Skijoring, canicross, bikejoring, rollerjoring

Sammy · 258775

regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #600 : 02 Januar 2011, 22:32:33
Prodam MANMAT HOUND oprsnico št. L, rdeče barve.


Oprsnica je bila enkrat nošena za probo.

Cena po dogovoru. Prevzem v Kranju, lahko tudi pošljem po pošti. Več info. na ZS.


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #601 : 03 Januar 2011, 12:54:04
Vsi, ki boste prihajali na treninge boste morali imeti poravnano članarino v Slovenskem klubu vodnikov vlečnih psov. Članarina bo znašala 20 EUR letno...
Jaz sem znesek za članarino danes preko Klik-a nakazala na račun, naveden na spletni strani SKVVP.



Princ

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #602 : 04 Januar 2011, 14:24:22
Pozdravljeni
Čare skijoringa odkrivamo tudi mi in nam gre že kar dobro :D. Problem pa je, ker ni nikjer v bližini, kjer so psi dovoljeni, dovolj snega  :'( :(.
Zanima me, če kdo izmed vas pozna bližnja avstrijska in italijanska smučišča, kamor lahko greš s psom?Tukaj mislim predvsem na zratrakirane sprehajalne poti, povezave in podobno, kjer me ne bi dol metali oz. mi nabili kakšne kazni  ::)...
Kaj pa pri nas? A sploh lahko kje smučaš s psom? Za Roglo po novem vem, da ne moreš več; na Pokljuki verjetno tudi ne, ali še sploh kaj ostane? Hvala za pomoč.
Lp, Mateja



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #603 : 04 Januar 2011, 15:07:32
Večina trenira na Pokljuki vendar se trenira zgodaj zjutraj ali proti večeru ko ni preveč folka. Pa seveda ne na štadionu. Je treba najti kako bolj odročno potegnjeno stezo. Na žalost uradno ni nikjer dovoljeno se pa trudimo tud v tej smeri. Drugo leto bi radi dobili vsaj eno stezo kjer bi se dalo trenirati s psi in to  tudi s sanmi.


Princ

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #604 : 05 Januar 2011, 12:06:32
Aha  ::). Hvala za info. Saj, tako kot vi Pokljuko, sem lani dvakrat izkoristila Areh, v pop. urah. Škoda, da je tako slabo s tem. Držim pesti, da vam uspe dobit progo :o in sigurno se vam kdaj pridružim  :-[.
Kaj pa tujina? A res nikjer?
LP, Mateja



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #605 : 05 Januar 2011, 12:10:33
A te proge, ki so narejene npr. v Škofji Loki - pri Trati, pa v Kranju pri Britofu ne pridejo v poštev ? Videla sem, da so potegnjene, lepo narejene če je dovolj snega, ker so "nikogaršnje" jih najbrž lahko koristi vsaki ??? Je pa res da so povečini čisto ravne - čez njive in travnike...



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #606 : 05 Januar 2011, 12:32:37
Ninci - Proge okol Šk loke so zihr primerne za to. Na takih progah te ne bo noben dol metal.
Kar pa se tujine tiče se bom pa pozanimal. Jaz namreč nisem preveč zimski človek tako da se s tem niti ne ukvarjam. Zame je zima čas za zimsko spanje:) Vem da imajo tam prav trening kampe kjer se da s psi trenirati. so proge kak teden prav namenjene samo temu....


Princ

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #607 : 05 Januar 2011, 12:35:51
A misliš za mene ali na splošno? Meni je predaleč (za "redno" treniranje), ker sem iz MB..
Ko je v dolini sneg, se vozim v Lovrenc in tam lahko tečem z njihovimi tekači, ki si naredijo progo čez travnik in njivo, v dogovoru z lastnikom. Na srečo ima eden izmed njih tudi psa, s katerim občasno teče, tako da me kar lepo gledajo  8).
Verjetno je tako tudi v teh krajih. Že veliko oseb ima te sani, s katerimi se da delat progo. Rabiš samo še travnik ali dovoljenje lastnika... :D

Pajo hvala!!!! Bom že počakala.

Lp, Mateja



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #608 : 21 Januar 2011, 18:16:10



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #609 : 21 Januar 2011, 19:18:06
waw nore slike! kje bojo se kaksna taksna tekmovanja? :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #610 : 22 Januar 2011, 18:47:06
Pajo, a je katera od Manmat oprsnic primerne velikosti za whippeta?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #611 : 22 Januar 2011, 19:11:39
Seveda.... Mislim da kar vse. Izbiraj med Merhi, Hound in Soft ;)


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #612 : 24 Januar 2011, 17:35:36
No jaz se tudi začenjam navduševati nad canicrossom, samo še opremo ubodem pa najdem kako fajn relacijo v Ljubljani (PST je mičkeno preveč obljuden, razen če morda pri strani po travi tečem, samo bom kak drek verjetno pobrala ::))..

Tale filmček mi je luškan, ker je fuul različnih psov in lastnikov hehehe :)
http://www.youtube.com/watch?v=9Z8BI0cr3Do



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #613 : 24 Januar 2011, 18:30:04
Tale filmček mi je luškan, ker je fuul različnih psov in lastnikov hehehe :)
http://www.youtube.com/watch?v=9Z8BI0cr3Do
No mi smo različni vsaj tako kot tile na filmčku. ;) Mali, veliki, profiji, začetniki, v glavnem taki in drugačni... :)



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #614 : 24 Januar 2011, 18:59:14
PST je super za tečt  ;D Pa začni "na suho" vadit desno-left in over_desno in over_left. Ko bo enkrat to obvladal greš lahko tudi slalom po centru b.p.  :P

Jst sem kar iz trikca vrtenje v desno al v levo posplošil na zavijanje. In če tečeš tudi kaj ob cesti oz. v mestu je to kar obvezno znanje  ;)



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #615 : 24 Januar 2011, 19:33:57
Citiraj
No mi smo različni vsaj tako kot tile na filmčku. Wink Mali, veliki, profiji, začetniki, v glavnem taki in drugačni... Smiley

Direkt za na youtube praviš ;D

Citiraj
PST je super za tečt  Grin Pa začni "na suho" vadit desno-left in over_desno in over_left. Ko bo enkrat to obvladal greš lahko tudi slalom po centru b.p.  Tongue

Jst sem kar iz trikca vrtenje v desno al v levo posplošil na zavijanje. In če tečeš tudi kaj ob cesti oz. v mestu je to kar obvezno znanje

Saj to se čudim, kako za vraga noben na riti ali v grmovju ne pristane ???. Še posebej glede na dolžine štrikov (moj bo ziher pol krajši :-[). No prva naloga bo da začne vlečt, ker do zdaj sem se lepo razvajala ko ni vlekla. Potem pa ne vem kako točno ampak bomo začeli zavijat. Pridem na trening pogledat pa sprobat opremo, potem bomo pa vidli, zdaj mam izgovor da je premraz :-[.



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #616 : 24 Januar 2011, 19:49:16
Saj dolžina štrika sploh ni važna. Če pes vleče je čisto vseeno ali je 5 m ali pa samo 1 meter pred tabo. Štrik mora biti skoz napet kot struna :). So pa za canicross štriki lahko tudi krajši (2 m). Za kolo ali skijoring so pa dolgi 3,5m .....


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #617 : 24 Januar 2011, 19:53:29
Hm imam v spominu, da je Arch lani kmalu po štartu na tekmi kar fino padel  :D, tako da se zgodi tudi najboljšim ;). Žal mi je, da nimam fotografskega dokaza  8).

Drugače smo pa res nametani iz vseh vetrov, ampak je blazno luštno ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #618 : 24 Januar 2011, 20:13:11
Ja to pa res.... Je bil prava atrakcija :). Sam ne emal je bil štrik kriv. No bo sam povedal. No Arch zakaj si padel po tleh ??


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #619 : 24 Januar 2011, 20:19:07
Citiraj
Saj dolžina štrika sploh ni važna. Če pes vleče je čisto vseeno ali je 5 m ali pa samo 1 meter pred tabo. Štrik mora biti skoz napet kot struna Smiley. So pa za canicross štriki lahko tudi krajši (2 m). Za kolo ali skijoring so pa dolgi 3,5m .....

Ja, samo potem pa srečaš psa pa se hoče igrat, ali pa npr moja gre najraje malo lagano in čim ma pri jogging hitrosti kaj lufta oz daljši štrik ona lepo lagano glavo dol in zraven vohlja ::). Pa nisem TOK počasna. Ma kar hiter tempo vohljanja, kdaj se mi zdi kot da mam bloodhounda ::).




Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #620 : 24 Januar 2011, 20:36:04
Ja, samo potem pa srečaš psa pa se hoče igrat, ali pa npr moja gre najraje malo lagano in čim ma pri jogging hitrosti kaj lufta oz daljši štrik ona lepo lagano glavo dol in zraven vohlja ::). Pa nisem TOK počasna. Ma kar hiter tempo vohljanja, kdaj se mi zdi kot da mam bloodhounda ::).
Pa saj to vse (igranje, vohljanje ipd.) je stvar vaje. Psa je pač potrebno naučiti, kakšna je njegova vloga pri tem športu, kaj sme in česa ne... Tako da ne se sekirat. Vaja dela mojstra (mojster pa vajo, kot jaz rada rečem :P). ;)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #621 : 24 Januar 2011, 20:39:17
No pa spomnim se tudi, da je psica šla na veliko potrebo med tekmo, ampak ne vem katera in to ravno po štartu  :D.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #622 : 24 Januar 2011, 21:00:18
Kakor se čudno sliši ampak hitrost za psa ni pomembna. Pes mora vleči ne glede na brzino. Pri hitrosti (bikejoring, skijoring) je potrebna še veliko večja koordinacija med vodnikom in psom. Je pa tako kot je Maja rekla - vaja dela mojstra. Se na treningih vidi res ogromen napredek pri psih in tekačih :) Dob si pa seveda tudi ti vabljena na trening .... da sprobasš zadevo....


BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #623 : 24 Januar 2011, 21:05:59
No pa spomnim se tudi, da je psica šla na veliko potrebo med tekmo, ampak ne vem katera in to ravno po štartu  :D.

Najbrž je imela reva drisko  :D   :)



arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #624 : 24 Januar 2011, 21:26:13

  Lp :)
     Je blo treba posktbeti tudi gledavce.
     Pa tudi po PSTju se da trenirat jaz večrat treniram na PST pa ni nobeni problemov.



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #625 : 24 Januar 2011, 21:28:59
Najbrž je imela reva drisko  :D   :)
Od nervoze a ne? :D :D
Moja se mora pa nujno vmes polulat, pa tudi če tik pred štartom sprazni mehur. :P

p.s.: kaj je to PST? :-[



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #626 : 24 Januar 2011, 21:42:34
Pot spominov in tovarištva v LJ

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #627 : 24 Januar 2011, 23:13:35
Ko ji bo vleka postala všeč bo bolj ignorirala pse, kot na sprehodu  ;) Bo samo pogledala drugega psa in ponosno vlekla naprej (ker delovni psi so nekaj več  :P)

Najbolše da štartaš tako, da greš na kolo pred njo in vleče nekoga drugega - bo preveč naspidirana da bi jo vonji premamli. Vohanja in igranja med delom nikoli ne dovoli - ko je pripeta vleče na max. Zato raje nehaj, ko še vleče vzorno.

Še najboljši za začetek so pa tej skupinski treningi, ker je kokurenca najboljša motivacija  ;)



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #628 : 25 Januar 2011, 08:45:12
No saj jaz sem itak tekla tako da čimmanj vleče do zdaj :P.

Citiraj
Ko ji bo vleka postala všeč bo bolj ignorirala pse, kot na sprehodu  Wink Bo samo pogledala drugega psa in ponosno vlekla naprej (ker delovni psi so nekaj več  Tongue)

No na sprehodu še nisva blizu ignoriranju psov, je pa zanimivo, da ko tečeva in se približujeva psu, prvo upočasni in gre poleg mene, ko se pa srečamo začne šprintat mimo psa, kot da hoče zbežat in potem me kar lep čas vleče. Zanimivo! :)

Citiraj
Dob si pa seveda tudi ti vabljena na trening .... da sprobasš zadevo....

Ja, mi je Alba povedala, in najverjetneje pridem če ne drugega pogledat trening pa opremo (če je boš kaj prinesel, bom ti sporočilo napisala :)).





arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #629 : 25 Januar 2011, 21:17:16

   Lp :)
       Ej Alba jaz pa ima sliko.