Igrače za več psov

LIZA · 4040

LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
: 29 Junij 2009, 13:28:31
Zaenkrat še nikjer nisem zasledila kakšne ideje na temo 'igrača za več psov'. Ker je pri meni doma vedno živahno in polno psov, me zanima, ali ima kdo kakšno idejo za igrače, s katerimi se naenkrat zaposli več psov? Vse kar vsebuje hrano odpade, ker se lahko pojavijo razna 'nesoglasja' in čuvanje hrane. Če vsak dobi svojo kost je to nekaj drugega, če pa dam petim psom majico, kjer so priboljški (ali pa tudi več majic) bi se pa hitro zgodilo, da bi enemu bolj zadišala druga majica :)
Torej zanimajo me predvsem igrače, v stilu 'cuf' ali morda kakšnih žog. Če se jih da pa narediti doma pa še boljše!
Zaenkrat uporabljam plastenke od vode, ker jim je velika žurka jih nosit naokrog in ker imajo tak 'pokajoč' zvok, ko jih stiskajo. Nogometne žoge so ok,dokler se jih ne prepiči in poje. Potem ostane samo 'ogrodje', ki se je zaenkrat izkazalo še za najbolj trpežno. Pa kakšne zavezane majice, ampak so zanimive samo nekaj časa.
Žogice odpadejo, ker se jih zelo hitro zgrize. Piskajoče igračke odpadejo, ker so super za pojest, sploh tisti del, ki piska  ;D Plišaste igrače odpadejo, ker je po eni uri dvorišče tako, kot da bi snežilo, ker je ves pliš takoj zunaj  :D
Kakšne ideje?


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 29 Junij 2009, 13:35:11
Mi imamo: žoge, ki so narejene iz špage, enako kot cof, v dveh velikostih in se jih ne more uničiti, lahko jih perem v stroju; gumijast obroč, ki je zelo trpežen in ga še niso uspeli zgristi; enako gumijasto veliko kost od Rogz; en cel in en polovični špagast cof; kong, ki je prazen in tako lepo skače; plastične flaše, ki jih ponoči pospravimo, da ne bi komu padlo na pamet kakšno nočno igranje; pozimi sem jim izdelovala žoge iz starih nogavic.
Kosti, ki jih poglodajo pa takoj vržem, da ne bi kasneje prišlo do kakšnega nesporazuma, ko nas ne bi bilo zraven.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2 : 30 Junij 2009, 10:22:00
Pri nas plastenko ena sama psina naluknja, zgrize do neuporabnosti v enem dnevu, gumjasti aport Gladiator je šel v pr sekundah. Gumjaste igrače, ki bi naj bile možne in vzdržljive tudi gredo v franže. Žoga iz vrvi in cufa sta tudi načete, ampak za to se ne sekiram.

http://www.tukano.si/pic/katalog/40023317.jpg Tole tudi ni trpežna igrača.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #3 : 30 Junij 2009, 15:44:33
Pri meni pridejo v poštev raznorazne homemade cufe in pa žoge z luknjami.
Tudi kakšna žoga na vrvici je super (sploh pletene žoge).
Drugače se pa raje igrajo med sabo kot sami z igračami in niti nimam problemov s tem, da bi ijh zaposlila, ker ali smo skupaj zunaj, kjer se igrajo, tečejo, ali kaj treniramo (vsak posebaj) ali se gremo kakšne mislne igrice in so potem itak vsi že čisto fuč in grejo raje spat, kot da bi še kaj težili.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4 : 30 Junij 2009, 16:09:06
Mene pa samo zanima, kako doseči, da bi Buda malo bolj na rahlo vlekel cufo? Ker njemu nekako ni bistvo, da bi se vlekel, ampak da bi on dobil cufo, Kali pa drži kakor močno lahko in se bojim, da bi ji kej čeljust poškodoval al pa kej podobnega..



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #5 : 30 Junij 2009, 16:47:23
Moji dve pa imata za cufat tisti velik Tug-O-War, od Tuffies, sem ga dobila preko pasji.net in je fajn velik za obe,
da se lahko lepo vlečeta. Ampak, če mene ni zraven, jima nekak tole vlečenje ni ravno dolgo zanimivo.



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #6 : 30 Junij 2009, 17:27:28
Tele pletene žoge se mi zdijo dobra ideja, ampak jih zaenkrat še nikjer nisem našla za kupit. Mogoče kdo ve, kje se to kupi (Karmen)?
Čez vikend bomo pa ustvarli eno 'homemade' stvar za vlečenje. Samo upam, da se ne bo kater od psov spomnil, da jo bo zakopal  :-X :D


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #7 : 30 Junij 2009, 20:05:35
Jaz imam 2 taki pleteni žogi (2 velikosti) in dobro zdržita.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #8 : 30 Junij 2009, 20:11:16
Izgleda fajn! Bom malo pogledala naokrog, kje se dobi kaj takšnega.

Še nekaj sem se spomnila. Morda komu pride na misel kakšna 'miselna igra' za več psov?
Problem je edino v tem, da so to psi, ki jih jaz ne poznam zelo dobro, vsaj na začetku ne (niso moji) in se med seboj tudi ne poznajo zelo dobro (ne živjo skupaj, ampak kadar so pri meni, so spuščeni skupaj). Poleg tega so to velikokrat zelo mladi psi (3-9 mesecev).


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #9 : 30 Junij 2009, 22:45:08
Pri nas se gremo skrivalnice, ampak ne vem, če bo zate ok, glede na to, da je hrana posredi.
No, mogoče pa komu drugemu pride prav.
Jaz ju zaprem na hodnik in potem v dnevni sobi na razna mesta nastavim brikete ali kaj podobnega: na čajno mizico, v boks,
na rob okenske police, na police od omar,...
Potem ju pa spustim in iščeta; imamo tudi hladno in toplo, za pomoč. :D



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #10 : 01 Julij 2009, 07:32:08
Liza, takšni žogi sem kupila v Zooticu, samo naši nimata špage, sta pa neuničljivi. Kadar vlečemo gumijast obroč, moram vedno biti vmes, drugače ni zanimivo. Pri nas tudi skrivamo predmete v hiši, predvsem pozimi zvečer, ko je dolgčas, ampak poznajo že vsa skrivališča  :'(.



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #11 : 02 Julij 2009, 11:34:30
Tole tudi dobijo za vlečt in kar dobro zdrži.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


anessa

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 03 Julij 2009, 06:25:57
a ste probal z staro avtomobilsko gumo - naši pesjanarji uživajo :P



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #13 : 03 Julij 2009, 15:38:34
Anessa, sem tudi o tem že razmišljala! Samo se mi zdi, da jim ne bo žurka, ker se ne da okrog nosit (no, čeprav sem prepričana, da bi vseeno probali  ;D ).
Zdaj sem pogruntala še en način za zamotit. Ker ne smejo vsak dan jest kosti...dobijo korenček :)
Pa doma narejena cufa se je super izkazala! Pa še ni me strah, da jo bomo kje izgubili, ker lahko takoj novo naredim :)
Enkrat v kratkem gremo pa v Zootica po žoge iz špage :)