Skijoring, canicross, bikejoring, rollerjoring

Sammy · 258631

pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #330 : 03 September 2009, 19:40:06
Vabimo vas na druženje Slovenskega kluba vodnikov vlečnih psov, ki bo v soboto, 24.10 z začetkom ob 10:00 potekalo na Jelovici.
Pripravili bomo progo, dolgo približno 8 km. Trasa je makedamska, primerna za tek (cannicross)  Kolo (bikejoring) in vozičke.

V primeru slabega vremena se termin prestavi, o čemer vas bomo prej obvestili.
Po športnem delu bo za udeležence srečanja pripravljena malica.

Vabljeni vsi člani kluba kot tudi ostali ljubitelji vlečnih psov .

Dostop do prizorišča bo označen.

Prosim, da vašo udeležbo potrdite do 15.10. potrdite na maik([email protected], ([email protected], kjer boste dobili več informacij


arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #331 : 04 September 2009, 16:01:35

  Lp :)
        Pa še jaz bom pristavil lonček k Pajovemu vabilu.Tam boste tudi vsi ki jih zanima oprema za canicros (tek) in bikejoring(kolo) videli čisto od blizu.
            Se vidimo na Jelovici in šenaprej veliko užitka  v tem športu.



delfinčika

  • Gost
Odgovori #332 : 04 November 2009, 19:52:52
Hej zanima me, če lahko skijoring delaš tut na navadnih smučeh.Al morajo bit nujno tekaške??



arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #333 : 04 November 2009, 21:04:58

  Lp :)
       Za užitke na snegu s tvojo malamutko imaš lahko tudi navadne smučke.Vedar s tekaškimi smučkami je to veliko lažje,na tekmah pa mislim da je obvezno uporabljati tekaške smučke
     saj dozdaj še nisem videl da bi uporabljali kake druge.



delfinčika

  • Gost
Odgovori #334 : 05 November 2009, 13:10:49
če je to že napisano v tolarjihj me popravte.
Zanima me koliko približno stanejo tekaške smuči.Itak si moram nove kupit, samo jaz bi mela oboje to te pa tok stane.



arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #335 : 06 November 2009, 20:43:25

  Lp :)
     Glede cen za smučke so pa tako različne, da je tukaj točno povedati koliko stane teško je pa več dejavnikov pri ceni od znamke smučk kakovosni razred in trgovine.Še najcenejše pa je na ski sejmu saveda če te ne moti rabljena roba moraš pa biti pazljia da te gdo ne na špona .Pa ne pozabi še na avtomate in čevlje.



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #336 : 13 November 2009, 15:02:21
V decembru bomo organizirali skupinski trening bikejoringa in canicrossa v okolici Kranja.... Kaj interesentov?

Kar se tiče opreme vam svetujem da si priskrbite oprsnice in povodce, ki so namenjeni temu športu. Prav smešno mi je s čim vse ljudje pridejo tečejo, še bolj smešno pa je koliko plačajo za to......
Je pa zadevo potrebno poizkusit s pravim vlečnim psom in potem se vidi da plezalni pas ni pretirana rešitev......


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #337 : 13 November 2009, 15:04:22
Kar se smuči tiče. Na tekmah so dovoljene samo tekaške smučke (brez kovinskih robnikov).... in tudi za trening alpskih ne priporočam, saj se z robniki lahko poškoduje psa......


delfinčika

  • Gost
Odgovori #338 : 15 November 2009, 20:21:22
  Lp :)
     Glede cen za smučke so pa tako različne, da je tukaj točno povedati koliko stane teško je pa več dejavnikov pri ceni od znamke smučk kakovosni razred in trgovine.Še najcenejše pa je na ski sejmu saveda če te ne moti rabljena roba moraš pa biti pazljia da te gdo ne na špona .Pa ne pozabi še na avtomate in čevlje.

No saj mene je zanimalo samo približno :D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #339 : 05 Februar 2010, 15:22:14
V aprilu bomo v Logatcu organizirali prvo dryland tekmo vlečnih psov v Sloveniji.
Tema za tekmo je odprta tukaj: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=9354.0

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #340 : 10 Februar 2010, 14:48:58
Se vidimo v Logatcu :)


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #341 : 11 Februar 2010, 13:33:21
sem vmes na forumu zasledila, da imate usnjene oprsnice. menda te niso dobra za pse, ker se jim "zazrejo" v dlako oz, kozo. najboljse so tiste, katere so podlozene z neoprenom. jaz imam eno taksno in je super. ker ima po prsih dokaj gosto dlako nisem hotela tvegati z usnjeno. zdaj pa ko sva parkrat preizkusili oprsnico pa mi ni zal. :) prvo gledam, da moje damice ne tisci ali boli in da z veseljem vlece.:) ce ima kdo dobre izkusnje z usnjem, naj me popravi. lep zasnezen pozdrav ;)



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #342 : 11 Februar 2010, 14:16:24
Manmat nima niti ene usnjene oprsnice... Vse oprsnice so narejene iz posebne gurtne ki praktično ne vpija vlage. Podložene so s peno ki se tudi izredno hitro suši in ne povzroča trenja na pasji koži. Oprsnice so izredno lahke in mehke. Ravno zaradi tega razloga več kot polovico evropskih tekmovalcev uporablja manmat.... Me pa prav zanima kakšna je usnjena oprsnica za vleko. Jaz je še nisem videl. Verjamem pa da bi zelo rezala v kužeka.....


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #343 : 11 Februar 2010, 15:45:16
ko sem se jaz zanimala za nabavo nove so nekateri prodajali njihove "stare" usnjene oprsnice. ker pa ne kupim macka v zaklju sem se pozanimala. tako da te svoje ne menjam. :)



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #344 : 11 Februar 2010, 17:56:46
Ja se je treba kar pozanimati, kakšno opremo se kupi. ker po štacunah se res vse dobi. Vidim s čim vse ljudje pridejo na trening......


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #345 : 11 Februar 2010, 18:59:28
Danes smo pri Patriku nabavli pas in elastični povodec. Žal pa je Kal prevelika mrcina in XXXL oprsnice ni blo na zalogi, tako da je trening prestavljen za 10 dni  :P



EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #346 : 14 Februar 2010, 19:45:19
Zanima me, če ima kdo izkušnje s tem povodcem:

http://www.pettastic-petsupplies.co.uk/hands-free-waist-jogging-lead-leash-for-running-or-walking-with-your-dog-336-p.asp

Je primeren za "rekreativni" canicross?

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #347 : 15 Februar 2010, 17:01:55
Zanima me, če ima kdo izkušnje s tem povodcem:

http://www.pettastic-petsupplies.co.uk/hands-free-waist-jogging-lead-leash-for-running-or-walking-with-your-dog-336-p.asp

Je primeren za "rekreativni" canicross?
kolkor jaz vem so oprsnice za tek in kolo samo ene. ker pri teli, ko je na slikci pes vlece samo z vratom(to pa ni dobro za hrbtenico). prava oprsnica more bit tako narjena, da pes vlece s celotnim telsom.  npr. :   http://www.bonebones.si/index.php?lang=sl&id=25&record=77&type=product_group&product=741




zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #349 : 15 Februar 2010, 18:25:12
Choha, EnNa sprašuje za povodec, ne oprsnico :)
Ima kdo izkušnje s tem povodcem? Jaz sem ga že videla na spletu, ampak v živo pa še ne.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #350 : 15 Februar 2010, 19:26:42
Ja, res je-mene zanima povodec :)
Tudi jaz ga še nisem imela priložnosti videti v živo in prav zato me zanima, če ima kdo izkušnje z njim...

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #351 : 16 Februar 2010, 23:01:29
a ok my bad. sm mal pogulfala pri branju. ;) sori vzamem nazaj :P glede povodca pa nimam izkusen. se ga pa nebi branila probat. :)



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #352 : 20 Februar 2010, 10:26:05
pajo, danes sem dobil oprsnico. Hvala  :)




zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #353 : 20 Februar 2010, 19:46:57
Ja, res je-mene zanima povodec :)
Tudi jaz ga še nisem imela priložnosti videti v živo in prav zato me zanima, če ima kdo izkušnje z njim...

Danes sem pri znanki vidla tale povodec. Zgleda kar ok. Če te zanima najbolje, da greš v Tucano, kjer naj preverijo v kateri trgovini ga imajo na zalogi. Ker ni prav iskana roba, ti ga lahko pošljejo iz npr. Maribora. Cena za pas + povodec je 26€.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #354 : 20 Februar 2010, 20:39:32
Hvala zoe, se bom pozanimala :)

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #355 : 21 Februar 2010, 12:10:41
Kakšna ideja kako sam naučit psa da vleče. Očitno sem ga preveč dobro naučil hoje ob nogi  :P




Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #356 : 21 Februar 2010, 23:05:48
Kakšna ideja kako sam naučit psa da vleče. Očitno sem ga preveč dobro naučil hoje ob nogi  :P


sj ko bo imel oprsnico gor bo "posteku" da mora vlect.(sploh ker ga okoli vratu ne bo nic tiscalo). psi zlo dobr locijo ovratnice in oprsnice med seboj. saj jaz nisem imela probleme...bol ko pa ne zdaj utrjujeva vleko in ne vleke. vendar imava z vleko man tezav. :D



North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #357 : 23 Februar 2010, 19:53:17
Kakšna ideja kako sam naučit psa da vleče. Očitno sem ga preveč dobro naučil hoje ob nogi  :P


Hm... kaj pa če bi kdo, ki ga ima pes zelor ad tekel pred vama pa bi ga klical, ti pa bi uporabil npr. ukaz vleči.??



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #358 : 23 Februar 2010, 20:04:40
Za svojo psičko sem prepričana, da bi vlekla kot nora, če bi pred njo tekel pes, ki ga ima rada :D

Sicer pa je bil v včerajšjem delu obsežen članek o vlečnih psih/musherjih. Nisem ga še uspela prebrati, lahko pa ga skeniram in pripnem semle.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #359 : 23 Februar 2010, 20:37:12
North to gre  :) Samo ni vedno prostovoljca na voljo in bi rad treniral večkrat dnevno po par min, da se ne naveliča. Zdaj imam idejo, da bi mu pripel kako vejo na štrik, in bi tako vsaj utrdila kaj oprsnica pomeni.