
Parmova 53
1000- Ljubljana
tel.: + 386 1 300 13 31
fax.: + 386 1 300 13 56
e-naslov: [email protected]



Ker je še posebej povdarjeno v spremstvu lastnika, nas je v telefonskem razgovoru opozorila, da v izogib kakšnih zapletov naj noter piše naše ime in priimek v tej knjižici.

Lp

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Tisto potrdilo Slovenije, da dovoljuje uvoz mladiča pa dobiš takoj, samo podatke o psu in svoje podatke moreš poslat in in ti posredujejo še v istem dnevu. Kako pa je bilo pri vas? ste to res dobili takoj?

Ja, mi smo dobili takoj (so očitno dali še isti dan na pošto).



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Eno vprašanje...

Če uvoziš psa iz tujine (v mojem primeru Švedske) in je pes mlajši od 3h mesecev, ko pride v slovenijo, z evropskim potim listom (v katerem sem zapisana jaz kot lastnik), cepljen in z potrdilom da je pes pregledan in zdrav, pa ne opaziš, da so se zakoni spremenili (oz. dopolnili) v zvezi z prijavo psa po 7 dneh, kaj storiti?
Ker meni na pregledu veterinar ni omenil nič v zvezi z kakršnim koli vpisom v slovenski register, je pa res, da se še nismo cepili proti steklini...

Če se zakoni spreminjajo, bi morali na to ustrezno opozoriti, ker nekateri ne kličemo na vurs vsak dan ::)


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Načeloma ti mora zetežit, ko boš cepila proti steklini. Po informacijah v Ljubljani že pišejo mandatke.
Na tvojem mesti bi poklicala na VURS in jih vprašala kaj v tem primeru. Do sedaj še nikoli niso kaznovali take osebe, ki se je "sama prijavila".

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Tukaj uraden dokument! GG





Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3

Če se zakoni spreminjajo, bi morali na to ustrezno opozoriti, ker nekateri ne kličemo na vurs vsak dan ::)

To sem jaz tudi rekla, da bi vsaj na veterinarske ambulante in kinološka društva dali obvestila. Me je fant pošteno okregal, kako to, da tega vsega nisem vedla prej in zakaj nisem klicala na vse inštance....jah, očitno je potrebno, me je to sedaj izučilo, ker niti veterinarji še nimajo čist pošlihtano kako in kaj, mogoče tudi oni niso dobili obvestila  ???. Se bom pa vzrediteljici odkupila za vse nastale težave in njeno letanje sem in tja in sem že kupila eno goro igrač za njene pse  :-[

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Kaj se ti pa zgodi, če narediš vse po pravilih in prijaviš psa v 7 dneh, ampak ga potem pri treh mesecih ne pripelješ cepit in ga pripelješ npr. pri 4, 5 ali še kasneje?



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Mi smo peljali na cepljenje proti steklini pri 4 mesecih, ker veterinar ni hotel cepiti oboje hkrati (jaz pa tudi ne!). Zgodilo se ni nič - sklepam pa, da če bi zelo zavlačevala, bi dobila čez čas na dom obvestilo, da moram psa cepit v nekem določenem roku, drugače me čaka kazen.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
To pa težko verjamem, ker nimajo tako natančnih evidenc... jaz imam prijavljene pse na moji lokalni ambulatni..vsako leto dobim obvestilo o uradnem cepljenju... ker sem pa pse cepila na druge termine, jih cepim na eno leto vsakega posebej na svoj termin in mi do sedaj noben ni nič rekel, ali nisem dobila nobeno obestilo. Neekateri imajo rok septembra/oktobra uradno je ma marca/aprila! GG 


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Vsakega psa, ki ga pripelješ cepit, ga more veterinar prijavit v slovenski register psov, v katerem te lahko najde čist vsak veterinar oz. oseba, kiima pooblaščen vpogled, pa naj bo ambulanta še tako zabačena. Tista obvestila pa pošiljajo vsem, da tiste, ki niso tako vestni opozorijo, da imajo pred nosom možnost cepljenja psa, da se niti potrudit ne rabijo preveč.

Če pa zamujaš s cepljenjem ali pa te veterinar ni prijavil, pa  če imaš srečo, dobiš prav lep bel uraden dokumentek z žigom, kjer te obvestijo o tvojih dolžnostih in sankcijah v primeru, da jih ne izpolniš ;) Govorim iz lastnih izkušenj, ko me vetrinar ni vpisal v register in sem dobila obvestilo iz VURSA z zagroženo kaznijo. Potem pa se je začelo dokazovanje nasprotnega, iskanje računov itd. pa so nam na koncu le verjeli in smo prišparali evrčke :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Še enkrat ponavljam..edina uradna/zakonska obveznost lastnika psa je, da ga cepi 1x leto proti steklini in, da ima cepljenje vpisano v potni list... to je dejansko davek države na psa  :o ... itak če psa razstavljaš nimaš teh oklevanj..ker če pes ni cepljen..ni razstave  :D GG


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
...ja. in ob prvem cepljenju proti steklini mora biti pes čipiran in vpisan v register. Če od uvoženega psa nimaš vseh papirčkov, ne more biti vpisan v register. To je problem, nič drugega. Ti papirčki niso sicer nič posebnega, problem je v tem, da jih ljudje nimajo, ker niso vedeli, da jih potrebujejo.  Do nedavnega je pač veljalo, da če si psa uspešno pripeljal čez mejo, legalno ali nelegalno, problema kasneje nisi imel prav nobenega.

Pes mora biti cepljen, čipiran  in vpisan v register do dopolnjenega tretjega meseca. Če čakaš, si v prekršku.  Načeloma sicer noben čisto nič ne komplicira, če ga pripelješ kasneje., Zaenkrat. Glede na to, kako znajo oni zgoraj zakuhat štalo od danes na jutri, se na to, da bodo vedno tako dobrodušni ni za zanašat.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Če ima pes čip in potni list in ga pripelješ cepiti proti steklini pri 6 mesecih sem prepričana, da nimaš težav... to so naredili vsi lastniki mojih mladičev, ki so dopolnili 6 mesecev in ni bilo nobenih težav... tudi Moon je bila pripeljana pri 3 mesecih iz tujine čipirana, takoj sem jo cepila proti paravirozi in čez 1 mesec še enkrat..steklina bo pa počakala do 6 meseca... če me pa vpišejo ali ne je pa njihov problem... GG


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
To pa težko verjamem, ker nimajo tako natančnih evidenc... jaz imam prijavljene pse na moji lokalni ambulatni..vsako leto dobim obvestilo o uradnem cepljenju... ker sem pa pse cepila na druge termine, jih cepim na eno leto vsakega posebej na svoj termin in mi do sedaj noben ni nič rekel, ali nisem dobila nobeno obestilo. Neekateri imajo rok septembra/oktobra uradno je ma marca/aprila! GG 

Tega ne štekam kaj imajo uradno marca/aprila?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Pri nas imajo marca/aprila skupinska cepljenja proti stekilini in včasih si prihranil par SIT... sedaj ne vem, ker se tega ne udeležujem  ;D GG


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Ok, ti hodiš na cepljenja k svojemu lokalnemu veterinarju. in vsi tvoji psi so vpisani v Centralni register psov, ker jih je tja moral vpisat tvoj vet.
Tvoj vet ti tudi vsako leto marca ali aprila pošlje tako belo kuvert, na kateri so napisane vse lokacije lokalnega skupinskega cepljenja. S tem te obvesti kdaj je skupinsko cepljenje. To naredi avtomatsko, ker mu iz računalnika potegne njegove stranke ven. In ne zato ker bi bili tvoji psi "uradno zabeleženi", da so cepljeni marca.

Marca oziroma aprila so skupinska cepljena po celi Sloveniji, ker datum razpiše VURS. In letos so na cepljenju talali tudi brošurico, ki je objavljena ne linku v tej temi in zaradi katere se to sploh pogovarjamo. ;) Bi morala bit AJška na tej brošuri, pa je zmanjkalo prostora gor  :P >:( ::)

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Simi.. what's the point... moji psi imajo vse..čip, potni list in so redno cepljeni..torej v čem je problem  ;D GG


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Simi.. what's the point... moji psi imajo vse..čip, potni list in so redno cepljeni..torej v čem je problem  ;D GG

To pa težko verjamem, ker nimajo tako natančnih evidenc... jaz imam prijavljene pse na moji lokalni ambulatni..vsako leto dobim obvestilo o uradnem cepljenju... ker sem pa pse cepila na druge termine, jih cepim na eno leto vsakega posebej na svoj termin in mi do sedaj noben ni nič rekel, ali nisem dobila nobeno obestilo. Neekateri imajo rok septembra/oktobra uradno je ma marca/aprila! GG 


Še enkrat ponavljam..edina uradna/zakonska obveznost lastnika psa je, da ga cepi 1x leto proti steklini in, da ima cepljenje vpisano v potni list... to je dejansko davek države na psa  :o ... itak če psa razstavljaš nimaš teh oklevanj..ker če pes ni cepljen..ni razstave  :D GG



Samo tvoje odgovore "prevajam", da ga razumejo vsi in da notri ni dezinformacij oz. zavajujočih stvari.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 06 Oktober 2009, 08:37:59
Sicer sem prebrala celotno temo, ampak vseeno zelo lepo prosim, če mi lahko nekdo čim bolj po "kmečko" razloži kaj morava jaz in vzrediteljica urediti, da lahko pripeljem mladička iz Slovaške, da ne bom imela kakšnih problemov.

100krat hvala tistemu, ki si bo vzel čas!

LP Gaja



suzica

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #119 : 06 Oktober 2009, 08:49:37
Jaz sem bila en teden nazaj na Vurs - u  ker sem uvozila psičko iz Češke in so me poklicali zaradi tega novega zakona.  S seboj sem morala prinesti samo modro knjižico, ki ima na prvi strani vpisanega lastnika, mladiček mora biti čipiran in če je starejši od 3 mesecev cepljen za steklino. Dobro je če ima v knjižici potrjeno da je zdrav.
Napiše se nekakšen zapisnik, kjer poveš da si šel sam po psa k vzreditelju, kdaj si ga pripeljal (treba ga je v 7 dneh prijavit pri vet) in potem dobiš odločbo domov da ga dovolijo vpisat v naš centalni register psov.