padec psa

mimat · 9402

mimat

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 26 Julij 2009, 17:06:49
Danes na sprehodu je kuža grdo padel, in sicer je želel preskočiti železne drogove v tleh (kot nekakšna prepreka za živino), pa mu je verjetno spodrsnilo in je padel na bok (imel je veliko hitrost, padel je s kar nekaj višine in grozno je zabobnelo). Sicer ni pri padcu nič cvilil, pa tudi hodil je normalno, mogoče le malo počasneje, vednar me kljub temu skrbi, če je kaj narobe. Imate kakšne nasvete? Hvala

Jutri grem k veterinarju



Remi

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 0
  • Rembrandt "of Sedna"- Remi
Odgovori #1 : 26 Julij 2009, 17:14:22
Pretipajte kužka in če bo ob kakršnem koli dotiku zacvilil ali dal znak, da ga boli, ga ali peljite veterinarju, da si ni kaj slučajno zlomil.(lahko se je pa samo malo udaril in bo bolečina preneha čez nekaj časa)
Če pa kužek  nekaže da bi ga kaj bolelo, ne hodite k veterinarju.

Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem, da pes maha z repom ne z jezikom!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 27 Julij 2009, 10:03:59
Pri vseh vratolomijah moje Jazz, bi morala imeti že vse zobe polomljene skupaj s čeljustjo, zvite in polomljene vse tace in tilnik, da o počeni lobanji ne govorim.. pa so kar trdožive te naše mrcine.  ;D

Saj tudi mene vsakič ko se kaj takega spet zgodi, kar stisne, ampak nimaš kaj. Če kuža ne kaže posebnih znakov, da ga kaj posebej boli, potem je ok.



mimat

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 29 Julij 2009, 16:30:45
Hvala za pomoč...



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 30 Maj 2011, 12:22:13
Naš Wai je včeraj, v navalu norije, padel cca 1 m z robu (trave) na kamenje. Ne vem ali je zdrsnil ali padel, ker sem videla šele, ko je izginil. Potem sem ga šla iskat in dvignila nazaj na nasip. Cvilil ni nič, vse normalno. Kaj posebnega se potem ni dogajalo, ker je šel tako in tako spat.
Danes pa sem opazila bul(ic)o pri hrbtenici. Domnevam, da je buška. A naj počakam ali peljem k veterinarju? Ker ne vem ali je lahko kaj hujšega. Sicer se giba normalno, obnaša tudi, ko sem malo bolj pritiskala na bulo, je malce trznil. Nič takšnega v bistvu.
Saj bi počakala, da bo bolje oz. slabše, pa me je kar malo strah, da je lahko vseeno kaj hujšega. K veterinarju ali še počakam?
Aja, je pa 4-mesečni labi.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #5 : 30 Maj 2011, 12:54:48
Imam nasvet: škoda denarja za veterinarja ;-).  Pes naj počiva in nekaj dni ga opazuj in ne spodbujat k divjanju.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 30 Maj 2011, 13:07:56
Ja, sej tako sem mislila. Samo, ker je še mladič, me malo bolj skrbi in verjetno malo pretiravam :-[ :) Sploh, ker je na istem mestu, kot je imel prejšnji pes raka in me kar stisne...kot, da ima to kakšno zvezo s padcem, samo vseeno.
Bom počakala nekaj dni in opazovala, če se bo zmanjšala ta buška.
Počiva pa že dva dni, ker je imel v soboto za družbo naspidiranega pudlja in je mislil, da mu mora ves čas sledit ::) :D Včeraj pa potem ni več zneslo :o ::)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #7 : 30 Maj 2011, 13:28:11
preden častiš veterinarje se vedno vprašaj ,kaj lahko v določenem primeru storijo, kar ti ne moreš. Npr pri padcu - če bi si zlomil rebro itak nimaš kaj kot počakat, da se zaceli, če bi si nalomil plečko tud navadno samo čakajo, če bi si zlomil nogo- bi že opazila in je seveda treba do veterinarja. Če bi pridelal kakšne notranje poškodbe- glej urin in blato. Če bi se kri pojavila v urinu, moraš it do veta.
Če pa je samo pretresen in potolčen, pa ti bodo pregled zaračunali bogato, dali rymadil ( ker itak bolje da ge ne je, če ga bo bolelo bo šač počival,karje pravilno) in predpisali počitek. To pa lahko narediš zastonj in brez obiska veterinarja,kjer s elahko še s čim okuži.
Pa počasi na vrvici ga kar veliko sprehajaj- to pospeši pretok krvi in celjenje.
Računaj da prvi dan po poškodbi bili vse bolj po ene treh dneh pa gre na bolje. Če ne bo tako pa le pojdi v kontrolo. V enem tednu bi moral bit ko nov.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 30 Maj 2011, 13:37:00
Imaš čisto prav. Hvala.
Razmišljam sicer na isti način, kdaj pa malo zaidem ::)
Sem se itak spraševala, kaj bi sploh lahko storili v dani situaciji in kakšnega pametnega odgovora nisem našla. Izkušenj pa s tem nimam, ker imam prvič tak primer. Štor mali ;) Nekako bi sama samo hotela slišat od strokovnjaka, da ni panike :D ::)
Opazujem ga pa non-stop, mami isto, ko ga dopoldne pazi.

Pretresen ni, ker je po padcu šel še ene 3x na isto mesto ležat in se zvijat itd...lih izučilo ga ni ::) >:D Boli ga verjetno tudi ne, če še ob dotikanju ni reakcije.
Koliko časa pa ponavadi potrebujejo buške, da izginejo?
Jaz imam vedno samo tiste mavrične, ne pa bule :o


Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 30 Maj 2011, 13:38:55
hej!

Morm povedat, da tudi moja trimesečna kavalirka kar skače brez konca in kraja. :o Namreč včeraj mi je skočila iz sedežnega roba (ki je za naslonit roko)  >:( je zajokala potem pa spet kuj dirka dalje. Mene pa seveda kar stisne ko slišim njeno stokanje. Potem pa danes, ko sem bila v šoli pridem dam in glej ga zlomka mala mi je skočila na stol, z njega pa na mizo(prvič, da bi videla da tako visoko skoči) in mi prevrnila dol prt, vazo, knjige(skratka use kar je blo gor :D)

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 30 Maj 2011, 13:42:21
Ma ja, sej taki so ti ta mali.
Njegov pajdaš, pritlikavi pudelj, je tudi 2x padel tam dol...oz. ga je Wai porinil in je samo odskakljal dalje. Ampak je razlika ali pade 3,2 kg ali 18 kg... hehe


MynnCi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 07 Oktober 2011, 19:51:29
Sem nova na tem forumu pa že lahko dodam... mislim, najina Gaia (mešanka, ki pri 9 tednih tehta 820g) je danes po kosilu prosila za cartanje na kavču, jasno... to je luštno za vse.
Ker sem danes pričela s kurjavo, sem želela odpreti okno, da malce zraka spustim v dnevno, Gaia je takrat spala, čez 2 sec je bila že na tleh, ne vem ali ona misila, da ima krila.
Rezultat, šepa oz. niti ne tako šepa vendar kot bi imela nemoč v tački. Smo šli k veterinarju, vse pretipala, nič ni cvilila... ampak šepa pa kar...
Sedaj moramo počakati do jutri, da vidimo če bo kaj bolje...
Krivda je moja, ker sem vstala in nisem bila pozorna, vendar ko sem sem zakorakala proti oknu je spala ko top... no očitno ni tako globoko spala. Ker padla ni, to je morala prav skočiti.
Obup, to kar požene!  :'(



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #12 : 07 Oktober 2011, 19:57:09
Če ni nič zlomljenega, bi moralo biti v parih dneh ok.