kliker

ninci · 288932

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #720 : 14 Februar 2013, 18:39:58
Joj, kok lustno! Super ste!  ;D :-*

(sem pa ze mislila, da si koncno res docakala bordercka  :-[ )

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #721 : 14 Februar 2013, 19:22:59
ja pa iiiii :-* kak luškan border  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #722 : 14 Februar 2013, 20:36:29
Ma kako ljubka borderka!  :-*

Čestitke, krasen video!  :o

Bi moral biti del obveznega gradiva za tečajnike pasjih malih šol!



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #723 : 15 Februar 2013, 07:53:01
Bom poskusila jaz posnet tudi moje kokoške in target stick.  :)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


masyka

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 2
Odgovori #724 : 04 Marec 2013, 21:31:27
Evo, sva posneli novo epizodo  :). Mala je fenomenalna, s takšnim veseljem in hitrostjo se uči, da sem res fascinirana. Mi počasi že idej zmanjkuje, pa niti 3 mesece še nisva skupaj  :o.

http://youtu.be/OIBtSnzODhI

Edina razlika med Mili in pasjim borderjem je v tem, da mi je na mrzel moker dan ni treba ob 6ih zjutraj na sprehod peljat  :P.

"Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil." (Mali princ)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #725 : 10 Junij 2013, 08:52:19
Morem delit  :)
A je pri vaših tudi tako? Moji so prav hecni, ker ko se učimo novo vajo pa našejpamo novo pozicijo je par ponovitev fenomenalnih...potem pa kot bi dobili bleck-out -> vse kontra :D sploh tamala ponudi vse možne oblike, ki jih ne želim. Sproba vse kar ji ne bo prineslo klika. Potem pa zadevo zaključimo in prespi. Drugi dan je kot bi bila na ''reset''. :D Vse jasno - vaja popolna (ali na željeni stopnji seveda).
Ma prav ne morem verjet koliko domišljije nam je pri klasiki manjkalo in koliko zabave s psom smo zamujali. Tole je naravnost  :-* :-* :-* Ko vidiš, da pes razmišlja zraven ''to se splača - to ne bo šlo skoz''.
Potlej pa to gleda kak vrli kinolog in zraven komentira ''lej kot te zajebava''  ::) Ma ne, nič ne zajebava. Razmišlja in si oblikuje sliko kaj točno in kaj sploh ne. Najboljša so mi potem presenečenja naslednji dan. Moj pes dela. Vrlega kinologa pes pa se ukvarja s korekcijami, ker ga pes ''zajebava''...ali samo ne zna, ker niti ne ve točno kaj se zahteva od njega. ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #726 : 10 Junij 2013, 14:32:02
Hmm z mojima ne, oziroma že tako dolgo ne, da se ne spomnim. Je pa nazadnje par mojih kokoš imelo take momente. Vse lepo in prav, super lepo delajo...kar naenkrat pa kratek stik v glavi in začnejo delati vse ostalo (povečini 'plesanje', to je enim res 'd best' obnašanje, čeprav nikoli nagrajeno). ::) Naslednjič pa spet lepo delajo.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #727 : 10 Junij 2013, 15:25:22
Dino tudi to dela. :-[ Še posebej ko ga učim da hodi po zadnjih tacah, vse gre, kar naenkrat pa se začne vrteti in tisto ''učno uro'' ne bo več hodil po zadnjih. :P Pa še veliko podobnih... Ali pa ko hočem kakšen trik ko ni dosti gibanja (npr. kaj z glavo...) pa kar na lepem začne hoditi nazaj. :P Ali pa če ne gre nazaj se začne s smrčkom dotikati stene (to je tudi en trik)... ???
Se mu je pa zdaj prav ''odprlo'' se mi zdi, vse hitreje se uči, ko sem včasih poskušala, da bi mi samo kazal čim več različnih vedenj sploh ni šlo, zdaj pa niti laja ne več toliko in se čisto lepo zmišljuje različna vedenja. ;D Tudi pozoren se mi zdi da je veliko bolj kot je bil včasih, ko sem uporabljala druge metode.  :-X



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #728 : 10 Junij 2013, 16:16:56
Azu, kako ti rata eno kuro od drugih ločit in delat z njo? Do zdaj sem imela celo eno, ki ji je več pomenila družba ljudi kot pa svoje jate, sam takrat še nismo klikali.. Delaš od piščančka naprej z vsakim posebej? Na žito verjetno?
Sem pa zdaj z jagenjčku začela delat, ampak je še tud treba bit med svojo čredo tako da imamo mal logističnih težav, ko druge smrčke zraven rinejo. Zakapira takoj, naveličal se pa ne bo dokler bo futrček prihajal  :)



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #729 : 10 Junij 2013, 21:14:52
Imam obročkanih par kokoši v jati (100+ kokoši v vsaki jati), tiste, ki so najbolj zagrete za delo pridejo že same do mene in težijo da bi šle z mano, druge poiščem s pomočjo obročkov in delamo par metrov stran do jate. Delam z njimi od 20. tedna (jarkice), zdaj so stare ~45 tednov, ampak delam po 1-2x na teden (kolikor mi faks dopušča da si vzamem 4-5 ur da z vsemi delam). Dobijo proso, ampak imajo čez dan neomejen dostop do krme. Če želijo delati delajo, če ne, ne. Zdaj pridejo 3 k meni domov pa bom videla kako se bodo obnašale, ko se jim čisto spremeni okolje.
Ko sem delala z jagenčkom (pa skoraj isto je bilo s svinjko) je bil v čredi in ko so ostale videle da nekaj imam so tudi se zraven gužvale pa stran ostale porivale, samo sem mojedva hitro naučila, da sta šla kam na višje (skala, hlod itd.), da drugi niso sledili (ali vsaj ne dovolj hitro) in sta imela tam gor potem mir in sta lažje delala. Sta se pa tudi hitro sama ločila od črede ko sta me videla in pritekla k meni. :) Delala bi pa res cel dan. ;)

Sicer starejša slika, ampak tale moja koka zna zdaj ločevati med 3 barvnimi polkroglami in sicer ji dam na tla 4 polkrogle (2 rumeni, rdeča in modra) in prvo stopi na eno rumeno in potem s tiste rumene še na drugo rumeno, ostali 2 barvi ignorira. Ne glede na to kako ji postavim polkrogle, vedno gre na rumeno in potem še na drugo. 8) Včasih ji je tako fajn po polkroglah stopat da raje to dela kot pride po nagrado. ::)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #730 : 10 Junij 2013, 22:12:43
Joj, dajte posnet te vase treninge no?? Nika ti jagenjcka, Azu ti pa kokoske..  ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


masyka

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 2
Odgovori #731 : 11 Junij 2013, 00:38:10
Jaz bi tudi kak filmček od telih kokoši  :o!

Moja kunčja damica me s svojo brihtnostjo včasih kar malo zafrustrira in še dobro, da je ona polna idej, ker sem jaz brez  :-[. Da ne omenjam tega, da prav pozabljam, kaj vse že znamo  ::) ... Je pa zanimivo, kako jo "intelektualne" vaje veliko bolj veselijo kot kaki agility štosi. Tunel in ovire so dolgcajt, tega ona ne bi, razen če že res moledujem.
Je pa osmica med nogami zdaj ultimativno izsiljevalno orožje. Ali te počohajo, ker si super srčkan, ali pa mimogrede med padanjem čez tebe >:D.
Sem jo ravno spet malo posnela http://youtu.be/i3uTomq3qew (in že vadiva nove bedarije).

"Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil." (Mali princ)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #732 : 11 Junij 2013, 08:52:14
Kak je dobra, moja ovčka je tud Mili  ;D  Še pa nisma za pred kamero  :-[ Bi pa js tud rada vidle kokoške, že slika velik obeta  :)



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #733 : 11 Junij 2013, 09:44:44
Iii super delata masyka! Jaz sem do sedaj s kunci delala le parkrat in nismo prišli dlje kot do dotika tarč s tačkami in sledenja tarči z noskom. Samo se tudi zelo hitro učijo! :)
Bom posnela kaj moje kokoške, ko pridejo 3 moje k meni in se ustalijo. ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


masyka

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 2
Odgovori #734 : 11 Junij 2013, 12:17:21
moja ovčka je tud Mili  ;D

Ha ha, nomen est omen ali kako že  :o?

Azu - pa si delala prav s kunci, ki so bili hišni ljubljenčki, ali takimi iz "zajčnika"? Je pa verjetno tako kot z vsem, prej kot začneš, dlje prideš. Mili je ves čas z nami in se z njo res veliko ukvarjam, kliker seanse naravnost obožuje, o hitrosti učenja pa sploh ne bi, še nisem delala s tako dojemljivim bitjem. Bi si pa zdaj prav kakega kunca izposodila, da vidim, če bi bilo učenje tudi tako enostavno, ali je res, ko mi pravijo, da je Mili pobrala vso pamet v leglu  :D.

"Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil." (Mali princ)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #735 : 11 Junij 2013, 12:56:39
Z mojim odraslim, posvojenim, zunanjim kuncem je bilo klikanje enostavno, dojemljivost na višku. Edino kar nisem uspela naklikat je bila oprsnica, ovratnica...tega  enostavno ni maral, je pa zelo rad zunaj skakljal.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #736 : 11 Junij 2013, 16:36:52
Obe kunčici sta bili hišni ljubljenki, samo sta kar veliko časa preživeli zunaj na travi. Kokoši so pa v hlevski reji in imajo edini stik s človekom, ko se pobira jajca 2x na dan. Pri večini je kar trajalo, da so se me navadile (in da so se umirile, ko so bile stran od jate). V prihodnosti imam v planu delati tudi od piščančka dalje in bom lahko primerjala. Do sedaj sem delala z 20+ različnimi kokošmi (3 različne pasme, vse lahki tip) v različnem obsegu.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #737 : 12 Junij 2013, 09:39:46
aaaaa kok so dobre pipike pa kozice pa kunčki pri takih seansah  :-*
Ma všeč mi je, ker že v štartu noben (od zunanjih opazovalcev) od njih nič ne pričakuje tako kot pri psu. Greš psa učit imaš svako jake mojstre, ki zram gledajo pa se smejejo, ker bi oni to na horuk že zdavnaj zrihtali (seveda samo v njihovih glavah, ker v realnosti jim še ni niti na njihovem uspelo :P). Da ne omenjam, da po ''prespani kliker seansi'' dejansko pes zadevo bolj obvlada, kot po ''prespani dresuri''.  ;)
Ko pa klikcaš eni taki ''prehrambeni'' živalski vrsti si pa itak najprej kukulele in ker uspe je uspeh toliko bolj sladek. :)

...vse gre, kar naenkrat pa se začne vrteti in tisto ''učno uro'' ne bo več hodil po zadnjih...
Ma ne moji sploh ni problem nadaljevat. Sam tko proba vse verzije, ki ji še pridejo na pamet ''kaj pa če bi še tole''  ::) ''a da ne? ja pol pa ne''  :D Ma itak skoz naumlja svoje verzije. Najbrž se ji skoz v glavi vrti glasbena podlaga iz Misije nemogoče :) To mislim bolj v ponujanju novih idej, ko delava kaj novega pa sproba vse dodatne možne izvedbe. Že naučeno vedenje nikoli ne ponuja kot ''bleck out''. Samo nove ideje razvija. Ampak res posrečeno izpade. Takrat, ko sva učile vse okoli 4 tac. Sva zarad fizioterapije rable dvigat izmenično zadnje dve. In ona tko umes proba kaj se zgodi če dvigne zadi-leva+zadi-desna in potem namesto to na random gre naprej spredi-desna, spredi-leva, zadi- leva... :o Ko da konju čistim kopita  ::) Naokrog. :D No po parih bleck out poizkusih (v vse smeri) pač zaključi, da to očitno ne bo šlo čez.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #738 : 12 Junij 2013, 11:12:20
V takih primerih jaz klikam vse ponujene verzije, čeprav nimajo veze s taprvim vedenjem in tega potem pač kasneje utrdima. Je kaka seansa recimo čist kaotična in klikam tud do štiri vedenja, ravno toliko da dobi v spomin kaj približno mora delat. Kasneje pa lepo eno in po eno, razen če spet ne pogrunta kaj novega. Sam pomoje to drugače ni glih priporočljivo in grem pri ovci raje po trotlziher sistemz :) Se pa prav spomnem ko sva se že dolgo nazaj učila lep poleg, kas + visoko dvignjena glava in rep, in mu je šlo super, vendar vseeno nisem hotela probat še na desni strani, ker mu tam še niti navadna hoja ob nogi ni ravno dobro šla. V glavnem po parih pohvalah res lepe izvedbe vaje se pes sam prešalta na desno, gre kot lipicanec in me gleda s tistim ponosom v očeh, "a vidiš zdej kok dobr znam". Men je kr na jok šlo  :-* In od takrat enkrat je ful lažje delat levo/desno, sprednja/zadnja taca, se mi zdi da mu je čist logično da če nekaj naredi v desno, je naslednji korak da naredi v levo, če nekaj počne z desno taco, mora naslednjič z levo ipd



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #739 : 12 Junij 2013, 11:30:11
...s tistim ponosom v očeh, "a vidiš zdej kok dobr znam". Men je kr na jok šlo  :-*...
Pa točno to  :) Prav kalkulirajo, prespijo in voila.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #740 : 27 Junij 2013, 09:52:15
Sem jo ravno spet malo posnela http://youtu.be/i3uTomq3qew (in že vadiva nove bedarije).

Odlični sta, super!!  :o

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #741 : 17 Julij 2013, 21:08:38
A je OK, če klikam mirnost?

Ker, če googlem "capturing calmness" nihče ne dela s klikerjem.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #742 : 17 Julij 2013, 22:18:32
Jaz ne klikam mirnosti-ker zvok klikerja povzroči vznemirjenje, sicer v veselem stanju, ampak vseeno. Rečem tak umirjen "ja" al pa pridna in nagradim včasih s hrano, včasih z masašo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


masyka

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 2
Odgovori #743 : 23 Julij 2013, 21:41:21
Midve z mojo kunčjo imava spet za pokazat nekaj rezultatov klikanja 8). Od takih čisto preprostih, ki so v celoti plod njene "domišljije", do zadnje vaje, ki je bolj kompleksna kot izgleda, saj združuje trikce "primi/povleci", "praskaj", "poglej notri" in "daj žogico".

http://www.youtube.com/watch?v=x7Wzsc8qSPw&feature=share&list=UUPCcVD9dPCp8LJewHgG6-Ag

"Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil." (Mali princ)


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #744 : 23 Julij 2013, 22:49:17
Waw super sta! Jaz bi rada poskusila še kako drugo žival učiti razen psa s klikerjem, ker se mi zdi da od psov se veliko pričakuje in moraš ves čas paziti na vse mogoče, pri kakšni mački, želvi, zajcu, kokoši in podobnem  ;D pa se ne pričakuje kaj dosti, lahko malo improviziraš in se verjetno tudi veliko naučiš in znaš potem bolje na psu.  :) Ampak pri želvi se prej nisem spomnila da bi kaj probala (ne vem če bi šlo, ampak verjetno ja) in pred 1 mesecem smo jo oddali (se je preselila v ribnik), pri mačkah je malo problem ker so še tako debele in ne marajo skoraj nobenih priboljškov  :-X pri starih starših pa sicer je več živali ampak verjetno sem premalo tam da bi bilo dovolj za vaditi, bom potem kaj ko se preselimo.  :-\
Sicer pa sporočam da Dino s klikerjem lepo napreduje in se vsak dan uči novih trikov. Mi pa vedno ''dvignejo pritisk'' taki ki se jezijo da kliker metoda ne deluje, da ni dramatičnih sprememb po uporabi  ??? in podobno, ampak seveda kar nekaj vse povprek klikajo, ne nagradijo potem, pravijo da je samo kliker nagrada (ne razumem kako bi bil lahko psu en zvok nagrada  :-X ), da raje delajo na nagrado  ??? in ne vem kaj še... Pa preizkušajo če pes kaj pozna zvok klikerja in kar tako malo klikajo  ::) Potem ko vidijo Dinota pa se premislijo da bodo spet začeli včasih... In se mi zdi da ne razume večina ljudi da je kliker sistem cela metoda, verjetno samo če klikneš pri trikcu v približno pravem trenutki in daš priboljšek res ne bo naredilo nekih dramatičnih sprememb, saj kake pa naj  ??? , ampak če spremeniš način mišljenja in metodo učenja ter uporabljaš v vsakdanjem življenju pa preverjeno spremembe so.  :) Ampak jaz sem brala o klikerju par let preden sem ga tudi začela uporabljati, potem pa vidijo pri Dinotu da je priden in da imam kliker v roki in čez par dni je že doma - vse kar vedo pa je da deluje (pri meni že...) in če še kaj mogoče na navodilih piše.  ::)
Sem se malo razpisala ampak to me zares jezi da zaradi svojega neznanja krivijo metodo... Ali pa enkrat gledam en seznam od ene prijateljice katere trike zna njen pes in kako ga je naučila - in berem in piše priboljški/igrača/pohvala/kliker, pa večinoma samo eno od tega. Mi ni bilo jasno kako si ona to predstavlja, jaz vedno uporabim čisto vse 4 pa še kaj.  :P



masyka

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 2
Odgovori #745 : 17 Oktober 2013, 04:01:49
Evo, izšolani kunčji pomočnik  8). Ravno pravi čas sem jo naučila, kako asistirati, ko lastnica faše prehlad  :D.
http://www.youtube.com/watch?v=Vm6D3px4jQg&feature=share&list=UUPCcVD9dPCp8LJewHgG6-Ag

"Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil." (Mali princ)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #746 : 17 Oktober 2013, 10:36:24
Hehe, super lustna je (in pridna ter pametna seveda) ;D ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #747 : 17 Oktober 2013, 14:35:02
Sobni mejni ovčarski kunec  8) Kaj je lušna  :-*

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...