Skijoring, canicross, bikejoring, rollerjoring

Sammy · 258612

ROTT

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #690 : 09 Marec 2011, 08:31:42
LP,

jutri okrog 17h se bom podil po mengeškem polju  ;D, če je še kakšen kandidat za en krajši skupen trening bi bil zelo vesel  :)

LP

Električne naprave delujejo na dim ... ko dim iz njih uide ... ne delujejo več!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #691 : 09 Marec 2011, 15:02:11
Ja jaz bi lahko prišla malo po peti, bi pasalo imeti sparing partnerja. Nika lan prideš? Pa ti Pajo?

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #692 : 10 Marec 2011, 00:55:28
Jaz sem sicer navdušena kandidatka, ampak jutri oz danes pop žal nimam časa  :(. Če prideš v sob na trening, bi probala takrat, če ne se pa lahko drug teden kaj dobimo.



Za_lan

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #693 : 10 Marec 2011, 07:23:46
Bi prišla, najraje malo po peti, ker se morem iz viča pripeljat, zaradi gužve. Je pa vse skupaj odvisno ali bo avto že iz servisa, nadomestni je pa čist nov, pa ne bi psa notri vozila....

Kje in kdaj? Če avta ne bo prej pokličem...

Pa pridem tečt.

Pajo je včerej reku, da do sobote ne trenira, ker ma gužvo, tko da....

LP



ROTT

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #694 : 10 Marec 2011, 08:25:36
Jaz sem sicer navdušena kandidatka, ampak jutri oz danes pop žal nimam časa  :(. Če prideš v sob na trening, bi probala takrat, če ne se pa lahko drug teden kaj dobimo.

V soboto pridem  :) Bom prinesel oba para skikov, če bo kdo želel probati. Kolesarska čelada je pa skoraj ovezna, da ne bo kdo makadama z glavo ravnal  :P

Električne naprave delujejo na dim ... ko dim iz njih uide ... ne delujejo več!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #695 : 10 Marec 2011, 09:36:05
Jaz sem se za danes menila tudi s kolegico, ampak ona lahko šele ob sedmih :(

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #696 : 10 Marec 2011, 11:50:35
Zopet bomo naročali klubske jakne. Jakne bodo enake kot so bile z to razliko da bo na hrbtni strani pisalo SLOVENIJA (ne SLOVENIA), prsni logo pa bo malo večji. Jakne so stestirane in mislim da so se izkazale s svojo kvaliteto. Cena jakne je 60 EUR. Naročila mi prosim pošljite na email [email protected]. Naročila zbiramo do 1.4.2011


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #697 : 10 Marec 2011, 13:01:56
Patrik, kakšne številke pa so? Jaz jo sigurno naročim, samo prej bi rada kakšno sprobala (magari od drugih, ki jo že imajo), da ne bom falila v velikosti.



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #698 : 10 Marec 2011, 13:05:56
Nekaj jaken bo za sprobat na sobotnem treningu. Prosim pa vse ki jih imate da jih na trening prinesete.


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #699 : 10 Marec 2011, 13:09:53
Pajo je res rekel da nima časa. Pridem pa drugič :)


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #700 : 20 Marec 2011, 18:10:12
imam eno vprasanje... kako ukrepat, ce tvoj pes med vlecenjem izgubi fokus na tek in gre pozdravit mimoidocega psa.  ko jo vidim da zavija k drugemu psu in ko dobiva pokoncna usesa, ji recem "fuj", "pusti" in ce ne pomaga se ustavim in popravim na desno stran kolesa. kdaj ima prav dan, da veliko pozdravlja... drugi dan pa gre kar pridno mimo.  :)  zdaj pa se kaksen nasvet ze iskusenih... :D



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #701 : 20 Marec 2011, 18:57:49
No midve sva pa danes izkoristili sonček za prvi samostojni trening! Sicer je bila razdalja cca 4-5km, ampak sva se veliko ustavljali, da je vedno med tekom vlekla (da ni zabluzila), in zato ker je nisem mogla dohajat :-[.
Se mi pa zdi da je ful tekmovalna, a je to možno? Ok pse dohitevat-to itak praktično vsak pes dela, ampak ona ima "gušt" lepo prehitevat navadne ljudi (zelo elegantno in zelo na ozko mimo pešcev, pa sama si izbere najboljšo pot med množico, npr danes na obljudenem PSTju), ko se pa približava kakšnemu tekaču ali kolesu, na cca 10m, takoj gas, vlečt kot nora, dokler ga ne prehitiva, pa še potem en čas.?
Potem nazaj grede sem pa jaz malo upočasnila tempo, da sva malo večjo razdaljo naenkrat naredili, in je tudi lepo vlekla, pač ne polni galop ampak kas, lih toliko da je bilo napeto. Pa ko sva delali pavze in ji je postalo dolgčas je kar poskočila in hotela spet vlečt. Tako da očitno zelo uživa ;D. Samo jaz malo manj z mojo kondicijo ::).



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #702 : 20 Marec 2011, 20:56:41
Choha jaz jo med vsakodnevnimi teki včasih primem na kratko, če vidim, da je kak poznan pes, s katerim se ne mara, drugače pa jo spodbujam in nekako pozabi na mimoidoče.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #703 : 21 Marec 2011, 07:40:17
aha bomo sprobal, hvala Alba. :)



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #704 : 21 Marec 2011, 07:50:07
Choha - Nikakor mu ne dovolit da se ustavlja pri drugih paih. Z vzpodbudo ga prepričaj da vleče naprej. Počasi se bo kuža odvadil ustavljati in bo dojel da mora vleči mimo motenj :)
DOB - Super. Tvoja kondicija naj te pa ne skrbi. Ta pride z treningi.


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #705 : 25 Marec 2011, 08:07:24
Ne pozabit - Prijave za Dryland Logatec potekajo samo še do 3. aprila 2011


arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #706 : 28 Marec 2011, 21:09:50

 Lp :)
           
        Včerajšni trenig na krasu



arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #707 : 29 Marec 2011, 21:34:39

 Lp :)
   
   Bambi sezona na PSTeju je otprta.



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #708 : 01 April 2011, 07:12:02
Opremo Manmat sedaj najdete na www.canifit.si


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #709 : 01 April 2011, 10:29:25
Arch, odlično! Gremo drug teden? (Sicer sva včeraj šla tu po Golovcu, pa prav ni bilo dobrega občutka  :-\, prejšnji teden mi je šlo tako super, bi lahko tekla kar še in še, včeraj pa ne vem kaj je bilo, ampak prav ni bil dan za laufat. Upam, da bo v ned na treningu že bolje, pa da me ne boš drug teden štuporamo do cilja prinesel  :-[ :D .)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #710 : 06 April 2011, 09:56:01
Eno vprašanje. Mi se gremo zdaj malo canicrossa za vzdržljivost mene  :-[, ampak ne vem točno kako postopat. Moj bradač na začetku vleče kot zmešan in mu tudi pustim, sama prilagodim svoj tempo, da uživa v vleki. Ko tako vleče, se ustavim in ga nagradim z njemu najljubšo igro (pa da se še jaz spočijem, ker ima res tempo). Imam pa problem, da ta pes v začetku rukne vso svojo energjo na polno (isto je na agility treningih) in potem hoče počitek in spet na polno itd. On nič ne dela zmerno, če je zmerno, raje leži in čaka, da bo lahko na polno, kar mi za agility zelo ustreza, pri tem pa ne tako  :-[  ::)

Sedaj pa se sprašujem (ker sva komaj začela malo bolj pogosto in malo bolj resno) ali ga naj že od začetka držim v rahlem galopu in spodbujam enakomernost na daljše razdalje ali  sedaj, ko mu na daljše razdalje ni toliko zanimivo (saj sčasoma popusti tisti njegov na polno trenutek in tudi jaz kondicijsko ne zmorem) trenirava na krajše in v skladu predvsem z mojo kondicijo in njegovo motivacijo za vlečenje podaljšujem?

Jao, sploh si nisem mislila, da bom imela okoli enega teka toliko vprašanj, je pa noro fajn, ko vleče in letiš kot veter in ga gledaš kako uživa :D


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #711 : 06 April 2011, 10:34:42
Če pes zelo rad vleče na štartu je že veliko narejenega. Postopoma podaljšuj razdaljo preden se ustaviš in pohvališ psa. Kar tvoj pes počne je popolnoma normalno saj so treningi agilitija taki. Špon in počitek ter spet špon in počitek itd. Počasi in z občutkom podaljšuj njegovo delo in pes bo dojel da se tukaj pač teče malo dalj kot na agilitiju.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #712 : 06 April 2011, 10:50:11
Ok, to mi je zdaj jasno, ampak kaj pa potem, jaz ga nagrajujem na vedno daljši razdalji za vlečenje in ima potem prost sprehod ali tečeva dalje v zmernem teku? Ker potem dalje je sicer napet povodec, ampak ne vleče niti malo. Napet pa ima on povodec vedno, ker pač hoče bit povsod prvi in nikoli nisem tega popravljala, ker mi tako ustreza :).

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #713 : 06 April 2011, 11:11:14
Najbolje je da po končanem vlečenju trening končaš. Se pravi da dejansko progo podaljšuješ. Če imaš čas se lahko oglasiš na naslednjem treningu, da se v živo pogovorimo. Je fino dejansko videt kako pes dela in kje so težave in na podlagi tega se potem svetuje. Je tam tudi kar nekaj ljudi ki že vedo kako se stvari streže in lahko tudi svetujejo.....


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #714 : 06 April 2011, 12:05:29
Ok, to mi je zdaj jasno, ampak kaj pa potem, jaz ga nagrajujem na vedno daljši razdalji za vlečenje in ima potem prost sprehod ali tečeva dalje v zmernem teku? Ker potem dalje je sicer napet povodec, ampak ne vleče niti malo. Napet pa ima on povodec vedno, ker pač hoče bit povsod prvi in nikoli nisem tega popravljala, ker mi tako ustreza :).

Jaz sem imela/imam isto težavo! Čim sem jo nagradila za vlečenje, je nehala vleči in je tekla ob meni in me gledala, če bo še kaj... :P
Jaz mislim, da bi pri Mimi zaleglo, če bi mi kdo spredaj ful laufal, da bi ga v bistvu 'lovila'. :)



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #715 : 06 April 2011, 12:40:21
Jaz sem imela/imam isto težavo! Čim sem jo nagradila za vlečenje, je nehala vleči in je tekla ob meni in me gledala, če bo še kaj... :P
Jaz mislim, da bi pri Mimi zaleglo, če bi mi kdo spredaj ful laufal, da bi ga v bistvu 'lovila'. :)
Ko sva z Neli začenjali, je vsakič, ko sem jo med vlečenjem pohvalila, nehala vleči in pričakovala priboljšek (sumim da zato, ker je bila tako vajena od vaj poslušnosti). Zato sem jo med samim tekom nehala hvaliti (zdaj jo občasno tudi pohvalim vmes, odvisno pač od mojega občutka o tem, kako se bo odzvala v nekem trenutku) in sem jo oz. jo pretežno samo spodbujam. Seveda pa je bila in je po vsaki zaključeni distanci pohvaljena (in vedno bo). Kar pa se tiče 'vabe', midve kot pretežni začetnici delava zaenkrat pravzaprav vse na način, da se nekdo giba pred nama in ga loviva, pa naj bo to pes, tekač, kolesar,... S tega vidika so nama skupni treningi idealna priložnost za učinkovito vadbo.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #716 : 06 April 2011, 12:48:58
Maja3000, točno tako je kot si napisala, tako se dogaja... :D
S tem, da Mimi je še tak žur, da namesto, da bi vlekla, raje skače vame in vleče za vrvico in se cufa, če jo vzpodbujam.
Pa pač nekako ne vidi smisla vlečt v prazno naprej, če pa nič ni tam, hihi. :P
Bomo morali na trening kdaj priti, ni druge. ;D



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #717 : 06 April 2011, 13:04:34
Citiraj
Ko sva z Neli začenjali, je vsakič, ko sem jo med vlečenjem pohvalila, nehala vleči in pričakovala priboljšek (sumim da zato, ker je bila tako vajena od vaj poslušnosti). Zato sem jo med samim tekom nehala hvaliti (zdaj jo občasno tudi pohvalim vmes, odvisno pač od mojega občutka o tem, kako se bo odzvala v nekem trenutku) in sem jo oz. jo pretežno samo spodbujam. Seveda pa je bila in je po vsaki zaključeni distanci pohvaljena (in vedno bo). Kar pa se tiče 'vabe', midve kot pretežni začetnici delava zaenkrat pravzaprav vse na način, da se nekdo giba pred nama in ga loviva, pa naj bo to pes, tekač, kolesar,... S tega vidika so nama skupni treningi idealna priložnost za učinkovito vadbo.

No evo naprimer jaz sem pa že od začetka kar tekla, pa če je vlekla je vlekla, če ne pa ne :-[.. Prvič sva samo šprint, pa stop pa šprint pa stop itd-ker nisem mogla skos dohajat. Zdaj pa prvo ful hitro tečeva, potem jo pa jaz začnem bremzat, ker pač ne morem haha. In en čas vztraja, potem gre pa v kas z napeto vrvico. Pohvalim jo vmes, ko dobro vleče, ampak nikoli nič ne dobi ::).. Tako da se nič ne ustavlja, razen malo po začetku se obrne nazaj in me pogleda, pride do mene in malo skoči kao "juhuu to mi je všeč" :).

No imam pa jaz srečo, ker laufam po PSTju, in tudi ona ima v glavi da mora vse prehitet: če vidi da kdo pred nama teče, počasneje kolesari, če je kak pes... Mi sploh ni treba nič rečt. Takoj poln gas, se mi je prijateljica smejala da če bi naju narisala bi imele namesto nog tiste kroge kot v risankah haha. Še če stojiva se kar zagoni in mora takoj ujet/prehitet. Ko sva sami je pa pač dolgčas pa bolj lagano ::).



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #718 : 06 April 2011, 13:12:45
S tem, da Mimi je še tak žur, da namesto, da bi vlekla, raje skače vame in vleče za vrvico in se cufa, če jo vzpodbujam.
Tudi to mi je znano. ;) Zato pa so take in drugačne vabe, ki psa dovolj zmotivirajo, super stvar. Ko je dovolj motivirana, sploh nima časa razmišljat o takih zadevah. Sčasoma bo že dojela, kaj točno se od nje pričakuje. Vaja, vaja, vaja,... Se mi zdi, da ni druge poti. :P

Sicer je pa itak vsak pes drugačen in to kar deluje pri enem, ni nujno, da bo delovalo pri drugem. Neke splošne usmeritve pa so in pajotovi (in od drugih, ki so že prav profiji na tem področju) nasveti so zlata vredni. :)



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #719 : 06 April 2011, 13:37:59
Ja, najprej je treba resno vadit začet, pa bo. ;D
Saj tek ni problem, samo meni je fajn, če vleče spredaj in point canicrossa je točno to.

No, Mimi je glih vseeno, če grem v naš park in vidi svašta, nje itak tole druga ne zanima in na pamet ji ne pade, da bi vlekla za kolesarji, ljudmi, psmi, itd., če sem jaz zadaj, je vseeno kaj je spredaj. :D
Zato pa bi potrebovala psa, ki ful vleče in ji je všeč, da bi skapirala, da gre za njim, to bi pa po moje šlo, isto za večimi na treningu, to bi jo motiviralo.
No, bomo prišli v živo poskusit ob prvi priložnosti.