Skijoring, canicross, bikejoring, rollerjoring

Sammy · 258627

hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #780 : 22 April 2014, 20:30:15
Julius K9 ni dobra izbira če iščeš oprsnico za bikejouring.

Za bikejouring se uporabljajo Y-oprsnice (na sliki)



Kje pa se kupi ta oprsnica?



iJazz

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
  • p.s. I'm awesome

xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #782 : 23 Maj 2014, 20:24:19
Živjo,
  z Missy , skoraj 8mesečno malamutko sva že nekajkrat tekla na krajše razdalje (do 4km), pa se mi sploh ne zdi da bi se kaj utrudila. Ko  prideva domov se gre takoj igrat s sosedovim psom, kot da nič ni :D Tečeva  z navadno ovratnico in na dolgem povodcu ampak teče res lepo, poleg mene. Sicer traja 5-10minut da pride v tempo, potem pa super, razen kakšna mačka jo zmoti. Ko bo stara vsaj kakšno leto in pol nameravam kupit oprsnico, da bi canicross poizkusila .. prezgodaj ??
 Zanima me pa kako naj jo navadim da vleče,  ker ko tečeva, laufa zraven mene , ne pred mano in ne vleče. No , razen na začetku kot sem rekel se ji trga :P

lp :)



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #783 : 23 Maj 2014, 23:10:31
Živjo,
  z Missy , skoraj 8mesečno malamutko sva že nekajkrat tekla na krajše razdalje (do 4km), pa se mi sploh ne zdi da bi se kaj utrudila. Ko  prideva domov se gre takoj igrat s sosedovim psom, kot da nič ni

Eno je delo, drugo zabava. Jaz imam po kosilu vedno prostor za cokolado ;)
Ce so psi dobri vlecni psi (ko so narejeni v vseh pogledih), dajo vse od sebe, in potem jim ni vec do letanja... (ne moji, razen Kala po daljsi razdalji; Heidi je edino utrujena, ce greva s kolesom, ker sem jaz cisto prepocasna pes).

Tečeva  z navadno ovratnico in na dolgem povodcu ampak teče res lepo, poleg mene.
Na ovratnici naj kar tece raje poleg (ce se le da). Sploh ce se bo delalo kaj poslusnosti in dokler nima pes oprsnice (noben sportnik ne more dati vse od sebe, ce ne pride niti do zraka dobro, ce se mu med delom ovira krvni pretok...).

Ko bo stara vsaj kakšno leto in pol nameravam kupit oprsnico, da bi canicross poizkusila .. prezgodaj ??
 Zanima me pa kako naj jo navadim da vleče,  ker ko tečeva, laufa zraven mene , ne pred mano in ne vleče. No , razen na začetku kot sem rekel se ji trga :P
Na oprsnico se lahko zacne navajati psa ze zelo zgodaj.
Ce vlece na zacetku par metrov, naj bo na oprsnici tistih par metrov, ki jih bo potem cedalje vec.
Za uciti vleko so najboljsi skupinski treningi, ki jih je kar nekaj v Sloveniji. Tam se najdejo odlicni ljudje, ki stvar zares obvladajo in z veseljem pomagajo. Jutri jih bo kar nekaj na doggingu v Trzinu: https://www.facebook.com/events/621848784571645/?ref=22


astraea

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #784 : 22 Januar 2018, 12:18:31
Ljubitelji canicrossa in rekreacije v naravi vabljeni na

4. VALENTINOV TEK DVOJIC NA KOKOŠ 2018, sobota 17.02.2018 ob 10:00

Tradicionalni tek parov za veliki pokal IV. Valentinovega teka dvojic na Kokoš.

Ena prireditev – tri tekmovanja!

1-Tek parov za veliki pokal Valentinovega teka dvojic na Kokoš v kategorijah: ženski pari, moški pari in mešani pari. Cena: 19 EUR vključuje tudi tekmovanje za PGT iz izven. Možne samo predprijave.! V darilnem paketu topla malica, topli napitki in spominska majica.

2-Gorski tek na Kokoš – tekmovanje posameznikov za točkovanje v pokalu Primorskih gorskih tekov in izven. Cena: 12 EUR vključuje samo tekmovanje za PGT. Prijave možne tudi na dan prireditve. V predprijavi je v darilnem paketu tudi spominska majica.

3- Pokal CANICROSS - tek s psi v kategorijah ženske/moški, polar/open, 1pes/2psa. Medalje bodo podeljene v kategorijah, kjer bodo prijavljeni vsaj štirje tekmovalci. Cena: 19 EUR vključuje tekmovanje za pokal canicross, toplo malico, tople napitke, priboljšek za psa in spominsko majico. Možne samo predprijave!

Več informacij: https://www.krasnadlani.si/
Prijave: http://www.protime.si/prijava/4-valentinov-tek-na-kokos



nejck84

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #785 : 19 November 2020, 12:15:30
Pozdravljeni, a se še kaj dogaja okoli dogodkov bikejoringa (vem da glede na situacijo trenutno ne), ker nisem zasledil nobenega dogodka po 2014... Mogoče bo kaj v prihodnosti?