Sprej za odganjanje psov

Ovcka · 18186

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
: 05 Julij 2009, 18:40:21
hej

Ne vem kam naj postavim vprasanje, zato odpiram kar novo temo..

Torej, ze nekaj casa nosim sabo na sprehode (seveda le preventivno) sprej za odganjanje psov - kao pepper spray. Ker pac enostavno ne zaupam odvezanim cuckom, ki jih srecujem v nasi okolici. No, in danes sva zopet naletela na enega cucka, velikosti nemskega lovskega terierja, ki nama je ze ene parkrat tezil - priletel na pol metra in mi lajal v psa, ampak v varnostni razdalji, ce sva se pa hotela obrnit in it, je pa napadel od zadaj. No, pogosto se sprehaja tukaj mimo odvezan, danes sva sla pa midva tam mimo, kjer so (predvidevam da) lastniki doma. In spet je priletel do naju, in se mi zagnal v psa. Danes se je Kozmic celo postavil proti njemu in tako grdo zarencal, da sem ga preventivno nazaj potegnila, v tem je Kozmic nekako nerodno padel po tleh, on se pa zagnal vanjga in ga poiskusil ugriznit. Ko se je moj postavil nazaj na noge je pa cucek zbezal. Itak sem popi*dila, ker sem ravno zagledala lastnike, ki so ga zaceli klicat na 50m dalec. Pes je itak stekel cisto drugam, ne h njim, jaz sem pa zacela vpit naj majo drugic privezanega, ce ne bom poklicala policijo. No, takoj me je zenska obdrla z miljon psovkami, rekla kaj se mam za sprehajat tam mimo v naselju, da se nic ne boji policije, itd. Nazalost nisem imela telefona sabo, kajti tisti moment bi poklicala policijo in zahtevala naj jim izdajo nalog za neprivezanega psa (verjetno kaj drugega nebi dosegla, glede na to da je cucek tri cetrt manjsi od mojega - pa se to bogsigavedi  ::)).
Drugace ta pes nadleguje vse druge pse. Ravno predvcerajsnjim je sel mimo en gospod z visavcem. In ta isti cucek se je tok zaganjal vanjga, in scipal, je pes take obupane zvoke spuscal, kot da ga kolejo.  :'( Koncno ga je gospod dvignil v narocje, on mali je pa skakal okoli njega poiskusal prit do visavca. Ravno takrat smo bile z mami z mojim blizu, sem dala Kozmica mami za prijet, in sla pomagat gospodu, probat nagnat majhnega hudica, pa se ni pustil. Delal je kroge okoli njega in se mi izmikal. Mislim, za znoret.  ::)

Uglavnem, ker vem, da ga bova sigurno ponovno srecala, in ker vem, da se ga z vpitjem ne da nagnati, brcnit ga pa tudi ne morem, ker se hudic majhen izmika, me zanima, kaksne posledice ima lahko, ce ga posprejam (na tejle piksni pise, da je 0,5%)? Mislim, verjetno tile spreji niso narejeni tako, da fizicno poskodujejo psa, vsaj na daljsi rok ne? Po eni strani mi je hudo za psa, po drugi pa, na zivce mi gre ker se ga na noben drugacen nacin ne morem znebit. Lastniki so pa tudi totalno brezobrazni, in se ne da nic civilizirano zmenit. Nebi pa rada, da tole pusti kaksne trajne posledice na psu. V koncni fazi ni on kriv, da je bil tako vzgojen, in jaz nisem tok kruta, da bi nacrtno poskodovala zivo bitje. :-[

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


nanica

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 15 Julij 2009, 22:25:25
Živjo Ovčka.

Sicer točno ne vem če ima prej kakšne posledice na psa(glede zdravja) vem pa to....moja znanka ima manjšega psa, katerega je enkrat napadel sosedov pes ko so šli mimo po cesti(seveda hiša je od ceste oddaljena prblizno 20 metrov). Ker se je znanka ustrašila si je kupila tale sprej za odganjanje psov. Naslednjič se je ponovilo isto in je psa pošpricala. Od takrat naprej ko začne pes lajati ter hoče priteči blizu, samo vzdigne roko kjer naj bi imela (učasih tudi ima) sprej in pes se ustavi ter samo še laja od daleč. No torej pes si je nekaj zapolnil, ona pa tudi ima sedaj mir. :)

Ko sem takrat to videla je tudi meni predlaga sprej...no spreja še vedno nimam in nevem če ga bom kdaj mela ker za enkrat nimam še takšnih težav, vem pa da če bi nek pes konstantno napadal mene in psa bi si pa kaj omislila.  ;)

Upam da sem vsaj malček pomagala  :)

Lp Jana



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 15 Julij 2009, 22:49:14
Po moje ni hudega - sem ga že večkrat uporabila.
Enkrat, ko sem ga prepozno potegnila iz zadrgnjenega žepa, smo bili vsi: moj pes, veliki šnavcer, ki je priletel po hribu dol nanj, lastnik psa in midva z možem, povsem 'zadimljeni' - smo krehali in pljuvali še kakšnih 10 minut, kasneje pa ni bilo kakšnih opaznih posledic. Psa sta bila pa kar solidna - po hudem vzpenjanju, šavsanju, hrupu.... samo ena manjša luknjica na vratni gubi pri mojem. Šnavcer je izgledal malo presenečen nad sprejem (deluje kot nek malo blažji solzivec), tako da se je zmanjšala tudi intenzivnost napada, in lastnik ga je lažje potegnil stran.
Mešanec med malamutom in nemcem v bližnji okolici pa se prvič, ko ga je 'sprehajal' sedemletnik, kar ni pustil odgnati - je rabil ene pet pršenj, da se je obrnil proti domu.

lp ž & l & h


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3 : 16 Julij 2009, 11:15:35
Hvala za odgovore  :)

No, ce pravite da ni skodljiv, potem naslednjic, ko hudica malega srecam ne bom oklevala, in bo pac dobil eno porcijo spreja. Mogoce bo od takrat naprej mir  ;)

Drugace je potem naslednji dan tezil eni sprehajalki z berncem. Pa ga je lastnica psa hotela odgnati, pa ji tudi ni uspelo, je uibr tezil psu, na vsak nacin si je hotel podredit bernca, pa malo grizljal vmes.  ::)  Dobro, da je bil bernc bolj star, ga je samo narencal ene parkrat (ceprav ni kaj dosti koristilo, ker mislim, da je sel potem kar z njima do doma  ::)).

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 16 Julij 2009, 13:41:35
Kaj pa če bi poklicala policijo in jih prosila, če bi malo "v civilu" patruljirali tam okoli, če imajo čas,.. Ker če je to tako pogosto kot pišeš, bodo sigurno sami videli kaj se dogaja in ustrezno ukrepali.

Mene pa drugače zanima naslednji primer;
Tvoj pes mirno leži privezan ob tebi v lokalu na vrtu. Mimo pride prav tako privezan pes in se zakadi v tvojega - ga napade skratka. Ti zbrcaš tujega psa. Ali lahko za to odgovarjaš?

Gre za teoretično vprašanje, ker smo ravno včeraj imeli en tak primer, ko je husky prišel počasi in tiho a nagrbljen že na dolžino cca. 1m stran od mojega, lastnica je bila na drugem koncu fleksija še malo za vogalom in ni mogla videti da si njen pes že ogleduje našega, ki sicer ni niti glave dvignil, samo pogled. Jaz sem bila že v pripravljenosti da skočim in posredujem, ampak je potem lastnica že prišla v vidno polje in svojega psa potegnila stran. Lahko bi se pa drugače končalo.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #5 : 16 Julij 2009, 16:07:26
Kaj pa če bi poklicala policijo in jih prosila, če bi malo "v civilu" patruljirali tam okoli, če imajo čas,.. Ker če je to tako pogosto kot pišeš, bodo sigurno sami videli kaj se dogaja in ustrezno ukrepali.

Ma, ce pri nas policija ne ukrepa glede nekega psa iz Trbovelj, ki je par drugih ze v grob spravil, tako je napadalen, mocno dvomim, da bi ukrepali v tem primeru, sploh ker je moj 3x vecji kot tisti mali zatezeni mesanec.  ::) Verjetno bi mislili, da se norca delam  ::) >:(

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 16 Julij 2009, 22:53:52
Škoda, da si kozmiča stran potegnila. Jaz bi pustila. Če se ni mogoče izognit.  Drugič, če n boš imela spreja in če se bo pes zaganjal-pusti Kozmota z vrvice Ali pa vsaj spusti vrvico). Drugače pa je sprej zakon. ;) Povabi na sprehod kdaj kakega bolj oštrega psa, ki bo tečnežu dal vedet, da on pa misli resno (tak je bil naš pokojni Karo).

Ali pa če imaš pri roki kak šop neuporabnih klučev, piksne...pa mu jih zabriši-kar močno.
Če pa sprehajalci s psi skup potegnete in greste VSI lastnikom trkat in jim napovedat krepke in to dosledno. Bo pomoje tudi OK. Jaz sem na vasi znana kot tečnoba ki tudo ob 3h zjutraj zvoni in razbija po vratih, ker se mi psi zakajajo v avto. Pa deluje-za nekaj časa.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


manta

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 21 Marec 2011, 10:31:16
@ Ovcka: Mi lahko poveš kje si kupila sprej.
...nekateri res ne dojamejo, da popadljivega psa ni primerno imeti neprivezanega,kljub opozorilu je bil odvezan, 200 m pred lastniki in je že drugič napadel ):
Hvala, lp



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #8 : 21 Marec 2011, 10:49:07
@ Ovcka: Mi lahko poveš kje si kupila sprej.
...nekateri res ne dojamejo, da popadljivega psa ni primerno imeti neprivezanega,kljub opozorilu je bil odvezan, 200 m pred lastniki in je že drugič napadel ):
Hvala, lp

Celje, trgovina Lovec.  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


manta

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 21 Marec 2011, 11:14:33
Hvala!



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #10 : 21 Marec 2011, 11:14:46
Ja, mi smo ga nabavili v Lovcu, imajo jih pa pomoje v vseh lovskih trgovinah, pa se v kaksni spletni trgovini se najde (recimo tule..)  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11 : 21 Marec 2011, 12:16:58
Tudi Karlie proizvaja enega, imajo ga v Alerju (pa mogoce se kje kjer imajo Karlie zadeve).

battito animale


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #12 : 21 Marec 2011, 14:28:25
Škoda, da si kozmiča stran potegnila. Jaz bi pustila.
če sem prav prebrala, je mala zoprna pošat mešanec z NLT (ali celo nerodovniški NLT ?)- v tem primeru odsvetujem spuščanje v spopad  :P, ne glede na navidezno prednost zaradi velikosti  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


manta

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 21 Marec 2011, 16:07:17
Tudi Karlie proizvaja enega, imajo ga v Alerju (pa mogoce se kje kjer imajo Karlie zadeve).
Hvala, na Aler-ja se sploh ne bi spomnila ;)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #14 : 21 Marec 2011, 16:21:56
če sem prav prebrala, je mala zoprna pošat mešanec z NLT (ali celo nerodovniški NLT ?)- v tem primeru odsvetujem spuščanje v spopad  :P, ne glede na navidezno prednost zaradi velikosti  ;)

Tole je sicer ze dve leti staro, ampak ja, nekaj podobnega NLTju je, ampak sivkaste barve, bolj spicast gobec, pa malo daljsi v trupu, glasen ko sto mater, se posebej ko se srecas (ko je privezan) ga puncka vzdigne, in takrat tok laja da skoraj duso spusti..
No, sicer imamo pa sreco, ne vem ali so dobili kaksno kazen al kaj, spuscenega skoraj nikoli vec ne vidim (no, privezanega na sprehodu pa tudi zelo redko - pomojem se tudi tisti punci ne da vec ukvarjat z njim, in je vecino casa zaprt tam v boksu).

In ja, se strinjam, nebi puscala psa v spopad z njim, ze takrat ko naju je "napadel" pa je bil moj privezan je bil mali hudic tok hiter in okoren, laufal v krogu okoli naju, hotel uscipnit Kozmica za rit (od spredaj napada si ni upal privoscit :P)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album