skrb ljudi za živali-porazno

pimu · 13201

pimu

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
: 20 Maj 2009, 20:57:02
Danes se mi je zgodilo nekaj, kar me je zelo šokiralo...grem jaz na sprehod s psom, nakar opazim ptička na tleh, stal je in bil čisto miren, ugotovila da je z njim sicer vse uredu a da ne more leteti, najbrž je padel iz gnezda..odpravim se domov da bi poklicala veterino...povem jim da se našla ptička ki ne more leteti in če ga lahko prinesem h njim, in ženska na drugi strani me vpraša zakaj?...mislim tako me je šokiralo da nisem vedla kaj reči za trenutek..potem pa jaz njej, jah najbrž zato ker ne more leteti, in potem meni on jah kaj ga misliš imeti doma..mislim potem sva se 5 minut prerekali po telefonu, potem pa mi je rekla naj ga odpeljem v kranj v zavetišče, da oni nimajo kaj s tem...nevem ljudje res več nimajo občutka za živali, saj so vendar veterina, naj bi poskrbeli za vse živali kokr vem...živali imajo vendar čustva in dušo, niso kar neki izmečki, roboti, za katere ti je useeno..

....Never Grow Up..


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #1 : 20 Maj 2009, 21:25:43
tudi meni se je to zgodilo.. našla sem psa.. z ovratnico a brez podatkov o lastniku .. 2dni sem ga imela doma.. in po hišah v okolici sem spraševala če slučajno kdo ve čigav je pes.. po 2dneh neuspešnega iskanja sem poklicala na veterino kaj narediti in če ga lahko pripeljem k njim ker me je strah da bi se psičku kaj zgodilo.. odgovor: ah mi nimamo nič s tem saj bo že našel domov.. je čas ko se psii gonijo .. pa pač pobegnejo.. kar pustite ga tam ko ste ga našli :-X

k sreči je še tisto večer prišel lastnik - iz čisto drugega mesta .. še sreča da imamo poznanstva po okoliških krajih.. :)

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


pimu

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 20 Maj 2009, 21:50:41
ojojj bogi peso, dobro da se je ok končalo...jaz sploh nimam nič za reč na to, res nimajo čustev ljudje...

....Never Grow Up..


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 20 Maj 2009, 23:23:35
mogoče so res hladnokrvni odgovori veterinarjev ampak...
saj če najdeš malega otroka, ki tava po ulici ga tudi ne pelješ k zdravniku ampak na policijo.

mislim, da se je ob najdbi živali potrebno obrniti na zavetišče, ne na veterinarja (razen seveda, če žival potrebuje veterinarsko pomoč).
Veterinarji so zato, da živali zdravijo, zavetišča pa, da jim iščejo domove (tako, enostavno rečeno) in največ kar lahko veterinar naredi je, da prebere čip in pove telefonsko številko, da se obvesti lastnika.

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #4 : 21 Maj 2009, 07:41:32
veterinarstvo je profitni zasebni sektor. Kar pomeni,da je dolžan opravljati samo storitve,ki jih nekdo- skrbnik ali začasni skrbnik ( npr zavetišče ) živali plača.
Poleg tega navadno v vet. ordinaciji ne naletiš na lastnika, ki bi ti imel pravico poklonit čas in material za brezplačno oskrbo oz. zdravljenje, temveč za zaposlenega ,ki te pravice nima.
Ne glede na to v večini ordinacij pomagajo, če gre za smiselno urgenco.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #5 : 21 Maj 2009, 08:02:46
Načeloma se ptičkov in ostalih divjih živali, kolikor so te v njihovem naravnem okolju ne pobira in ne šlata!! Ker s tem " reševanjem" lahko povzročiš zanesljivo smrt tega mladička.

Ena taka problematika se pojavlja pri mladih srnah.
Ogromno primerov ko je folk prinesel rešenega  " bambija"... "zapuščenega"......  rezultat tega je bil pogin.

Pri nas se velikokrat zgodi da najdem kakšnega ptička na tleh... ki pade z gnezda. In verjeli ali ne nekje v bližini je njegova mama, ki pazi nanj in ga pospešeno uči vzleteti.
Se pa dogaja tudi to, da mama ptička  zavrže iz gnezda ;). Obstajajo namreč tudi taki ptiči ,ki podtikajo svoje mladiče v tuja gnezda. Ali mladički izvržejo nekoga izmed njih, da sami preživijo- najšibkejši člen...itd itd.
pa še in še je takih fint ;).... temu se reče naravna selekcija ;)

Pomaga se zgolj živali ,ki je že sposobna sama preživeti in je poškodovana ;)( takrat ti pa tudi veterinar, načeloma ne odreče pomoči.... seveda jo pa plačaš iz svojega žepa ;).... ker je to odločitev posameznika, da "pomaga"... če je že tako.
Kdor pa ne misli zalagat, za državno lastnino( kar divje živali so) potem naj kliče pristojne organe... lovce, azile , inšpektorje itd.




kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6 : 21 Maj 2009, 09:28:36
Glede srn se popolnoma strinjam, mladičkov se ne sme dotikati, pusti se jih na miru.
Imam pa sama izkušnjo z dvema malima srakama, ki sta pasli iz gnezda in sva jih imela doma. Njuna mam je budno opazovala vse dogajanje - sraki sta bili na balkonu in ko sta bili dovolj stari, da sta leteli, sta se združili z mamo.

Drugače pa se strinjam, naravna selekcija je in tako je prav.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


pimu

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 21 Maj 2009, 11:27:32
jah ja saj se strinjam, samo pač če je imel poškodovana krila, sem mislila da bi mogoče poskrbeli zanj, ne pa zdaj da ga bodo oni rihtali...

....Never Grow Up..


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 21 Maj 2009, 11:48:04
Prej si pisala, da je s ptičem bilo vse v redu, samo leteti ni mogel. takole: poškodovane ptice se pelje v zavetišče v Kranj. Lahko tudi h kakemu drugemu  veterinarju, samo moraš plačati. Če gre za mladiča, ga pusti pri miru, največ kar lahko storiš je, da pogledaš če je kje v bilžini gnezdo in ga daš nazaj ali pa ga daš s poti v kakšno grmovje (ptiči slabo vohajo in ne zavračajo mladičev, ki se jih prime, v nasprotju s srnami recimo).

Na splošno velja, da se divje živali zdravi samo, če jih je možno potem spustiti nazaj v naravo.


pimu

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 21 Maj 2009, 12:11:40
ja no vse uredu je bilo, v tem smislu da razen tega da ni mogel letei ni bilo nič narobe...samo sem pač mislila da ima poškodovana krila, ker ni letel, najbrž pa je bil samo mladič ki je padel iz gnezda...saj se ga nisem sploh dotaknila pa nič, niti vanj nisem silila, samo tam je bilo ful otrok, ker je pač vrtec zraven in so potem vsi s prsti vajn žokali..no saj upam da ga je mama našla:)

....Never Grow Up..


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 01 Oktober 2010, 20:06:25
Ko gre za divje živali že, ampak kaj pa ko gre za prostoživeče mačke, katerih oskrbo financira občina, je veterinar dogovorjen z zavetiščem da bolnim živalim pomaga, in nam za muce ki umirajo reče, ,naj se delamo naj ju ni in pustimo, pa še neprijazen je bil.



EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 01 Oktober 2010, 23:07:53
Da napišem še mojo izkušnjo. Enkrat sem se peljala mimo študentskega naselja v Rožni in na tleh ob cestišču zagledala goloba, ki se je čudno premikal-nekako je perut vlekel za sabo in videlo se je, da nekaj ne štima z njim. Okoli so hodili ljudje (večinoma mladi, ki naj bi bili naša prihodnost ::)), policijski avto pa je bil parkiran 1m pred njim pa ga nihče niti pogledal ni... Ustavila sem avto sredi ceste, odignorirala policaja, ki je hotel biti pameten (pa se je potem premislil), zavila goloba v pulover in ga dala v pasji boks (še dobro, da imam skoraj vse velikosti boksov v avtu primerne za transport malih in velikih :D). Šla sva na najbližjo kliniko (PRVA K) kjer sem jim razložila situacijo. Brez problema so ga bili pripravljeni pogledati, ugotovili smo, da ima poškodovano perut (kasneje so še ugotovili, da od zračke) in ponudili sledeče: če ga oni oskrbijo bi morala zdravljenje kriti jaz, druga možnost pa je, da vprašam, če ga sprejmejo v Kranjskem zavetišču za živali. Zmenili smo se, da če ga Kranj ne bo sprejel bom stroške pač krila jaz. Vmes, ko smo se dogovarjala s Kranjskim zavetiščem so  samoiniciativno in brezplačno naredili še rentgen peruti, da so tistim v Kranju olajšali delo... No zgodba se konča tako, da sva goloba proti večeru peljala v Kranj in "naša" Paloma je preživela, ko so jo v Kranju oskrbeli :)
Tako, da na tem področju imam jaz za enkrat še zelo dobre izkušnje in upam, da bo tako tudi ostalo...

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #12 : 02 Oktober 2010, 20:36:38
Se bojim da ne bo. Zavetišča v Kranju ni več, oni iz Mute (Kranj je bil v bistvu samo njihova podružnica) pa izbirajo katerim vrstam divjih živali pomagajo in katerim ne.


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 04 Oktober 2010, 13:59:33
Se bojim da ne bo. Zavetišča v Kranju ni več, oni iz Mute (Kranj je bil v bistvu samo njihova podružnica) pa izbirajo katerim vrstam divjih živali pomagajo in katerim ne.

Zakaj ga pa ni več ??? ??? Kako dolgo ga pa že ni? :'(

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #14 : 04 Oktober 2010, 15:02:00
No, midva sva pa ravno kak mesec ali dva nazaj peljala najdenega goloba v Muto in so ga takoj sprejeli in tudi pozdravili. :)