psi+antihistaminiki

shinegirl · 14878

shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
: 19 Julij 2009, 13:46:50
Pozdravljeni!

Zanima me, če kdo od vas ve, ali psa lahko namažem z antihistaminikom tam, kjer se mu pojavijo izpuščaji (alergija), kot je Fenistil?

hvala in lp

Anja

Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 31 Januar 2012, 12:31:54
Tema je bila sicer odprta že dolgo nazaj, pa vendar, ali mogoče kdo ve odgovor na to vprašanje?

Bulldogs... And nothing else...


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 31 Januar 2012, 12:33:43
Ja lahko. v Nekaterih primerih dajo tudi claritin tablete npr. ob osjem ali čebeljem piku če pride do reakcije...




kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #3 : 31 Januar 2012, 16:38:10
Moja psica je bila celo poletje na claritinu in prvič po dolgem času ni imela težav z alergijo na cvetni prah. Doza je 0,5 mg / 1 kg teže psa.



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 01 Februar 2012, 15:34:36
Kalsang, čez poletje je torej psička vsak dan dobivala Claritin?
Meni so namreč veterinarji vedno, ko smo imeli kakšen izbruh, dali medrol za par dni, da je zadeva minila, zato bi rada probala s tem. Ne bi rada medrola uporabljala po nepotrebnem...
Doza je torej kar precej višja kot za ljudi, v lekarni mi je farmacevtka rekla, da ne bi dala vec kot dve tableti. Moj mora potemtakem dobiti med 5 in 6 tabletkami na dan.

Bulldogs... And nothing else...


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #5 : 01 Februar 2012, 19:03:50
Tako je, vsak dan je dobila Claritin S. Doza je večja kot pri ljudeh, vendar manjša preverjeno ne deluje. Kolegica je poleti dajala claritin tudi svoji argentinski dogi, sprva samo eno tabletko na dan, pa ni pomagalo, potem pa dozo, kot sem napisala in je bil pes brez težav celo poletje.

Koliko pa je tvoja psička težka?



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 01 Februar 2012, 19:12:47
26 kg.
Mi smo sedaj stabilizirali stanje glede alergij, ampak včasih pride v stik s kakšnim alergenom in je fajn imeti doma nekaj takšnega... Sem šla v lekarno in škatlica 10 tablet pride nekaj čez 5 eur, škatlica 30 tablet, ki so pa na recept pa prav tako 5 eur. Očitno je imela gospa dober dan in mi je dala škatlico s 30 tabletami kljub temu, da nisem imela recepta  :)

Bulldogs... And nothing else...


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #7 : 01 Februar 2012, 20:20:02
Doza zanjo je 13 mg na dan, kar pomeni slabo tabletko in pol Claritina S - tabletke so namreč 10 miligramske. ;)

Se mi je zdelo, da si nekam veliko izračunala. :D



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 01 Februar 2012, 21:03:28
 ;D

Hm... Ne bi vedla po kakšnem izračunu sem prišla do takšnega števila tabletk... Hvala, da si opazila mojo neumnost... :o

Bulldogs... And nothing else...


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #9 : 01 Februar 2012, 21:30:58
Ni problema. Sem raje najprej vprašala, kakšno beštijo imaš doma. Se mi je pa zdelo čudno, ker tisti argentinc ni na dan dobil toliko tabletk. :D

Aja, še nekaj. Moji psici, pa temu argentincu in še nekaterim claritin pomaga. Menda pa ni nujno, da vsakemu, ker je to po besedah veterinarke odvisno od vsakega posameznega psa (menda ni nujno, da je vedno problem histamin). Upam, da vama jih ne bo treba jemati, če pa že, potem pa naj deluje. ;)



aya

  • spacey
  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Enkrat AmStaff - vedno AmStaff !
Odgovori #10 : 12 April 2012, 09:11:36
Eno vprašanje: A antihistaminiki pomagajo pri srbečici ali pri izpuščajih?

Naša se praska, srbi jo in ne vem kaj naj naredim, da bi ji pomagala.. :(

Hrano smo menjali, zdej smo na Hill's D/D.

A Claritine bi pomagal?

Hvala za vsak nasvet.

Lp

R.I.P. Aya
LunAya


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #11 : 12 April 2012, 09:15:19
Eno vprašanje: A antihistaminiki pomagajo pri srbečici ali pri izpuščajih?

Naša se praska, srbi jo in ne vem kaj naj naredim, da bi ji pomagala.. :(

Hrano smo menjali, zdej smo na Hill's D/D.

A Claritine bi pomagal?

Hvala za vsak nasvet.

Lp

Če je alergija bo claritine pomagal. Umili srbečico in izpuščaje.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #12 : 12 April 2012, 10:05:18
Kaj pa vet pravi? Jaz nebi dajala ničesar brez neke dia gnoze.    :-\

Pa tudi sicer, či bi sumila na kako alergijo na hrano bi raje začela z ločevalno dijeto, kot pa psa futrala s tabletami.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #13 : 12 April 2012, 13:35:00
Pri moji psici claritine pomaga.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #14 : 12 April 2012, 15:08:38
Antihistaminiki ublažijo alergične reakcije na določene alergene, vsekakor alergije ne zdravijo.
Medrol pa je kortikosteroid, kar pa je druga pesem.



aya

  • spacey
  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Enkrat AmStaff - vedno AmStaff !
Odgovori #15 : 12 April 2012, 15:47:31
Hvala za odgovore.

Pri vetu smo bile, brez skrbi. Kar sem ugotovila je alergična na govedino. Zdej je 3 tedne na D/D-ju (Losos), zraven dobi še kako konzervo ribe. Redno dobiva lososovo olje.
Testov nismo (še) delali.

Sumim na kaj zunanjega, zdej vse neki sveti, pa trava je visoka...

No, bomo že.

R.I.P. Aya
LunAya


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #16 : 12 April 2012, 16:45:00
Nam je zeloooo pomagala hrana od Krušiča. Naš posvojenec je imel tudi alergijo in to na purana in na še eno zadevo iz okolja, ker je vsako leto "cvetel" v hrastah kake dobre 4 mesece. Tako je bilo dve leti po posvojitvi. Pol smo odkrili tole čistilno hrano in naslednje leto alergije ni bilo več in tako je bilo vse do zadnjega. Nič več alergije  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


aya

  • spacey
  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Enkrat AmStaff - vedno AmStaff !
Odgovori #17 : 12 April 2012, 20:08:20
Andreja, kakšna hrana je to? Kak link, lahko prosim?

R.I.P. Aya
LunAya


tanc84

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 26 Julij 2013, 10:23:32
Pa tudi sicer, či bi sumila na kako alergijo na hrano bi raje začela z ločevalno dijeto, kot pa psa futrala s tabletami.

Sicer tukaj omenjate alergijo na hrano, pa vseeno...moj pes prav tako dobi vsako leto srbečico in izpuščaje v času cvetenja (od maja-septembra), posledično pa mu izpada dlaka. Pojavi se na tačkah, najbolj pa na prsih in vratu. Prejšnje leto smo dobili antibiotik+šampon, vendar ni kaj dosti zaleglo. Letos so mi svetovali kortikosteroide. Ker pa imamo s tem bolj slabe izkušnje in ker se strinjam z zgornjim citatom, sem se odločila, da bom poskusila omiliti zadevo sprva z zelišči. Ker sem se zadeve lotila v začetni fazi, le ta zelo pomagajo. Izbrala sem rastline, ki delujejo protivnetno (ognjič, kamilica, timijan), skuham čaj s katerim ga 2x dnevno (po sprehodu) umijem. Rdečica je popolnoma izginila, posledično se tudi praska ne, dlaka pa se mu je začela gostiti. Najbolje pri vsem tem pa je, da se lahko po nanosu po mili volji liže  :P ;D