Presuh pes - kako ga porediti?

Zoki · 53793

erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #30 : 30 Januar 2006, 18:40:21

Lunca, a si kdaj pomislila, da včasih ni bilo briketov na razpolago, pa pasjih konzerv tudi ne. Kaj so pa psi takrat jedli????? Pa so ravno tako dosegali visoko starost .

Če je pes tako suh kot praviš, je resnično treba nekaj narest. Pa ne čakat predolgo, ker bo oslabel in se mu bo sesul imunski sistem.





lp erika


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #31 : 30 Januar 2006, 18:49:54
no sej smo že začel...sivr pa a ni tako, da ma tut pes svojo pamet.Mi mu dajemo dost zajest...če pa pusti ga pa sama ne morm silt. Pa to je tut enako kot pri ljudeh...eni so suhi,nekateri debeli. Sicr pa se pri nas to dogaja že 1leto in pol. Pač je tak pes, ki ne mara  jest...se pa trudimo že uf dolgo časa, da ga saj nekako "futramo". Seveda ko pa smo bli pri 2 različnih veterinarjih, so rekli da ima perfektno postavo. Bom se pa potrudla da se zredi, to pa definitivno ;)



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 31 Januar 2006, 15:19:01
Mi smo imeli tudi en cas VMP tablete. pa me zanima, ce jih lahko pac se zmeraj jemlje? Da se mu malo poveča apetit, ker je mau presuh .. Mislm, a lahko kako skodijo?



~Lunca~

  • Gost
Odgovori #33 : 31 Januar 2006, 16:22:07
Mislm kokr je zgorej navedeno, pa kokr piše v navodilih, naj bi blo to sam za pasje dobro(za počutje, dlako, apetit...), tako da po mojem to lahko je skos ??? ;)



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #34 : 31 Januar 2006, 22:24:52
Mi smo Rondota poredili z bosch briketi za aktivne pse in vse je bilo vredu nobenih težav.

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #35 : 01 Februar 2006, 09:17:24
Seveda ko pa smo bli pri 2 različnih veterinarjih, so rekli da ima perfektno postavo.

Zakaj bi ga potem hotela zredit?

battito animale


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #36 : 01 Februar 2006, 18:28:06
no ja, kdo vi gledal zelo suhega bernca(k se mu čutijo res VSE kosti)...pa tudi zanj ni ravno najbolje,poleg tega bi ga pa rada vsaj za na vzrejnega malo poredila. Jutri ga gremo k veterinarju tehtat,  in če ima okoli 55 kil, ga ne bomo zredili.Če pa ima okol 50 ali manj potem ga pa definitivno zredimo ;)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #37 : 11 Februar 2006, 12:33:37
Neon se je (aleluja) mal odebelil. Zdej je lih tapravi pa morm sam vzdrževat.  :-* :-*

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #38 : 11 Februar 2006, 14:55:14
zoki jaz ti ga ne priporočam rediti tako da mu aješ še enkrat večje procije hrane! poskusi z malo več gibanja in malenkost malo več hrane ne pa celotno porcijo več! kot so ti že priporočali nekateri probaj tudi z menjavo hrane! ;)

Lp, Špela :-*


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #39 : 31 Januar 2007, 00:10:48
Vprašanje, za bolj brihtne buče (ker jaz ne najdem odgovora)  :-[... (sicer ne paše čisto v to temo, ampak je podobno).

Moj Astor je že od pubertete najprej pri bolj "atletskih" postavah.  :D Nekaj časa smo se trudili, da bi ga poredili, kar nam je tudi uspelo za slabe 3kg. Veterinarka ga je poimenovala "glista", receptorka je vedno začudena nad nizko kilažo, ko ga pripeljem stehtati. In počasi sem se tudi jaz sprijaznila, da pač tak je.
Od jeseni naprej dobiva za pol večji obrok kot je do sedaj. To smo uvedli z namenom poreditve - kar sem že omenila, da nam je za 3kg uspelo. Sedaj ima 48kg in 69,5cm plečne, kar ga uvršča med višje bernce. Hkrati pa tudi med najbolj suhe. Čutijo se mu vse kosti (še preveč). Res je malo bolj hiperaktiven od bernskega povprečja, a vseeno spet ne preveč. Ima redne dnevne sprehode, kjer več ali manj časa šprinta. Po sprehodu ima še vedno energijo za igro, če je treba.
In danes sem šla malo gledati tabelo na naš žakelj briketov (je AG Large breed) in ugotovila, da mu dajem (količinsko) hrane za 75kg psa. Redi pa se ne (razen tistih 3kg, ki nam je uspelo pridobiti). Je redno razglisten, blato je lepo - na dan gre 3x kakat. Če bi bile gliste ali trakulja, bi po moje že ugotovila v iztrebkih (tako pa nisem ničesar našla). V bistvu je normalno ješč, vesel, razigran, aktiven...itd.

Kako je torej mogoče, da zadnje 4 mesece 48kilogramski pes poje na dan hrane za 75kg psa in se pri tem zgolj na začetku zredi za 3kg? Ali so to mogoče enake fore kot pri ljudeh - eni lahko pojejo vraga in pol, pa se jim nikjer ne pozna, medtem ko se pri drugih vsaka dobrotka?


Lp,
Mojca


mefisto

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 4
  • Neapeljski mastifi CARSO DEL DOLAR
Odgovori #40 : 31 Januar 2007, 08:27:01

Živjo, scythe!

Če je vse tako kot pišeš, je s tvojim psom najbrž vse o.k., problem je v nas lastnikih, ker hočemo večje, močnejše, bolj kosmato...Si se kdaj vprašala, koliko psov sploh še ustreza napisanim standardom?
tole sem našla za tvojo pasmo
Größe Rüden 64–70 cm, Hündinnen 58–66 cm
Gewicht Rüden um 50 kg, Hündinnen um 40 kg
no ja, reciva, da mu manjka nekaj kilc, ampak ,kaj če ima zverinica bolj nežne kosti? Za njegovo zdravje ( sklepe, srce ) je zagotovo bolje nekaj kg manj kot več.

V skrajnem primeru sicer lahko zagnjaviš veterinarje, narediš testov od A do Ž ( krvne preiskave, delovanje slinavke, srca,... ), zapraviš ogromno denarja, rezultat pa  :-\. Primerjava Lunce z ljudmi se mi zdi čisto umestna.

Srečno z Astorjem in še veliko šprintanja na sprehodih!


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #41 : 31 Januar 2007, 10:54:07
Mefisto - imaš po svoje prav. Saj sem se sprijaznila, da je pač bolj atletske postave. Kar se tiče pa kosti, jih ima daleč od "nežnih", kar se mu tudi vidi po velikosti in obliki šap. Celo leglo iz katerega prihaja ima močno okostje, kar se včasih tudi vidi v primerjavi s kakšnimi drugimi predstavniki iste pasme, ki imajo nežnejše in lažje okostje.
Pa hvala za nasvet in pomiritev.  :) Gremo sedaj šprintat po Barju.  ;) ;D


Lp,
Mojca


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #42 : 31 Januar 2007, 11:09:13
Ti bom jaz dala za primerjavo, ker je Pax tudi na maksimumu standarda. poleg tega se mi zdijo planšarji po konstituciji dokaj podobni rottom. Za povrh je tudi hiperaktivec.  ;)

Pax je v krasni razstavni kondiciji ko ima vsaj 55 kg. Ko jih ima 52-53 deluje suh in to celo v razredu delovnih, kjer bi se pes moral pokazati v delovni kondiciji.

Sem ga pa enkrat peljala na razstavo v resnični delovni kondiciji (47 kg) in kaj sem dobila? Prvi komentar sodnika je bil v stilu "uf kako suh pes"  :D

Ampak Pax se v svojih 47 kg super počuti, ne obremenjuje toliko sklepov pri doskokih, je še bolj aktiven kot ponavadi, pri delu je hiter, vročina ga ne obremenjuje. Mislim, da ima pri tej teži precej bolj kvalitetno življenje. Če bo zato kaj daljše, bomo pa še videli. Upam, da bo.





Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #43 : 31 Januar 2007, 11:16:33
Mojca - sicer ti s tem postom ne bom odgovorila na vprašanje, vendar, ker sem videla Astorja v živo in ga tudi prečohala ;D, naj ti povem, da se mi ne zdi suh... za moje pojme in moj okus je prekrasen berni z lepo postavo in ne sekiraj se glede teže, eno pravi teža, drugo pa izgled sam. Po eni strani si lahko vesela, da je tako, saj je veliko manj možnosti, da bo imel težave s kolki. :)
Astor je lep in postaven in pika. ;)
Mogoče, če bi bil težji ne bi bil potem tak hiperaktivec kot je in zaradi svoje teže lahko teče in se igra do onemoglosti brez, da bi imel kakršne koli težave. Tudi pri raznih skokih, ki jih naši berniji zelo radi izvajajo, ko so v vnemi igre, mu ti ne morejo škodovati, kot bi mu, če bi imel večjo kilažo, saj sklepi niso tako obremenjeni.
Zato brez skrbi in veselo na šprint po Barju. ;)

Lp
Tina



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #44 : 31 Januar 2007, 11:46:12
Mojca, če se pes dobro počuti ga res nima smisla rediti. Če pa bi ga res rada poredila, potem mu daj poleg briketov kruh, makarone,... Skratka hrano, ki ga bo poredila, a ne sladic.  ;)
Pa ne obremenjuj se s standardom. Glavno, da se pes dobro počuti.

Jaz na sprehodih ves čas poslušam, kako shujšan pes, pa kaj mu nič ne dam jesti itd. Ampak to govorijo le ljudje, ki pasme (irski seter) ne poznajo.

Kristinca & Florinca


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #45 : 31 Januar 2007, 11:50:54
Ampak Pax se v svojih 47 kg super počuti, ne obremenjuje toliko sklepov pri doskokih, je še bolj aktiven kot ponavadi, pri delu je hiter, vročina ga ne obremenjuje. Mislim, da ima pri tej teži precej bolj kvalitetno življenje. Če bo zato kaj daljše, bomo pa še videli. Upam, da bo.
Nekaj podobnega mi je tudi rekla veterinarka. Da je sicer suh, ampak je to bolje za njegovo telo - sploh pri njegovih aktivnostih (beri: divjanje). Povrh vsega ima tudi borelijo, ki se rada kaže kot posledica v artritisu - torej še toliko bolje, da je lažji - vsaj (upamo) z artritisom ne bo tako hitro težav.

Saj sem rekla - s težo sem se sprijaznila in po raznih premislekih je celo bolje, da je tako kot je (kot je napisala Urška v primerjavi s Paxom). Mi je pa zanimivo, da poje toliko - pridobi pa nič. Pa ne, da bi se sekirala (se ne trudim več s poreditvijo) - samo včeraj me je malce presenetilo, ko sem ugotovila, da poje vola in pol - pozna se mu pa nikjer.  :o


Hvala vsem.  :)


Lp,
Mojca


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #46 : 31 Januar 2007, 17:08:09
Aja, še glede količine hrane: sprijazni se - hiperaktivca imaš - ti so malo dražji za vzdrževanje  :P




scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #47 : 31 Januar 2007, 17:23:32
Aja, še glede količine hrane: sprijazni se - hiperaktivca imaš - ti so malo dražji za vzdrževanje  :P
Ne me spominjat...  ::) Sem šla včeraj potem računat, da imam namesto 1žaklja za 1 mesec...1 in pol žaklja za 1 mesec.  :o


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #48 : 31 Januar 2007, 18:49:12
Hmmm... To je sicer dobro za nas  ;) ;D , ampak si razmišljala, da bi mu dala bolj močno hrano, če bi ga rada poredila?

Osebno ti sicer ne bi priporočala, ker če bo težji, bo imel več problemov s sklepi, sploh, če je možnost zaradi borilije večja,
z large breed hrano pa dobi obilico snovi za preprečevanje problemov s sklepi. Lahko bi mu pa dala priporočeno količino large breed
(sicer so priporočene količine nsrejene na povprečno aktivnih psih), za dodatek pa kaj bolj močnega kot npr. prestige ali losos?

lps



peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #49 : 02 Februar 2007, 11:09:51
Saj ne vem, verjetno so težave bolj trdovratne in ne tako enostavne, ampak...

Pri Oskarju pomaga - naj poudarim, da pri njem ne gre za neješčnost, temveč bolj za zmrdovanje nad določeno hrano - če imava pred obrokom učno uro. Na hrano potem ne gleda kot na nekaj kar mu je padlo v skledo, ampak kot na "težko prigarano" nagrado. Skleda je sijoča, ko konča. Včasih mu kakšen obrok sfutram kar med učenjem. To pa, vem, je veliko enostavne je pri mopsu (ki ima 5 kilogramsko vrečo hrane za štiri mesece), kot pa pri večjih psih.

Bolj opomba kot kaj drugega...

In dogs we trust!


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #50 : 02 Februar 2007, 13:02:45
Hmmm... To je sicer dobro za nas  ;) ;D , ampak si razmišljala, da bi mu dala bolj močno hrano, če bi ga rada poredila?

Osebno ti sicer ne bi priporočala, ker če bo težji, bo imel več problemov s sklepi, sploh, če je možnost zaradi borilije večja,
z large breed hrano pa dobi obilico snovi za preprečevanje problemov s sklepi. Lahko bi mu pa dala priporočeno količino large breed
(sicer so priporočene količine nsrejene na povprečno aktivnih psih), za dodatek pa kaj bolj močnega kot npr. prestige ali losos?
Sem se odločila, da ga ne bom redila.  ::) Nej bo "glista" še naprej - samo, da je zdrava. O poreditvi bom pa razmišljala, če bo njegova teža slučajno drastično padla. Zaenkrat smo suhi, atletski, podivjani, hiperaktivni....  ::) 8) :o Pa naj še kdo pravi, da so si psi in lastniki podobni.  :D :D :P
Drugače pa hvala za nasvet puppa - mogoče pa kdaj prav pride.  :) Zaenkrat vam bomo samo delali večji promet z normalnim large breed.   ::) Sem že razmišljala (glede na to, da 2 žaklja ne prideta za 2 mesca (se mi ne da ubadati s skrbmi kdaj bo hrane zmanjkalo in enkrat na mesec naročat)), da bi naročila kar 3 žaklje skupaj.  :o Samo potem najbrž našega poštarja pobere pri prenašanju "paketa, ker je gospod ravno pred penzijo...  :-[.

PeaPea: dober nasvet za trenutke, ko se kuža začne zmišljevati. Mi imamo včasih tak problem v poletnih časih, ko mu zaradi vročine nič ne tekne. Bomo preizkusili, če bo gospoda začela biti zbirčna.  ;)


Lp,
Mojca


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #51 : 02 Februar 2007, 19:17:54
Sem se odločila, da ga ne bom redila.  ::) Nej bo "glista" še naprej - samo, da je zdrava. O poreditvi bom pa razmišljala, če bo njegova teža slučajno drastično padla. Zaenkrat smo suhi, atletski, podivjani, hiperaktivni....  ::) 8) :o Pa naj še kdo pravi, da so si psi in lastniki podobni.  :D :D :P
Drugače pa hvala za nasvet puppa - mogoče pa kdaj prav pride.  :) Zaenkrat vam bomo samo delali večji promet z normalnim large breed.   ::) Sem že razmišljala (glede na to, da 2 žaklja ne prideta za 2 mesca (se mi ne da ubadati s skrbmi kdaj bo hrane zmanjkalo in enkrat na mesec naročat)), da bi naročila kar 3 žaklje skupaj.  :o Samo potem najbrž našega poštarja pobere pri prenašanju "paketa, ker je gospod ravno pred penzijo...  :-[.
Lp,
Mojca

 ;D He,he. Omejitev za en paket je celih 50 kg  :o, kar pomeni, da lahko pošljemo 3 vreče skupaj!  >:D

Saj nismo tak poredni, v resnici takšne stvari razdelimo na več delov - torej na 2 ali 3 pakete, le da takrat se nam dogaja, da ne pridejo vsi naenkrat.  ???

Lps

P.S.: Za ta ful lačne še imamo 5 kg škatlo priboljškov.  :D



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 20 Oktober 2009, 21:18:43
Da malo obudim to temo - ali ima kdo predlog, kako zredit psa, ki je na hipoalergeni dieti zaradi praskanja? Ne vemo še, na kaj je alergična, ampak odkar sem prešaltala s prejšnjih briketov je srbečica veliko milejša. Trenutno kuhamo riž in makarončke in jih mešamo v konzervice, praska se res manj, ampak bi jo zelo rada še poredila zraven. Dodajam ji lososovo olje in probiotike, prebiotike in encime v prahu. Poje več kot 2x toliko, kolikor naj bi aktiven pes njene velikosti, ampak je še vseeno zelo suha. Razglistena je bila prejšnji teden. Je pa zelo živahna in ogromno kaka. Torej, kaj bi lahko še dodajala v prehrano, ne da bi menjala trenutno dieto, pri kateri se praskanje izboljšuje?



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #53 : 20 Oktober 2009, 22:58:36
Če se praska, potem ne makarončkov dajat, pšenica je skoraj najpogostejši alergen. Morda sveže meso, kakršno je v hipoalergenih briketih in maščoba istega vira?


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #54 : 21 Oktober 2009, 07:45:27
Jaz za praskajoče pse tudi konzerv ne bi dajala.
Vzemi kakšne dobre brikete , ki imajo omejeno sestavo- se pravi,da je čim manj različnih sestavin not namešano in boš ugotovila katera kombinacija ji paše ščasoma. Obenem bi jaz brikete dala zamrzovat v skrinjo za kakšen dan in sproti odtajevala- to baje pobije pršice,ki so sv vsakih briketh in je na njih alergičnih veliko psov. Druga opcija pa je kuhanje. Najmanj psov je alergičnih na konjsko, kunčje  meso in divjačino. Zelenjevo večinoma tudi dobro prenašajo, zaplete pa se pri dodatkih. Mislim,da je najmanj alergij na krompir, proseno in ajdovo kašo . Največ na koruzo in pšenico- tudi riž ni izjema. Dodajaj kakšno olje- npr svetlinovo je baje dobro al pa kaj drugega- poglej kaj je trenutno na tržišču. Ampak ne preveč in  najprej začni s "prazno" hrano,da boš opazila, če bi alergično reagirala na kakšen dodatek. Ne pozabi,da tudi žvake lahko sprožijo alergijo.
Obenem ob alregajah ni za zanemarjat okolice. Neketri ne prenašajo polnil, ki so v blazinah, drugi sintetike, ki je velikokrat mešana v dekicah.
Za kile se osebno ne bi sekirala. Mnogi psi naložijo maso šele po drugem letu. Prej pa je pogosto edini rezultat če več futraš,  da več pokaka.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #55 : 21 Oktober 2009, 07:54:03
Xsara,probaj z staro preizkušeno "jagersko" dieto za redenje.Meni je uspešno pomagala pri Lojzu,ko sem hotela,da se nekoliko zredi.Je pa res,da pes potem dobi na mišični masi in ne toliko na špehu.Med njegovo redno porcijo briketov sem mu mešala še kuhano kašo.Mlete ječmenove in ovsene kosmiče sem zakuhala v vodo,dodala še zelenjavo,na koncu pa dodala še mleto govedino,vendar samo toliko,da je zakrknila.Sicer je stvar drugi dan zgledala kot čisti "poc",ampak našemu je bilo to toliko všeč,da je vso stvar kar goltal.Prvič v življenju me je v tem obdobju preganjal za obrok hrane točno ob uri.Vsa stvar se je super izkazala,saj se je res naredil in bil potem primerljiv z drugimi basseti iste starosti.Poleg tega je stvar odlična za prebavo.
LP Tjaša



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #56 : 21 Oktober 2009, 09:37:06
Moja Lona je že od nekdaj med ta suhimi, nikoli ni imela kilc preveč, ali je normalna ali pa grozno suha. :)
Ko pa je imela alergije in smo imeli še te težave kaj hraniti je pa bila itak čisti okostnjak, preden smo nekaj natuhtali, so me že malo čudno gledali po cesti, njej
se še pa takoj rebrce vidijo zaradi kratke dlake. :P
Jaz sem opazila, da so nanjo briketi, konzerve, vsi kupljeni priboljški, tudi hrenovke, poli, itd. slabo vplivali, ko je imela najhujše obdobje alergij.
Sedaj to dodajamo občasno, če se spet praska, ukinem takoj. Imam pa 'srečo', da ni alergična na pšenico, je pa na jajca, zato kupim v Sparu bio testenine brez jajc.
Ampak samo od tega je pes ful suh ali pa bi moral pojesti grozne količine, kar pa po moje ni preveč ok. Jaz sem kuhala še ribo in kuro, pa dodajala zelenjavo. Ampak tudi na kuro je lahko pes alergičen. Tudi riž je povečini ok, ampak pri nas mora biti kak malo boljši, ne tisti čist poceni, ker po tistem bruha-obvezno!
Dajem ji tudi proseno kašo, ajdovo kašo, piro, krompir, itd. Po mojih opažanjih je tudi mleko pogosto alergen, zato se mu izogibamo.
Meni se je najbolj obneslo samo kuhanje, čisto brez kakih dodatkov, razen mogoče alg v prahu ali ribjega olja, dokler ni bilo stanje ok. Potem sem pa začela že malo eksperimentirat in dodajat še ostale stvari.

Po mojih dosedanjih opazovanjih in pogovorih z ostalimi so med najbolj pogostimi alergeni svinjina, govedina, divjačina, žita, koruza, mleko...
Pa ob dodajanju mesa se je kar hitro nazaj poredila, je naučinkoviteje delovalo v kombinaciji z ostalim.

Aja, pa moje mi še nikoli ni uspelo prav poredit, da bi imela kako kilo viška v rezervi. Ob več hrane enostavno več pokaka, celo driska ali pa se začne postit. Tako smo vedno na meji, če je kak dan bolj slaba pri jedi, se ji drugi dan takoj pozna.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #57 : 21 Oktober 2009, 09:42:35
Na prsice bi tudi jaz pomislila, sploh, ce se je na kuhani hrani tako hitro izboljsalo...

Drugace sem jaz mojo uspela poredit z dodajanjem kuhanega obroka, poleg redne kolicine briketov, in to rizota s kaksnimi bolj mastnimi deli (recimo piscancji vratovi, hrbti, drobovina in podobno). Sicer na tvojem mestu res ne bi dajala riza, kaksen jecmen ali oves bi znala bit boljsa, tudi proso in ajda.
So mi pa rekli, da je to tudi stvar razvoja, da pac enkrat, ko se bo "naredila", ne bo vec tako grozen okostnjak, in je res.

battito animale


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 21 Oktober 2009, 10:47:12
Bomo probali še kašo, to se sliši kul. Konzervice imam take s 100% mesom, kar se mi je zdelo OK. Na tem in makarončkih je praskanje izredno hitro nazadovalo, v samo nekaj dneh. Probat sem pa mislila še te brikete z zajcem, ki naj bi bili tudi zelo hipoalergenski, druga možnost je Bosch Sensitive. Načeloma mi je veliko lažje, če lahko je brikete. Upam, da bomo našli znamko, ki ji bo ustrezala - jih bom pa res probala še zmrznit zaradi pršic. Tudi meni je drugače veliko ljudi s to pasmo reklo, da so se jim psi "naredili" šele okoli 2. leta. Po kilaži in višini je sicer čisto ista kot sestrica, s katero smo v stikih, ampak meni se zdi grozno suha. Ne zgleda tako grozno zaradi dlake, ampak ko jo pobožaš, se preveč čutijo rebra.

Glede na to, da so se težave pojavile pri koncu večje vreče briketov (prej sva jemali manjša pakiranja), ali je potem res možno, da gre za pršico?



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 21 Oktober 2009, 11:17:42
Jaz sem pri Frodotu, ki je tudi alergik, začela s kuhano hrano in sicer z vsem kar do takrat recimo še ni jedel. Riba, kunec, konjc, ovseni kosmiči, kaša,... in potem smo postopoma dodajali stvari - vsakič naj bi bil minimum 14 dni, da se res vidi efekt. Ker je alergičen definitivno na piščanca, govedino, svinjino in ker so bolj enostavni briketi - je zdaj že skoraj eno leto na AG - losos in krompir, ki je tudi hipoalergenska. Sicer pa baje, da kadar so kožne spremebe, so baje zelo dobri alergenski testi. Pri meni niso prišli v poštev.