Skijoring, canicross, bikejoring, rollerjoring

Sammy · 259466

Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #570 : 08 December 2010, 16:36:41
V zvezi s skijoringom... Je treba imet kaj daljši štrik kot za canicross? Kaj pa proge - uporabljate tiste kot vsi ostali? Mene je namreč vedno jezilo, ko so se ljudje s psi sprehajali po urejenih smučinah (po možnosti s kakšnim ogromnim psom) in za sabo puščali luknje, ki so bile na nekaterih delih zelo moteče (so se smuči noter zatikale, palice pa itak). Pozimi bi bil sicer skijoring za naju super, ker ni ravno veliko terenov za canicross, sploh ko je veliko snega (od prejšnjega treninga ga sploh nisva prakticirali, po pol metra snega sva še hodili težko). Še dobro, da je treba tečt v drsalni tehniki (si mislim zakaj), ker mi klasika sploh ne 'diši'.

North, Michelin pravi, da je od razcepa Malence (spodnji Rudnik) do Šmartnega 16 minut (po obroču mimo Rudnika, Viča in naprej...). Blagor tistim, ki ste iz Lj, imate blizu. :D :P



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #571 : 08 December 2010, 17:24:47
Za skijoring se uporablja daljši štrik. Nekateri ga imate tudi za canicross. Z progami je tako. Če pes teče po urejeni progi - za drsalni korak se mu popolnoma nič ne udira. Velko več škode naredi človek če hodi po progi. Na klasiki bi pes naredil veliko škode ampak tam itak skijoring ne pride v poštev.


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #572 : 09 December 2010, 12:05:39
Še nekaj me zanima... Koliko časa vnaprej so običajno določeni datumi tekem? Obstaja kakšen koledar tekem in kje si ga je možno ogledati?

pajo - daljši štrik za canicross se lahko dobi pri tebi? (to zimo sicer dvomim, da se bom podala v nakup, verjetno je boljše, da najprej 'na suhem' zvadiva vleko)



North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #573 : 09 December 2010, 16:50:26

North, Michelin pravi, da je od razcepa Malence (spodnji Rudnik) do Šmartnega 16 minut (po obroču mimo Rudnika, Viča in naprej...). Blagor tistim, ki ste iz Lj, imate blizu. :D :P

Hvala (:
Ja, sam če maš pa takele starše k te glih nepelejo kamorkol te srce poželi, pa ne pomaga tut če si blizu  :P
Um, sem spregledala.. kok je proga dolga? pa na kok časa bi bli pol redni treningi?



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #574 : 09 December 2010, 18:32:51
Članarina bo znašala 20 EUR letno in bo zajemala organizirane treninge (predvidoma na 14 dni z poletno pavzo), svetovanje pri treningih, merjenje časov na treningih za spremljanje napredka, obveščanje o dogodkih in tekmah, možnost nakupa klubskih oblačil.... itd....

Maja - Proga je dolga točno 4 km.

;)




Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #575 : 10 December 2010, 02:49:22
Tega termina žal ne bom ujel - če prav razumem januarja nadaljujemo (če mamo samo poletno pavzo)?  :o



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #576 : 10 December 2010, 11:07:59
Jaz sem lani začela teči na smučkah, ampak sem začela s klasiko. Sicer sem Albo jemala s sabo, ampak ni to to, ker mora pes teči pri kraju, da ne uniči proge. Definitvno si bom kupila še opremo za drsalni slog, pa gas :).

No takole pa je izgledalo, ko smo šle 3 prijateljice tečt, možek pa z dvema haskičema peš. Alba me je na koncu malo vlekla. Priznam, da glede na to, da sem bila tule noseča, sem si kar upala ;).

http://www.youtube.com/watch?v=27UiBtFHGbU

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #577 : 10 December 2010, 11:31:02
Prosila bi še, če bi bil kdo tako prijazen kako se do emsta treninga pride iz Črnuške smeri. Ker vsepovsod so navodila samo za iz smeri Kranja.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #578 : 10 December 2010, 14:09:35
-Izvoz Šmartno
-prvo križišče levo
-drugo naravnost (ker če ne greš nazaj v Lj  :P)
-takoj ko je možno levo (cca 100, 200m) in se pelješ do konca
-levo
-greš pod avtocesto
-in po makedamu mimo KDja in na "križišču" parkiraš



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #579 : 10 December 2010, 14:46:23
Mr. Globus hvala!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #580 : 10 December 2010, 15:16:56
Evo men je očir eku da me bo vozu + članarino mi bo plaču. sej zna bit prjazn ja  :P
Patrik, a maš kkšnga psa za posodt?  :)



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #581 : 10 December 2010, 16:02:25
Maja - dolgi štrik se da dobit pri meni....
North - Nimam nobenega psa več. Edin enega labradorja ki je pri meni na hotelu haha.... Kaj pa je z Northom ????


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #582 : 10 December 2010, 16:13:25
Maja - dolgi štrik se da dobit pri meni....
North - Nimam nobenega psa več. Edin enega labradorja ki je pri meni na hotelu haha.... Kaj pa je z Northom ????
Ja jaz bi mela Northa. Pol bi pa še od fotra puncai hodila zravn pa nima psa  :P



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #583 : 10 December 2010, 17:30:29
Pajo, okidoki, sem mislila, da se dobite/dobimo prav pri KDju. No, jaz pridem, samo sem brez opreme (imam samo oprsnico), če bi imel kdo kaj za posodit... Pa če ima kdo čeveljce od ManMat bi jih zelo rada probala, da vidim, kako na taco sedejo (trenutno ima šapo 55mm, ampak me bolj zanima sama oblika, tudi če velkost ne bo taprava).

Se vidimo jutri  :).



arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #584 : 10 December 2010, 19:15:09

  Lp :)
      Evo proga za jutrišnji trnig pregledana označena je maloman blatna en par juž še kar vstraja na svojih mestih podrobnosti pa zveste jutri. Priporočam pa da imate za preobuti in za preoblečt.

      Alba šeprej moraš iti čez vse tri Gameljne.
      North lahko lafata obedve skupaj z nortom .



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #585 : 10 December 2010, 21:21:58
Ne Arch ne grem čez Gamelnje, ampak kar na avtocesto in na izvozu Šmartno ven ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #586 : 10 December 2010, 23:43:36
  Lp :)
      Evo proga za jutrišnji trnig pregledana označena je maloman blatna en par juž še kar vstraja na svojih mestih podrobnosti pa zveste jutri. Priporočam pa da imate za preobuti in za preoblečt.

      Alba šeprej moraš iti čez vse tri Gameljne.
      North lahko lafata obedve skupaj z nortom .
Kako?  :)



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #587 : 11 December 2010, 07:51:42
North - Obe se privežeta na Northa...


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #588 : 11 December 2010, 14:08:10
Eno vprašanje. Ali lahko rezultate popam sem gor in na facebook? Ali bi raje videli da jih pošljem na privat ?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #589 : 11 December 2010, 14:32:56
A naredimo podforum kot ga imajo frizbi, RO ... pa boste tam odpirali teme za posamezne tekme, treninge, pravila itd. ?? Bo stvar bolj pregledna kot v tej temi.

Lp, nina



North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #590 : 11 December 2010, 14:57:42
Patrik dans men ni uspel pridt, ker sm zaspala  :-[  :P
pridem 100% naslednjič.



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #591 : 11 December 2010, 15:30:30
ninci - to bi blo zlo fajn :)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #592 : 11 December 2010, 15:34:25
ninci - to bi blo zlo fajn :)

Ok. Samo imam problem z imenom podforuma  :D Damo Canicross? Tek s psom?  Vlečni psi? Kakšen boljši predlog?



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #593 : 11 December 2010, 16:39:05
Po moje najbolje kar vlečni psi ...


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #594 : 11 December 2010, 17:07:15
Pajo zaradi mene so lahko javni ;). Sem ful vesela, da se bomo merili, bo vsaj viden napredek. Vsekakor bo dobrodošel tudi kak nasvet s strani tebe, arch-a ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #595 : 11 December 2010, 17:24:09
hello,

tudi mi smo danes izbrali lep da za prvi poskus kvazi canicrossa. Zanimajo me čisto praktični nasveti glede začetkov. Sama sem danes probala nekaj časa v hodu, nekaj časa v teku, bolj ali manj da se je pes navadil, da je bilo potrebno hoditi ali teči naravnost brez vohanja in lulanja. Sem ga pa vsake toliko časa spustila (predvsem na nevarnih ledenih predelih, in pa ko je recimo lepo vlekel, kot nagrado, pa seveda, da je kljub vsemu opravil svoje potrebe). Vlekel sicer je, ne sicer pretirano (sicer ne vem kako vlečejo profesionalni psi), vendar je vlekel enakomerno in proti koncu celo dojel, da mora hoditi ali teči brez ustavljanja ali vohanja.
Kako pa je drugače najbolje začeti oz. najbolj pravilno?
Aja pa srečala sem tudi enega vašega klubskega kolega pred začetkom svojega treninga :)
lp

maja



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #596 : 11 December 2010, 19:32:11
Fajn trening in nasploh krasen dan! Vedno se veselim sobot, ko se dobimo, z Neli se imava v vaši družbi krasno, enkratno. Res ste super. :D pajo meni je glede rezultatov vseeno kako jih objaviš, pač kot je tebi najlažje. Mene čisto nič ne moti če so javni. ;)

MajaO, jaz sem po Patrikovem nasvetu (pajo) začela (in do nadaljnega nadaljujem na enak način) tako, da je nekdo pred mano tekel ali vozil s kolesom. Tako ima Neli motiv in ves čas vleče, saj skuša 'uloviti' tekača/kolesarja pred njo. Vsekakor vsakič, ko naju opremim s canicross opremo vleče. Nikoli nisva šli s canicross opremo teči nekaj km (ok ti skupni treningi so izjema). Dokler ji ne bo jasno, kaj in kako je treba delat, bova nadaljevali s takim načinom dela. Seveda zaenkrat delava krajše intervale (od cca 100-500m). Psa je pač treba zmotivirat, da od starta do cilja teče pred tabo in vleče. In ko ima Neli tekača/kolesarja (s psom ali brez) pred sabo, močno vleče in ji ne pade na pamet, da bi kaj vohala ali se ustavljala (ponavljam: gre za krajše intervale). No, približno takole po pajotovem nasvetu (hvala Patrik :D) midve vadiva. Težko vse ubesedim, pa tudi sama se še učim. Verjetno je najbolje, da se nam pridružiš na kakšnem treningu, kjer ti bodo lahko izkušeni vodniki vlečnih psov podali mnoge koristne nasvete. ;)

Še enkrat hvala vsem za krasno sobotno dopoldne. :) Se že veselim naslednjega treninga... ;)



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #597 : 14 December 2010, 19:02:56
MajaO - mislim da ti je Maja3000 zelo dobro odgovorila. Je pa najbolje če prideš pogledat na trening. 


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #598 : 17 December 2010, 09:35:05
No, od danes naprej smo tudi me uradno začele s skijoringom in canicrossom  :D
Se bomo udeležile tudi kakšnega treninga, saj se priporočamo za nasvete, samo 8. januarja nam še ne bo uspelo.

Kakorkoli, dogodivščinam naproti!  :D


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #599 : 18 December 2010, 18:58:37
No jaz sem Northa danes prvič vpregla. Šlo mu je res super. Na začetku mu je sicer treba pomagati ( porint sanke ) pol pa sam lepo vleče. Ful je bil priden, in sm res ponosna nanj ;D
Slike; http://www.facebook.com/#!/album.php?aid=40516&id=100000266954592  :)
Vlekel je 30kg + sanke (;