Presuh pes - kako ga porediti?

Zoki · 53588

maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #120 : 13 Avgust 2010, 14:38:28
Saj to je bila sala, ne?

Satin - odvisno od tega katere (kaksne) brikete je, kaj mu dajes kot kuhano hrano v kaksnih kolicinah in razmerjih ...  Nekaterim zivalim pac surovo (tako kot velja za vso ostalo hrano) ne pase. Enim ni vsec okus, drugi imajo po tem zdravstvene tezave, drugi shujsajo, tretji se redijo.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #121 : 13 Avgust 2010, 14:39:43
Sicer pa, kako lahko sploh pišeš na forum, ki je v domeni nekoga, ki tudi distribuira neko znamko hrane, še več pa jih prodaja?


Ne mašaj jabolk in hrušk. Kljub temu, da imata Pesjanar.si in Pasji.net enakega lastnika še ne pomeni, da sta ENO ampak DVE ločeni enoti. In nikogar od forumašev Pesjanar.si, ne silimo da kupujejo v Pasji.net. Vsak kupuje tisto in tam kjer mu paše. In če nisi opazila se Pasji.net oglašuje v eni temi in ne na celotnem forumu v vseh temah povprek, pa bi se glede na lastništvo najbrž lahko. Torej ???

Taar je pač ena tistih "tazagrizenih" pivrženic surovega. Nekateri so pa zagrizeni privrženci klikanja, nekateri cukanja, nekateri samo dotičnih pasjih šol, šampona, pasme ali psarne itd. Če se lahko dajete o metodah šolanja ja ali ne, .. se dajajte pa še malo o surovem. Mene ne moti. Edino moteče je forsiranje izbranega kot edino pravilnega, čeprav je resnica tako kot pri ostalih temah ponavadi nekje vmes ;)





Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #122 : 13 Avgust 2010, 14:59:48
Je brikete Arden Grange Premium, edini ki jih je, kuhano pa makaroni zmešani z mesom in zelenjavo (mesa več kot makaronov), brez začimb, tudi soljeno ne, občasno kakor mu paše še surovo meso ali kost katere se drži še malo mesa. Kuhanega poje celo skledo + še celo skledo briketov (cca 500 g), večinoma poje vse, občasno pa si jih pusti še malo za zjutraj in jih pospravi takrat.
Je pa hecen pesjan, če se mu zazdi da je vsega dobrega malo preveč se je sam spravil na post, večinoma poleti (voda + par briketov), sej pravim do letos ko smo ga predzadnje tehtali je imel 21,5 kg čez cca 6 mesecev sva šla na operativni poseg kjer mu je tehtnica pokazala 22 kg, so se mi ful nasmihali pri pultu ker sem malodane u luft skakala za pridobljenih 0,5 kg  :o :D
Dobi občasno še kak jogurt, mleko ali kislo smetano, pa sladoled poleti.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #123 : 13 Avgust 2010, 15:19:35
Taar še ni opazila, da jo prav nihče od "distributerjev" ne ovira pri pisanju. Tudi še ni opazila, da njenega načina hranjenja nihče ne daje v nič, tako kot ona daje v nič vse ostale. Pa bi se pravzaprav lahko zamislili, ali izključno samo surovo meso brez kakršnega koli drugega dodatka dolgoročno res zagotovi psu vse, kar potrebuje. Celo BARFovci so dodajali zelenjavo, če se  prav spomnim. In navsezadnje - tudi na izključno vegetarijanski hrani nekateri psi dobro uspevajo - leto, dve, tri, odvisno od trdnosti zdravja na začetku hranjenja. Od začetka celo zgledajo odlično. Potem pa ponavadi poči....
"Argumenti" s katerimi zagovarja svoj prav so sneti iz neta in se vozijo okrog že xy let. Če slediš izvoru, ponavadi prideš do kakšnega holista, ki malce naprej ponuja svoje izdelke. Torej ne dosti drugače kot pri briketih.

V surovem  mesu je lahko še marsikaj, ne le salmonela, ki je od vsega še najmanj problematična. Trihine recimo niso nič posebno eksotične in ehinokok tudi še ne. Ampak v kvalitetnem, veterinarsko pregledanem mesu jih pa ni? Aha, saj v kvalitetnih briketih tudi ni melamina. Tudi sam postopek izdelave se je od začetkov pred xy leti spremenil. In če si res izbirčen, lahko dobiš celo brikete, v katerih imaš vse eko, pa iz proste reje, celo kaj za rubriko "sezonsko in lokalno" bi se našlo, pa za tiste, ki se bojijo žitaric imaš celo paleto briketov brez njih - ni da ni. Pa. Psi ne morejo prebaviti žitaric, ker...Jih prebavijo, vsaj velika večina, a surovih res ne. Jih pa nujno ne potrebujejo, to drži. Itd od ene polresnice do druge.

Velikanska večina psov lahko brez vsakih težav poje ne prevelike količine kosti. So pa nekatere bolezni, pri katerih so lahko kosti smrtonosne. Dobesedno. Tisti, za katere vem sama, so imeli kronični kolitis. Nekateri psi menda ne smejo jesti svinjskih in govejih goleni, ker si na njih polomijo zobe. Moji so jih pojedli že veliko, pa nimajo ne vem kako izrabljenih zob, polomil si jih pa ni še nikoli nobeden. Itd, itd.


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #124 : 13 Avgust 2010, 15:32:08
Zelo mi je žal, ker je iz moje prošnje po pomoči in nasvetih nastala takšna zmešnjava in malodane "ornk štrjat". :-\

Odločila sem se, da še vedno ostanemo na močnejših briketih za aktivne pse, sem pa tja kakšno kvalitetno konzervo, pa malo kuhanega in zelenjave, sadja je okrog hiše dovolj in si ga sama vzame, bom pa od sedaj naprej dodajala tudi nekaj mesa - kuhanega. Ker imam pač določene predsodke pred krvavim, sruovim mesom, pa tudi mesnice nimam tako blizu, da bi vsak dan sproti hodila po sveže meso. Zunaj ga ne morem puščati, skrinja je pa premajhna. Tako, da... upam, da mi uspe.

Me pa še nekaj zanima, v kolikem času je dobro recimo pridobiti 1 kg telesne teže? Mesec, več?

...sledi svojim sanjam


rrooxxyy

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 24 April 2012, 01:07:54
Hoj!

Že precej prašna tema, pa bom vseeno tukaj vprašala. Naša pikica je med bolj drobčkenimi in suhcenimi, odstopa od standarda, s tem smo se že sprijaznili, imamo večnega mladiča, tako po izgledu kot po obnašanju.  :) Dobra stvar je ta, da se je zdaj začela malo redit (smo končno našli ustrezno hrano), vsaj na videz izgleda tako. Vendar pa se redi samo v trebušček, ima večjega, ostalo ostaja enako, še vedno se čutijo kosti, predvsem v zadnjem, medeničnem delu, je še vedno "ugreznjeno"; rebra se ne čutijo več tako, skoraj nič. In zdaj ne vem ali je to normalno, da se redi (zaenkrat?) samo v trebuh?  :-\ "Očistimo" jo redno, na 3-4 mesece s Pratelom; sicer pa je kakec normalen po izgledu, po velikosti morda malce večji, ampak ne bistveno. Sem jo tudi tehtala, pa ni neke razlike, je pa res, da nimamo tako zelo natančne tehtnice (ni digitalna). Nočem klicat vetke za vsako malenkost, greva pa kmalu na kontrolo za alergijo, ki je bila vzrok opaznemu zmanjšanju energije v začetku leta in jo bomo tam stehtali in bom to vsekakor vprašala, ampak me vseeno zanima še kakšno drugo mnenje.  :)  Hvala vam!

A house is not a home without a dog.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #126 : 24 April 2012, 09:51:53
Koliko je pa stara?
Mišično maso ima?

Špehec, ko ga je enkrat preveč pa pse spreminja v čevape in ne enakomerno polne ;)

Moja tudi spada med manjše kategornike za pasmo in po pravici povedano sem ultravesela  :D ;D da je tako. Tudi giblje se kot perešček in je zelo okretna. Manjša je verjetnost za kake poškodbe in degeneracije (čeprav ima po starših super kolke) je to samo dodaten plus itd. Sploh če se pes ukvarja s kakim delom.

V glavnem ni vse v masi sploh glede na to, da je pri večini pasem problem ravno ta, da psi ratujejo preveliki in pretežki.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #127 : 24 April 2012, 11:41:16
Ko se enkrat rebra skoraj ne čutijo več, je pes predebel in ne presuh.


rrooxxyy

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #128 : 24 April 2012, 23:51:20
Ja, to za rebra mi je jasno.:) Mogoče sem se nerodno izrazila, da se več ne čutijo tako kot prej, v primerjavi s prej je zdaj nič.  Še vedno pa jo pobožam in lahko preštejem vsa vretenca, čutijo se vsi ramenski in kolčni sklepi (saj ne vem, če je pravi izraz, delo v zdravstvu naredi svoje), kosti medenice na koncu hrbta, nad ritko, čeprav na videz izgleda vse bp, dokler je ne pobožaš. Kot pravim, vse gre večinoma v trebušček.

Glede mišične mase bi rekla da je primerna, isto je mnenje vzr. Je pa res non-stop v pogonu, zvečer pade v posteljo, ampak je po pol ure spanja kot nova, akcija dalje. Pravi mali hiperaktivc je, že iz legla, sedaj pa ima 18 mesecev; tehta okoli 4,5-5 kg, po standardu je okoli 7-8 optimalno. 

In iskreno povedano sem tudi jaz vesela, da je tamala med manjšimi predstavniki svoje pasme, saj so le-ti vedno bolj zaželjeni. In se strinjam, žalostno, da je debelost tudi med živalmi postala takšen problem. :(

A house is not a home without a dog.


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #129 : 25 April 2012, 06:53:57
Jaz imam podobnega škrata (5,5-6kg; standard pravi za samce 8-10kg), ves čas je v pogonu, ko ga primeš mu pa lahko vse kosti prešteješ. Poje več kot prinašalka, pa mu skorja nič gor ne ostane. Edino kadar se je prisiljen malo manj gibat se mogoče mičkeno zredi (tam do celih 6kg), samo čim je malo bolj mraz ali pa se spet normalno giblje gre vse dol.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #130 : 25 April 2012, 08:29:58
rrooxxyy, čez leto ali dve bo mogoče mela še kakšno kilco več ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #131 : 23 Avgust 2012, 22:41:20
Ojla,

se je v tej temi (tematiki) razvilo kaj novega kako porediti psa? Moja koklja je po operaciji želodca izgubila kar nekaj kilogramov. Niti ne maščobe, ker je vet, ki jo je operiral rekel, da maščobe skoraj ni imela, so je bile same mišice, vendar je tudi nekaj teh izgubila z dieto po operacij (dieta in nič gibanja)i. Po dobrem mesecu dni smo nazaj dobili 1 kg... v mišice, jasno. Na prvi pogled pa izgleda kot hudo izstradan pes  ??? .Same kosti in koža. Vet, ki jo je operiral, je odsvetoval visoko energijsko hrano.... kako naj psico vsaj malo poredim? S kuhanimi dodatki briketom?

Lp, Fortuna.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #132 : 24 Avgust 2012, 11:05:34
Moja se zredi na hrani z več maščobe in več žitaric (OH).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #133 : 24 Avgust 2012, 11:07:22
Jaz sem mojega poredila z Pro Planom. Mu gre tudi vse v mišice, ima pa komaj zdaj tisti milimeter maščobe čez rebra, da ni čisto preklast.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #134 : 24 Avgust 2012, 12:15:29
Jaz sem menjala hrano. Prvotne (višji % mesa) je lahko pojedel skoraj neomejeno, pa se ni poznalo niti za 1mm ::) Je bil končni izračun cene, glede na porabo, hudo visok :D + 1x dnevno kuhan obrok + priboljški (to še vedno oboje)
Zdaj dobiva takšno z malo nižjim deležem mesa, manjšo količino, pa jo precej bolje izkoristi in tudi več oblike je dobil. Ampak lepo počasi, postopoma. Ni dobro pretiravat in prehitevat ;)


fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #135 : 01 September 2012, 22:52:01
Živ vsem ter hvala za odgovore,

tema za nas ni več aktualna, psico smo poštimali z dodajanjem kuhane hrane in smo super zadovoljni. :)

Sedaj lahko nadaljujemo s pasjo šolo brez strahu, da bi nas kdo prijavil da imamo doma shiranega psa. :D



Irmica

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
  • Kakršen gospodar, takšen pes.
Odgovori #136 : 10 November 2012, 12:36:21
Lahko mu daješ malce več hrane,kakšno kost, 1 sprehod na dan spustiš... Te so približno! Ne smeš pa dovoliti: Da je hrano preveč, dajanje prekomerno količino priboljškov,da je pes zaprt ves čas.!  ;D

-Pes je edina stvar na svetu, ki te ljubi bolj kot ljubiš samega sebe


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #137 : 10 November 2012, 12:45:15

Sedaj lahko nadaljujemo s pasjo šolo brez strahu, da bi nas kdo prijavil da imamo doma shiranega psa. :D

Ko bi isto veljalo za predebele, bi bilo lahko prijav kot listja in trave  :o



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #138 : 10 November 2012, 13:12:46
Lahko mu daješ malce več hrane,kakšno kost, 1 sprehod na dan spustiš... Te so približno! Ne smeš pa dovoliti: Da je hrano preveč, dajanje prekomerno količino priboljškov,da je pes zaprt ves čas.!  ;D

KAAAJJJJ???? Sprehodov se ne izpušča alora. (izjema bolani, poškodovani psi). Gibanje je zdravo in to je tisto, kar ljudi in živali drži pokonci, vitalne etc...Uštima se prehrana, preveri zdravstveno stanje, če je treba in to je to.

Kakšen sprehod manj neki.  ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #139 : 12 November 2012, 17:49:37
Odvisno kako jemlješ koncept ''porediti''. Če na špehija...pol ukineš sprehod...če ''rediš'' psa na zdravo maso je sprehodov enako samo hrano uštimaš glede na presnovo posameznega psa.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.