Skijoring, canicross, bikejoring, rollerjoring

Sammy · 259447

Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #120 : 25 Marec 2006, 17:17:11
Meni osebno je lažje,če povodec držim v rokah,ker jo lažje obvladam.Je pa za moje pojme tut bol varno,če te ful potegne takrat ko najman pričakuješ,samo spustiš povodec. Sicer se ne spoznam preveč na to ampak pomoje je isti point če je pes privezan na človeka ali pa imaš povodec v roki.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #121 : 25 Marec 2006, 17:33:46
Ravno zaradi varnosti pri rollerjoringu v tujini uporabljajo t.i. varnostne sponke (kako to izgleda, ne vem; morda so karabini),  ki jih uporabijo da psa ločijo od sebe, če gre kaj narobe.

Tole je pa slikca iz tekmovanja v Ameriki: http://www.gotoadventure.com/mals/rollerjor.jpg

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #122 : 25 Marec 2006, 20:04:30
Jaz ga tud ne bi imel privezanega na mene ... ;D

Razen če bi imel zraven še en kup ščitnikov ... ::)

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #123 : 25 Marec 2006, 20:57:54
Jaz imam ravno zaradi lažje vodljivosti povodec v roki :).Sicer pa Ron sploh ne vleče,hehe.Bi prej jaz njega vlekla vendar za zletat ga je pa vredu ::)

Aja Person saj imam jaz tud dlančnike---zloma roke pa ne tvegam :)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #124 : 25 Marec 2006, 21:08:06
midva z rondotom zlo velikrat poleti rolava. mam ga pa pripetka na povodec, ki se regulira mislim da je največ 160m in prav uživa in pa oprsnico. povodec držim v roki, ker nekako srečavava veliko spuščenih potepuških psov....lažje ga kontroliram. ko pa tečeva je pa pripet name.

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #125 : 25 Marec 2006, 21:09:21
aja kadar pa hočem da me vleče protestira in se začne prav blesavo valjat po asvaltu ::) ::) ;) ;)

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #126 : 25 Marec 2006, 21:18:33
Hehe, Kobi tako rad vleče, da smo imeli probleme pri sprehodih ... zadja 2 dni pa je ful boljše, ko sem mu kupil haltija ... heh, ga je mel mal časa gr, bolj tk za strah :D
Je kar priden ratal, danes je že celo poleg mene hodil, viiii ;)

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain

Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #128 : 26 Marec 2006, 13:44:06
mam ga pa pripetka na povodec, ki se regulira mislim da je največ 160m in prav uživa in pa oprsnico.

Mislis cm ane?



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #129 : 26 Marec 2006, 15:54:46
Jaz imam tudi rajši povodec kar v roki da jo lahko če se res kaj takega zgodi spustim. Me je že enkrat tako potegnila ker je zagledala mačko, da sem poletela po tleh pa še kožo sem si malo odrgnila na roki (ko pa ravno nisem imela ščitnikov)  :( Pa ni bilo hudega samo za vsak slučaj pa imam raje pvodec v roki  ;D



Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #130 : 26 Marec 2006, 18:10:59
Jaz sem pa opazoval okolico med rolanjem in poskušal predvideti nevarne situacije.
Je bilo še kar uspešno ;)

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #131 : 27 Marec 2006, 19:43:10
Ojla!

Mene pa zanima če je treba kaj spremenit količino hrane,glede na to koliko pes preteče.Če teče veliko porabi več energije,zato verjetno potrebuje tudi več hrane.Kako je s tem? Naj psu povečamo obroke,ali pustimo enako?

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #132 : 27 Marec 2006, 19:47:15
če je predebela tko ko moja pustimo enake  ;D

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #133 : 27 Marec 2006, 19:53:10
če je predebela tko ko moja pustimo enake  ;D
Prej presuha kot kaj drugega  ;)

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #134 : 27 Marec 2006, 19:59:47
pr nas je tud že zgubil nekej teže ampak more še 1 kilo do razstave da ne bo spet: "she has to much body weight, the ribs are too good covered"  ;D ;D ;D

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #135 : 27 Marec 2006, 20:01:52
Ojla!

Mene pa zanima če je treba kaj spremenit količino hrane,glede na to koliko pes preteče.Če teče veliko porabi več energije,zato verjetno potrebuje tudi več hrane.Kako je s tem? Naj psu povečamo obroke,ali pustimo enako?

lp,
Nina

Rinchy, jaz ti predlagam, da jo začneš malo pogosteje tehtat, da boš videla, pri čem si. Če bo shujšala, ji obrok povečaj ali pa ji daj brikete za aktivne pse. Drugače pa - a veš, da je bolje, če je poleti pes bolj suh? Pa obrok razdeli vsaj na dva (težje pride do zasuka želodca), če ga še nisi ... Vsaj eno uro po in pred obrokom naj se ne giblje. Drugače pa ti predlagam, da rolaš samo vsak drugi dan, ker se boš tako ti kot Rina naveličala. Jaz kombiniram sprehode (v enem tednu ne grem po isti poti), rolanje in kolesarjenje (pozimi pa skijoring).

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #136 : 27 Marec 2006, 21:27:48
Jaz sem ji že zdaj povečala merco ker itak škodil ji ne bo(porabi vse). Obrok ima deljen že ves čas in to da se ne sme gibat najman uro po obroku tudi vemo.vseeno hvala!  :) Da bi se ona naveličala pa dvomim,ker je to en obsedenc s tekom,sigurno pa ne bom vsak dan rolala,že zato ker se bom jaz naveličala,če se Rina ne bo.

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #137 : 01 April 2006, 20:09:05
Danes sem se pa še jaz odločila da bom pričela z rollerjoringom. ;) In res ... popoldne sva s Tarom prvič šibala in moram priznati, da je tole fina stvar. Najprej sem čez njivo gazila z rolerji (za prvič nisem hotela po pločniku) in vsa umazana prišla do ceste, kjer pelje malo avtov, zato je kot nalašč za rolanje. Tam sva šla najprej proti gozdu, kjer sva se malo ustavila (za kakšne 3 minute) potem pa sva nadaljevala nazaj do bolj prevozne ceste in potem še 1x nazaj do njive. Skupaj sva bila zunaj okoli 20 minut, morda malce več. Pa da ne pozabim - rolava s flexijem. Sicer pa je bil Taro zelo priden, tako da sem bila prijetno presenečena. Pa tudi precej aktiven je in res ni bilo problema. A kljub temu je bilo sonce kar vroče in sva bila hitro zmatrana. Pa saj za prvič je to čisto dovolj. Doma je bila prva stvar, ki jo je storil pitje vode. Revček je bil tako žejen, da je najprej zavil kar v mačkonovo posodico z vodo in je muc ostal skoraj brez. ;) S seboj sva imela namreč le nekaj požirkov, ki sva jih popila pri gozdu ko sva imela kratko pavzo. Slikica po rolanju je v priponki... Aja, odločila sem se da bova s Tarom rolala vsako soboto - naslednjo obljubljava slikice med rolanjem, da vidite kako sva pridna.

In ne le to - naslednji vikend bom rollerjoring poskusila tudi s Tysonom, ker bova začela pridobivati kondicijo. Seveda bom šla z njim malce počasneje, a poskusiti ni greh. Med tem ko s Pagcem tega ne nameravam, ker se bojim da me pesjan potegne v kak jarek. ;D

No, toliko zaenkrat. Lp...



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #138 : 01 April 2006, 20:16:15
No, zdaj ko nas je tukaj toliko navdušencev rollerjoringa, predlagam, da se tema preimenuje v "Skijoring, canicross, bikejoring, rollerjoring". Nina, Črt? Prosim ....

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #139 : 02 April 2006, 09:39:14
Mašy a vidva z ovratnico rolata  :-\ A ni bolje da se z oprsnico da se pes ne bo davil, pa še tako se bo navadil da te bo na ovratnici vlekel  ;)



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #140 : 02 April 2006, 09:43:39
Mašy a vidva z ovratnico rolata  :-\ A ni bolje da se z oprsnico da se pes ne bo davil, pa še tako se bo navadil da te bo na ovratnici vlekel  ;)

Ne, rolala sva z Pagovo oprsnico - glih za glih mu je bila prav, ovratnico sem mu nataknila pa doma. ;)

Lp



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #141 : 02 April 2006, 09:44:21
Ok pol pa v redi  ;D



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #142 : 08 April 2006, 14:27:04
Eh, nič ne bo z našim rollerjoringom. Tysonu je namreč oprsnica premajhna, medtem ko Taru pa tudi ni ob sobotah vedno na voljo. Nove pa žal ne mislim kupovati. Vseeno pa bomo še naprej rolali - s sproščenim povodcem (da ju ne bo davilo, ker se že tako hitro izmučita), jaz pa se bom sprijaznila s tem da bom mogla sama malce bolj delati z nogami. ;D ;)

Lp



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #143 : 11 April 2006, 22:42:40
TMT: vem da malo pozno ampak ... logično da te sekiram če se pa rolaš po cesti ki je tako strma da jaz pozimi nebi upal po njej z avtom :D

Drugače pa sva tudi midva z Rumbo letos že parkrat rolala in moram reči da se kar lepo obnaša ... lepo teče zraven mene in ni nobenih problemov :D
Glede razlike med rolanjem in rollerjoringom pa bi jaz rekel da je razlika predvsem v tem da pri rolanju pes teče zraven nas.. medtem ko pri rollerjoringu teče pred nami in nam s tem pomaga premagovati razdalje.

Lp, Črt



Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #144 : 12 April 2006, 12:11:16
Glede razlike med rolanjem in rollerjoringom pa bi jaz rekel da je razlika predvsem v tem da pri rolanju pes teče zraven nas.. medtem ko pri rollerjoringu teče pred nami in nam s tem pomaga premagovati razdalje.
Heh, midva imamva kar kombinacijo obojega 8)

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #145 : 12 April 2006, 13:47:39
Heh, midva imamva kar kombinacijo obojega 8)

Tudi jaz :D ;D

Čeprav ponavadi jo imam kar na navadni ovratnici, se pa potrudim, da me čimmanj vleče... Saj se moram jaz tudi razgibat :-[



Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #146 : 12 April 2006, 13:49:09
Čeprav ponavadi jo imam kar na navadni ovratnici, se pa potrudim, da me čimmanj vleče... Saj se moram jaz tudi razgibat :-[
Midva tudi imava navadno ovratnico ::)

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #147 : 12 April 2006, 16:02:55
rollerjoring - živa in jaz  :) Živa je dobesedno nora na rolanje, sam da zagleda rolerje kar cviliti začne  :)

nekaj slikic...








LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #148 : 13 April 2006, 11:52:11
Jaz bi tud imel tako vlečno službo ;D no, sej moja tud ni lih švoh, sam tak močna pa tud ni ;D
Hm, a tile kužani majo pa zgleda da vsi veselje sedeti na strehi? ;D

Mal bolj daljni sosed:

(ni nujno, da sta čist iste pasme ... mislim, da je tale na sliki Aljaški malamut, right?)

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #149 : 16 April 2006, 22:36:11
Danes sem gledala film Osem ujetih, pa me zanima, če je za pasje vprege značilno, da prevladujejo samci (od osmih je bila le ena psica). So mogoče samci fizično močnejši?

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com