Skijoring, canicross, bikejoring, rollerjoring

Sammy · 258630

Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #720 : 06 April 2011, 14:13:45
Sibila Babl od MOjce, če ima nekoga zraven ful dobro vleče ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #721 : 06 April 2011, 14:36:16
Sibila Babl od MOjce, če ima nekoga zraven ful dobro vleče ;).

Ja, sej jaz si mislim, da tudi Mimi bi. Ker drugi tudi fajn vlečejo, če sva midve spredaj. :)

Feeeeelinaaaaa, dokler se ne spravimo k profičem na trening, se bomo izmenjevale, pa se bodo naši izmenično učili vlečt!
No, ali pa bom jaz morala angažirat družinske člane na kolesu. :P



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #722 : 06 April 2011, 14:44:46
sibila, saj, če laufava vzporedno, bi po mojem šlo, ker potem Ai nenormalno vleče, samo njegovi prijateljčki ne smejo biti zadaj, takrat pa je v stiski in jih hoče na kup spravit  :-[. Čeprav, v samem startu on vleče kot konj, pa če je prazno pred njim, samo pojenja po kakšnih 500 m :)

Dokler se ne dobimo na kakšnem skupnem treningu (saj pa nas je cel kup), bom vadila podaljševanje in večanje kondicije za mene in za njega. Drugače pa jaz mojemu dragemu tudi težim, da bi spredaj laufal, pa ni preveč navdušen nad idejo :P

Preden bom šla k profičem na trening, bom vseeno probala prvo kondicijo v Ai-jevem tempu nakrampat, da ne bom po enem km nehala. Ker če bo tam več neznanih psov, bo vlekel kot kreten kak dolgo hočeš in jaz tega ne bi zmogla  ::)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #723 : 06 April 2011, 16:50:50
Felina saj je proga dolga samo 5 km :). n niti ni nujno, da ne bi zdržala cele proge. Kar pridi na trening ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


ŠEPPER

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
Odgovori #724 : 19 April 2011, 06:48:51

Jaz sem včeraj po letu in pol končno preselila tudi kolo in sem prvič probala kako se moj dobri 2 leti
star Parson obnese ob kolesu. V bistvu mislim da mu tud agility ni tak žur kot na polno šprintat zraven mene
ob kolesu. In zdaj vprašanje ki me skrbi.

A je možno da se pes pretrenira s tem in na dolgi rok kaj poškoduje? Kako dolgi teki so primerni in na kaj je treba biti pozoren?

Ker Pepper je namreč totalen fanatik ki ne pozna kasa ampak galopira od prve minute dalje in to še posebej
če je pripet! Očitno tekmuje kdo bo prej on ali kolo in seveda bolj kot on vleče hitreje gre kolo in potem laufa ko
utrgan. Če je spuščen je pa super priden! Teče zraven mene in me uboga tako kot nikoli na "normalnem" sprehodu.
Ravno zato ker se tako lepo obnaša in ker mu je tak žur bi rada z njim večkrat kolesarila pa se malo bojim.

Hvala, Tanja





pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #725 : 19 April 2011, 08:17:06
Treniran pes se naj ne bi poškodoval. Kot sem že večkrat napisal se pri vleki dogaja zelo malo poškodb. Je pa seveda potrebno začet z krajšimi razdaljami, paziti na vročino itd....


ŠEPPER

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
Odgovori #726 : 19 April 2011, 08:38:58
Ja se vem da so bila ta vprašanja verjetno že večkrat odgovorjena, tako da hvala še enkrat.
Enkrat si bom vzela čas da preberem vseh 25 strani  ;D

Ravno kar se tiče razdalj in trajanja sem v dvomih, ker on nikdar ne pokaže da je utrujen!
5 ur v hribih, brez vrvice, tako da prelaufa 5x več ko jaz prehodim pa je še vedno poln energije.
Nikdar mi še ni padel dol ko bi prišla domov od utrujenosti.
In potem še ves čas kaže ful zanimanje in je dejansko na meni da ga ustavim. Zato sprašujem, da ga
nebi nehote preterala.

Kako pa potekajo vaši treningi? Da bi enkrat manijaka pripeljala pokazat, pa da bi strokovnjaki poveste
svoje mnenje.

Hvala, Tanja




pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #727 : 19 April 2011, 09:10:53
Bi bilo fino da prideš pogledat na trening. Na treninngih se najprej podajo na progo tekači in nato kolesarji. Proga je dolga približno 5 km...  Bi bilo mogoče res najlažje da se na licu mesta pogovorimo :)


ŠEPPER

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
Odgovori #728 : 19 April 2011, 12:31:01
No super, potem pa dokler ne ujamem treninga se ne bom spuščala v to, da
ne naredim več škode kot koristi. Itak so pa zdaj na sporedu hribi za 1. majske
praznike tako da bo dovolj rekreacije.


Hvala, LP Tanja



ROTT

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #729 : 24 April 2011, 19:11:24
Ful zanimivo  :) mene pa zanima, kje se dobi (ne vem, kako se reče) pač to vprego, to sami naredite, ali se da kje kupit?  :)



Ker tudi mene mika nakup skiroja, sem malo pobrskal in našel zanimivo stran (sicer v italijanščini, ampak google translate pomaga ;P )
http://www.avismonopattino.it/monopattini.html

LP,
Miha

Električne naprave delujejo na dim ... ko dim iz njih uide ... ne delujejo več!


arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #730 : 27 April 2011, 14:29:36

 Lp :)
      Rott lepo od tebe da si se navdušil nad skirojem. Obstaja pa še ena Švicerska firma žav pa nimam naslova. Žav pa ta skiro ni tako poceni zato sem ga jaz kar sam naredil.



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #731 : 28 Junij 2011, 23:40:42
Nova pridobitev  :D



Danes stestiral in leti kot šus



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #732 : 08 Julij 2011, 14:32:57
Kolko evrčkov si dal za njega ?


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #733 : 09 Julij 2011, 09:22:38
160  :)



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #734 : 09 Julij 2011, 09:44:01
Ugodno :)


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #735 : 09 Julij 2011, 10:21:56
Edino malo prenizek je, ampak se učimo skakat čez robnike  8) Z odmontiranim sprednjim kolesom pride glih za glih na zadnje sedeže.

Samo zdaj bo problem še sebe zlaufat ker nisem več prisiljen  :P



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #736 : 11 Julij 2011, 00:46:28
Btw - gre skiro na strešni nosilec za kolo?



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #737 : 11 Julij 2011, 07:01:01
Moj gre na thuletov nosilec . Ampak na tistega z eno roko...


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #738 : 22 Julij 2011, 22:38:45
Zrihtal. Nardili so mi nosilec po meri (kopija thuleta z eno ročko) za 25 €  :D Zraven sem kupil še prtljažnik za streho za 60€

Priporočam - prtljažnik nič ne trese in do 130km/h je skoraj neslišen. Skiro je na nosilcu kot prilepljen in se niti malo ne maje. http://prtljazniki.net/



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #739 : 25 Julij 2011, 22:23:49
Z mojo pupko zdej že kakšen mesec redno skupaj tečeva (canicross) in občasno rolava, saj sem končno nabavila opremo (pri ManMat). Je bila vredna nakupa! Pred tem sem jo včasih vzela s sabo tečt in jo imela na fleksiju, vendar je bilo zanič (ko potegne te fajn cukne), tako da je nisem z veseljem jemala s sabo, kar je škoda, saj en sprehod več je za psa samo plus (čeprav jih ima na dan veliko, ker jo jemljemo povsod s sabo). Zdaj pa jo lepo zaprežem in greva. Začela tudi vlečt, vendar "zlahka", ampak se pozna - danes sem bila vedno pred prijateljico, s katero tečeva, ko sem jo na pol poti dala nji, pa sem jaz zaostajala. Bolj kot vleka mi pomeni to, da jo lahko vzamem s sabo.

Počasi pridobiva tudi kondicijo za rolanje. Na kolo jo nisem še "priklopila", saj sta zaenkrat bolj aktualna tek in rolanje (občasno).



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #740 : 26 Julij 2011, 07:33:56
Marjeta - super.... Pridruži se nam kdaj na treningih....


Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #741 : 26 Julij 2011, 10:57:41
Pajo, hvala za povabilo. Mogoče res kdaj pridem.

Oprema je res kakovostna in sem zelo zadovoljna z njo. 



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #742 : 26 Julij 2011, 17:44:55
Evo, jaz sem se odločila, da bova tudi mi2 počasi začela malo skupaj trenirat. Pa me zanima ene par stvari.
Ali ima lahko za začetek kar od hurrte oprsnico gor, ko tečeva? Star je 7 mesecev, kar pomeni, da bo še malo zrastel in se "nardil". Pa mi ni da bi sedaj kupovala oprsnico, čez 3 mesece pa spet večjo.
Zanima me tudi kako začeti? Ker dejansko tekla sva 1x skupaj, sem malo sprobavala, nekaj časa me je vlekel, potem malo popustil (povodec ni bil napet) pa spet malo povlekel.

Drugače bi pa prišla na kakšen trening, da bi videla kako in kaj. Če lahko prideva, glede na to, da jaz še nimam neke kondicije.  :-[

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #743 : 26 Julij 2011, 19:22:25
Seveda ima kuža lahko vsako oprsnico. Tudi pri pasu in vrvi lahko ekspirementiraš. Važno je samo da je vrv elastična.
S treningi začni počasi. Razdalja najbo zares kratka. Pes naj se najprej nauči kaj sploh želiš od njega. Je pa fino da prideš na klubske treninge. Se mi zdi da so (smo) vsi zelo naqpredovali s pomočjo treningov. Naslednji klubski trening bo predvidoma 27.8.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #744 : 27 Julij 2011, 08:42:32
Tudi naša nova mala velika zver počasi spoznava svet canicrossa :). Moram reči, da sicer kratke razdalje super vleče. Komaj čakam konec avgusta in treninge! Pajo tisti dvojni povodec je pa zakon, ker je Alba še vedno močnejša od Tegeja ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #745 : 27 Julij 2011, 22:09:24

  Lp :)
     Alba čestitam za novega kosmatinkota predvidevam pa da ga boš kar ti opregla za canicross.
     Marjeta, rapgirl dobrodošlje med canikrossti.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #746 : 28 Julij 2011, 12:24:57
Uf Arch, najprej hvala za čestitke, glede tega kdo bo tekmoval s Tegejem, pa mislim, da bodo doma še debate ;). Ampak glede na to, da sem slabša tekačica od Aleša, verjetno res jaz.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #747 : 28 Julij 2011, 12:29:04
Ampak po moje bi moral ptičarja vzet boljši tekač.... Husky mora pri manjših brzinah odgarat na polno, ptičar pa lahko ravno na vrzini doda :)


arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #748 : 28 Julij 2011, 20:51:13

 Lp :)
        Pajo se strinjam pa tudi Alba veliko bolje zgleda s huskyem :o
     
 
   



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #749 : 28 Julij 2011, 21:18:38
Hehe no glede tega se strinjam, moja prva ljubezen so haskiči in nista edina mnenja, da paše Alba k meni. Pa pri meni vleče dobro. No fanta potem se pa bojta aleša s ptičarjem. Bo lahko tekmoval že v Logatcu  :P :P.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/