Flekci na psu

Beardy · 3972

Beardy

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
: 30 Maj 2009, 13:29:32
Pozdravljeni,

imam 6 letnega Bradatega škotskega ovčarja.
Pred kratkim sem opazila čudne flekce, ki so temno rdeče barve.
Pojavljajo se samo na delih, kjer je njegova dlaka bela (sprednje tačke, pa od vratu do prsnega koša). Popolnoma sem ga pregledala in jih ni nikjer drugje. Motijo ga ne, saj se ne praska niti liže. Tudi, ko se jih dotaknem, ga ne moti. Na otip se bistveno ne razlikujejo od ostale kože. Dlaka tam raste normalno.
Njegovo vedenje je enako kot prej (je zelo hiperaktiven, veliko teče), ima super apetit. Hrane v zadnjem času nisem spreminjala.
Klopov in bolh nima (zaščiten z Advantixom). Je pa res, da se veliko kopa v jezeru (ne plava, ampak se bolj namaka) in hodi po gozdu ter travi. Če je le mogoče in za trenutek pogledam stran, skoči v najbolj visoko travo, med koprive in tako dalje. Je lahko od tega?


Tačka:



(spodnja polovica)




Hvala lepa!!!!



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 30 Maj 2009, 13:38:38
Ojla,

pomoje gre samo za območja temnejšega pigmenta.
Tudi moja ima na trebuhu in po tacah ponekod kožo temne barve in ne roza. Te pike se lepo vidijo kadar je mokra, na trebuhu pa itak skoz, ker ima tam bolj redko dlako.

Ima na trebuhu tudi take flekce?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Beardy

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 30 Maj 2009, 13:50:00
Ne, na trebuščku nima nič.
Tudi zadnje tačke so bele.
Lahko, da je to, kar praviš, ampak mi je čudno, da prej tega nisem opazila, ker je kuža skos z mano in potrebuje 3 ure na dan intenzivnega crkljanja   :-[

Če pogledaš spodnjo sliko.... tam kjer je spredaj belo, tam ima te flekce (po glavi ne). Drugje jih ni.





viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic
Odgovori #3 : 30 Maj 2009, 14:49:23
Beardy,

Taki temnejši flekci oz. območja s temno pigmentirana kožo so pri beardijih običajna in normalna stvar. Če prav vidim na fotki, ima temno pigmentiran tudi del kože pri smrčku...


Beardy

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 30 Maj 2009, 14:55:59
Tole na smrčku ima že od rojstva (oz. od takrat, ko sem ga kupila).
Ostalih pa prej nisem opazila, zato me je zaskrbelo. Dvomim, da so že skos tam, ker ga dejansko skos gledam..

HVALA! Vseeno sem malce pomirjena!



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #5 : 30 Maj 2009, 15:59:03
Lise pigmenta nastajajo postopoma, večino pasjega življenja.



alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 30 Maj 2009, 17:25:07
Temneje obarvana koža v obliki krogcev se je pojavila tudi pri mojem whippetu šele v odrasli dobi. Kot mladič jih je imel le par, sedaj jih ima kar precej, vidijo se mu po prsih, ker ima tam belo dlako  :).
Če je barva kože podobna kot npr. pri nosu potem gre verjetno za to.

Lp


Sala

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 15 December 2009, 08:46:46
Mene pa zanima, če je možno, da so te pigmentne lise kaj odvisne od hrane in mogoče izpostavljenosti soncu?

Naša tamala je take fleke začela dobivat po trebuščku in pod vratom in so mi rekli, da je to normalno. Mladički naj bi imeli bele bušije, potem pa začnejo temneti.
No in zdaj teh flekov kar naenkrat ni več!Spet je popolnoma bela po trebuščku. Res pa je, da smo zamenjali hrano, pa tudi sonca ni več. ( če je kaj odvisno od tega?)