Bradavice

T.M.T · 12047

T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
: 01 Januar 2006, 11:16:36
Ali se kdo spomni članka "Najgrši pes na svetu"?Pe sje imel polno bradavic a so govorili,da je to le računalniška obdelava ???...

Kako je pravzaprav z bradavicami pri psu?So lahko nevarne?Ali se jih da,oz. jih je potrebno odstraniti?Kako pa pravzaprav to izgleda,podobno kot pri ljudeh?

Kaj pa če ima pes res zelo gosto dlako in bradavice recimo ti ne vidiš.In si bradavico rani...ali lahko pride do zastrupitve ??? :-\

Pa še to.Od čes abradavica sploh pride?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ibis

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 6
Odgovori #1 : 01 Januar 2006, 14:32:30
Kako je pravzaprav z bradavicami pri psu?So lahko nevarne?
Bradavice niso nevarne, gre bolj za kozmetično napako. Lahko pa bradavica tudi moti, če je na nerodnem mestu (npr. na ustnici).

Ponavadi se pojavijo s starostjo, ni pa nujno. Povzroča jih virus in so prenosljive. Če ima pes gosto dlako in jih ne vidimo, ne bi smelo biti nič narobe, največ kar se lahko zgodi je da pride do krvavitve (če se odrgne) in zaradi tega kvečjemu do lokalne infekcije.

Citiraj
Ali se jih da,oz. jih je potrebno odstraniti?Kako pa pravzaprav to izgleda,podobno kot pri ljudeh?
Po želji  jih psu lahko odstrani veterinar. Pri človeku se jih običajno zažge s tekočim dušikom, pri psu pa odreže s termokavterjem (istočasno odreže in zažge) ali skalpelom. Odvisno od mesta in velikosti bradavice. 


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2 : 02 Januar 2006, 15:51:06
torej naj mladički ne imeli bradavic?

Kaj pa če recimo pes z zelo malo dlake-recimo kitajski goli pes,doga ipd. ali zelo kratko dlako ima bradavico na vidnem mestu.Ali se na razstavah to šteje kot napaka in odbija "točke"?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #3 : 02 Januar 2006, 19:19:40

Tudi pri nas smo  imeli bradavice. Vendar so bile virusnega izvora. Pojavile so se v času pubertete in potem v roku enega do treh mesecev so tudi odšle, tako kot so prišle, brez kemije ali kakega veterinarskega posredovanja.

Obstajajo pa tudi bradavice oz. izrastki, ki se pojavijo kasneje pri starejših psih. Osebno sem mnenja, da se jih pusti pri miru razen v primeru, če psa resnično moti.

lp erika


ibis

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 6
Odgovori #4 : 02 Januar 2006, 21:17:33
Ja, tako je kot je napisala erika: ene bradavice se pojavljajo pri mladih psih in sicer na ustnicah, jeziku, dlesnih, ustni sluznici in občasno  na očesni veznici. Ponavadi spontano izginejo v več mesecih. Psi starejši od 2 let so ponavadi imuni na ustne bradavice.

Druge so kožne bradavice in se pojavljajo pri starih psih in se ne pozdravijo spontano.


alenka

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 26 Marec 2006, 22:17:46
Na Emi sem danes opazla 3 bradavice na ustnici in eno večjo v gobčku. Stara je 8 mesecev. A jo je potrebno peljat kaj k veterinarju, ali bo to samo izginilo?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 27 Marec 2006, 17:47:58
 Če so tiste na ustih moteče jih veterinar odstrani, če je ne motijo pa se ponavadi pusti tako kot je.
Prav v gobčku ima bradavico?? Sigurno??

Lp nina



alenka

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 27 Marec 2006, 21:01:54
Ja ena bradavica večja je v gobčku, na notranji strani ustnice. So se pa od včeraj še malo namnožile. Veterinarja sem tudi poklicala, pa je rekel naj malo počakamo da vidmo kaj bo. Baje da znajo kar dolgo trajat. So pa značilne za odraščajoče kužke.