Za pesjanarje > Zdravje

Sladkorna bolezen

(1/3) > >>

*nastja*:
Zasledila sem, da so naslednje pasme najbolj nagnjene k sladkorni bolezni:

* aljaški malamut
* beli višavski terier
* čovčov
* doberman
* finski špic
* koder
* manchestrski terier
* šnavcer
* vipet
* špringer španjel
* stari angleški ovčar
* norveški losovec
* shipperke
* labradorec
* nemški ovčar

Najpogosteje pa so prizadeti:
* bostonski terierji
* nemški ovčarji
* norveški losovci

Kako sploh lahko vedo, da so nekatere pasme bolj nagnjene k temu, da imajo sladkorno bolezen in zakaj???

Talija:
Velika šnaucerka, ki sem jo imela pred leti, je imela sladkorno bolezen, ki se je razvila iz hormonskih motenj. Nikoli si ne bom nehala očitati, da je v bistvu po moji krivdi prišlo do tega. Namreč, psici smo dajali injekcije za preprečevanje gonitve, takrat so še veterinarji trdili, da niso škodljive. In, da se naš šarplaninec ne bi vznemirjal, smo se poslužili tega načina preprečevanja gonitve. Žal, kajti po treh injekcijah, ki jih je dobila, so se začele pojavljati na njenem telesu lise in to čez cele boke, brez dlake. Čez nekaj časa je psica pričela ogromno piti in nekoč, ko smo prišli domov, smo jo našli v komi. In od takrat naprej sem ji morala dajati inzulinske injekcije in to večkrat na dan.

*nastja*:
Torej je pri vaši šnaucerki do sladkorne prišlo zaradi injekcij, ki preprečujejo gonitev .. samo drugače, nasplošno me zanima, zakaj so k sladkorni bolezni najbolj nagnjene samo nekatere pasme, druge pa ne ..

Talija:
Tako je oz. tako so nam potem obrazložili veterinarji.Zakaj so pa nekatere pasme bolj nagnjene k tej bolezni kot druge, pa, žal, jaz ne vem.

*yure*:
Ja, Nastja to se tudi jst velikokrat sprašujem kako ljudje vedo katera pasma je najbolj nagnjena k .... npr.;.. sladkorni bolezni,ostalimi pasjimi obolenji.....,sam PO MOJE to vedo iz različnih razlogov :)...
Kot so naprimer :

                         - raziskave

                         - dolgoletne raziskave

                         - ....,itd.

                         - ... in na-vse-zadnje tudi lastne izkušnje (prakse)



lp Jure
+1

Navigacija

[0] Kazalo Sporočil

[#] Naslednja stran

Pojdi na polno verzijo