Komolčna displazija

Sammy · 40149

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #60 : 01 Januar 2013, 19:12:58
Metode z matičnimi celicami pri ljudeh ne veljajo za dovolj preizkušene, saj se dejansko boje povečane verjetnosti za raka. Ni še jasno kolikšna je ta naevrnost, ker je minilo premalo časa. Pravijo pa, da je pri psih ta nevarnost majhna, saj ne žive dovolj dolgo da bi se rak razvil. Jaz bi se vsekakor oglasila pri veterinarjih ki se s tem ukvarjajo in se temeljito pogovorila. Vsekakor sem mnenja, da se za življenje brez bolečin splača tudi malo tvegati (najvsezadnje, nihče se ne sekira zaradiu povečane verjetnosti določenih oblik raka pri sterilizacijah in kastracijah). Navsezadnje, tudi dolgotrajno jemanje sredstev proti bolečini ima svoje posledice.


črnuharček

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 01 Januar 2013, 20:26:44
Lanabela...tocno tako. Vse bom naredil da bi pomagal najinemu labradorcku...
Me pa se nekaj zanima...zadnje case se mu solzi levo oko...nekje sem prebral da je povecano solzenje in sepanje znacilno za boreliozo? Testiran za to ni abil, klopov pa je imel malo morje. Je pa res da se mu solzi samo eno oko. Se mi zdi da nekoliko tezje vstaja...ko se pretegne in naredi korak ali dva je ze ok...ma saj ne vem vec...zadnje dni samo razmisljam in nic ne spim :-P



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #62 : 01 Januar 2013, 21:24:25
Mogoce nebi bilo slabo narediti se teste za borelijo/erlihijo.. Mi je pa zanimivo, da niso veterinarji tega ze prej predlagali (klopnih bolezni je zadnja leta ogromno, sepanje je en tak pogost stranski pojav).. Ste sigurni, da je artritis? Pa pri tako mladem psu?  ???

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


črnuharček

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 01 Januar 2013, 22:08:00
Ortoped v postojni je tako dolocil po rentgenskih posnetkih...pa z premikanjem komolca. Menda ma levega rahlo otecenega. Nas kuza je hiperaktiven...ogromno je pretekel po hribih gor in dol. Ma ne vem...po pregledu ortoped ni imel dvomov. Bom pa slike poslal se g.Zorku v vpogled preko prijatelja. Sepanje se je sedaj prvic pojavilo,bilo pa je po velikem naporu oz. Eni uri in pol pretekanja po gozdovih...ali se pri boreliji sepanje rado pojavi tudi po naporu, ter ali sklep pravtako zaotece? Lp matjaz



AnaLuna

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 02 Januar 2013, 09:31:42
Zdravljenje z matičnimi celicami izvavajo v Veterinarski bolnici Šentjur. Najbolje, da se kar na njih obrnete.

http://www.dominvrt.si/clanek/ljubljencki/video-ali-je-psu-dejana-zavca-uspelo.html


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #65 : 02 Januar 2013, 10:52:43
Žal je tako, da tudi če se izkaže da gre za okužbo s katero od klopnih bolezni ortopedske težave ne izginejo.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 02 Januar 2013, 15:24:13
Nisem nikjer napisala, da gre za sveto resnico...pač pa je vedno dobro preveriti več različnih informacij. Meni je bilo, poleg vseh pozitivnih izidov, omenjeno tudi tole. Jaz sem se za to zanimala pred letom dni, ko sem pač raziskovala različne možnosti, če bi bilo kaj (kdaj) potrebno. V primeru, da bi prišlo v poštev, mi je bilo delno odsvetovano...da raje pri starejših psih(ravno zaradi razvoja raka)...po drugi strani pa...ne vem, kako bi se odločila. Verjetno vseeno ZA.
Rak se je menda pojavljal pri testnih živalih, še preden je sploh prišlo do bolj splošne uporabe metode. Ta res še ni dolgo, poskusi pa so že dlje.

In še malo OT, za tiste, ki se mogoče bolj spoznate: je tole ista stvar (sicer za ljudi)? http://www.orthokin.si/


črnuharček

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 02 Januar 2013, 16:37:53
Vam v kratkem kopiram email od gospe Ceh, glede raka... ;)



črnuharček

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 04 Januar 2013, 10:15:04
Zadeva je taka...

Z kužkom smo bili danes zjutraj še pri prof. Zorku na VF...tudi sam je potrdil komolčno dispalzijo, ter kronični artritis.

Predlagal je opreracijo komolca, kjer mu bodo očistili sklep in odstranili nek košček kosti ki ni pritrjen (to je načeloma operacija ki se opravlja do enega leta), zraven pa bodo odvzeli tudi maščobno tkivo iz katerega bodo pri Animacel vzgojili matične celice.

Naročeni smo 15.1.13...nato 3 tedne počitka da se vezi zacelijo, čez kaka dva meseca (ko se komolec pozdravi) pa odločitev ali se matične celice aplicirajo takoj, ali pa čez eno leto po ponovnem slikanju v kolikor artritis napreduje. Obstaja možnost da artritis ne bo napredoval...

Ja, glede na to da je pes star le dve leti, obstaja nekaj zadržkov glede možnosti nastanka raka iz obeh strani...če je pes star 6-7 let nimajo nikakršnih pomislekov...

Smo pa slikali tudi desni komolec in je BP (vsaj nekaj), to na levemu pa ima dedno...

Nič, držimo pesti in upamo na najboljše...

LP Matjaž



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #69 : 04 Januar 2013, 10:25:52
Super, da ste prišli do dokončne diagnoze in rešitve. Držim pesti, da boste zadevo do konca uredili.



črnuharček

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 04 Januar 2013, 11:44:22
Hvala za spodbudne besede...z punco zadnje dni zelo težko preživljava.

Se pa nagibam da bi po operaciji poklical k nam na dom tudi ga. Irino...

http://www.acus.si/potek-terapije.html

Mislite da bi bilo ok?


LP   Matjaž



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 04 Januar 2013, 15:34:25
No, super, da veste kako naprej. Srečno!


črnuharček

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 04 Januar 2013, 21:38:36
Hvala...bom javljal kako bo vse skupaj potekalo.

Bi pa samo predlagal prof. Zorka za vse ki rabijo odkrit in profesionalen odgovor glede ortopedskih težav in rešitev le teh...



LP   Matjaž



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #73 : 04 Januar 2013, 22:32:52
Ce je v sklepu okrusek, druge moznosti kot operacija ni. Po operaciji pa vsekakor toplo priporocam tako akupunkturo kot fizioterpijo, do takrat pa psa "sparajte".

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


črnuharček

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 04 Januar 2013, 22:48:01
Ni problem samo okrusek, bolj je problem artritis ki je nastal zaradi komolcne dispalzije oz. izrastkov le te. Bom pa verjetno poleg akupunkture dodal se bioenergetsko zdravljenje...oboje skupaj ne bo vec kot 400€, tako da ni panike...na koncu pa se maticne celice ce bo potrebno. Pa seveda za zraven se Corta vet in flex. Sparamo ga pa v bistvu ze od takrat ko je zacel sepat...le enkrat nama je usel in malo zdivjal. Trenutno niti ne sepa vec a ob nekemu teku bi spet verjetno zacel xato sedaj kar mirujemo le kakat in lulat pa malo okol hise za pet minut na vrvici. Ima pa.tablete proti bolecini in vnetju. Naslednji mesec in pol bo naporen ampak kaj hocemo..xa njega vse!!! Lp



črnuharček

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 06 Januar 2013, 18:30:57
Ker seveda iščem vse možne stvari sem naletel na tole...

http://kuzki.povejnaprej.net/clanki.html#pet

Je že kdo kaj probaval na ta način z Ester C? Ali je bolje Corta Vet in Flex? Ali oboje?

Vse to bom seveda vprašal tudi ortopeda prof. Zorka po operaciji...pa vendarle, če kdo kaj ve?


LP   Matjaž







črnuharček

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 10 Januar 2013, 11:48:10
Torek se bliža in s tem tudi dan operacije  :(

Zanima me, kaj lahko pričakujem po operaciji...ali bo stopil na tačko, ali bo skakal samo po eni? Kako ste ostali imeli izkušnje po operaciji komolca?

LP   Matjaž



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #77 : 10 Januar 2013, 12:46:48
Ker seveda iščem vse možne stvari sem naletel na tole...

http://kuzki.povejnaprej.net/clanki.html#pet

Je že kdo kaj probaval na ta način z Ester C?

Pri naši se je pojavil artritis verjetno kot posledica erlihije. Dejansko psica ni mogla vstajati in ker nisem imela kaj zgubiti (pa tudi če ne bi nič pomagalo, kakšne posebne škode ne bi naredila), sem šla na tole varianto z EsterC. Naj se še tako butasto sliši psica je bila po 2-3 mesecih iz dneva v dan boljša. Ko sem ji po 5-6 mesecih prenehala dajati EsterC sem sicer pričakovala poslabšanje, pa ga ni bilo. Sicer nimam kakšnega znanstvenega dokaza za tole mojo domnevo (če jo bo treba kdaj še slikat bom spotoma naredila še to sliko, ker me dejansko zanima kaj je z artritisom), da ji je prav Ester C pomagal nimam, vendar imam spet psico, ki bo kmalu stara 9 let in nima nobenih problemov s težkim vstajanjem ali šepanjem (trkam), normalno hodi v hribe, na dolge sprehode, za zabavo še vedno odteče kakšen agility in redno dela z ovcami :)




san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 11 Januar 2013, 19:39:00
alenkab, kako pa si dozirala te EsterC ?  (jaz bi provala to Tari dajat)


črnuharček

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 12 Januar 2013, 15:56:01
A lahko kdo zaupa koliko € pride operacija na komolcu (dispalzija, odstranjevanje izrastkov in čiščenje sklepa)?

LP  Matjaž



črnuharček

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 12 Januar 2013, 15:58:06
Mislim da je pri svojem 16kg težkem kužku dajala 1 tableto (180mg) zjutraj in eno zvečer.

Drugače pa si preberi tisti članek katerega sem objavil...tam načeloma piše kako naj se določi toleranco...


LP


alenkab, kako pa si dozirala te EsterC ?  (jaz bi provala to Tari dajat)



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 12 Januar 2013, 22:33:59
Mislim da je pri svojem 16kg težkem kužku dajala 1 tableto (180mg) zjutraj in eno zvečer.

Drugače pa si preberi tisti članek katerega sem objavil...tam načeloma piše kako naj se določi toleranco...


LP

ja hvala, mi je že povedala ja ;)


črnuharček

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 25 April 2013, 11:10:22
Živjo!

Malo update...

Nike je pred enim tednom dobil aplikacijo matičnih celic v levi komolec. Ko je bil pomirjen, smo ga celega preslikali z RTG da vidimo če je še kje kak problem. Hvala bogu je ostalo (kolki, kolena, ramena in desni komolec OK).

Čez 3mesece je ponovno slikanje komolca, da vidimo ali bo takrat že viden kak napredek.

Čeprav je nehal šepati že nekaj dni po operaciji se pravi že pred cca 4 meseci, ga vodimo na sprehod še vedno na vrvici. Nekajkrat smo ga spustili in je znorel kot da živi zadnji dan :)

Ga pa peljemo plavat, kjer lahko da ven vso enegijo...

Na vrvici bo še do slikanja čez 3mesece, potem pa bomo videli kako naprej...upam na najbolje  :)

Tako da se slišimo čez tri mesece... :)


LP   Matjaž




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #83 : 25 April 2013, 12:55:03
Srečno!  ;D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #84 : 25 April 2013, 18:30:42
Super! :)



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #85 : 26 April 2013, 13:15:07
Super! :)



nastee

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 17 Maj 2013, 21:30:24
Matjaž, super, držimo pesti za čimboljši rezultat!  ;D

malo OT:
V včerajšnji oddaji Pogledi Slovenije je bilo predstavljeno podjetje Animacel. Pasji pacient v prispevku je naš invalidek Ari, zdravljen z matičnimi celicami pred dobrim letom in pol.

(od 70. minute)
http://tvslo.si/predvajaj/pogledi-slovenije/ava2.166378474/

“Questers of the truth, that’s who dogs are; seekers after the invisible scent of another being’s authentic core.”
- Jeffrey Moussaieff Masson


Nes

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 11 September 2013, 11:00:49
Živjo
Jaz imam nemškega ovčaja starega 6 mesecev. Začel je šepati brez kakšnega posebnega razloga. Smo ga peljali na slikanje in in ima to varjanto da se mu je odlomila kost v komolcu in je rekel veterinar da bomo še malo počakali če ne pa bo teba na operacijo. In me zanima kaj lahko naredim da bo imel čim boljše možnosti da se izognemo opeaciji. Pa še okvina cena takega posega in okrevanja me zanima, da vsaj približno vemo kaj nas čaka  ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #88 : 11 September 2013, 21:25:01
Načeloma ni druge kot operacija. Ker dlje kot je tako stanje, večja je možnost za artritis (slej kot prej). Ceno pa naj ti kar tvoj veterinar pove (upam, da greš ortopedu in ne splošnemu veterinarju).
Glede okrevanja po operaciji in kako z aktivnostmi, bo tudi veterinar najboljši naslov.

Za čas okrevanja/mirovanja, pa pokukaj za statičnimi triki (kimanje z glavo gor, dol, levo, desno, dotik z nosom, kazanje jezika, osnova vaje pusti....). Miganja ni, možgane je pa treba zaposlit, sploh pri mladih razgrajačih.

Pa kupit boks, da bo res mirovanje in ne skakanje/tekanje/hoja sem pa tja po hiši.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nes

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 11 September 2013, 22:07:32
Za veterinarja ki ga bo operiral se moramo še odločiti, naš nam je predlagal g. Zaninoviča(?) nekaj podobnega, ima morda kdo že izkušnje z njim? Ali pa s kakšnim drugim iz okolice Ljubljane ali Kranja..smo iz Medvod.