pasja žalost

peter skala · 5676

peter skala

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
: 05 Avgust 2009, 20:43:10
pozdravljeni
v zadnjih dneh sem si nekajkrat ogledal nekaj tem na forumu,sedaj sem se pa še registriral.Do včeraj smo bili lastniki čudovite zlate prinašalke Ajše.Zelo na hitro je zbolela in včeraj smo jo žal morali evtanazirati.Dobila je zelo agresiven tumor na levi strani čeljusti.Zadnjih štirinajst dni ni mogla ne jesti ne piti.Prej je stalo jedla brikete in ko smo pred 3 tedno opazili da odklanja hrano,smo to najprej zamenjali za drugo znamko,ko niti tega ni jedla smo ji ponudili konzervo.Tako je nekaj dni šlo potem pa tudi tega ni hotela.Odpravil sem se na veterinarsko kliniko v Ljublani kamor smo tudi sicer hodili.Zdravniku sem povedal za problem in ji poskusil dopovedati da nekaj ni v redu z zobmi.Pogledala jih je a ni bilo problema,po njenem.Odvzem krvi .Po eni uri čakanja,ni bila zadovoljna z izvidi in smo morali oddati še vodo.Ko mi je ratalo ujeti vodo med lulanjem,so ugotovili da ima okvaro ledvic.Po tem so izmerili še pritisk in tudi ta je bil previsok/220/ imajo pa psi enak pritisk kot človek.Dala nam je zdravila za pritisk in tableto za želodec.Ker sem še tečnaril da nekaj ni v redu z gobčkom jo je še enkrat pogledala  po gobčku in ugotovila da možno da ima neko avtoimuno bolezen.Zanjo so zdravila  a so kao agresivna in bi dodatno škodila ledvicam.Najprej bomo popravili ledvice potem pa naprej.Pa nujno mora pritisk pasti.Kontrola čez en teden.Ajši je bilo nekoliko bolje,živahna kot vedno,pripravljena za sprehod.Samo jedla je bolj slabo.To smo pač pripisali bolezni ledvic in pa vročini ki je bila tiste dni.Pregledala jo je dr.Erjavec..Ko smo prišli na kontrolo,sem izvedel da ta mrha nesposobna ne dela več tam.Prevzel je primer največji šalabajzel ki sem ka kdaj videl DRek Kosec.NA pregledu se je ni niti dotaknil .Napisal je napotnico za hospital  da ji vzamejo kri in zmerijo pritisk.Pa vodo naj prinesem.Ker je poklical tehnika da odpelje psa v hospital sem se uprl.Hotel sem iti zraven saj je bila Ajša prestrašena in bolana.Pa mu ni bilo prav,a je tehnik rekel da ni problema ,naj kar grem poleg.
Po 3 urah čakanja ,naju je poslal domov in da bo rezultate testov sporočil po telefonu če bo pa slabše bom pač prišel nazaj saj živimo blizu klinike.Ko je poklical je dejal da naj kar nadaljujemo z terapijo saj so rezultati nekoliko bolši pa dijetno hrano od Hillsa .Kontrola pa 13.avgusta.
V soboto smo šli na izlet k vodi v Blejski vintgar,v nedeljo pa v Kamniško bistrico.Ajša je bila ful razigrana,stalno v vodo pa ven pa nazaj.
Problem je bil ker ni niti okusila hrane.Pa tudi pila je slabo.
Ker nisva bila zadovoljna z pristopom na veterinarski klinikisva tako v ponedeljek odšla h Trstenjaku,kjer nas je sprejel dr.Savič.Ko smo mu povedali za probleme je psa pretipal in takoj začutil oteklino na desni ličnici.Ker sem mu povedal za ledvice je hotel odvzeti kri.Pes je bil popolnoma dehidriran ta ko da skoraj ni bilo krvi .Popolnoma upadla žila.Takoj so ji dali infuzijo mene pa poslal po kartoteko na kliniko.



peter skala

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 05 Avgust 2009, 20:55:42
Ko so ji pa poslikali glavo ,pa šok.
Tumor na čeljusti.Operacija ni mogoča,lahko ji podaljšamo življenje z analgetiki in infuzijo.Morda za teden.
Kriza.
Vrnili so se naslednji dan in vsega je konec.
TO je bil naš zlati pes.
Jasno mi je da tudi takojšna dijagnoza ne bi spremenila stanja,a vseeno take nestrokovnosti si ne bi smela privoščiti Univerzitetna klinika.FUJ DR:KOSEC IN DR:ERJAVEC.
Sori malo me je zaneslo .Obljubim da ne bom nikdar več tako dolg.A žalost se meša z jezo in nemočjo.
Ajša je bila stara 9 let.Dobili smo jo staro leto dni ker je prejšni lastniki niso več mogli imeti.
Dala nam je toliko čudovitih trenutkov da nimam besed.Nezahtevna ,prijazna .Ko je zagledala nahrbtnik je vedno naredila dve salti od veselja da gre papa.
Imamo dve mali vnukinji ki sta dobesedno shodili ob njej.Skupaj so jedli in se poljubčkali.Imela je ogromno potrplenja z njima.
KO malo mine bolečina bomo poiskali drugega psa,ki potrbuje dom in prijatelje.
Toliko za enkrat,še enkrat sori za ta izliv .A vsaj to si je zaslužila.



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 05 Avgust 2009, 21:15:41
Ojoj, sožalje  :'(



lany

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 05 Avgust 2009, 21:19:27
Mi smo mel psa k je mel tumor na ustih bil je star 16 let  šel je 2 na operacijo pol pa je bil preveć star in dal usmrtit.



i love dogs

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
  • Dog is your best friend.*
Odgovori #4 : 05 Avgust 2009, 22:36:51
sožalje  :'(  :'(



tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #5 : 15 Avgust 2009, 15:32:37
Bogi  :(

love animals4everandalways


peter skala

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 18 Avgust 2009, 07:52:57
Morda ni lepo,a ni šlo drugače.doma je mala kepica po imenu Ajra,po znamki pa seveda prinašalec.Malo smo pogrizeni.Naredimo pa tudi nič,ker ni časa.Samo gledaš in se čudiš.Smeha polna malha.
Ajša je pa za vedno ostala v srčku kot najbol zlati pes na svetu.Zdravniki v kliniki v Mestnem logu pa tudi ,kot največji šalabajzelni na svetu.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7 : 18 Avgust 2009, 10:42:18
Sožalje za psico. Vaš odnos pa tudi ni ravno primeren. Najbrž se takrat ni dalo otipati otekline in je nastala po pregledu, kar je čisto možno. Upam, da Ajra ni od nekega šteparja oz. preprodajalca :-\

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #8 : 18 Avgust 2009, 11:40:23
Moja sošolka je imela tudi zlatega prinašalca, in je pred nekaj leti poginil ,prav tako zaradi tumorja.In to s preprodajalci, taki psi ponavadi niso najboljšega zdravja, saj gre njihovim lastnikom le za denar in zaslužek. :-\

love animals4everandalways


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #9 : 18 Avgust 2009, 11:49:50
Za marsikaj so krivi preprodajalci, za tumorje pri goldnih pa prav zagotovo ne.


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 18 Avgust 2009, 12:03:51
sožalje, žal mi je, da se vam je to pripetilo.

Vendar pa je z veterinarji tako, kot z zdravniki, z nekaterimi imaš pač dobre izkušnje, z nekaterimi pa slabe.

Jaz sem imela pa obraten primer. Konkretno Dr.Erjavec, je rešila mojega psa iz rok smrti, ker na drugi kliniki niso in niso ugotovili vzroka.
Tudi po pravilno postavljeni diagnozi drame še ni bilo konec, saj je bila potrebna zelo zahtevna operacije, ki je bila speljana odlično, prav tako s strani dr. Erjavčeve.

Imam pa zelo slabe izkušnje z drugim, mnogim zelo priljubljenim veterinarjem.

Mislim, da blatenje na takem nivoju ni primerno.

Vsak ima kdaj grenko izkušnjo z veterinarjem, verjamem, da  kadar se konča s smrtjo ljubljenčka, stvar še toliko bolj boli.

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #11 : 18 Avgust 2009, 12:06:29
Ja vem, nisem mislila tako.Hotela sem samo reči, da izgleda,da so  pri "zlatkotih"tumorji  pogosti.no ja preprodajalci so pa ponavadi krivi za duševne bolezni. :-\

love animals4everandalways


peter skala

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 20 Avgust 2009, 18:23:53
IRZI
morda danes ne bi napisal kot sem.Pa mi ni žal,da sem.O Koscu ne bom izgubljal besed,ni vreden.Za Erjavčevo pa verjamem,da ni slaba.Se je vidlo pri pogovoru.Problem je bil da je bila z mislimi že v novi službi in je  primer našega psa vzela malo prmalo resno.Ko si enkrat pri zdravniku mu pač popolnoma zaupaš,zaupaš mu svojega ljubljenca.Če se potem konča tako kot se je pri meni pa vidiš da stvari niso opravili profesionalno.Saj tega ne delajo ljubiteljsko ampak tudi za denar.
pa dovolj o tem .Ničesar ne bi priklical.Mi je pa prav da sem napisal kot sem .Grem včasih malo pomazohirat in si prikličem spomin ko preberem.

Včasih se kar malo zamislim nad sabo.Star nekaj čez 50 let ,2 metra visok,na psa pa sem se navezal kot ena mala mila jera.Šele sedaj res vem koliko nam je pomenila.
Pozrav pa ne bit hudi če sem včasih malo hud.



Lynn

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 20 Avgust 2009, 21:32:28
Peter, jaz te čisto razumem, tudi sama imam namreč hudo bolanega psa (ima popuščanje srca) in vem kako je človeku hudo ko mu pes zboli in da potem tudi mallo bolj ostro napiše. Normalno, psa imaš ful rad in zanj bi naredil vse. Jaz mislim da je tvoja Ajša čutila tvojo ljubezen in skrb in da ve da si storil vse kar je v tvoji moči.

Lep pozdrav, Sara



tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #14 : 20 Avgust 2009, 21:48:06
Kužki vejo,da jih imamo zeloooo radi in nam to vračajo na svoj način.(vam prinesejo novo prežvečeno supergo... :D :D)

love animals4everandalways


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 29 Oktober 2009, 11:07:22
Sožalje.... :'(

P.S. mi se pa "poznamo" :D(na videz pa tako s sprehodov)