sluz teče iz kože

nuska123 · 5892

nuska123

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
: 19 Julij 2009, 09:10:37
Če mogoče kdo kaj ve predno začnem delati paniko in hitim do veterinarja. Moj pes je pred petimi dnevi dobil ampulo expot, dva dni je bilo vredu po dveh dneh pa se je začel praskati. Danes zutraj pa je imel za vratom tam kjer smo dali ampulo prav trdo dlako tako strjeno skupaj kot npr. da se je valjal po medu. Pogledala sem do kože in videla da se iz kože cedi neka brezbarvna lepljiva sluz, okoli pa je rdeče verjetno od praskanja. Takoj sem vse orenk umila z šamponom sedaj pa tukaj pišem in razmišljam če grem do veta. To se je prvič zgodilo po teh ampulah.



**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 19 Julij 2009, 10:41:57
Alergijska reakcija najbrž. Bi bilo najbrž dobro, če pelješ psa k veterinarju. Tdui druge ampule bo potreboval.  ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 19 Julij 2009, 20:17:51
Psa bo potrebno na mestu kjer se je spraskal obriti oz. postrižti do kože in razkuževati rano. Nove ampule boš dala pa šele ko se bo pes pozdravil, pa ne ex-spota.




tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 24 Julij 2009, 17:11:01
full pomaga plivasept, šamponček katerega lahko kupiš pri veterinarjih in v lekarni.
Preverjeno  ;)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 24 Julij 2009, 17:50:46
Verjetno tale expot samo sovpada z drugo zadevo. Jaz bi rekla, da gre za hot-spot. Pelji psa k veterinarju.


black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #5 : 25 Julij 2009, 13:34:05
js bi psu na mestu rane postrigla dlako, za vse takšne probleme pa zelo pomaga oz. čisto pozdravi braunovidon. Gre za tako lepljivo zadevo na bazi joda. Mi smo vse takšne zadeve pozdravili s tem. braunovidon je zakon ;)
veterinar ti bom mesto pobril, očistil in dal mazilo.

lp



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 07 Avgust 2009, 12:09:44
Mi smo ravno v sredo dobili zraven plivasepta še antibiotike. Niti ne vem kaj je bil prvotni vzrok (predvidevam da pik ose, ker so ravno en dan prej napadle in popikale mene, ko sem v gozdu stopila v osir, skrit pod listjem, Jazz je pa pritekla zraven pogledat zakaj vpijem  ::)). Vsekakor si je psica v dveh dneh zgrizla srbeče mesto na cca 10cm2 velik krog in na cca. 1cm2 ji je tekel iz kože gnoj. Veterinar je rekel da si je z grizenjem vnesla v kožo bakterije in da gre za globinsko vnetje kože in sedaj imamo 14 dni antibiotikov in vsak drugi dan umivanje s plivaseptom  ::) ... kakorkoli imamo še največ težav s tistim delom, ko je psica sama doma, ker se ji ne upam puščati gor "satelita". Mogoče vprašanje za drugo temo, ampak kakšne so vaše izkušnje s temi ovratniki?

Nuska, ste vi že ok?

Black beauty, kje se pa braunovidon kupi?

Mimogrede, ali kdo ve, če bi proti srbenju pomagal tudi kakšna protialergijska zadeva - npr. Claritin, oz. če je to morda škodljivo za psa.



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #7 : 07 Avgust 2009, 19:30:12
TibiQ, js braunovidon kupim kar pri veterinarju. mislim da se drugje niti ne dobi.

kar se "satelitov" tiče, pa nevem zakaj ji ga ne upaš pustiti gor? pes sicer rabi nekaj časa da se navadi na njega, čeprav se tu pa tam vseeno še kam zaleti ;) zgledajo precej bolj ubogo, kot pa dejansko so :P drugače so pa čisto varni, v njem lahko tako pijejo kot jejo. js sm svojemu pustila gor tudi čez noč, pa je lahko normalno šou v kočo in spal in pil in jedo in vse. je res problem če si skoz ližejo, ker je potem samo še slabše in dejansko edina zadeva ki pomaga je "satelit" in pa ena dobra krema :)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 07 Avgust 2009, 21:27:23
Ne vem, mogoče imamo pa mi prevelik satelit, ker ji robovi segajo še kakšnih 5 oz. več cm čez gobec in definitivno ne more nič pobrat ali pit vode (preverjeno). Saj bi ga že odrezala, pa sem se bala, da se bi pa potem lahko mogoče grizla. Drugače.. Jazz ne samo da izgleda ubogo.. ona stoji in si ne upa niti premaknit.. glavo ima dol, rep med nogami.. - sicer bolje od prvič, pred kakšnim letom, ko je izvedla tak rodeo, ko smo ga nataknili, da sem mislila da si bo tilnik zlomila.. danes zjutraj, ko sva ponovno poskusili, sem jo polegla in se šla pripravit za službo in ko sem se vrnila je bila tako nepremična, kot sem jo dala.. potem sem ji pa dala priboljšek (suha jetra) in ko je en del padel na tla, ga ni mogla pobrat.. tudi do sklede z vodo potem ne doseže z gobcem. Same je pa ne upam pustiti s tem, da se ne bi kam zataknila, ko bi ga hotela sneti,.. pa me je groza pomislit, da bi potem tako zataknjena morala čakat cel dan, da se jaz vrnem iz službe, ali pa da se celo kam obesi ali karkoli. Ko sem pa doma, jo imam pa itak pod nadzorom in tu uboga že če jo opomnim.

No, saj danes jo je že manj srbelo (včeraj smo morali predčasno obrniti s sprehoda, ker je bilo nemogoče, vsak drugi korak se je hotela grizt, danes pa ni bilo panike..), sedaj je pa vikend in bo tudi skoz z mano, tako da do ponedeljka upam, da ne bo več niti potrebno da bi imela ta satelit.





black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #9 : 07 Avgust 2009, 22:10:19
zanimivo vse skupi. sem prvič slišala kaj takšnega, ponavadi ni problema s temi sateliti :) no sicer pa res vsak pes je drugačen ;) upam da vama rata čimprej pozdravit tole.

lp



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #10 : 08 Avgust 2009, 07:10:50
Kar se mene tiče ima "satelit"čisto drugo funkcijo,kot je preprečevanje,da bi se pes grizel.Običajno gre psom toliko na živce,da se bolj ukvarjajo s tem,kako bi ga sneli,tako da jih zamoti,da bi si grizli ali lizali rano.Sicer pa mora biti ovratnik vedno nekoliko večji,da se na ta način  res prepreči kontakt z rano.
LP Tjaša



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 10 Avgust 2009, 09:04:36
No, mi smo že dosti bolje. Zgleda da so veliko naredili antibiotiki in šampon, tako da srbi ne več. Čez vikend sem jo še občasno opomnila da ne sme grizt, ampak ni bilo niti velike potrebe.

Sedaj čakamo samo še da tista hrasta odpade in se naredi lepa koža, pa da dlaka zraste nazaj.  ;)