kako velika uta za beagla

lesy23 · 19014

lesy23

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 03 Avgust 2009, 21:56:47
pozdravljenii.
iščem mere  pasje ute za srednje velike pse  ( konkretno za beagla ) . če mi lahko kdo pomaga , bi bil zelo hvaležen.
Še bolje bi bilo če obstoja kakšna slika .
hvala,
damijan leskovar



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1 : 04 Avgust 2009, 11:18:20
Tam nekje 3,5 x 3.5 najmanj, pa z udobno posteljo vsaj 90x190, kakšna blazina za pod glavo in gospodarjeva pižama, da se da na njej dobro počivat, ko ga ni doma. Vsekakor s centralnim ogrevanjem, hladilnikom in kopalnico, pa če je v pritličju bi bilo najbolje.  ;)


sračka

  • *
    • Prispevkov: 87
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 04 Avgust 2009, 11:24:12
Ja, ne vem ali prav razumem :'(
A begla  boš dal v pasjo utico :-[
Za koga pa boš nabavil psa? :(



Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #3 : 04 Avgust 2009, 11:28:37
Če jas kaj vem beagli niso ravno za v uto.

My best friend is a westie


Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
Odgovori #4 : 04 Avgust 2009, 11:59:36
Če misliš dati beagla v pasjo uto, ga raje ne kupi. Beagli so družinski psi, potrebujejo bližino človeka. VSI PSI JO !! Tako da bodi fer do psa pa ga prepusti komu, ki mu je res mar za živali in ga bo imel v hiši.

Nuša


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #5 : 04 Avgust 2009, 12:13:01
Se strinjam s tabo Nush.

My best friend is a westie


Misa

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 04 Avgust 2009, 13:08:37
Res da beagle ni za pasjo uto,ma vsaj odgovorili bi mu lahko.. :)



Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
Odgovori #7 : 04 Avgust 2009, 15:31:03
misa, imaš psa ? katere pasme je ?  je čivava? bi tudi takega psa stlačila v  uto na vrtu ? vsi psi so za v hišo, samo da folk tega ne razume. noben pes ni za v pesjak, uto, ketno, špago... NE ! jaz sem imela dobermanko pa je bila z mano v stanovanju, imela sem dogo, pa je bila z mano v hiši. Nikoli in nikdar si človek ne bi smel dovoliti dati psa na ketno ali v pesjak. Pa brez zamere, tisti , ki jih imate v pesjakih, vem da so psi dobro negovani in imajo veliko ljubezni. Razumela bi, če bi kupaval nemškega ovčarja, ampak beagle v uti ??? prvič slišim.

Nuša


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #8 : 04 Avgust 2009, 15:59:03
Vse je relativno, tko da mu dejmo možnost obrazložitve preden se razpočimo ;D

Moj pes ima tudi uto, celo privez na 8m zajlo, pa zaradi tega ni ketnar ;) oz. kvečjemu občasni  :D
Ker pač nimamo ograjeno, je to edina opcija, da ga pustim zunaj samega, ko se moram vrniti noter nazaj na delo. Predvsem spomladi in jeseni, takrat mi pogosto da znak, da bi rad ostal zunaj, saj se enostavno uleže v travo in noče naprej. Takrat ga privežem, ko se naveliča me kliče, pa grem ponj. Ko je vroče, gre rajši zraven noter pod klimo. Če ima možnost izbire, zakaj ne. Uto ima pa zato, da se lahko umakne, ko se mu zahoče, ali pa skrije pred kakšno plohico.

Torej je vse odvisno od namena uporabe ute/pesjaka, vkolikor ga nameravajo imeti zunaj noč in dan čez vse poletne čase, pa odsvetujem nakup psa.


sračka

  • *
    • Prispevkov: 87
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 05 Avgust 2009, 08:56:42
Lesy23, kje pa si? A smo ti kaj pomagali? Najbrž ne v tej smeri, ki si jo želel?
Psa si kupimo zase, da nam dela družbo in seveda, tudi, da mi delamo njemu družbo :P
Skogkatt, kakšnega psa pa imaš? Najbrž ne kakšnega majhnega, ker si res ne znam predstavljat, kako bi jaz imela svojega šicuja privezanega na vrvici :-[
Tudi zlati ne spada na verigon - žal je tako moje mnenje in pri njem ostanem :o

Preden si ljudje nabavijo psa, naj premislijo, če bodo imeli čas za njega, če ga bodo vzeli povsod  s seboj (tam, kjer je to ok) ::)
Psa si nabavimo za 10 do 15 LET!
premislite ;)



Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
Odgovori #10 : 05 Avgust 2009, 10:15:32
skogkatt, bi dala takega cukrčka na ketno ? Zakaj  ?

Nuša


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #11 : 05 Avgust 2009, 10:33:36
Oj!
No, mogoče pa ni takooo hudo. Mogoče bo dal psa v uto/pesjak v čas svoje odsotnosti, ko bo v službi/šoli... Ali pa na verigo takrat, ko bodo na dvorišču...
Naš Jon ima tudi na vikendu verigo. Imamo (na pol) ograjeno, ampak tudi čez ograjo pobegne, zato ima verigo. Dolga je približno 8-9 metrov, če ne več, na razpolago ima senco, nas, vodo, ponavadi pa itak spi pod stolom.
Ravno zdaj je bil predlog, da se mu gor naredi še pesjak, če kam gremo in ne more z nami(sicer redko ampak...)
Pa se ti zdi nesrečen?
 
Lp, Tjaša



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #12 : 05 Avgust 2009, 11:08:40
Mislim , da je kar precej psov, ki so notranji pa imajo na vrtu še vedno neko ketno ali špago, da se jih občasno priveže ;)Tudi naša dva.... ponavadi takrat, ko dobime obiske- da ne težita okoli mize/ kar vneto delata po principu pokaži vse p**darije kar znaš ::) - dolga je čez cel vrt in dvorišče do mize pa ravno kakšen meter zmanjka >:D).
...da bi jima naredila " letno rezidenco" sem pa tudi že razmišljala.... .  samo se bojim da, ko bo narejena bo zgolj stojalo za kakšne rože, onadva bosta pa še vedno hodila ležat pod mizo.

Ne bi pa delala hiške v stilu pasje ute.. ampak tako lepo hiško da bi bile potem še rože gor... pa, če se je slučajno naveličata( kar je 90% možnost :D da bi bila še za kaj drugega uporabna


 nekaj takega.... mogoče malo nižja vseeno...

ali pa če bi kar takole nazidala.... pomoje je treba  imet že gradbeno dovoljenje :D :-9



pa tale je tud luštna za kakšnega manjšega



kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #13 : 05 Avgust 2009, 11:24:16
Posploševanje karpovprek se mi zdi totalno mimo, ravno tako obsojevanje brez potrebe. Glede na to, da še nimamo informacije v kakšen namen se zanima za uto, lahko malo počakamo s tem.

Kje sem pa pisala, da bi dala kakšnega cukrčka na ketno ???
Osebno ne bi dala nobenega psa ven živeti, tako sta tudi moja dva 24ur z mano, celo spimo skupaj vsi.

Za privez je pa popolnoma vseeno kakšne pasme ali velikosti je pes, saj je samo začasno, zato sem se tudi pohecala z občasnim ketnarjem ::)
Za razliko je pa moj privezan zunaj le takrat, ko sem doma. Ko nas ni in pes ne more zraven, najrajši poležava na moji strani postelje.
Zato tudi pesjaka nimamo, ni šans da ga pustim zunaj brez nadzora, lahko mi ga kdo ukrade, zastrupi, straši,...karkoli. 


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #14 : 05 Avgust 2009, 13:23:46
skogkatt ... mislim , da se ti ni potrebno zagovarjat. ;) :)

Nush
 tudi naša dva sta notri, pa sta orenk psa. In smo 24/7 skupaj... ja pa tudi spimo skupaj :-[ . In ko nas ni doma  tudi nikoli nista zunaj , kljub temu, da se držita naše parcele, je pa še vedno vrv na vrtu.
 Sicer sem 80% da ne bosta šla  nikamor odpeta .. ampak 20%, da res nikamor ne bosta šla je pa vrv- in tako sta 100% doma :D

Ne razumem pa zgražanja kot je tole
Citiraj
noben pes ni za v pesjak, uto, ketno, špago... NE
Če je pes  doma na ketni ali špagi ali vrvi....in če je pes na povodcu ko ga pelješ na sprehod- temu se reče odgovorno lastništvo
Sploh povodci so zato, da se psa priveže, in pelje na sprehod... da ti ga kakšen kolesar ne prestraši...in da ga ne izgubiš ;) :)



pa da ne bomo mimo teme :)
pozdravljenii.
iščem mere  pasje ute za srednje velike pse  ( konkretno za beagla ) . če mi lahko kdo pomaga , bi bil zelo hvaležen.
Še bolje bi bilo če obstoja kakšna slika .
hvala,
damijan leskovar

Uta mora biti toliko velika ,da se odrasel pes lahko giblje v njej- torej višina dolžina ) ponavadi v dveh delih ;)- en del kot predprostor, drugi kot zavetje

Sicer se dobijo že kupljene... ampak jaz sem zagovornik home made- ker bi ziher dala v stene vsaj dvojno izolacijo( sendvič- volna/ stirodur/ paropropustna folija ipd.)-  Tla pa hidroizolacijo- proti vlagi, potem pa kameno volno vsaj 10cm , na to še kaj...les in notri po tleh kakšen topli pod - da se lahko čisti.)
tega pa mislim , da v standard- trgovinskih hiškah ni :D :o

Sicer pa .. kot sem že rekla meni standard pasje ute niso všeč ( predvsem izgled, ne)... .če že, bi našima naredila tako lepo :D..poleg uporabnosti- bolj za okras  na vrtu 8)







kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #15 : 05 Avgust 2009, 14:07:09
Citiraj
noben pes ni za v pesjak, uto, ketno, špago... NE

Moj Lars je v pesjaku res da ne 24/7 ampak ga ima zgolja za prespat in poležavat ko nas ni doma pa prav nič ne trpi. Sicer je res da imam huskya ampak ni bistveno, mulc si je sam pesjak izbral pri 6 mesecih brez rompa in pompa, je blo meni bolj hudo  :D in tudi sedaj gre zvečer ko je njegova ura sam vanj, ga nihče ne sili ali vleče. Ko smo pa mi doma pa leta okoli hiše in po hiši, zadnje čase tudi štenge niso bavbav  :D

Ja pa ko greva na sprehod je tudi na povodcu ker je njegov lovski nagon prehud ali pa doma ko se punce ženijo še posebaj tiste v bližini, namreč takrat postane gluh in je to zanj najbolj varno, za ostale pa tudi.


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 05 Avgust 2009, 18:25:58
Beagle nikakor ni za v uto, ki je lepše ime za kočo, ki ponavadi stoji nekje na dvorišču,na samem.Beagle je pes, ki pozimi trpi zaradi morebitnih prenizkih temperatur in poleti zaradi vročine.Največji razlog pa je, da je odmaknjen od lastnika osamljen in nesrečen in zeloooo žalosten.
Konkretno poznam primer, ko so me spraševali za mnenje zakaj je njihov beagle vsak dan bolj žalosten in ko smo odkrili VELIKO skrivnost, da se z njim niso dovolj ukvarjali je bil problem rešen.Pes jesedaj prerojen, ker se veliko z njim ukvarjajo in ni več osamljen.
Nobena velika znanost.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #17 : 06 Avgust 2009, 07:59:43
damayanti,tako hiško bi še jaz zase, :P kaj šele za psa :o.Bom mogla moža nahecat,da bova začela prezidavat. >:D
Sicer pa imajo naši doma kar svojo sobo :D.Najstarejša "madam" si je izbrala dnevno sobo za spanje,tamali trije pa imajo kar svojo sobo z posteljo za spanje.Drugače so pa itak skozi pod nogami,ko smo doma.Niso pa nikoli brez nadzora zunaj,tudi ko smo mi doma.
LP Tjaša



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #18 : 06 Avgust 2009, 08:55:10
damayanti,tako hiško bi še jaz zase, :P kaj šele za psa :o.Bom mogla moža nahecat,da bova začela prezidavat. >:D
.
LP Tjaša

he he ;D... poleti za pse, pozimi pa za karjolo in lopate za sneg :o
Se pa vidi da smo Slovenci škrtice :D... vsi jih imamo raje kar  noter, pa tud če se po kavčih in posteljah valijo >:D

Tole stran si je za ogledat >:D
Ni da ni.... od gretja in klime do bazena zunaj :o
http://www.doggydreamhomes.com/

pa naj se še kdo zgraža nad pasjim hiškam ::)  :D :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
Odgovori #19 : 06 Avgust 2009, 11:39:11
skogkatt ... mislim , da se ti ni potrebno zagovarjat. ;) :)

Nush
 tudi naša dva sta notri, pa sta orenk psa. In smo 24/7 skupaj... ja pa tudi spimo skupaj :-[ . In ko nas ni doma  tudi nikoli nista zunaj , kljub temu, da se držita naše parcele, je pa še vedno vrv na vrtu.
 Sicer sem 80% da ne bosta šla  nikamor odpeta .. ampak 20%, da res nikamor ne bosta šla je pa vrv- in tako sta 100% doma :D

Ne razumem pa zgražanja kot je toleČe je pes  doma na ketni ali špagi ali vrvi....in če je pes na povodcu ko ga pelješ na sprehod- temu se reče odgovorno lastništvo
Sploh povodci so zato, da se psa priveže, in pelje na sprehod... da ti ga kakšen kolesar ne prestraši...in da ga ne izgubiš ;) :)


pa da ne bomo mimo teme :)
Uta mora biti toliko velika ,da se odrasel pes lahko giblje v njej- torej višina dolžina ) ponavadi v dveh delih ;)- en del kot predprostor, drugi kot zavetje

Sicer se dobijo že kupljene... ampak jaz sem zagovornik home made- ker bi ziher dala v stene vsaj dvojno izolacijo( sendvič- volna/ stirodur/ paropropustna folija ipd.)-  Tla pa hidroizolacijo- proti vlagi, potem pa kameno volno vsaj 10cm , na to še kaj...les in notri po tleh kakšen topli pod - da se lahko čisti.)
tega pa mislim , da v standard- trgovinskih hiškah ni :D :o

Sicer pa .. kot sem že rekla meni standard pasje ute niso všeč ( predvsem izgled, ne)... .če že, bi našima naredila tako lepo :D..poleg uporabnosti- bolj za okras  na vrtu 8)






Zgražala se ravno nisem. Povodci so pa zato , da se uporabijo, ja , sem naredila napako in mi je pobegnila. Od sedaj naprej samo še flexi  na sprehodih, na kakšnih travnikih pa brez, ko bom doštudirala poleg in odpoklic. Sem pa proti ketnam doma, na vrtu, ko si odsoten, v službi ali šoli. Naj bo pes lepo v hiši pa nima kam, ko si odsoten. Če te pa moti, da ti lula povsod, pa nabavi plenice in je . Pa  brez zamer.

Nuša


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #20 : 06 Avgust 2009, 12:00:43
Zgražala se ravno nisem. Povodci so pa zato , da se uporabijo, ja , sem naredila napako in mi je pobegnila. Od sedaj naprej samo še flexi  na sprehodih, na kakšnih travnikih pa brez, ko bom doštudirala poleg in odpoklic. Sem pa proti ketnam doma, na vrtu, ko si odsoten, v službi ali šoli. Naj bo pes lepo v hiši pa nima kam, ko si odsoten. Če te pa moti, da ti lula povsod, pa nabavi plenice in je . Pa  brez zamer.
Ja, v teoriji plenice delujejo, v praksi pa ne vedno.  ;) In, nevem, zakaj bi bil pes v hiši, ko človeka ni, če je lahko v pesjaku, kjer ima svoj prostor, človeka pa tudi ne bo skrbelo kaj mu je pes zgrizel. Zakaj bi bil pes na ketni, ko smo tudi mi zunaj? Ker drugače pobegne, ker gre po sledi v gozd. V hiši ga pa spet ne morem imet zaprtega dokler ne bo imel odpoklica 100%... In potem, lahko samo upam, da ga bom dobila nazaj. Psi, ki imajo gene lovca so nekaj posebnega.  Ni zamere.

Damayanti, celo bazen se da narest  :o V tem bi še jaz živela.  :)
Lp, Tjaša



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 06 Avgust 2009, 12:01:53
No, jaz imam beaglico in jo imamo noter. Beagle poleti čisto nič ne trpi zunaj...ravno obratno...naša skoz ven tiši...se postavi pred vrata in čaka da jo kdo spusti ven.
Zunaj je pa na 10m povodcu privezana, saj nimamo ograje in je blizu cesta, ima pa vse..senco, vodo, dekce da se nanje uleže, čeprav se raje na pesek ali travo...
Pozimi pa tudi skoz ven tišči, ker obožuje sneg in bi se skoz podila za kepami...
Moje mnenje...beagle je lahko zunaj spomladi, poleti in jeseni, za pozimi pa da se ga da v hišo ali pa v garažo, če ni druge... Seveda mora imeti izolirano hiško in dovolj velik pesjak...
Ampak! Če imaš psa v hiši je tudi ta prednost, da se z njim lahko "spotoma" ukvarjaš in ima več pozornosti kot pa zunanji...
Npr.: če se grem v sobo učit, gre ona z mano in leži na moji postelji in je z mano... Če bi bivala zunaj bi bila sama..
Beagle rabi pozornost in če ga nameravate imeti zunaj se morate zavedati, da si boste morali vzeti veliko več časa zanj, kot pa če ga imate v stanovanju.
Na sprehod je pa treba peljat v obeh primerih vsaj 3x na dan :) :) ;)
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #22 : 06 Avgust 2009, 12:20:16
Nush.
( tudi na travniku ti lahko pobegne, če ne obvlada odpoklica)

Glede, da si bolj nova na forumu ;) ti bom na zelo prijazen način dala en nasvet.  Tudi ti Brez zamere ;) :)
Pojdi še malo druge dele foruma prebrat, predvsem povodci, psi in okolica, itd
To ,da si par dni nazaj še psičko iskala po Ljubljani, ker si jo neodgovorno brez povodca sprehajala ,  me še ne zbode toliko, kot me to da , par dni po tem deliš opazke drugim,glede na izgubljenega psa, pa do nekih obtoževanj na račun  pasje utice. O plenicah, pa sploh ne bi posebaj...... Prvo pravilo ,ko pride mladič k hiši je učenje higijene( če to ne obvlada že iz legla od mame- kar ponavadi pri resnih vzrediteljih obvladajo ;)). 

pa še ostalim ki se kot tigri borite proti pasjim utam! za" kr neki" ::)

Sory samo jaz v prvem postu avtorja nikjer ne vidim , da je zapisal ,da bo ubogega biglčka ven na -10 stopin šutnil. Zgolj vprašanje je bilo koliko mora biti velika uta za srednje velikega psa- beagla...in če so kakšne slike.
To je vse! ;)


Damayanti, celo bazen se da narest  :o V tem bi še jaz živela.  :)
Lp, Tjaša
A niso hude :o.... samo moraš bit pa že malo "upičen" za kaj takega  na vrt postavit  :o :o >:D >:D ( razen če je pod pretvezo, da se bodo otroci igrali notri :D)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #23 : 06 Avgust 2009, 12:23:24
Jao,jao, ;D tisti Dogy Duplex je naravnost fantastičen :o.Pa še barvo si lahko sam izbereš :P.Sicer so naši v svoji sobi trenutno dobili frišno prebarvane stene( oranžno-rdeča kombinacija) 8).Letos imam popadke z čudnimi barvnimi kombinacijami >:D.Ampak za naprej je pa za razmislit.Če ne drugega,bi hlev lahko predelala od zunaj v tak gradič z stolpi ali pa v pristno country house :P. :D ;D
LP Tjaša



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #24 : 06 Avgust 2009, 12:43:43
Jao,jao, ;D tisti Dogy Duplex je naravnost fantastičen :o.Pa še barvo si lahko sam izbereš :P.Sicer so naši v svoji sobi trenutno dobili frišno prebarvane stene( oranžno-rdeča kombinacija) 8).Letos imam popadke z čudnimi barvnimi kombinacijami >:D.Ampak za naprej je pa za razmislit.Če ne drugega,bi hlev lahko predelala od zunaj v tak gradič z stolpi ali pa v pristno country house :P. :D ;D
LP Tjaša

 hehehe, sej sej 8)  :o..... če se je pa psi naveličajo, pa  turizem registriraš, in apartma oddajaš >:D >:D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #25 : 06 Avgust 2009, 12:49:39
Kaj ste eni hecni, res. Če imaš psa v stanovanju, pa ti vse preščijo in segrize, ker moraš tudi kdaj delat, da lahko psa futraš, potem mu svetujete, naj si kupi hišni boks (lepši izraz za kletko). Po možnosti ne prevelik, ravno toliko, da se pes lahko notri obrne. In baje pes v njem silno uživa tistih 8 ali več ur, ko te ni.
Se pa taisti pes kao silno muči, če je tisti čas zaprt v pesjaku ali boh ne daj na ketni. Čeprav je samo njegova utica večja od hišne kletke. Zanimivo, ne. Nihče, ampak res nihče me ne bo prepričal, da je za psa bolje, da tačas, ko ni nikogar doma ždi zaprt v sobi. Veliko bolje zanj je, če je zaprt v varen pesjak.  Celo ketna je boljša od kletke. Seveda pod pogojem, da je pes tam izključno takrat, ko ni nikogar doma. Ko so ljudje doma, naj bo pes z njimi. kar seveda pomeni tudi vstop v hišo.



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 06 Avgust 2009, 13:53:17
Se popolnoma strinjam z Lanabelo!
Samo...na ketni oz. povodcu ga jaz zunaj nebi pripenjala v odsotnosti, ker nikoli ne veš kdaj ti bo kdo psa odpeljal...

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


sračka

  • *
    • Prispevkov: 87
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 06 Avgust 2009, 13:56:14
Naša dva doma nič ne polulata, nič še nista pogrizla ???
Lanabela, ni tako hudo, če se s psi veliko ukvarjaš, kadar si doma, če jih pelješ na sprehod... potem jim tudi luparije ne gredo po pasjih glavah :P
Halo, dajte malo razmišljat ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #28 : 06 Avgust 2009, 14:26:18
Ne me basat. Jaz jih imam v bajti 5, pa načeloma, kadar so dovolj zlavfane in zdrave ni nič segrizenega in nič polulanega. Ni pa tako malo psov, ki delajo škodo ali svinjarijo kadar so sami, ne glede na trud lastnikov. Tudi moje na svete cajte kdaj, kadar jih piči, znajo narediti pravo štalo v zelo kratkem času. Pa ko se postarajo ali ko katera zboli tudi niso več ravno 100%čiste. Samo da imamo pri nas staro bajto in kakšne hudo velike škode niti ne morejo narediti. Kletke ne maram, na vrtu so pa takrat, kadar sem doma in vidim kaj počnejo.
Žal jih zunaj samih ne morem pustiti, ker ni varno  - kljub temu, da je "pasji" del vrta ograjen.  Če pa kdo ima tako možnost, je vsekakor škoda, da je ne izkoristi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #29 : 06 Avgust 2009, 22:13:27
Sračka in ostali "novinci"... Predlagam vam, da preden začnete na veliko pisat po forumu, le-tega vsaj malce preberete, da si ustvarite sliko s kom sploh komunicirate. Ker Skogkattici tako zadevščino očitat in Lanabeli pametovat o razmišljanju ni ravno na mestu.  :o ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P