Okoli predmeta

TYASHY · 2117

TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
: 22 Julij 2009, 21:59:57
Oj!
Midva spet rabiva vašo pomoč... Kako se psa nauči, da gre okoli predmeta?  Oz. kako ste vi to učili? Ne prav, da se vrti okoli njega ampak, da gre od vodnik oddaljenega npr. 2-3 metre do predmeta in potem okoli?
Lp, Tjaša&Jon



mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #1 : 31 Julij 2009, 09:35:45
Najprej psa naučiš, da se vrti na mestu (najboljše na shaping, čeprav traja najdlje). Ko bo pes to obvladal dodaj neko palico in mu ukaži,naj se zavrti -> hitro bo ugotovil, da se mora zavrteti okrog palice (ta korak je lažji kot se zdi). Kasneje samo oddaljuješ palico  ;) Čez čas bo vajo generaliziral in lahko ga boš pošiljala okrog dreves, cvetličnih korit, prometnih znakov, kandelabrov, ...

Veliko uspeha,
Živa

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2 : 31 Julij 2009, 10:55:12
Jaz sem učila kar s pomočjo vabe. Najprej sem učila doma, okoli manjšega stola, potem pa sem prenesla še na druge predmete.
Vmes dodaš še povelje in odstraniš gib z roko.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #3 : 01 Avgust 2009, 11:13:35
Aja, drugače pa poglej še malo na Silvijino spletno stran, mislim, da je tam nekje opisano to kroženje okrog predmeta (kot učenje vaje cik&cak) .::KLIK::..

Lp, Živa

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #4 : 03 Avgust 2009, 11:34:16
Jaz sem naredila na shaping in je psica v eni seansi (imela je dobrih 9 tednov) že krožila okoli različnih predmetov, potem sem samo dodajala distanco in menjala okolje.Zdaj gre okoli predmetov ali ljudi tudi v vodi, ne samo na kopnem in na razdalji do 15m (več še nisva delali).

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 23 Februar 2011, 09:12:14
Jaz sem psa brez klikerja to naučila tako da sem rekla povelje za vrtenje na mestu (kroži) in novo povelje za kroženje okoli predmeta (okrog). Nato sem ga malo vabila in to govorila, nato pa samo še novo povelje. Za v drugo stran isto, le da je staro povelje menjej, novo pa roll. Do pošiljanja na daljav pa še nisem prišla.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 15 April 2011, 14:43:31
Zdaj sem začela s pošiljanjem na daljavo in sicer samo v eno smer. Najprej je krožil pred mano nato pa sem palico vse bolj oddaljevala ampak ne precej. Mu je precej šlo čeprav se rabiva naučit še v drugo smer...