Skijoring, canicross, bikejoring, rollerjoring

Sammy · 258769

arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #540 : 28 November 2010, 20:41:02

 Lp :)
     Maja iz mojih iskušen ni točno difenirano možno je vse od ročnega do elektronskega merjenja časa odvisno od organizatorja.Letos v Belgiji je imel pes na oprsnici pripet čip ta ko da so merili prihod psa nadrugih tekmah pa merijo tekača.

 



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #541 : 28 November 2010, 21:30:37
Hvala za info. :) Kako pa je na večjih mednarodnih tekmah (npr. evropskih prvenstvih), tudi tam merjenje časa ni točno predpisano?



arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #542 : 28 November 2010, 21:39:58

 Lp :)
        Tu di na evropskih prvenstvih ni prepisano jaz sem bil na EP dveh različnih organizacijih pa je bilo na vsakem drugače. Pajo bi ti pa znav še kaj več povedati paše kako cvetko kako so merili čas na Madžarskem.



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #543 : 28 November 2010, 21:47:34
Zanimivo. :) Torej je vsaka tekma tudi glede časa unikatna. :P



arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #544 : 29 November 2010, 18:51:21

  Lp :)
        Maja glede časov sploh ni tak problem so kar točno izmerjeni ponavadi si tekmovalci tudi sami merijo čas.Meni se zdi da napačno izmerjena proga ali pa celo da je na internetu ena proga ko pa prideš na tekmo je pa čisto druga bol narobe.



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #545 : 30 November 2010, 20:00:14
Merjenje časa je odvisno od organizacije ki tekme prireja. Lahko ti pošljem pravilnike kjer je vse točno definirano. Je pa na vseh večjih tekmah merjenje časa elektronsko.


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #546 : 30 November 2010, 20:00:29
Zadnji trening v letu 2010 bo v soboto 11.12.2010 ob 10:00, v Ljubljani in sicer pri KD Šmartno Tacen (ista lokacija kot zmeraj). Na treningu bomo uvedli dve novosti. Prva novost bo označitev proge, druga pa merjenje časov. Vse to z namenom, da bomo lahko spremljali napredek vodnikov in psov.


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #547 : 30 November 2010, 21:29:27
Se vidimo!  :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #548 : 01 December 2010, 01:23:42
Super - bomo tam  :D



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #549 : 01 December 2010, 10:57:18
Lahko ti pošljem pravilnike kjer je vse točno definirano. Je pa na vseh večjih tekmah merjenje časa elektronsko.
Ja, prosim. Me zanima, čisto tako iz firbca.

Zadnji trening v letu 2010 bo v soboto 11.12.2010 ob 10:00, v Ljubljani in sicer pri KD Šmartno Tacen (ista lokacija kot zmeraj). Na treningu bomo uvedli dve novosti. Prva novost bo označitev proge, druga pa merjenje časov. Vse to z namenom, da bomo lahko spremljali napredek vodnikov in psov.
Če bom imela avto na razpolago in če ne bodo vremenske razmere za vožnjo takrat preveč problematične, sigurno prideva. Bom tisti teden še potrdila udeležbo.



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #550 : 01 December 2010, 19:19:27
A sprejmete tudi začetniške luzerje?  :-[ Jaz sem šele zdaj spet začela s tekom in sem zaradi zdravstvenih težav čisto iz forme, pes je pa še mlad in tudi še ni tekel take razdalje, privezan pa sploh ne. Voljo pa imava, če to kaj nuca  :P :D. Če ne pa prideva na naslednjega, bova do takrat že profija  ;).



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #551 : 01 December 2010, 19:42:15
A sprejmete tudi začetniške luzerje?  :-[
Midve sva tudi začetnici (prejšnjič sva se jim prvič pridružili), pa so naju krasno sprejeli, sem od tam kljub bližnjemu srečanju z blatno mlakužo odšla še bolj navdušena kot sem tja prišla. :P ;)



anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #552 : 01 December 2010, 19:42:39
A sprejmete tudi začetniške luzerje?  :-[ Jaz sem šele zdaj spet začela s tekom in sem zaradi zdravstvenih težav čisto iz forme, pes je pa še mlad in tudi še ni tekel take razdalje, privezan pa sploh ne. Voljo pa imava, če to kaj nuca  :P :D. Če ne pa prideva na naslednjega, bova do takrat že profija  ;).

Midva sva tudi nekaj podobnega in bi z veseljem prišla na trening :-[



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #553 : 02 December 2010, 09:45:17
Seveda ste vabljeni vsi začetniki. Tukaj ne gre za nek profesionalizem. Gre pač zato da uživamo s kužki in z njimi počnemo nekaj kar je koristno za psa in vodnika. Na teh treningih nam  je cilj vlečne športe prikazati tudi kot način rekreacije.
Z drugim letos pa moramo na žalost uvesti eno novost. Vsi, ki boste prihajali na treninge boste morali imeti poravnano članarino v Slovenskem klubu vodnikov vlečnih psov. Članarina bo znašala 20 EUR letno in bo zajemala organizirane treninge (predvidoma na 14 dni z poletno pavzo), svetovanje pri treningih, merjenje časov na treningih za spremljanje napredka, obveščanje o dogodkih in tekmah, možnost nakupa klubskih oblačil.... itd.... Na žalost je tako, da tudi naš klub potrebuje vsaj minimalne prispevke, da lahko obratuje :)


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #554 : 02 December 2010, 10:38:42
Z drugim letos pa moramo na žalost uvesti eno novost. Vsi, ki boste prihajali na treninge boste morali imeti poravnano članarino v Slovenskem klubu vodnikov vlečnih psov. Članarina bo znašala 20 EUR letno in bo zajemala organizirane treninge (predvidoma na 14 dni z poletno pavzo), svetovanje pri treningih, merjenje časov na treningih za spremljanje napredka, obveščanje o dogodkih in tekmah, možnost nakupa klubskih oblačil.... itd.... Na žalost je tako, da tudi naš klub potrebuje vsaj minimalne prispevke, da lahko obratuje :)
Za to pa dam z veseljem teh 20€. :) A se bo članarina poravnala prek položnice ali kako drugače? Kako je pa s prijavami na tekme - je treba za to poskrbeti sam ali nas lahko klub prijavi?



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #555 : 02 December 2010, 12:35:20
S tekmami je tako. Skupinske prijave delamo za vse tekme ki se nam zdijo zanimive. Ponavadi gre na vsako tekmo vsaj eden od izkušenih tekmovalcev, ki  pomaga na sami prireditvi - gre po štartne liste, se pogovarja z organizatorji itd..... Kar pa se tiče največjih tekem je pa tako, da mora itak klub prijaviti svojo reprezentanco. Na te tekme se posameznik ne more prijaviti.
Zanimive tekme za nas, kar se drylanda tiče, so predvsem italijanski Trbiž ali Pontebba, Logatec, Seckau, dogging v Celovcu ...... Tako da se čez leto lahko vsak udeleži kar nekaj tekem, ki niso predaleč.... Seveda pa  za mnoge tekmovalce cilja ostajata evropsko in svetovno prvenstvo, ki pa sta vsako leto v drugi državi. Zanimivih je tudi nekaj zimskih tekem v Avstriji in v italijanski Pontebbi....


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #556 : 02 December 2010, 14:48:34
Pajo, noben problem dat 20 eur za članarino, brez slabe vesti!  :) Upam, da se vidimo!



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #557 : 02 December 2010, 14:55:56
Oj, Pajo, a bomo spomladi spet sodelovali? ::) :o

Bo treba ze zacet razmisljat o tem  :P



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #558 : 02 December 2010, 17:49:11
Blumina se bo treba dobit ja. Pokličem naslednji teden :)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #559 : 06 December 2010, 11:11:02
Če ne bo zameta prideva tudi midve z Albo. Z veseljem dam 20 €!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #560 : 06 December 2010, 11:42:14
Mene pa zanima koliko je mladič star, da lahko začneš. Sklepam da vrjetno ne pred 1 letom?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #561 : 06 December 2010, 13:38:24
Alba - super
rapgirl - to je čisto odvisno. Jaz recimo začnem veliko prej. Vsak mora pa zavzeti svoja prepričanja. Nobeden mojih psov ni imel nikoli nobenih težav z sklepi in tudi nobenega nisem pretirano merkal ko je bil majhen. Je pa seveda zelo važno da mladega psa ne preforsiramo.


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #562 : 08 December 2010, 11:29:25
Če bom imela avto na razpolago in če ne bodo vremenske razmere za vožnjo takrat preveč problematične, sigurno prideva. Bom tisti teden še potrdila udeležbo.
Midve prideva. Se vidimo. :D



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #563 : 08 December 2010, 11:41:24
Rapgirl, to je pa zelo odvisno od pasme oz razvoja psa, funkcionalen ovčar komot začne že prej (Volt je prvič šel z mano na 2 km jogging pri 6ih mesecih). Če pomisliš, da mlad pes sam na sprehodu blesavo šprinta gor in dol, skače, se zaganja, se sunkovito obrača itd, je to dosti bolj obremenjujoče za sklepe kot pa konstanten kas po primerni površini (seveda v mejah normale in prilagojeno posameznemu psu).

Sem mislila, da bom dobila izposojeno opremo za trening, pa se žal ni izšlo; bi imel kdo kaj za posodit v soboto, če prideva? Pa še to - ne vem, če to kaj spremeni čas in lokacijo, vendar sem včeraj izvedela, da naj bi v KD Šmarna gora imeli ravno v soboto ob tisti uri izpite. Najbrž ne bojo ravno veseli horde tulečih psov, ki bojo šprintali mimo...



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #564 : 08 December 2010, 14:03:02
Mi ne tečemo mimo KD Šmarna gora. Parkiramo na enem parkirišču naprej in delamo tak krog da do Kd-ja niti ne pridemo. Drugače je pa tako... Če ne pa tko kot pravijo - motnje so zmeraj dobrodošle....
Opreme bo nekaj  za sposodit. Nekako bomo že skombiniral.
Maja - super


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #565 : 08 December 2010, 14:12:36
Pa še tolk o starosti. Na prejšnjem treningu sta tekli 2 ptičarki. Ena 4,5 in druga 5,5 meseca. Starejša je bila že vpeta na oprsnico. Pa vsi lahko povejo, da sta po koncu treninga obe še hoteli noreti z ostalimi psi. ..... Če je psu dana dobra genetika mu trening v pravih količinah sigurno ne more škoditi....


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #566 : 08 December 2010, 14:14:14
Kok je pa približno to vožne iz Rudnika, tok da se s fotrom zmenm (:



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #567 : 08 December 2010, 14:31:05
S punco se odločava če bi začela tečt na smučeh. In da bi imel še Kal kaj od tega - za skijouring se uporablja klasična al drsalna tehnika?



North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #568 : 08 December 2010, 14:40:10
Kok je pa približno to vožne iz Rudnika, tok da se s fotrom zmenm (:
*do treninga ( pač tam kjer se dobimo )



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #569 : 08 December 2010, 14:51:55
Obvezno drsalna tehnika....
north - jaz pojma nimam  ker nisem iz LJ...