3. DRŽAVNA TEKMA V RALLY OBEDIENCE-u

saxana · 11282

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #30 : 22 Maj 2009, 08:00:38
Ja boš imela vsaj od tega zgodnjega začetka kakšno korist (temperaturno  ;) )
Najbolj mi je všeč ime "gonečka "  :D


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #31 : 22 Maj 2009, 09:51:26
Ja boš imela vsaj od tega zgodnjega začetka kakšno korist (temperaturno  ;) )
Najbolj mi je všeč ime "gonečka "  :D



Ja, tukaj se norčujete, gonečka pa trpi :o
Jaz sem se pa tako veselila zgodnje ure, da bi bila moja kaj bolj poskočna, pa mi jo sama zagode... :D



saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #32 : 24 Maj 2009, 15:37:15
Športni kinološko društvo Krim se še enkrat zahvaljuje vsem, ki ste se udeležili naše tekme (bodisi kot tekmovalci, gledalci, navijači itd)  :o :o

Rezultate si lahko pogledate na:
http://www.rally-o.si/tekme.htm

Certifikate o odličnosti pa na:
http://www.rally-o.si/obvestila.htm



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #33 : 25 Maj 2009, 10:59:12
Nakj fotk: KLIK

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #34 : 25 Maj 2009, 11:27:13
Hvala KD Krim za nadluštno tekmo! Bilo je prav luštno, še vreme ni bilo tako ubijalsko, kot bi lahko bilo, vse je teklo gladko in brez zastojev  :), navijali smo lahko 'up, close & personal'  ;), sodnik je ponovno super opravil svoje delo, v glavnem, hudo mi je žal, da je naslednja tekma šele čez tri tedne in potem doooooooolgo nobene  :'(.

Živa, mi lahko prosim pošlješ fotki Črne Smrti na mail, da ju dam na stran? Že dolgo nisem naredila nobene fotke s poslušnosti, bi ju z veseljem ponucala, če ohka.

Pa čestitke vsem sodelujočem in seveda 'stopničkarjem', je bilo ponovno kar nekaj agilitašev na najvišjih mestih  8).



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #35 : 25 Maj 2009, 11:41:19
Živa, mi lahko prosim pošlješ fotki Črne Smrti na mail, da ju dam na stran? Že dolgo nisem naredila nobene fotke s poslušnosti, bi ju z veseljem ponucala, če ohka.

Dobiš (in lahko) :)

Mi tudi navdušeni nad vsem, razen nad lastnim delom :-[.


LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #36 : 25 Maj 2009, 12:06:56
Bambi,

sem vesela, da ti je bilo všeč  ;D ... se vidimo ponovno 4.oktobra  :)

Lp, A



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #37 : 25 Maj 2009, 12:12:17
hej

Tudi nam je bila tekma lustna, vreme je bilo pa tudi super :)

Mimogrede bom pa kar tukaj vprasala za en nasvet. In sicer, ce zanemarim dejstvo, da tamau zadnje case nekaj protestira pri prostoru, me zanima, kako ga naucit tistega "hitrega" prostora, da ubistvu samo pade dol, ne da se "zlaga" ? Res rabim kaksen koristen predlog kako to naucit (aja pa ne delava s klikerjem - zaradi cesa tudi vsa poslusnost bolj tako tako izgleda  ::)).

Hvala in lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #38 : 25 Maj 2009, 14:29:39
hej

Mimogrede bom pa kar tukaj vprasala za en nasvet. In sicer, ce zanemarim dejstvo, da tamau zadnje case nekaj protestira pri prostoru, me zanima, kako ga naucit tistega "hitrega" prostora, da ubistvu samo pade dol, ne da se "zlaga" ?
Hvala in lp..
Probaj najprej iz sedi,da z motivom v roki na hitro greš k tlom in mu daš nagrado samo, če spodmakne prvi nogi- pade dol. Potem isto iz stoj in iz gibanja. Pes mora imet napete mišce- ne sme bit ohlapen, se pravi ga moraš prej spravit v primerno "živčno razpoložeje" Isti gib potem lahko uporabljaš koz vizualno povelje

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1

tina malina

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 27 Maj 2009, 09:10:45
O kakšne lepe slikice :o
Hvala Tea :)
...matr je pridna tale airedalka :P

lp,t


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #41 : 27 Maj 2009, 09:58:45
Probaj najprej iz sedi,da z motivom v roki na hitro greš k tlom in mu daš nagrado samo, če spodmakne prvi nogi- pade dol. Potem isto iz stoj in iz gibanja. Pes mora imet napete mišce- ne sme bit ohlapen, se pravi ga moraš prej spravit v primerno "živčno razpoložeje" Isti gib potem lahko uporabljaš koz vizualno povelje

Tale nasvet pa tudi meni prav pride. Hvala deteljica  ;)

Kristinca & Florinca


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #42 : 27 Maj 2009, 10:08:24
Tale nasvet pa tudi meni prav pride. Hvala deteljica  ;)
me veseli,če komu koristi.
napaka pri večini je, da prostor učijo kot pozicjo, ne kot določen gib  ;). Če se skoncentriraš na to,da prostor pomeni "vrži prve noge naprej in navzgor" je to 80% uspeha, da pa pes, ko vrže noge navzgor ne more drugea kot past v pozicijo prostor je stranski učinek te vaje  :D.
Pol rabiš samo še to,da mu slabo razpoloženje oz. ukočenost ne preprečuje tega giba   8)


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #43 : 27 Maj 2009, 10:14:25
deteljica hvala, mi je uspelo!  :) Sicer ne iz sedi, ampak iz gibanja, ampak ok  :P Pa z zelo fajnimi priboljski, pa tok je "bil noter" da je cimprej hotel priboljsek, no in se je vrgel dol  :P Sedaj bova lepo ponavljala tole, dodala sem tudi drugo komando (ne prostor - ker za tistega je sedaj "naucen", da se pocasi zlozi, pa doma mu nonstop to govorijo, tako da, nima smisla to uporabljat  ::))

Bomo videli cez tri tedne v Zalcu ce obvladamo  ;) :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #44 : 27 Maj 2009, 11:08:49
Bomo videli cez tri tedne v Zalcu ce obvladamo  ;) :P
če bosta oba v normalnem razpoloženju bi moralo  ;).
Vsekakor je potrebno povelje izrečt odločno in jasno, a veselo! Ker stroga komanda pse zapre. "Zaprt" pes  pa težko izvede hitr gib.


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #45 : 27 Maj 2009, 11:17:21
Moja je tako pri prostoru kot tudi pri sedi, en velik slowmotion  ::)  Če je dobra motivacija (divjačina kot priboljšek), je malo hitreje, če pa ni priboljška, pol se pa res na izi sestavlja. Pa pri prostoru niti ne, ampak sedi je pa res..... kot bi imela sto let.  ::)  Bom sprobala tvoj nasvet. Me pa skrbi, kaj bo, ko ne bo priboljškov ali žogice, ker vedno pa tudi ne nosim vsega s sabo.  :-\

Kristinca & Florinca


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #46 : 27 Maj 2009, 11:35:55
Če psa dovolj dobro napsihiraš (eni pri tem niti ne rabijo kaj dosti vzpodbude...  :-[ >:D ), potem ga lahko čisto efektivno 'nategneš' tudi samo z 'lastno - nematerialno  nagrado' - ga dobiš v dober prostor, nimaš pri sebi materialne nagrade, pa pač zimproviziraš, vržeš roke v luft, zajodlaš, poskočiš in mu poveš, kako fenomenalen je, narediš cel žur; ponavadi so psi tako presenečeni nad ekstatično reakcijo, da komot zblefiraš tudi brez materialne nagrade, pa še ohraniš jih v dvignjenem razpoloženju in lahko stvar ponoviš še 1x, 2x (več je ponavadi že malo tvegano).

Pa po mojih izkušnjah je stvar dosti lažje izvedljiva iz gibanja ali stoje kot iz sedi, tako da Ovcka, kar vadi tako, pa šele potem apgrejdaj s položajem Sedi.

Jaz pa sem se zainatila, da bom na Plutonu končno v trojki, zdaj pa moram tole čudovito teorijo spravit v prakso še pri vaji Prostor med odpoklicem...  ::) Če ne bi imela v določenih situacijah zafrustriranega 'puzača', bi bilo dosti lažje...



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #47 : 27 Maj 2009, 11:58:58
Jaz pa sem se zainatila, da bom na Plutonu končno v trojki...

Jeee, Bambi, to je beseda ;D

Samo zdaj bo pa že taka konkurenca v trojki, da ne bom več mogla biti tretja z dvema nulama ::). Se bova midva kar v štirko pobrala 8) :P

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #48 : 27 Maj 2009, 12:57:26
Jeee, Bambi, to je beseda ;D

 Se bova midva kar v štirko pobrala 8) :P
Dobrodošla  :)
za ustavljanje med odpoklicem nekja namigov:

- povelje drugačno kot za navaden odpoklic
- pri "driskah" največ 1/4 poskusov z ustavljanjem
- nagrado vržeš za psa ali psu pod noge ( če ni sorte,ki bi ga kap ,če ga slučajno zadaneš  ::))
- v prvih poskusih ne komentiraš, če ne uspe in vržeš nagardo ko uspe, ne glede na to kje je pes v tem hipu


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #49 : 27 Maj 2009, 13:32:20
Živa, ma ja, itak sem hotela že štartat sezono v trojki, pa glede na okoliščine ni bilo ravno izvedljivo  :(. Saj si ne obetam kaj preveč, že zaradi čisto objektivnih razlogov ne more določenih vaj tako dobro oddelati kot lani, ampak - vsaj bolj pestro je v trojki, pa zaenkrat še ne delam za rezultate na tekmah  ;). Vidva pa vseeno raje v 4ko izginita, vsaj eden manj  >:D

Deteljica, do zdaj sem samo dvakrat vadila tole vajo - oz 3x, če štejem dubliranje tebi zadnjič na tekmi. Ne kličem s Sem ampak kličem z imenom, s telesno govorico skušam nekako 'blokirati' prihod k meni, pa ne bit preveč groba v izražanju, ker potem dobim en lep pripuz vse do mene  ::) , pa tudi ko sva to delala doma, sem samo 2x ustavila, ostalo sem pa samo šponala z žogico. Malo je hebeno vadit takele vaje, ker ima po operaciji težave z zadnjo nogo in ker je zaenkrat še belgijec in ne afganistanec, se mu ob pogledu na žogico odklopi mozeg in pozabi, da ga noga boli  :-\. Če vržem žogico stran torej zašprinta za njo in pri ustavljanju nič kaj dosti ne pazi, tako da jo skušam prb naciljat njemu pred noge, da se samo obrne in skloni (kar pa seveda ni tako zabavno in nagrajujoče  ::) ). Kaznujem pa jasno ne, največ kar je, mirno rečem Ne-ne in naprej spodbujam, največkrat pa čisto ignoriram. Saj bo, nekako, še vedno nama ostane improliga  ;).

ps: - še najin filmček s Krima: http://www.youtube.com/watch?v=PxENH0W0RTI&feature=channel_page



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #50 : 27 Maj 2009, 15:29:22
No, pa se jaz prilagam najin filmcek..  ::) :-[

p.s.
Delamo na izboljsavi prezentacije 
:P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #51 : 28 Maj 2009, 10:13:41

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #52 : 02 Junij 2009, 14:19:17
Zaradi odsotnosti vseh RO sodnikov so RO izpiti na ŠKD Krimu prestavljeni na 6.6.09:

http://www.rally-o.si/koledar.htm

Lp, A