psi in njihovi skrbniki s posebnimi potrebami?

Zala · 7173

Zala

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 2
  • moj moj:)
hey...
no, odprla sem novo temo, v kateri me zanima, kaj si vi mislite o psih, ki imajo za lastnika nekoga zaostalega. Če ima tak človek lahko psa, kako bi zanj skrbel in kakšni lastniki naj bi bili "popolni" - Kako naj bi po vašem mnenju človek skrbel za psa, kakšna je minimalna nega, ki jo naši štitinožni prijatelji potrebujejo.
lp :-*

Zala & Ares


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #1 : 01 Januar 2006, 22:39:32
Uufffff  ::)....., težko a vendarle lahek odgovor  ;D !

O: " Težko "  :D :D :D !
Ne, ne hecam se ;).
Ja, res bi tak človek težko` živel´ psa oz. preživljal psa :).
Sem gledal ` oddajo´oz (jih vedno spremljam na Animal planet-u ) Miami animl police,Huston animal police,Detroit animap police .. te oddajo , ko " živalski policisti " rešujejo ; zapuščene živali,živali, ki lastniki težko oz. ne morejo skrbeti zanje , jih mučijo....itd. in enkrat je bilo tudi od neke ` zaosta´ženske , ki je imela nekaj čivav ... mislim, da 10 ::) ??? , ne vem no in v gavnem ženska se je grozno navezala nanje ampak policaji so ji kar naravnost povedali ; " da žal ne more skrbet za toliko živali " . In nakoncu so ji menda eno pustili ostale pa odpeljali in ženska se je jokala,jokala in jokala.
Žalostno :'( :'( :'(.


Mislim, da sem ti dovol povedal, ane ;D ?


lp Jure


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 01 Januar 2006, 22:43:39
jest sem zaostal človek pa je sib čist zadovoljen z mano  ;D

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #3 : 01 Januar 2006, 22:51:51
Ja no in zakaj si zaostal ??? :o...joke. :D :D .



lp Jure


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4 : 02 Januar 2006, 12:34:57
Če mislite duševno prizadeto osebo se meni zdi pes čisto vredu,če ima oseba pravilen odnos do psa (ne grob).Kajti veliko psov se uporablja za zdravljenje in terapije duševno ali telesno bolnih ljudi.Tudi prizadeti ljudje imajo čustva,ampk sveta ne dojemajo tako kot mi...zakaj bi bili sedaj prikrajšani za vse najlepše ??? Poznam veliko takih ljudi,ke rje moja mami vzgojiteljica in dela s takšnimi.Odnos do živali je prav presenetljiv---vsa ta nežnost in čustvenost.Pes človeka pomirja in tolaži.
Veliko otrok je zaradi psa spregovorili ali celo ozdravelo...

zame je popolen lastnik to,da psu nudi zavetje,minimalno gibanje (3x sprehod),hrano,nego,igro in družbo.Seveda lahko še kaj več amapk zame je tole dovol in tudi psu naj bi odgovarjalo :P.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #5 : 02 Januar 2006, 12:54:23
T.M.T po moje si pozabila tisto najpomembnejše- ljubezen  ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6 : 02 Januar 2006, 13:55:54
Seveda imajo tudi prizadeti lahko svoje živali, samo odvisno od stopnje prizadetosti rabijo pri skrbi za živali pomoč. Prav tako kot otroci. Tudi ti imajo lahko svoje živali, čeprav brez pomoči staršev ne morejo skrbeti zanje.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #7 : 02 Januar 2006, 17:26:45
Tudi duševno prizadet imajo lahko živali...ampak bol ko ne na papirju, saj v veliki večini niso sposobni sami skrbet zanje. Se pa strinjam da imajo takšni ljudje velikokrat zelo nežen odnos do živali in tudi živali nanje dobro vplivajo. Ampak samim v skrb jim pa živali najverjetneje nebi prepustila.

Popolnih lastnikov se teoretično skoraj ne da definirat. Če je pes z njimi zadovoljen v vsakem trenutku so če ne pa popolni niso. Ampak se mi zdi da čisto vedno tudi psi niso zadovoljni z nami pa če se še tako matramo okrog njih.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


blondy

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • Ajša Tiba
Odgovori #8 : 02 Januar 2006, 18:09:48
Ola! Sem mnenja, da če oseba ni močno zaostala je lahko dober lastnik vsaki živali. V večini primerov take osebe ne živijo same in za njihove sprehode in prehrano skrbijo starši te osebe. Zavedat se morate,da so psi zelo pametne živali in da se tudi same znajo prilagajati svojim lastnikom. Saj poznate pregovor: Kakoršen lastnik, takšen pes.

lp

blondy


Zala

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 2
  • moj moj:)
Odgovori #9 : 02 Januar 2006, 21:07:43
tud jaz sem mnenja, da imajo zaostali ljudje lahko pse, ker jim to lahko pomaga... ne vem, ampak, a je kdo gledal pred kakšnim mesecom polnočni klub na slo 1? ko je bilo o tem kako si je neka punca opomogla od nesreče potem, ko so ji pred bolnišnico pripeljali njenega psa. potem je bila še ena gospa, ki je imala enega berenca in je psa vozila v bolnišnice...
drugač pa sem imela tudi sestrično, ki je imela bolezen jeter in je ostala majhna pa zelo veliko je bila na infuziji, celo življenje je jemala zdravila... in je imela večjo voljo do življenja kakor kateri drug človek in k tem je pripomogel tudi njen kuža in 2 konja.
drugač pa se mi zdi, da vsak lastnik ve, kakšno oskrbo mora imeti pes in če tega ni zmožen naj ga rajši nima.

Zala & Ares


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #10 : 03 Januar 2006, 17:16:24
Nekje je bila objavljena študija, v kateri so ugotovili, da so se lažje duševno prizadeti otroci veliko bolje znašli z neznanim psom kot "normalni". Pri približevanju psu so uporabljali telesne znake, ki so bili psom dobro razumljivi. "Normalni" otroci pa so neznane pse pogosto nehote razjezili - ker je prišlo do nesporazuma.


Lanyca

  • Gost
Odgovori #11 : 09 Maj 2006, 19:55:01
Nekje je bila objavljena študija, v kateri so ugotovili, da so se lažje duševno prizadeti otroci veliko bolje znašli z neznanim psom kot "normalni". Pri približevanju psu so uporabljali telesne znake, ki so bili psom dobro razumljivi. "Normalni" otroci pa so neznane pse pogosto nehote razjezili - ker je prišlo do nesporazuma.

s tem bi se jaz celo strinjala. pomoje bi lahko imeli psa, ampak bi jim kdo moral pomagati pri vzgoji, negi,...
drugače pa komot. ;)


lp



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #12 : 11 Maj 2006, 12:46:14
Nekje je bila objavljena študija, v kateri so ugotovili, da so se lažje duševno prizadeti otroci veliko bolje znašli z neznanim psom kot "normalni". Pri približevanju psu so uporabljali telesne znake, ki so bili psom dobro razumljivi. "Normalni" otroci pa so neznane pse pogosto nehote razjezili - ker je prišlo do nesporazuma.

To sem zasledila v knjigi Govorite po pasje?.  ;)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #13 : 06 Junij 2006, 19:21:26
Zadnjič, mislim da ni pomemben kraj, sem videla psička ki je nosil zadnje noge zelo čudno, oz. jih je bolj vlekel za sabo. :-X malo sem ga prečohala, ko najdem usaj 10 klopov me je že minilo. Potem sem videla še ene bule in dlako ki je bila taka da čudna in "zaprašena" koža sploh ni dihala :-X Nato pride mimo lastnica in jo vprašam koliko je star. Pa reče: "12 let. Zdej ma ene 5 tumorjou, pa kolki ga dajejo, samo dokler še hod ga ne bomo usmrtil. Sej se ma fajn, ko pridemo domov se uleže na sedežno in spi."
Če je to kakšna odgovornost, ne vem.. Lastniki da te kap :-\ Glede na njegovo starosti se čudim, da je sploh preživel toliko kot je.

LP


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #14 : 06 Junij 2006, 19:27:37
Kaj!?

Pa a so tej človeki res mal %&$# ?
Pes s 5-imi tumorji neštteto klopi in z uničenimi kolki ... ja "Hello!?"


Groza!
Jure >:(


Lena

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 3
Odgovori #15 : 07 Julij 2006, 19:13:13
Poznam tako osebo ki ima psa. Res da dekle ni zelo bolna, je pa. S psom sta uspešno opravili B-BH, upam pa si trditi, da za psa skrbi bolje kot marsikateri zdrav človek.
Ali naj duševno prizadet človek ima psa ali ne, je pomoje odvisno od posameznika in od tega, kakšno pomoč pri vzgoji in oskrbi psa lahko nudijo domači.


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #16 : 08 Julij 2006, 14:32:45
Predvidevam, da govorimo o otrocih/osebah s posebnimi potrebami?
Izrazoslovje: »najvišji« pojem je osebe s posebnimi potrebami, ki se razdeli na osebe z motnjo v duševnem razvoju, gluhe in naglušne, slepe in slabovidne, gibalno ovirane osebe itd. (in ne zaostale, motene, bolne… tudi izraz »prizadeti« se naj ne bi več uporabljal)

Noben pes ne bo ozdravil teh otrok ::) to me spomni na prispevek v Tedniku, kjer je nek samo-oklicani zdravilec zatrjeval, da je s presno hrano pozdravil cerebralno paralizo (jap, cerebralna paraliza je bolezen – mišičevja ::) da me ne bo kdo resno jemal:
Citiram: CEREBRALNA PARALIZA - je nenapredujoča motnja gibanja in drže, ki je posledica okvare možganov v njihovem zgodnjem razvojnem obdobju. Lahko bi rekli, da "pomeša" sporočila med možgani in mišicami. vir)

Mislim, da stvar čisto preveč posplošujete – poglejte si zgornjo razdelitev in premislite, za kako raznoliko skupino gre. Enako velja za podkategorije.

Članek o terapevtskih psih najdete na: http://www.soncek.org/Revija_pet/Pet73/stroka73.pdf. Lepo opisuje tudi manj pravljične primere.

M|my, to nima zveze s temo?



M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #17 : 08 Julij 2006, 20:05:01
Aja ne ne, saj to ni bilo povezano s to temo, pač pa sem napisala, ker "glavna" tema: psi in njihovi lastniki. Se opravičujem, za tole neumesno, vendar me je zelo razjezilo.
LP