Skijoring, canicross, bikejoring, rollerjoring

Sammy · 258580

Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #660 : 01 Februar 2011, 19:32:27
Jaz sem v januarju izkoristila en dan (je blo že čist spomladansko, 15 stopinj :D, sonček je sijal)... In sem z mojo psičko šla sporobat reakcijo na rolerje. Se ji je full dopadlo. Sam je stara 8,5 mesecev in samo teka zraven mene, pred mano... me pa ne vleče. Bom pa v prihodnosti, ko bo malo večja izkoristila tut vleko čez kak klanc :$. Je pa v klanc se probala zagnat in ji prvo nisem pustila, da me vleče na koncu zadnih 10 m sem ji pa pustila - veter v laseh :D

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #661 : 03 Februar 2011, 09:31:43
Sprememba plana ure predstavitve na Pokljuki. Štart vpreg je prestavljen na 11:20, tako da se na Pokljuki zberemo ob 10:30. Krog je dolg 2 km. Po končani vožnji je še predstavitev kluba in ogled psov. Z vozili boste prišli čisto do Hotela, redarjem povejte, da ste del prireditve, potem imate pa blizu  Upam da vam ta sprememba ne spremeni preveč sobotnih planov. Se vidimo :)


arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #662 : 10 Februar 2011, 22:26:07

  Lp :)
       Na You Tube pod temo Pirena 2011 si lahko že ogledate povzetke filmčke prvih etap letošnje tekme.



Polona

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 3
Odgovori #663 : 10 Februar 2011, 23:00:39
Ker je utopično za pričakovat, da mi bo kdaj zneslo prit na trening, mi bo mogoče kdo znal takole pomagat -
lani sem začela nekaj "vpregat" svoje pse, pa je ena pokazala FUL talenta. Ampak imamo problem - na kolesu je super, vleče kot norec in nikoli ne obupa, če pa tečem, pa nikakor ne najdeva pravega ritma. Al me vleče s tako silo, da jst ne zdržim tempa, al pa ona neha vlečt, ker sem ji prevelika utež. Sej spet povleče če ji rečem, ampak nikakor nama ne rata da bi sorazmerno enakomerno laufali. Ker poanta pa najbrž je v tem da je povodec konstantno napet, ne?



Princ

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #664 : 11 Februar 2011, 11:37:35
Če še koga zanima tek na smučeh ali skijoring.... idealni pogoji za tek pod Peco (kjer lahko tudi alpsko smučate), saj zasnežujejo in dnevno urejajo progo. Res lahko govorim v samih superlativih tako o progi kot o prijaznosti (do psov) ... Breška vas oz. Pirkdorfersee, blizu Bleiburga (A); cca 20 min od Dravograda. Za Štajerce idealno, ker nam je relativno blizu :P.
Ob torkih in četrtkih imajo tudi nočno smuko pod reflektorji. Karta (dnevna ali nočna) stane 4 evre, za psa ne računajo :o.
Več si lahko pogledate na spodnji povezavi:
http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.php?f=42&t=14112&start=30

Lp, Mateja



arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #665 : 11 Februar 2011, 16:17:47

 Lp :)
     Polona is svojih iskušenj tudi moj pes razlčno vleče sem pa s trenigi nekako ublaživ te njegove sunke tako da takrat ko vleče kot nor pa men že zmankujr se preprosto obesim na štrik z nogami pa malekos zadržuješ(bremzaš)če pa se nemu ne da ga pač spodbujaš. Seveda pa je to lažje pokazati kot napisat zato se le potrudi enkrat priti na trenig.
    Princ hvala za informacijo upam da bo sneg zdržav do počitnic.



arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #666 : 11 Februar 2011, 16:30:06

   Aja Polona mogoče je pa vajina disciplina bikejoring.



Polona

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 3
Odgovori #667 : 11 Februar 2011, 17:42:55
Hvala. Sej ni problem v kontroli, psica je ful vodljiva, na povelje ustavlja al pa pospešuje. Samo ne vem, mogoče je probem v njeni velikosti, ker se mi zdi da ji je "neudobno" na dolgi rok držat tak tempo, da meni lih ustreza. Zdaj je že kar nekaj časa minilo od kar sva nazadnje to počeli, ampak nekaj imam v spominu da je ali hitro kasala - kar je bilo premalo za vlečt, al pa prehitro galopirala. Moram spet probat, itak je že skrajni čas da se zmigam, ker me je tale zima čisto uspavala....
Drugače bom pa kolo nabavila pa bo. :) Sicer pa - glede na to da se v kratkem seli spet v mesto, mogoč bi pa šlo tudi na rolarjih.

p.s. A ima kdo izkušnje z "lenuhi", oziroma takimi psi, ki iz principa ne vlečejo?



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #668 : 11 Februar 2011, 18:55:57
Polona - Zadeva je taka. Bistvo canicrossa je da pes vleče maksimalno kar lahko ,kar pa pomei da tekaču ki je za psom ni ravno udobno. Ravno zaradi tega so tekmovalne trase relativno kratke. Če pa hočeš imeti psa bolj za rekreacijo ga pa le navadi da vleče malo manj. Bikejoring je drugače super disciplina tudi za tekmovalne canicross pse saj z njimi ni ravno priporočljivo teči 5 krat na teden saj tak tek preveč obremenjuje kolena in hrbet. No upam da ti le uspe priti na trening, da se pogovorimo potem ko vidimo kako pes dela....


Polona

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 3
Odgovori #669 : 11 Februar 2011, 19:47:05
Aha, kaj pa pomeni relativno kratke? V km?  :)
Ma, saj jaz sem se tega popolnoma amatersko lotila, nimam niti prave oprtnice za psa, niti prave opreme zase, verjamem da to še poveča neudobnost.
Saj nimam nikakaršnih tekmovalnih ambicij, itak praktično nimam prostih vikendov, samo lani sem odkrila, da je kombinacija vleke in plavanja naredila čudeže kar se tiče fizične pripravljenosti mojih psov, pa bi to rada malo bolj redno in zares prakticirala. Je pa fino če sproti še kaj resnejšega naredim zase. A mi kdo lahko svetuje kje lahko pridem do primerne in ne najdražje opreme, ker sem trenutno čisto plonk?  :-\
Vem, da vsakič sproti razlagate, ampak kdaj načeloma potekajo treningi? A kdaj tudi med tednom?
Pa še razširitev vprašanja o "lenuhih - trmuhih" - imam psico, ki ima neskončne zaloge energije in tudi kondicije, ampak ji gre apriori na živce če se dolgotrajno hitro premikam (konj, kolo, tek...). Ker ji postane dolgčas začne iz inata zaostajat in to ne glede na to če je na štriku ali ne. Se je že zgodilo, da je potem "tapridna" psica vlekla mene, kolo pa še "ta trmasto", ki je usmerila vse sile v to, da nas čimbolj učinkovito bremza. Lani sem jo "nategnila" tako, da sem s sabo vzela še koga, ki je potem vozil za mano in je imel vpreženo "ta leno" jaz pa "ta pridno", potem pa ni bil problem, je pridno vlekla celo pot. A se da psa kako "natrenirat" da mu je to žur, ali to v glavnem prakticirate s tistimi psi, ki jim je to že itak žur? Sej nočem matrat psa, sam k vem da je to bolj v glavi kot ne in bi bilo res fino, če bi se lahko vsi hkrati rekreirali, pa še 2 14 kilska psa sta lih za enega konkretnega skup.  :P



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #670 : 11 Februar 2011, 20:21:38
Proge so dolge nekako med 4-6 km. Kar se opreme tiče jo lahko dobiš pri meni. Komplet se giblje nekako okoli 75 EUR (pas, oprsnica in vrv). Mislim da oprema ni preveč draga je pa kvalitetna tako da lahko služi vrsto let.
Kar se treningov tiče so uradni le čez vikend, vendar se lahko brez težav zmeniš tudi za kak trening  med tednom. Če se ti da priti do Kr me lahko kontaktiraš, če tije LJ bližja kontaktiraj Archa. Je pa ka nekaj novih članov kluba že tudi tako zverziranih da ti lahko pomagajo....
Kar se tiče lenobe. Mi načeloma že v osnovi kupimo psa ki ima velik potencial za veko. Kot prvo izberemo pravo leglo, potem pravega mladička in tudi vzgoja se začne že od samega začetka. Vendar če nameravamo vleko delati z psom, ki ga že imamo  tudi ni noben problem. Z vztajnostjo se daleč pride in tudi to dokazujejo nekateri člani, ki so praktično začeli z že odraslimi psi in iz čiste nule, pa jim gre danes prav fino.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #671 : 12 Februar 2011, 15:48:00
Polona jaz sem Albo dobila staro več kot leto in pol ter drugega kot ovratnice ni poznala. Zdaj moram reči, da super vleče.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #672 : 12 Februar 2011, 16:10:08
A je bila pridna danes moja Živica na treningu? :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #673 : 12 Februar 2011, 16:36:15
Ja bila, sta se z Albo po polarno pozdravili ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #674 : 13 Februar 2011, 00:37:44
Živa je bila super pridna :)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #675 : 13 Februar 2011, 09:04:06
Pajo a bodo še kdaj na voljo kaka klubska oblačila?

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #676 : 13 Februar 2011, 12:56:53
Za windstopperje so se že pobirala naročila v začetku leta se mi zdi. :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #677 : 13 Februar 2011, 13:21:24
Za vindstoperje bomo ponovno začeli zbirati naročila v začetku marca :)


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #678 : 13 Februar 2011, 15:54:25
Super. :) Daj nas prosim takrat še enkrat spomni.



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #679 : 13 Februar 2011, 16:51:19
Seveda bom spomnil. Vsi dobite mail :)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #680 : 13 Februar 2011, 19:16:40
Superca!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #681 : 16 Februar 2011, 00:06:20
Skijoring slikice - Švedska scena: http://jaysblue.blogspot.com/2011/02/dog-skijoring.html  :)



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #682 : 17 Februar 2011, 18:13:26



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #683 : 17 Februar 2011, 18:47:25
Kuža poznam. Kuža je sigurno velik potencial za vlečne športe, poleg tega pa še lepo vzgojen. Če si kdo namerava omisliti kužka za vlečne športe je RIK sigurno prava in super izbira. Novega lastnika sigurno ne bo razočaral ...


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #684 : 05 Marec 2011, 19:04:52
Je mogoče kdo od vas že sprobal terenske rolerje? Jaz si jih že nekaj let želim in ko bom menjala rolerje, ciljam na terence, bi pa rada slišala izkušnje iz prve roke, če jih ima kdo ali pozna koga, ki bi jih imel. Včeraj sem jih prvič videla pri nas v trgovini, v BTCju, na navadno bremzo sicer, cena 200 eur.



North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #685 : 06 Marec 2011, 12:47:17
O, to bi pa tut mene zanimal, da mi ne bi blo ravno treba bo cesti skos se furat. :))
A cenejših ni?  >:D :-[ ;D



ROTT

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #686 : 07 Marec 2011, 08:21:14
Je mogoče kdo od vas že sprobal terenske rolerje? Jaz si jih že nekaj let želim in ko bom menjala rolerje, ciljam na terence, bi pa rada slišala izkušnje iz prve roke, če jih ima kdo ali pozna koga, ki bi jih imel. Včeraj sem jih prvič videla pri nas v trgovini, v BTCju, na navadno bremzo sicer, cena 200 eur.

LP, sam imam doma 2 para skike rolerjev, tako, če kdo želi probati, se lahko zmenimo :)
Izgledajo pa nekako takole http://www.skike.com/cont/index.php

LP,
Miha

Električne naprave delujejo na dim ... ko dim iz njih uide ... ne delujejo več!


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #687 : 07 Marec 2011, 13:45:50
Še vprašaš  ::) :). Seveda bi! Nekje sem zasledila, da si z Viča, imam prav? Jutri pop sem na Brdu, blizu zoo-ja, bi imel takrat enkrat čas?

Jaz sem gledala več variant, od tele, kjer natakneš na svoj čevelj, do tistih s hidravlično bremzo, pa z navadno... Pa se še nisem čisto odločila, kaj mi je najbolj simpatično. No, saj bomo še v živo o tem, javi, kdaj bi se lahko zmenili za testiranje  :).

Lp, Urša



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #688 : 07 Marec 2011, 14:34:33
Ne ne Bambi rott je iz mojega konca, mislim, da iz mengša. Lahko jih sprobali na kakem mengeško poljskem treningu ;). Zanimiva ideja.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


ROTT

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #689 : 07 Marec 2011, 15:15:55
Lp,

sem iz Mengša, zadevo bi pa lahko sprobali, ni problema (najraje od srede pop. naprej :) )
Po utrjenem makadamu gre bp, edino roke trpijo - se je treba malo bolj poganjat :)
Sam sem se odločil za tele ravno zato, ker zapneš kar svoj čevelj - se mi je zdelo nabolj udobno. Mogoče zadeva ni tako stabilna kot fiksni čevelj, je pa fajn, če ti recimo guma poči, jih samo snameš in gas peški naprej :)

Edino po tleh se metat z njimi ni prav fajn - že sprobano - boli ko hudič :) :)

LP

Električne naprave delujejo na dim ... ko dim iz njih uide ... ne delujejo več!