Posledice nagrad in "kazni"

TibiQ · 23957

TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 15 Julij 2009, 07:52:29
Ja se strinjam. Saj prvotni namen debate je bil pravzaprav samo dobiti odgovor na vprašanja kdaj v teh primerih nagrajevat in ta odgovor sem dobila.

Hvala!  ;)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #31 : 15 Julij 2009, 08:05:10
Predvsem ostaja dejstvo,da so nekateri cucki smotani in bodo taki tudi ostali, pa če vodnikii n psihoterapevti naredijo doktorat na njihovi smotanosti  :D.
Torej, tudi z napopolnejšo vzgojo in šolanjem ne dobimo ven samih popolnih psov  :( .
Nekaterim ostanejo določene pomanjklkivoszti,ki jih je potrebno doživljensko obvladovat z disciplino in/ali tudi fizičnimi omejitvami (vrvice , včasih tudi halti ali nagobčnik), da za okolico niso nevarni ali nadležni.
In tu je treba upoštevat značilnosti pasem (nekatera vedenja so moteča,a pasemsko tipična in s tega stališča pravilna).
Obenem je to področje, kjer se začne odgovornost vzreje.
Kajti to, da je pes "tak kot ga narediš" so pravljice za lahko noč  >:D.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #32 : 15 Julij 2009, 09:42:47

Kajti to, da je pes "tak kot ga narediš" so pravljice za lahko noč  >:D.


 

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 15 Julij 2009, 10:10:22
Sicer nimam komentarja.. že dolgo namreč sumim kaj takega da se pri nekaterih stvareh lahko do nezavesti trudiš, pa ne bo 100% uspeha  :(, ampak pojdita se solit.. pa taka tolažba ..  :-\ :P ;D

No, upanje umre zadnje in mi se bomo trudili še naprej  ;)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #34 : 15 Julij 2009, 10:14:43
Ne se sekirat ;)
Boste že sfurali tako, da bo prav!  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #35 : 15 Julij 2009, 11:39:59
Sicer nimam komentarja.. že dolgo namreč sumim kaj takega da se pri nekaterih stvareh lahko do nezavesti trudiš, pa ne bo 100% uspeha  :(, ampak pojdita se solit.. pa taka tolažba ..  :-\ :P ;D

No, upanje umre zadnje in mi se bomo trudili še naprej  ;)

Da ni 100 % uspeha, ne pomeni,da sploh ni uspeha. Nekaj ga je vedno  :). Od genetike in sreče, poleg znanja, je potem odvisno ali bo to 20 % al 80 % al kje vmes. In ali bo to v 1 mesecu ali v 5 letih. Vsekakor se splača in je treba  delat v smeri, ki obeta izboljšanje. Včasih je lahko ravno 1% tisti odločilni , ki te nekoč nekje  loči od katastrofe  ;) Zato ne razumet moje trditve kot, da se ne splača delat oz ,da je vseeno kaj delaš, ali pa da je za obupat  :P.
Potem ostane še prilagodivev vodnika na preostale pomanjkljivosti določenega psa in to v paketu da čist v redu rezultat za skupno bivanje, vsem sodelujočim in ostalim v zadovoljstvo  8).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 15 Julij 2009, 21:17:14
Ja saj sem napisala da se bomo mi še naprej trudili. Je pa tudi tako, da je (100)% uspeh relativna stvar. Od tistega pred letom in pol, do tega, kar sva dosegli z mojo psico dosedaj, bi jaz lahko rekla, da sva že dosegli 100% uspeh, ampak smo potem, ko smo to dosegli, meje in cilje postavili višje in se je procent uspeha s tega vidika zmanjšal.  :D Tudi to, kar je za naju 100% uspeh, je za nekoga drugega 200%, za nekoga pa 10% .. ::)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #37 : 30 Avgust 2010, 13:32:25
hehe tole je bil pa včeraj tak dogodek, da ga moram opisat  :D.
Nisem hotla nove teme odpirat, pa vidim, da smo tukaj nekaj tudi o razmišljanju psov debatirali.
Namreč velikokrat se pojavi vprašanje, koliko teksta psi razumejo? Ali so to posamezne  besede, povelja? Ali razumejo samo tom glasu in iz razpoloženja uganje kaj kdo govori?
No včerajšnji dogodek daje meni potrditev, da psi razumejo mnogo več,kot si večina predstavlja in kot kažejo testi  ::).
No, pa k stvari.
Zvečer leži Fita v postelji pri hčeri , skupaj z mano in "posluša pravljio za lahko noč". Nikakor je nisva uspeli zrinit k nogam, kaj šele s postelje- leži kot napopana čez obe in niti najmanjše žleje po premikanju. Pride "vd", se usede na posteljo in poskuša odrinit psa malo- no way.
Potem pride čez nekaj časa sin in pove en sam stavek, s čist navadnim glasom, namenjem meni, tudi ostali smo se pogovarjali, tako da to ni bil edini stavek v tem časovnem terminu:
" Kar nisem pojedel mesa sem ga dal v kuhinjo na pult".
In Fita nato takoj ustane, zdrsne s postelje in počasi ,a odločno odmašira narvnost v kuhijo, direktno pod pravi pult in se tam povzpne na zadnje noge, če bi se dalo kaj sunit  :o.


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 02 September 2010, 22:01:19
Noro! :o .. ampak res zanimivo kako pes, ki se sekundo nazaj ni imel pojma kaj mu govoris, takoj dojame kaj si mu govoril, se predno ponovis, ko mu pokazes nekaj, za kar je vredno razumet  :D



EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 02 September 2010, 22:34:50
hehe tole je bil pa včeraj tak dogodek, da ga moram opisat  :D.
Nisem hotla nove teme odpirat, pa vidim, da smo tukaj nekaj tudi o razmišljanju psov debatirali.
Namreč velikokrat se pojavi vprašanje, koliko teksta psi razumejo? Ali so to posamezne  besede, povelja? Ali razumejo samo tom glasu in iz razpoloženja uganje kaj kdo govori?
No včerajšnji dogodek daje meni potrditev, da psi razumejo mnogo več,kot si večina predstavlja in kot kažejo testi  ::).
No, pa k stvari.
Zvečer leži Fita v postelji pri hčeri , skupaj z mano in "posluša pravljio za lahko noč". Nikakor je nisva uspeli zrinit k nogam, kaj šele s postelje- leži kot napopana čez obe in niti najmanjše žleje po premikanju. Pride "vd", se usede na posteljo in poskuša odrinit psa malo- no way.
Potem pride čez nekaj časa sin in pove en sam stavek, s čist navadnim glasom, namenjem meni, tudi ostali smo se pogovarjali, tako da to ni bil edini stavek v tem časovnem terminu:
" Kar nisem pojedel mesa sem ga dal v kuhinjo na pult".
In Fita nato takoj ustane, zdrsne s postelje in počasi ,a odločno odmašira narvnost v kuhijo, direktno pod pravi pult in se tam povzpne na zadnje noge, če bi se dalo kaj sunit  :o.

To jo sedaj že nosečniška lakota grabi pa še toliko bolj posluša kje bo kaj za jesti :D :D
Drugače smo pa tudi mi že imeli primere, ko so psi iz celega stavka izluščili pomembne/poznane besede in se temu primerno odzvali...

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #40 : 02 September 2010, 23:57:33
To je pa tako kul, da bi jaz takoj začela testirat koliko razume. Recimo: mami, meso mi je padlo na tla pod mizo :-)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #41 : 03 September 2010, 09:25:01
Ko sem Roku  rekla " a mi daš škarje za kremple prinest" so vse psice nemudoma skrile tace, tako da so ležale na njih.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 03 September 2010, 19:05:34
Zagotovo razumejo marsikaj, kar se nam niti sanja ne. Jaz sem že parkrat popenila, ker mi histerirajo, ko pripravljam hrano. In to vsi po vrsti - tako psi kot mački. Ko pripravljam za naju s hčerko je pa, kot da se ne dogaja nič. In sem poskusila s pametno izjavo, da jih bom okoli prinesla in bodo jedli iz tuperware posod, da vidimo, če deluje. Japajade, so pa težili pred prostorom, kjer imam te posode pospravljene  8) ::) 8)