Ring - dresura

Gost · 65811

kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #90 : 27 November 2007, 19:33:01
en lep izletek pa bo  :P :P ;) Sej vem da je kar težko...jest sem šele zdej videla kok je težko pravilno borderja razstavljat ko sm mela učne ure  :D (prav z za "profijem" za borderčke)

Sej bo  ;)


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 27 November 2007, 19:34:42
jst bi rada dobila v roke enga, k res nemce razstavlja. d bi jo sama probala mal naučit predn bo pri nas tečaj ring dresure

...sledi svojim sanjam


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #92 : 27 November 2007, 19:37:42
sej za začetek komot nardiš tko, da pogeldaš enga v razstavni pozi in jo potem probaš naučit..sej najbl važno je ubistvu to, da ti stoji pri miru in da ti pusti tačke prestavljat. Pa zobke mora pustit geldat ne samo tebi ampak tudi drugim  ::) za začetek bo to zadosti..potem pa ko to znata boš pa rabila enga ki NO-je razstavlja


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 27 November 2007, 19:45:08
ja pa za laufat je tud problem, k more vlečt. js jo pa glih učim, da ne sme vlečt na povodcu :D

...sledi svojim sanjam


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #94 : 27 November 2007, 19:46:27
ja to pa res  :D sam sej to boš vidla da ni tak problem hud...ker pes točno ve, kdaj je razstavni povodec pa kdaj ne  ;)


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #95 : 15 December 2007, 19:22:03
Ve ve...naša recimo točno ve da je bolj ohlapen in če se med tekom ustavi ji bo zlezel dol in bo odlaufala po svoje  >:( ::)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 07 Januar 2008, 15:47:02
tako da še jaz malo povprašam tukaj. tudi mi razmišljamo, da bi bil že enkrat čas, da bi za probo malo razstavljali našega foxija, je pa problem da ga še do sedaj nismo. vadila sma že kar nekajkrat a je potem vedno prišlo nekaj vmes, nazadnje tudi naraščaj.
ali sploh lahko peljem psa prvič na razstavo pri 3 letih? ali je za to že prpozno?
bi pa tudi potrebovala kajnasveov glede handlanja oz. če je kdo iz okolice celja in bi mi bil pripraljen malo svetovati.ali pa če bi mi lahko svetoval kdo ki razstavlja foxije.

LP Ika


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #97 : 07 Januar 2008, 16:20:00
Pinky, za prvo razstavo ni nikoli prepozno. Najstarejši kuža, ki ga poznam, ko je šel prvič na razstavo je bil star 8 let-začel je seveda z razredom veteranov  :) Verjetno bo treba malo več truda in privajanja, sploh če kuža ni vajen velikih množic in tega, da ga pretipavajo popolni tujci ter mu gledajo zobe. Glede na pasmo bi bilo po mojem za prvič priporočljivo prijavit ga na kakšno malo manjšo razstavo-kakšen cac na prostem, kjer je vse skupaj malo manj stresno za pse.
Glede razstavljanja če te kaj prav posebno zanima, lahko vprašaš, pa bomo tule poskusili po najboljših močeh odgovorit tisti, ki razstavljamo ;) Prav iz Celja pa  se zdajle ne spomnim nikogar, ki bi se prav posebno spoznal na razstavljanje foksterierjev...Glede razstavljanja na splošno bi ti morda lahko kaj razložila Matej in Vesna iz pasjega salona Kosmati princ.


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 08 Januar 2008, 13:36:12
LIZA najprej hvala za odgovor.
kar se tiče gneče in pregledovanja,mislim da ne bo problema. mene bolj zanima prav razstavljanje in kako se to pasmo postavlja. tako da bi naprošala koga ki ima predstavnike foxijev, če mi lahko malo razloži.
Za Mateja in Vesno tako vem, ker ga friziramo tam in sta mi že malo prej tudi svetovala. Sem slišala, da onadva tudi razstavljata druge pse.
Najraje bi videla, da bi mi ga prvič razstavljal kdo, ki se na to spozna. Me pa zanima, če kdo ve oz. če ni skrivnost, koliko kaj računajo razstavljalci?

LP Ika


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #99 : 14 Marec 2008, 09:25:16
Mene pa to razstavljanje, tekanje v ringu vedno bolj zanima-samo psa nimam rodovniškega, stric ga ima-tisti si pa tačk ne pusti primit ::). Tak da komaj čakam na svojga psa, da se bova skupaj naučila razstavljat.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Aši

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
  • Blue & Tai <33
Odgovori #100 : 05 Februar 2009, 19:29:42
hey... :) Po dolgem času razmišljanja ali se naj udeležim kakšne razstave ali ne, sem se končno odločila da grem razstavljati zdaj v Celje. In ker je to prvič me je res zelo strah  ;) zanima me, kaj se zgodi, ko stopiš v ring (kaj naj naredim, pozo?,hoja oz. tek?...) prosim za odgovor :) Sicer sem že gledala kar nekaj razstav ampak takrat je vsak neki drugač delu jooj mi je že žau da sem se prijavila ;) :P Pač hočem probat ;)

lep pozdrav!!.... ;D




Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 05 Februar 2009, 20:36:36
Jaz s foxterriejem potem nisem šla na nobeno razstavo. Grema pa zdaj v Celje s papillonom. In je tudi za oba prvič. Tako da sem jaz tudi živčna. Pa saj bo. Čimveč vadi doma hojo z razstavnim povodcem pa da se ti ne vsede ko se ustaviš in da ti lepo stoji. Glede postavljanja je pa tako odvisno od pasme. meni athos sicer lepo hodi, stoji pe še ne nekaj popolno.

LP Ika


Aši

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
  • Blue & Tai <33
Odgovori #102 : 20 Februar 2009, 19:43:51
hey.....Pinky sva v istem ringu  :P...uglavnem grozn mi je ker vem da bo mali skos težiu in mi v ringu nebo nič prav naredu, skos bo sam gledu za drugimi psi...doma naredi vse fajn  pač poza in hoja in res me je zlo strah sam zato kr bo znoru tam...in Pinky kak pa kej tvoj. že obvlada vse?? moj je tak hiper ;) ;D

lp




Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 21 Februar 2009, 14:55:10
Ja pa smo res, samo mi smo že med prvimi. :-\ No jaz bom imela dosti pomoči, tako da se lahka s tem tolažim.
Athosu gre kar dobro. Hodil lepo, kako mi najlepše stoji tudi vem, samo kako bo pa tam pa ne vem. Običajno ne rine v pse preveč, samo da jih spozna in se umakno. ampak nikoli ne veš.mah kar bo pa bo. No papillončkov je tako samo 5. če me vidiš kako sama tavam z enim, me pocukaj.

LP Ika


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 03 April 2009, 19:04:23
Živjo, tudi jaz imam par vprašanje :)
Jaz imam beaglico, ki je sedaj stara 10 mesecev in sva bili že 1x na razstavi (v Celji) v razredu najmlajši.
Drugače DOMA dela zelo lepo, na razstavi pa sem se na začetku skorajda zjokala, ker je delala kot da o tem še nič ni slišala :) Vohala po tleh, ker je bilo vse polulano, ustavljala se je, ni hotela jesti priboljške (hrenovke je pljuvala ven). Zanima me, kako naj jo navadim, da bo tudi v ringu delala lepo?
Potem, fant ima Madžarsko Vizslo, ki smo jo tudi 1x razstavljali in je dobila odlično oceno in BIS ali BOB (ne spomnim se več :-[). Ko sem jo zadnjič probala postavit, sem ugotovila, da z zadnjimi nogami stoji na ven :-\ ("kravja stoja"). Kako naj jo naučim pravilne drže?
LP :)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 03 April 2009, 19:04:43
Živjo, tudi jaz imam par vprašanj :)
Jaz imam beaglico, ki je sedaj stara 10 mesecev in sva bili že 1x na razstavi (v Celji) v razredu najmlajši.
Drugače DOMA dela zelo lepo, na razstavi pa sem se na začetku skorajda zjokala, ker je delala kot da o tem še nič ni slišala :) Vohala po tleh, ker je bilo vse polulano, ustavljala se je, ni hotela jesti priboljške (hrenovke je pljuvala ven). Zanima me, kako naj jo navadim, da bo tudi v ringu delala lepo?
Potem, fant ima Madžarsko Vizslo, ki smo jo tudi 1x razstavljali in je dobila odlično oceno in BIS ali BOB (ne spomnim se več :-[). Ko sem jo zadnjič probala postavit, sem ugotovila, da z zadnjimi nogami stoji na ven :-\ ("kravja stoja"). Kako naj jo naučim pravilne drže?
LP :)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #106 : 03 April 2009, 19:26:09
Larra

Z biglico predno jo peljes zares v ring pejte malo povadit se predno se zacne ocenjevanje. Pejte par krogov, pusti ji da prevoha vse, da se navadi na vonjave, potem pa parkrat odtecite krog in jo postavi. Ce ti bo takrat lepo delala ti bi morala tudi kasneje, ko se bo slo zares. Ker bo pac ze poznan teren.

Pri vizli pa tako. Ce je kravja stoja res to, kar v principu to pomeni, tega ne mores psa odvadit, ker tako ima pac noge. Ce je pa misljeno to tako, da samo tace na ven obrne, ji lahko pa tace ti ko jo postavljas postavis tako, da bojo pravilno. Ker ce je stoja res kravja, jih niti s postavljanjem ne bos postavila v pravilen polozaj, ce pa tace samo obrne na ven, to se pa da popravit. Tako da, premisli kaj od tega je pri njej, pa bos videla  ;) Ker hendlerju je itak dovoljeno, da prestavi tace, ce se pes sam od sebe ne postavi dovolj lepo in pravilno.  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 04 April 2009, 10:08:55
Živjo Ovcka :)
Ja pri beaglici sva šle najprej malo vohat, da mi je sploh začela teči, ker prej se je pa kar ulegla na tla in vohala ::) Pa še ravno po gonitvi je bila... :) :-\
Aja a drugače vaši kužki na nepoznanem teritoriju normalno lulajo oz. kakajo, ker naša ne... :-\ Vem na razstavi je pila normalno vse, ko pa sem jo peljala ven da opravi potrebo je pa samo vohala in vohala... Tudi drugot je tako.
Glede Vizsle (Ajke) pa tako...sva jo gledala s fantom, ona včasih stoji čisto normalno, včasih pa ima noge čisto na ven...Tudi ko se usede jih ima na ven...
Ko sem jo hotela postavit je imela noge obrnjene na ven, potem sem ji jih prestavila, ampak jih je kmalu postavila nazaj...Potem je naredila nekaj korakov, ko je bila spuščena in stala normalno... ::)
Bom rabila kakšno pomoč, da jo naučim, ker je Ajka res lepa in bi lahko dobivala lepe ocene, pa še kar dosti malo jih je... :-\
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #108 : 04 April 2009, 13:54:58
Seveda je na tujem prostoru kjer je ogromno vonjav toliko bolj zanimivo. Ampak mojega ce dovolj tisci, bo sel.. V ringu pa, pustim mu da povoha, potem pa ko teceva ali stojiva pa tocno ve, da je snoflanja konec, in da je treba stat. Torej, ko imas "stoj" dovolj dodelan bi bo stala brez snoflanja. To pa naucis tako, da ji magar pred smrckom drzis priboljsek, da lepo stoji, ter cas pocasi podaljsujes cas in sproti nagrajujes. Najprej naj stoji par sekund, potem ze ene 5, 10, itd. Scasoma se navadi da stoji tudi par minut (nekateri sodniki ful dolgo ocenjujejo, in mora pes stat tudi 3 in vec minute). Tako da je fajn to navadit.

Jah, za vizlo pa isto. Ce jo bos navadila, da stoji, in da ji prestavljas tace, bo kul. Ker najprej mora znat stat, potem ko to zna ze kar dobro ji zacni prestavljat tace, in ji skoz govori komando, ki jo imate za stoj. Ker pri stoj potem ve, da se ne sme premikat, in ko ji taco popravis, jo mora obdrzat na mestu, ne prestavit nazaj. Ce jo pa prestavi, jo pa spet popravi in govori stoj. Ter ce obdrzi na mestu (spet od zacetka malo casa, potem cedalje vec) fuuul pohvalit. Pac, vse se dela postopoma, nic na hitro ane. Potem pocasi stekajo kaj hoces od njih. Recimo moj na razstavi tocno ve, da ce mu recem "stoj" se ne bo premaknil, medtem ko ce mu zunaj na sprehodu recem, pa se vseeno malo izsili in naredi kaksen korak naprej recimo  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 04 April 2009, 17:06:19
Boni doma stoji kakšno minuto.
Glede Ajke pa..ona je drugače zelo hiperaktivna, čeprav je srata že 2 leti in pol... :-\ In je zelo težko namiru...
Kako naj jo pripravim, da bo znala "stoj" kot naprimer trikec?
Recimo jaz sem stoj boni naučila v 1 minuti, ampak z njo delam trikce že od samega začetka, z ajko pa nikol ni nihče delal (trikce), ker jo imajo za delo.
Bom se potrudila ;) ;)
LP in ovčka hvala za nasvete :)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #110 : 04 April 2009, 18:10:23
Saj pravim, lepo pocasi postopoma po par sekund. Magar zamotis s hrano, ki ji drzis pred gobckom.. Najbolj primeren je sircek narezan na dolge tanke palcke, ali isto narezana hrenovka. In drzis v roki, da ti malo ven gleda, in ji pustis da pomalem gricka. Pa umaknes ce se hoce premaknit ane. Pa ce je hiperaktivna probajte vadit ko je malo zmatrana, ne cisto navsezgodaj zjutraj ko poka od energije  ;)

Vse se da! :)

Porocaj kako bo slo..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 04 April 2009, 19:29:24
Bom poročala :)
Verjetno bom šla ju3 k fantu in bom probala ;)
A lahko še kdo svetuje, kako se vizslo postavi?  :)
Se rep prime tako kot pri zlatkotih?
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #112 : 06 April 2009, 11:39:00
Larra, jap, rep se pri vižli prime, če ga ne drži sama. Vendar se ga ne drži v liniji hrbta, kot pri zlatih prinašalcih, ampak malo višje.Takole nekako:



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 06 April 2009, 20:01:46
Aha, hvala Liza =)
A noga se ji tudi takole da malo nazaj ali jih ima vzporedno?
Aja, drugače pa sem šla včeraj k fantu in sem hotela malo "trenirat" Ajko, pa jo je žal tast vzel sabo ker so šli na vikend, da se zleta od vodi :) :)
Bom poročala kako nama gre :) :P
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


billy

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 03 Maj 2009, 21:52:21
ja pa za laufat je tud problem, k more vlečt. js jo pa glih učim, da ne sme vlečt na povodcu :D

Ma kaj se sekiraš, naredi kot smo mi- psa v avto, greš na razstavo, nimaš s sabo pravega povodca, srečaš nakoga ki ti ga posodi, nekoga ki ti vodi psa v ringu in v skupini 13ih kljub pristranskemu sodniku osvojiš svoje prvo 10 mesto, pa čeprav je tvoj pes najmlajši v tej skupini si zadovoljen in ponosen na njega, naslednjič bo že boljše, a ne..?? :(



Buster

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 17 Maj 2009, 22:23:37
lepo pozdravljeni,
mene pa zanima, če kje na Gorenjskem poteka tečaj ring dresure?




billy

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 18 Maj 2009, 11:11:42
Ma kaj se sekiraš, naredi kot smo mi- psa v avto, greš na razstavo, nimaš s sabo pravega povodca, srečaš nakoga ki ti ga posodi, nekoga ki ti vodi psa v ringu in v skupini 13ih kljub pristranskemu sodniku osvojiš svoje prvo 9 mesto, pa čeprav je tvoj pes najmlajši v tej skupini si zadovoljen in ponosen na njega, naslednjič bo že boljše, a ne..?? :(



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #117 : 19 Maj 2009, 12:28:18
hm... na Gorenjskem ni nič... v Ljubljani edino...

Katero pasmo pa imate? Mogoče lahko jaz pomagam in kaj razložim...


Buster

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 20 Maj 2009, 09:29:27
pozdravljeni,

imam bostončka:)

sem se tudi dogovorila za ring dresuro.

ampak vsaka informacija bi mi prišla prav.
hvala za pomoč:)

lep dan želim vsem