Srednjeazijski Ovčar [Sredneasiatskaďa Ovtcharka,Central Asia Shepherd Dog]

Miso · 65726

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Meni ni sprejemljivo pri nobeni pasmi. A iz estetskega vidika izstopa seveda doberman, ki je nekupiran bolj podoben goniču. Tudi zelo dobro zgledajo kupirana ušesa pri psih tipa bull, argentincih....ovčarski in pastirski psi pa vsi po vrsti zgledajo bolje z repi in z ušesi. O tem, da je sam način reza ušes pri srednjeazijskih še prav posebno grd (odreže se praktično celo uho) in okruten (v domovini se ušesa režejo brez anestezije, v boljšem primeru z nožem, v slabšem se trgajo), rep pa ima močan in dobro odlakan - taki repi kupirani zgledajo še posebej slabo.


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Sem mislil da boš navedla kakšne bolj tehtne argumente. Če odobravaš kupiranje pri staffordu, potem je to pri azijatu še 10x bolj sprejemljivo.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Ne bereš dobro. NE odobravam kupiranja pri nobeni pasmi. So pa (povsem moje mnenje seveda, vsake oči imajo svojega malarja) doberman in ostali našteti po kupiranju "dobri za pogledat", medtem ko kavkaški, srednjeazijski ovčarji (pa tudi avstralci, šiperke,tudi  rotvaljerji) po kupiranju tudi skaženi in jim kratek rep ne pristaja.
Rezanje kakršno se uporablja pri kavkaških ovčarjih  je moč zagovarjati izključno za pse, ki se še vedno spopadajo z volkovi. Čeprav je tudi to na bolj šepavih nogah - namreč za enak namen se uporablja šarplaninec (in drugi pastirski psi recimo kangal in podobni) ki se jim pa ne reže nič.
Pa pustimo to, da ne bomo brezveze packali po temi (o kupiranju obstaja posebna tema). Res je, da porezana ušesa ločijo srednjeazijske pastirske pse od sicer zelo podobnih balkanskih in jim daje značilen žalosten izraz. Res je pa tudi, da smo se že povsem navadili na repate rotvajlerje in repate in uhate bokserje , repate pudlje in španjele.....tako, da se nam bodo kmalu zdeli čudni kupirani.


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Zakaj ni v tej temi več slik in besedila? Če ima kdo psa te pasme ga naj predstavi. Enkrat sem bral, da se psi te pasme razlikujejo po obliki glave. Kako je s tem? Če se prav spomnem, se je omenjala neka konjska glava in da bi naj ta bila najbolj zaželjena?? No, pač na dan z besedami. :)



Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Mi smo mel tut srednjeazijca in sicer Aslan ker je is tega Central Asia Shepherd Dog iz besede Asia nekak ratal Aslan, nevem kako. Lahko povem IZREDEN čuvaj ga mors pa na kratk druzat (vzgojit) ker hitr rata prevec zascitniski in te na sprehodu nekak brani ko laja na druge pse. Veliko reda za tega kosmatinca-DRUGACE lahko rata prav "grozen" pes.
Lp

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Zakaj ni v tej temi več slik in besedila? Če ima kdo psa te pasme ga naj predstavi. Enkrat sem bral, da se psi te pasme razlikujejo po obliki glave. Kako je s tem? Če se prav spomnem, se je omenjala neka konjska glava in da bi naj ta bila najbolj zaželjena?? No, pač na dan z besedami. :)

Ja, tudi jaz opažam izredno malo zanimanja za to pasmo. Pri njej so 4 strani, pri ostalih pasmah pa okoli 100 oz. vec. Z veseljem ti pripopam slike nasega Aslana, če te se vedno zanima.    ;)

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Ti samo limaj.  ;D Seveda si ga želimo videti.



Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Ti samo limaj.  ;D Seveda si ga želimo videti.

Joj oprosti, očitno se je moj telefon odločil odpovedati ravno takrat, ko ga potrebujem. Slike sem že dala na forum in ko sem dala Pošlji, je preprosto zablokiral. Lahko pa pustim linke na Mojalbum, ki si ga bom v kratkem naredila.
Lp,
Bretonski.pticar

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Ti samo limaj.  ;D Seveda si ga želimo videti.

Evo, mi je ratalo. Upam, da bo ta link delal.  ;)
Prva fotografija:  http://www.mojalbum.com/bretonskipticar/aslan/alsan-v-snegu/22929874

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Hojlaaa!!
No amm..js mam zdej na tem forumu 2 profila in sicer Bretonski.pticar pa tale cisto nov AslanTheAlabai no tega sm si nrdila predvsem zarad tega ker tam nism mogla spremenit imena in bi zgledal cudno ce bi bilo ime bretonski pticar pa bi bila slika srednjeazijca. Torej, še vedno sem na obeh profilih, ampak s tem novim lahko stoposto zastopam nasga Aslana tkoda ce koga se kej zanima kr uprasite seveda. Ce vs zanima slucajn njegova zgodba lahko tut napisem. Karkoli :)
Pa lep pozdrav,

AslanTheAlabai(novi profil Bretonski.pticar) :P

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Uporabniško ime ti zelo verjetno lahko spremeni admin.



AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Hejhoj!
No sem dodala nekaj slikc...sori ker jih ni veliko, samo na tablici nimam ravno dosti slik od njega. Bom dodajala nove še iz telefona  :)
Pa še linkec: http://www.mojalbum.com/bretonskipticar/aslan

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Ninci, a bi te lahko prosila, da mi zbrišeš tale račun?  :) Ali pa trigi kdorkoli.
Hvalaa  ;)

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray