Vnete oči

Marko · 124530

irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #30 : 04 Januar 2006, 21:41:57
drugač, Indi je že skoraj zdrav ..  :) wiii
ste šli k veterinarju?

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #31 : 07 Januar 2006, 17:02:37
noup, danes sva se z mami zmenle, da gremo, ker ni še ok, tako da zdej pa res gremo pa nej bo karkol, da se pozdravi, da ne bo problemov!!



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #32 : 07 Januar 2006, 19:05:58
Predvidevam da ste ga peljali. No kako je blo?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #33 : 07 Januar 2006, 19:08:29
nismo šli  :o >:( >:( >:( >:(  moja mami je rekla da gremo v ponedeljek  :-X :-[ :-\ :-X



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #34 : 12 Januar 2006, 18:07:13
danes smo bli pri veterinarju, nič ni hujšega (bili smo pri dr Matkotu - Topolšica (smo pa tudi peljali cepit Indi proti kužnim boleznim))  ;D :D smo dobili mazilo za oči .. ČLOVEŠKO MAZILO!!  ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #35 : 12 Januar 2006, 18:46:05
danes smo bli pri veterinarju, nič ni hujšega (bili smo pri dr Matkotu - Topolšica (smo pa tudi peljali cepit Indi proti kužnim boleznim))  ;D :D smo dobili mazilo za oči .. ČLOVEŠKO MAZILO!!  ;)

Ja kakšno pa si mislila, da boš dobila ???  ??? Katero mazilo pa?? Maxitrol mogoče??

Lp nina



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #36 : 12 Januar 2006, 18:48:09
noup .. neki dolgega .. na Ch  :D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #37 : 12 Januar 2006, 18:59:03
Chloramphenicol ;)

Lp nina



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #38 : 12 Januar 2006, 20:32:21
ja to jaaa  :) 2× na dan mu moramo namazati



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #39 : 13 Januar 2006, 07:58:55
Oj,
mi imamo tudi stalno probleme z očmi .
Kana je imela 1x vnete, smo ji spirali s prekuhano vodo , proti koncu še s kamilicami.
In smo jo sami pozdravili.
Ron ima pa neko zapleteno , dedno bolezen ( rekel veterinar ), ki se pa ne da nič zdraviti z kamilicami ampak rabi , ko je hudo antibiotike, kapljice in mazilo.
No mazilo se uporablja tudi pri vnetju oči .



Dee Dee

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 2
Odgovori #40 : 30 Oktober 2006, 17:50:12
Tema se načeloma nanaša na temo ˝težave z očmi˝ ampak , ker je na sosednjem foruma zadnji odgovor bil napisan 2.10. sem se odločila, da odprem novo temo.

Skratka, problem je pri naši psički. Je nemška bokserka in ima že po naravi veke rahlo navzdol. Ker je pa še bela pride še bolj do izraza rdeča barva, ki se nahaja pod vekami. Veterinar Matko je dejal, da se bo to čez čas, ko bo rastla samo uredilo. Problem pa se pojavlja zdaj, da ima najina psička resnično preveč rdeče oči. Dajeva ji v oči mazilo Chloramphenicol in kapljice Maxidex. Zjutraj je z očmi vse v redu in so normalno rdeče, čez dan pa se stanje poslabša in so zelo rdeče in vlažne. Sumim, da je kriv veter, ker zelo piha in nosi naokrog prah in ne vem kaj še vse. Skrbi me, ker ji želim pomagati  :( veterinar Matko mi je svetoval, da naj se do četrtka izogneva vetru in naj ne hodiva preveč ven. Kaj pa naj naredim glede lulanja in kakanja. Pri naši ne ˝pali˝ časopisni papir, se kar polula na parket. Vsakršen nasvet bo dobrodošel  :-[ :-[

+1



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #41 : 30 Oktober 2006, 22:06:51
Tudi mi imamo takšne probleme in mi je vet. isto rekel da zdaj ko je veter naj bo not,no lulat leti ven in sama gre takoj nazaj not ker je rajši na toplem.Moram pa še to povedat da je pa meni v lekarni magistra svetovala naj očke ispiram z ZEL NAVADNE SMETLIKE in resnično pomaga .Sem jo zjutraj spustila ven in ji potem očke umila in je bila not ker če ima mokre ne sme ven ker ji jih še dodatno napiha in potem še popoldan in zvečer in je rezultat že drugi dan očitno boljši

+1

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Dee Dee

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 2
Odgovori #42 : 31 Oktober 2006, 08:02:22
Tudi mi imamo takšne probleme in mi je vet. isto rekel da zdaj ko je veter naj bo not,no lulat leti ven in sama gre takoj nazaj not ker je rajši na toplem.Moram pa še to povedat da je pa meni v lekarni magistra svetovala naj očke ispiram z ZEL NAVADNE SMETLIKE in resnično pomaga .Sem jo zjutraj spustila ven in ji potem očke umila in je bila not ker če ima mokre ne sme ven ker ji jih še dodatno napiha in potem še popoldan in zvečer in je rezultat že drugi dan očitno


Dafna kje pa lahko dobim ZEL NAVADNE SMETLIKE?  ;)



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #43 : 31 Oktober 2006, 08:59:49
V lekarni  ;)

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #44 : 31 Oktober 2006, 11:25:45
dobi se tudi v nekaterih trgovinah z zdravo prehrano (pakirano kot za caj) pa dobro precedi, preden bos spirala oci.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #45 : 31 Oktober 2006, 14:51:12
Pri kakšnih vnetjih to izpirate ?

Pri navadnem vnetju, npr. prepih od vetra ali  lahko uporabljamo tudi takrat, ko veterinar predpiše zdravila ? In koliko časa lahko ta skuhana voda stoji ? Lahko skuhaš na dolgi rok ali je potrebno vsakič sveže ?

Miša

+1


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #46 : 31 Oktober 2006, 15:45:44
Jaz to uporabim pri blagem vnetju in vsakič sveže skuham si vedno DOBRO roke umijem in za vsako oko imam svojo sklečko in si vmes roke umijem in samo enkrat z eno gazo umijem da ne mažem sem in tja in spacam tako da to delam ZELO PEDANTNO

+1

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #47 : 31 Oktober 2006, 17:50:17
Misa, jaz sem uporabljala caj/prevrelek iz smetlike pri virusnem vnetju oci (svojem). Kar seveda pomeni, da antibiotika nisem uporabljala. Ne vem, jaz osebno takrat, ko je potrebno dajat zdravila, ne bi tega uporabljala (ce ze, bi spirala s fiziolosko). Zadevo seveda vsakic pripravis znova, ne uporabljas postane, pa res je treba dobro precedit, spira se pa z mlacnim, ne hladnim pripravkom.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Dee Dee

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 2
Odgovori #48 : 31 Oktober 2006, 18:48:56
hvala za nasvete. Bom poskusila tudi jaz pri naši psički. Mislim, da ji najbokj škoduje veter, ker ji nosi prah v oči.



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #49 : 03 November 2006, 17:54:47
Za vnete oči se lahko uporabi tudi fiziološka razstopina (mora pa biti sterilna). Dobi se jo v lekarni in se z njo lepo "umije" oči.

+1

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Dee Dee

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 2
Odgovori #50 : 05 November 2006, 18:57:09
Kako pa naj naši psički odpravim rjavo črto pod očmi, ki se ji dela od solz. Je bela in pride še bolj do izraza?



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #51 : 05 November 2006, 19:21:52
To pa bi mogoče lahko pri maltežanih vprašala ker tam imajo take probleme :(

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #52 : 07 November 2006, 10:46:16
Mi smo morali danes k veterinarju zaradi vnetja oči. Idea je namreč dobila že kar grd gnojni izcedek.

Dobili sva kremo Chloramphenicol Krka (mazilo za oko), ki ga morava vnašat v oko na 8 ur in kapljice Ciloxan (dozirane nekje na 4 ure). Po treh dneh naj bi bilo že boljše.
Če se nam pojavi še gnojni izcedek, morava še sprat oko z fiziološko razstopino.

Ven pa lahko gre naslednjih par dni samo na potrebo - kar pa mi je na nek način pisano na kožo, ker sem zdaj tudi jaz obležala zaradi prehlada v postelji.  ;)


Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


husky_girl

  • *
    • Prispevkov: 255
    • Točke: 3
Odgovori #53 : 27 December 2006, 09:49:15
Sany je tut zdej že teklo kakšen teden iz oči, sicer po malo, ampak vedno ko sem ji obrisala je takoj dobila nazaj tiste izcedke. No včeraj je bila količina večja, tako da sem se odločila da greva danes k veterinarju. Samo sedaj ima pa zopet čisto malo, tako da ne vem če bi sploh šla. Je bila pa včeraj v hribih in ne vem če ni to od tega, ker je gori malo bolj mraz ona pa šiba sem in tja kot navita. Bom videla kako bo čez dan.

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself. (Josh Billings)

http://saniya.moj-album.com/


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #54 : 24 Januar 2007, 17:30:33
A se dobi tale Chloramphenicol samo na recept ali brez tudi?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #55 : 24 Januar 2007, 17:39:00
Jaz sem ga dobila kar pri veterinarju, ker mi ga je predpisal. V lekarni pa žal ne vem...  ???

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #56 : 24 Januar 2007, 17:48:13
Ce se mu je vnetje prvic pokazalo vceraj zvecer, danes cez dan je zgledalo ze boljse, ampak sedaj zopet slabse (oko je cedalje bolj rdece, veka malo povesena, pa vsake toliko gnojen izcedek), veterinar pa danes ne dela vec, a se lahko zelo poslabsa do jutri zjutraj, ko bi sla do veta? Ker res ne vem kaj bi..  :-\

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #57 : 24 Januar 2007, 19:28:38
Do jutri lahko počaka. Razen v primeru, če bi psa bolelo.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #58 : 24 Januar 2007, 21:30:14
In...  ja tudi v lekarni je samo na recept.

Lp nina



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #59 : 25 Januar 2007, 16:27:25
Tako, smo bili pri veterinarju danes (ceprav je ze boljse kazalo, sem ga vseeno peljala). Je dobil Maxitrol mazilo. Upam, da bo sedaj vredu.  :)

Hvala za vaso pomoc  ;)

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album