Skijoring, canicross, bikejoring, rollerjoring

Sammy · 260135

arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #450 : 08 Junij 2010, 15:55:37

Lp :)
    Teško varjamem da si kupil oprsnico za canicross v Mr.petu.
   Drugače pa lahko prideš na trenig  to nedeljo ki bo pri KD Šmarna g-Tacen.



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #451 : 08 Junij 2010, 20:13:58
Najbolje je da sprobaš... Jaz mislim da je čisto ok.... Nisem ga pa še sprobal. Če pes ne vleče močno je itak vse dobro, če bo pa močno vlekel si boš pa itak moral nabavit profi opremo :)


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #452 : 08 Junij 2010, 20:20:18
Jaz pa ravno sprobavam oprsnico Long Distance.... Zaenkrat sem navdušen. Se vidi da so jo razvijali kar nekaj let.... Po moje bom zamenjal Merhija :) Rezultati testa bo objavljen na skvvp.blogspot.com. Prav tako se testira nahrbtnik.


wutross

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
  • Lana
Odgovori #453 : 09 Junij 2010, 14:43:00
Lp :)
    Teško varjamem da si kupil oprsnico za canicross v Mr.petu.
   Drugače pa lahko prideš na trenig  to nedeljo ki bo pri KD Šmarna g-Tacen.

Zdravo,
saj ni namenjena za Canicross. Je samo mehkejša verzija običajne oprsnice. Malo improviziram. Tudi namesto elastike imam trenutno en elastični pas, ki je načeloma čist ok, vendar je prekratek, tako da morm pazit, da psa ne pohodim.

Drugač pa ne vleče preveč, tako da me nič ni žulilo, kar se tiče psa, tko da kar se tega čine ni problema.

Z veseljem bi v nedeljo prišel. Kdaj pa imate? Ali bo do 13h konec, ker takrat je fuzbal  ::)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #454 : 09 Junij 2010, 15:39:49
Seveda, bo do enih fertik ;). Komaj čakam drugo leto, upam, da bodo treningi takrat še vedno takole aktualni.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #455 : 09 Junij 2010, 16:24:12

 Lp :)
   Seveda bo do takrat že fertik začnemo ob 8h.



arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #456 : 09 Junij 2010, 16:28:26

 joj pozabil Alba jes tudi misli da bo ta je tako tazadnji.Po počitnicah pa spet štartamo.



wutross

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
  • Lana
Odgovori #457 : 10 Junij 2010, 13:03:39
Žal mi ne bo uspelo na trening.

Želim vam veliko užitkov in dobro vleko :)



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #458 : 10 Junij 2010, 13:41:03
Nič hudega. Se pa mogoče vidimo septembra :) Mene tudi žal ne bo ker moram na ESDRA kongres. Trening bo vodil Arch :)


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #459 : 12 Junij 2010, 21:28:04
A ve kdo kje nabavit, naročit voziček za psa? nekaj takega:






arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #460 : 14 Junij 2010, 16:29:11

 Lp :)
      Tudi 4.trenig canicrossa in bikejoringa je uspešno za nami, vročini smo glih za glih ušli.Potreningu
       pa smo ob pijači in kofetu še malo počvekali seveda vsenci.
       Sevidimo jeseni.



arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #461 : 14 Junij 2010, 16:33:46

  Lp :)
    Aja Mr-Globus jez v tole nebi nikoli vpregel svojega psa.Tole meji že na.....



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #462 : 14 Junij 2010, 18:04:49
Na kaj?  ;D

Sej za psa to ni nič težje kot vlečenje kolesa. Blo bi prav fajn za "sprehode" do centra pa nazaj  :P



arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #463 : 14 Junij 2010, 20:00:42

Lp :)
       Sajni res pri kolesu valda tudi ti poganjaš kolo.Pes ti samo pomaga.Tu pa dela samo pes.



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #464 : 14 Junij 2010, 21:47:14
Jaz mislim da pes tole brez problema vleče. Sam je bolje da scooter kupiš :)


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #465 : 14 Junij 2010, 22:17:53
Švicarje so meli za mleko razvažat na vozičkih, tako da lahko razvaža tudi eno veliko "opico"  :P

Pa saj nimam v mislih tak galop, ampak ležeren, fansy kas  8) Pajo sej prvotni plan je bil scooter, samo Kal ne more vzdrževat velike hitrosti (alpa noče, kdove  ::)) Na vozičku paje pomoje že kas-ovska hitrost užitek.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #466 : 17 Junij 2010, 15:34:38
No saj na sankah pozimi tudi ne pomagaš ravno veliko ;). Čeprav mene mislim, da bi Alba s tem prevrnila hehe. Še iz sank sem enkrat dol padla  :D.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #467 : 09 Julij 2010, 18:59:34
Obveščamo vas, da Slovensko društvo vodnikov vlečnih psov organizira druženje (piknik in tekma)  v soboto, 18. septembra 2010.
Dobimo se na lokaciji, kjer smo spomladi izvajali skupne treninge – pri prostorih Kinološkega društva Šmartno Tacen.
KD Šmartno Tacen se nahaja: Po avtocesti iz smeri Kranja – izvoz Šmartno. Na križišču levo in po 300 m na križišču še enkrat levo in po klancu navzdol. Na koncu naselja (po 400 m ) zavijete še enkrat levo in se po makedamski cesti peljete slab kilometer.
Zbor je ob 7:30, ob 8:00 pa bo potekala trening tekma v canicrossu in bikejoringu (proga je ravninska in dolga približno 4 km). Merili bomo čase. Po tekmi bo čas za druženje in piknik. Prispevek za vašo udeležbo je 10 EUR.
Udeležbo prosim potrdite na mail [email protected] v čim večjem številu!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #468 : 09 Julij 2010, 21:33:11
hej

Mene pa nekaj zanima.. In sicer, kako psu dopovedati, da je tek ohinsploh super zanimiv, ker imam obcutek, da mojemu po kaksnem kilometru ali pa se prej dolgcas postane, zacne ful zaostajat, namesto da bi vlekel ga moram skoraj jaz vlect za sabo in vzpodbujat, da gre hitreje. Pa ni zdaj tako, da ful hitro tecem, ker ne, ker nimam kondicije in grem bolj uizi. Ampak pes zacne it fuuul pocasen kas, tako da sem jaz hitrejsa od njega. ::) Zato me je zdajle kar malo minilo tect, ker sami se mi pa ne da. Aja, pa to nisva laufala dolge proge, ampak tam, 2km..

Kaksne ideje?

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #469 : 10 Julij 2010, 18:08:28
S psom prenehaj laufat dokler se še veseli. Pa če je to po 500m pa po 500 m. Pa mogoče jefino da tečeš najprej z odpetim da pridobi kondicijo in se navadi teči spredaj. Šele potem ga vpreži. Mi to navajamo že mladičke. To je za njih delo in veliko veselje..... Je pa res da tudi vsi psi nimajo enake želje po vleki.


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #470 : 27 Julij 2010, 20:56:09
21.8.2010 se bo v Celovcu odvil tek s psi (tako imenovani dogging). Vabljeni !!!!

http://www.kleinezeitung.at/sport/kaerntenlaeuft/17751/dogging-laufen-hund.story


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #471 : 13 Avgust 2010, 12:20:00
Zdaj pa gre zares - žal mam operacijo pruha drug teden in zato glih zdaj, ko bojo hladni dnevi ne morem nadaljevat treniga. Zato je voziček edina alternativa za naslednja dva meseca.


Doma bom probal sestavit tole skupaj. Dva sprednja dela koles se reciklira, tako da bo varjenja minimalno. Sistem na en drog mi je po številnih nočeh zbiranja informacij postal zelo všeč, ker je pes bolj prost in ker ga drog še malenkost vleče navzgor je tudi obremenjenost sklepov manjša.

S Šerugo se bom pa probal zmenit, če je možno nardit kopijo ruffwearove oprsnice z podloženim vlečnim delom


Zdaj se moram samo še z očetom posvetovat koliko bojo približno stroški varjenja in materjala  :)



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Odgovori #472 : 13 Avgust 2010, 12:33:46
Zanimiva varianta...Fajn je, da so kolesa čim večja in ožja, da je trenje manjše in tako pes lažje vleče. Če si tolk dober, mi prosim sporoči na mail, kaj pravi Šeruga.

Želim ti hitro okrevanje.

lp

Matej



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #473 : 13 Avgust 2010, 14:04:23
po moje bi bilo vseeno veliko bolje če bi psa vpel na sistem kot je recimo pri pulki. Ne strinjam se da to ne obremenjuje sklepov. Čevoz psa dviguje ta zgubi naraven tok gibanja zaradi česar prihaja do največjih sprememb v sklepih (nepravilna thnika teka. Probaj ti vleči stvar da te dviguje ali pa jo vleči na način ki je nekakšna linija do tovora :)


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0

Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #475 : 13 Avgust 2010, 15:06:25
Hmm sej sila dviga bo lih tolko, da če se nagnem naprej bo drog še vedno držalo "v luft".  Več od 5kg dvomim da bo, in taka sila ne bi smela ovirat 55 kilske mrcine :P Ok tista za špranje sklepov pa je vrjetno bolj bosa  ;)

Sprva sem mislil na pulko, samo je na enoosnem vozu problem težišče in bi drogovi vedno silili ali gor ali pritiskali proti tlom - problem je pritrditev (pa še raje imam da nekaj vleče psa navzgor, kot pa da more poleg vleke še nosit voz). Pri dvoosnem vozu bi pa definitivno raje pulka način, ker je manj kompliciranja pri oprsnici če ne drugo.
Dvoosni voz pa je:
-težje sestavit
-manj je vodljiv
-treba vgradit obračanje prvih koles
-primernejši za dva psa
-in čisto neprimeren za vožnjo po mestu, čez katerega bo treba v vsakem primeru it, da se pride do PST-ja ali druge steze.



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #476 : 14 Avgust 2010, 18:56:32
Vidimda sivse premislil :)


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #477 : 14 Avgust 2010, 19:20:55
Doolgo vroče-deževno poletje.. pa učenje mi ni ravno šlo  :P



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #478 : 31 Avgust 2010, 18:52:16
Po naključju sem dobil skiro na bolhi - Kal je bil navdušen... pa mi ga po 4 dneh zmaznejo pred študentom  >:( No ampak smo vsaj povadli in sem si ga upal privezat na kolo - zdaj bo to jutranja stalnica :o Res sem presenečen nad vleko - zdaj galopira (na ukaz :D) tudi brez "zajca". Sicer ne do onemoglosti ampak enih 10min pa že. Morem kje dobit prtljažnik za na avto in lahko še na trening/piknik pridem (počitek pa tak  ::)) - btw Pajo do kdaj so prijave?

Voziček je še vedno v projektiranju, mam pa materjal že na zalogi (zlomljenih koles pred študetom ne manjka). Ju3 se vračam na obalo in morem očetu zagnjavit, da se spraviva.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #479 : 31 Avgust 2010, 19:39:43
Skiro kot una stvarca na dveh kolesih, za poganjat? Se mi en valja nekje doma, če ga najdem in če ga rabiš, ti ga brez problemov odstopim  :)