Skijoring, canicross, bikejoring, rollerjoring

Sammy · 259623

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #390 : 05 Maj 2010, 10:02:37
Tole je pa zanimivo. Mogoče pa celo gremo : D
A to moraš skos tečt?? ; P

Daj pejdi, pa potem poročaj kako je bilo :)
Pomoje proga ni narejena, da je treba neprenehoma tečt, ker piše, da bojo vmes tudi različne naloge za vodnika in psa. Si pa mislim, da je med temi točkami najbolje teči, da si čimprej na cilju.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #391 : 05 Maj 2010, 11:05:47
Mi gremo na Bled. Je pa tudi tole na Rogli zanimivo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #392 : 05 Maj 2010, 12:52:58
Daj pejdi, pa potem poročaj kako je bilo :)
Pomoje proga ni narejena, da je treba neprenehoma tečt, ker piše, da bojo vmes tudi različne naloge za vodnika in psa. Si pa mislim, da je med temi točkami najbolje teči, da si čimprej na cilju.
Moram še prvo očkota prepričat. Mogoče bo za to  ;D
Meni se zdi ful fajn : D
Samo tale dež  :-\



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #393 : 06 Maj 2010, 18:27:51
Tekma okoli Bleda baje odpade   :(


arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #394 : 06 Maj 2010, 20:10:37

 Lp :)
   Super upam dajo bodo prestavili da bom lahko še jaz prišel prišel lafat seveda z Archom.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #395 : 07 Maj 2010, 16:46:48
Z Ginny greva skupaj s kolegom iz društva na pasjo avanturo :D Bomo poročali kako je bilo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #396 : 07 Maj 2010, 21:23:02

 Lp :)
        Naj vas še enkrat spomnim na nedelski trenig canicrossa in bikejoringa v ob 8 30h pri KD šmartno-Tacen.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #397 : 07 Maj 2010, 21:44:39
Ja naj bi bila 28.8. na Bledu. Upam, da bo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #398 : 08 Maj 2010, 07:19:28
Upam da jo bodo naredili vsaj bolj zgodaj....glede na datum... Zna bit takrat fejst vroče...


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #399 : 08 Maj 2010, 18:53:55
Mene pa zanima, kdaj je se lahko začne trenirat za canicross? Po starosti 6mesecev ali še kasneje? Moja ima komaj 3 mesece tamala, laufa in vleče pa ful rada med tekom. Sva malo probali, pa si ne upam še na daljše razdalje tečt z njo, je boljše da počakam splho še ali lahko malo jo že navajam?


arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #400 : 08 Maj 2010, 22:30:02

 Lp :)
    Kajcka jaz ti svetuj da začneta po 8 mesecu nazačetku malo hodita malo tečeta po tem pa po občutku povečujeta tek in zmanšuješ hojo.
    Tvoj pes je kot začetnik pri teku intako semoraš tudi do njega obnašati vtem času pa lahko trenirata povelja ki jih uporabljaš pri canicross.
     Pa ne pozabi na opremo ki jo potrebuješ pri canicrossu.



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy

Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #402 : 09 Maj 2010, 19:31:40
Upam da jo bodo naredili vsaj bolj zgodaj....glede na datum... Zna bit takrat fejst vroče...

Se strinjam, ni ravno najbolj primeren datum za tekmovanja :D. Moda bi morali narediti nočno 6ko za pse ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #403 : 12 Maj 2010, 13:17:11
Lep pozdrav!
3. trening Slovenskega kluba vodnikov vlečnih psov se bo odvijal v nedeljo 30.5.2010 ob 8:00, v Ljubljani in sicer pri KD Šmartno Tacen (ista lokacija kot prejšnjič). Proga je dolga 4 km in primerna tako za bikejoring kot canicross. Dobrodošli vsi, tako člani kluba kot začetniki, ki želite poizkusiti ta šport.
Vabljeni v čim večjem številu.
Udeležbo prosim potrdite na email patzupanicٯyahoo.com.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #404 : 16 Maj 2010, 19:45:49
Ej pajo, Grey je mene čisto uničila v nedeljo. Fuul me še vedno mišice v mečih bolijo :-\

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #405 : 16 Maj 2010, 20:00:25
 Saj za tolažbo mene tud zmeraj ko tečem... Zato raje treniram na kolesu hehe...


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #406 : 16 Maj 2010, 20:27:45
Smešno mene prav nič, ko sem res natrenirana. Nadja nimaš utrjenih meč ;), kak gel pa bo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #407 : 16 Maj 2010, 20:59:29
Je bilo že skoraj ok, potem sem pa včeraj na Rogli spet razbolela mišice :( Imam zdaj topel obkladek na levi nogi pa jutri grem po gel. Ko bo v redu, moram pa itak začet bolj trenirat, ker sem letos ful malo tekla. Pa pomoje sem precej drugače tekla kot sicer, ker sem imela spredaj dodatno silo in sem bremzala, ker nisem mogla tako hitro.
Alba, moraš enkrat probati z Grey ali pa kar z Buddyjem ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #408 : 16 Maj 2010, 23:00:55
Alba lahko probaš Buddyja hehe.... No se hecam. Je pa vseeno res da ti psi razvijejo precej večjo moč kot huskiji, pa tudi huskiji niso od muh. Sem ga imel pa vem da me je velikokrat precej namučila...
 Jaz z Budijem res tečem samo na tekmah. Nuša je bila res dobra da je zdržala :) Me je resno skrbelo kako bo šlo...
Zoe ti si šla pa sploh super. Za netekačico kot praviš da si, si progo pretekla zelo hitro :)
Kako je bilo na Rogli ? Kako zgleda takšna tekma?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #409 : 16 Maj 2010, 23:16:20
Lani, ko smo šle na tek trojk, sem bila kar pridna, letos pa res bolj malo. Se bom vzela v roke, pa še s kolesom se bom malo naokoli podila.

Na Rogli je bilo drugače super. Bilo je sicer ful mrzlo (okoli ene stopinje), deževalo/snežilo je in ful pihalo. Tekli/hodili smo po planoti, tako da si lahko predstavljate, da se nam je udiralo do kolen. Popolnoma smo bili mokri in premraženi :D

Sicer pa dobiš karto z vrisanimi kontrolnimi točkami in potem moraš čimhitreje najt vse točke in se vrnit na cilj. Ni samo torej tek po poteh, ampak se moraš še s pomočjo karte in kompasa znajt in orientirat po terenu.

Tisti, ki so vztrajali v kategoriji 40 in 80 km (brez psov) pa so res občudovanja vredni, sploh glede na vremenske razmere. Jst sem imela že po malo več kot dveh urah tako zmrznjene prste, da nisem mogla odpret klipsen na Ginnyni oprsnici.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #410 : 17 Maj 2010, 07:18:08
No saj to je meni zanimivo - a bi pes vlekel enako močno tudi, če ga tekač štopa in ne sodeluje z njim? Buddy-ja bi jaz vzela za v klanec, tam pomoč najbolj pride :P. Mogoče ga sprobam drugo leto, ko bo spet forma :). Drugače pa se Alba prilagodi tekaču, mene ne vleče pol toliko kot Aleša. In tukaj mislim, da je bistvena razlika med psi.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #411 : 17 Maj 2010, 11:18:00
Alba to je vse odvisno od tega kako imaš psa naučena. Moja pač delata samo vleko in ne poznata ukaza počasi saj na tekmah to ne pride prav. Je tako da da vse od sebe samo popolnoma odpilen pes.... Se pa strinjam za klanec je pa prav super. Tam res pomaga in čisto nič te ne bolj ne utrudi.
Zoe  - potem to ne bi bilo zame.... Jaz se z psom zelo težko ustavim in gledam na karto. Psu ne bi bilo nič jasno hehe


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #412 : 17 Maj 2010, 13:34:20
Grey se mi zdi, da je bila kar prizanesljiva :) Ni celo pot vlekla na vso moč, mogoče tudi za to, ker me ne pozna.

Pajo, potem bi bilo zate za avanture bolje, če bi imel psa odvezanega in bi tekel z odvezanim :) Ena ekipa (2 človeka + 1 pes) sta imela svojo psičko ves čas odvezano.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #413 : 17 Maj 2010, 13:59:44
Grey je načeloma en zelo občutljiv kužek. Sploh pa ne mara majhnih brzin hehe. Ona se razživi šele na kolesu... Mi je bilo pa že to uspeh da je šla celo pot s tabo. Je bil to zanjo zelo dober trening :)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #414 : 17 Maj 2010, 14:46:14
Ja tako si ju naučil, zdaj pa imaš :P. Mene bi tudi samo zmedlo, da se ustavljam vmes, mi ne bi bilo všeč. Ko tečem, garam celo pot in me vmesni nepričakovani postanki vržejo iz tira.

No se javim drugo leto, da sprobam ti dve čudi od tvojih psov ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #415 : 17 Maj 2010, 18:02:37
Alba zmenjeno... dobiš Buddyja :P


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #416 : 17 Maj 2010, 19:31:01
Jst pa Grey  ;D



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #417 : 18 Maj 2010, 08:00:25
Alba zmenjeno... dobiš Buddyja :P

Torej bomo postavljali svetovni rekord  :P :P

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #418 : 18 Maj 2010, 08:46:38
Pridno treniramo...



 ;D

p.s. Oprsnice so pa zakooooon!  :P

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #419 : 25 Maj 2010, 19:30:32
Lep pozdrav!
3. trening Slovenskega kluba vodnikov vlečnih psov se bo odvijal v nedeljo 30.5.2010 ob 8:00, v Ljubljani in sicer pri KD Šmartno Tacen (ista lokacija kot prejšnjič). Proga je dolga 4 km in primerna tako za bikejoring kot canicross. Dobrodošli vsi, tako člani kluba kot začetniki, ki želite poizkusiti ta šport.
Vabljeni v čim večjem številu.
Udeležbo prosim potrdite na email patzupanicٯyahoo.com.


pajo, kako pa zgleda tak skupni trening? Vsak teče zase? Kdo kaj pomaga, svetuje? Si ne predstavljam....  :-[

Kristinca & Florinca