kako velika uta za beagla

lesy23 · 18982

rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #30 : 07 Avgust 2009, 08:44:25
Sračka in ostali "novinci"... Predlagam vam, da preden začnete na veliko pisat po forumu, le-tega vsaj malce preberete, da si ustvarite sliko s kom sploh komunicirate. Ker Skogkattici tako zadevščino očitat in Lanabeli pametovat o razmišljanju ni ravno na mestu.  :o ::)

Če si na forumu novinec, ali pa imaš malo postov še nič ne pomeni! Tako, da po tem sklepat kako je človek izobražen glede kinologije je kar malo hudo!  ;)
Tako drugače, pa mislim, da imaš toliko psov, kot jih lahko obvladaš (tudi v stanovanju). Če jih ne moreš obvladati jih imaš enostavno preveč. Toliko iz moje strani. Res so bile pasme ustvarjene z določenim namenom, večinoma namenjene za delo in ko vidiš predstavnika te pasme delati je meni to velik užitek opazovati. Večina je bila pa tudi ustvarjena kot spremljevalec človeka in ta vloga se pojavlja tudi pri delovnih pasmih. Jaz imam psa izrecno za sebe in svoje užitke. To pomeni, da kamorkoli grem jaz, gre tudi pes (dopust, v hišo, v morje, na mojo posteljo, . . .). In menim, da si vsak kupi psa za sebe in ne za soseda, da mu pod oknom laja, ker se lastnik ne ukvarja dovolj z njim. Ne govorim in ne posplošujte prosim, da sedaj vsak ki ima psa zunaj v boksu ali pa na ketni, da se ne ukvarja dovolj z njim. Ampak roko na srce, večina se ne ukvarja dovolj! To je moje mnenje.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #31 : 07 Avgust 2009, 09:35:24
Večina ljudi se s psi premalo ukvarja, ne glede na to, kje imajo psa. S to razliko, da na psa v stanovanju težje povsem pozabiš, ker ga moraš vsaj trikrat na dan spustit lulat ali pa čistiš stanovanje.
Citiraj
Jaz imam psa izrecno za sebe in svoje užitke
No vidiš, tukaj je pa bistvena razlika med nama: jaz imam pse predvsem zaradi njih samih. Pustim jim, da razvijejo svoje osebnosti, v največji možni meri jim pustim njihovo  privatno življenje in počnemo v glavnem samo tisto, kar je všeč obojim.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #32 : 07 Avgust 2009, 09:53:59
Prav zanimivo kako ste nekateri zapeli in naredili slona iz enega simpl posta kot je .. kako veliko uto naredit za beagla ::)

Še najbolj smešno mi je pa to ,ker imamo  vsi pse v bajtah, in sedaj se dela cirkus , če ima pes poleg tega, da je v hiši zunaj še  uto ali pa vrv ali ketno... ali bog ne daj pesjak ::)

ja ok.... za zgražat se je nad tistimi ,ki se s psom ne ukvarjajo, ki ga šutnejo v pesjak takoj ,ko neha biti mladič in enkrat tedensko spustijo... do takrat se pa kopa v lastnem dreku.
za zgražat se je tudi nad tistimi ki imajo 24/7 psa na ketni.
 ???..... nekdo ki ima vrt, ki nima ograjenega, ( pa tud če ima ograjenega), da ima zunaj za psa tudi pesjak....uto, vrv .....
res ne vidim kje je problem tukaj ::)

jaz sem imela dolgo časa fiksno idejo naredit pasja vratica iz hiše na vrt.
Ampak pri nas tega ne bo nikoli.... to pa zato ker imamo kretenske sosede.
Moja dva nista  v moji odsotnosti notri zato ker bi njima tako pasalo..... (če je lepo vreme tiščita stalno ven)
jaz imam pse v hiši zato ker čez 3,5 metrske ciprese  od soseda letijo  "stvari "na naš vrt. Pa ne bom če enkrat razglabljala....o tem
... v hiši  jih imam zato, ker je  drugi sosed- (katerega moti vse od ljudi do otrok do ptičev, ki čivkajo, do psov) nekje- nekoč s ponosom razlagal ,da  se psa losaš tako, da popije antifriz ali poje ocvrto peno.... ipd.

Tudi  če bi bilo vse pod kameram in pod alarmom, nikoli v moji odsotnosti ne bosta zunaj sama .

Če  bi živela nekje med normalnimi, bi imela moja psa pasja vrata za iz hiše na vrt... verjetno tudi odprt pesjak...in 100% pasjo utico.





kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #33 : 07 Avgust 2009, 17:30:13
Če si na forumu novinec, ali pa imaš malo postov še nič ne pomeni! Tako, da po tem sklepat kako je človek izobražen glede kinologije je kar malo hudo!  ;)


Ne vem kje si to prebrala...  ::)
Napisala sem ravno to, da se ne sme lastnih projekcij na ostale ljudi napopat, sploh, če se jih ne pozna in so dejnsko eni redkih, ki na forum napišejo kaj pametnega. Treba je gledat vsebino ne pa število in predvsem znat prebrat tisto kar piše in ne odreagirat na nekaj iz predsodka.
To je pa najlažje, če ne tičimo samo v par temah, ampak gremo pogledat malo širše in spoznat soljudi, ki ta forum ustvarjajo preden se jim podtakne lastne frustracije.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sračka

  • *
    • Prispevkov: 87
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 07 Avgust 2009, 20:44:32
Ja, Andreja, mislim, da je forum za vse :-[
Vsak ima pravico napisat svoja mnenja!
Haha, s kom komuniciramo?  :-\
Zato, da daš beagla na verigo ne rabiš nobene fakultete 8)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #35 : 08 Avgust 2009, 11:40:35
Eko... Spet primer nebranja... Nič uživajte v pingpongu in koga briga če je "debata" sama sebi namen.  ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 08 Avgust 2009, 13:13:21
Če misliš dati beagla v pasjo uto, ga raje ne kupi. Beagli so družinski psi, potrebujejo bližino človeka. VSI PSI JO !! Tako da bodi fer do psa pa ga prepusti komu, ki mu je res mar za živali in ga bo imel v hiši.
Hmm naj se jaz dodam svoje izkusnje, ce ste ze vsi prispevali  :). O Beaglih sicer nimam pojma in me kot pasma niti ne zanimajo, sem pa imela cast pred parimi meseci iti na eno posestvo (cisto po slucaju dogodkov) v Darbishire, kjer ze generacije zivijo s celim tropom lovskih psov.... med drugim kar nekaj Beaglov. Sicer sem si zadevo zelo na hitro ogledala, ker to ni bil namen mojega obiska, ampak popolnoma vsi psi so ziveli v pesjakih. In tako zivijo ze generacije in generacije. Jaz osebno nisem nobenega od mojih psov nikoli imela zunaj in jih tudi nikoli ne bom, ampak ti psi se mi ne zdi da kaj posebej trpijo.  ;) Hise v zivljenju se niso videli od znotraj, in se po moje ne bi niti znali obnasati. So delovni psi in zato so bili po besedah lastnika tudi vzrejani...... no samo toliko o Beaglih in pesjakih  ;). Imajo izoliran notranji del pesjaka, ampak baje se najraje nahajajo zunaj.

lp

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


lesy23

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 10 Avgust 2009, 21:36:37
Naj bo to odgovor za vse brihtne buče.
Da ,kupil sem beagla. Da ,imel sem že psa z kar nekaj nagradami na tekmovanjih , ki jih večina od vas niti videla nebo. Ne, psa ne bom imel na verigi ker se mi je to odvratno .Zakaj utica . Zato da se bo lahko v poletnem vročem vremenu umaknil v senco , ker se bo drugače cel dan gibal po naši parceli , ne pa kot nekateri ki jih imate cel dan zaprte v hiši ko ste v službi . Zato prosim ne obsijajte nekaterih za katere mislite da ne bi smeli imeti psov . Vam pa garantiram  , da moj pes živi stokrat lepše življenje kot pa vaši zaprteži v stanovanjih . in verjemite tudi da je pes zaradi tega manj bolan , da je lepši , da ima več kondicije skratka da je zdrav.
hvala lepa



lesy23

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 10 Avgust 2009, 21:51:27
Naj bo to odgovor za vse brihtne buče.
Da ,kupil sem beagla. Da ,imel sem že psa z kar nekaj nagradami na tekmovanjih , ki jih večina od vas niti videla nebo. Ne, psa ne bom imel na verigi ker se mi je to odvratno .Zakaj utica . Zato da se bo lahko v poletnem vročem vremenu umaknil v senco , ker se bo drugače cel dan gibal po naši parceli , ne pa kot nekateri ki jih imate cel dan zaprte v hiši ko ste v službi . Zato prosim ne obsijajte nekaterih za katere mislite da ne bi smeli imeti psov . Vam pa garantiram  , da moj pes živi stokrat lepše življenje kot pa vaši zaprteži v stanovanjih . in verjemite tudi da je pes zaradi tega manj bolan , da je lepši , da ima več kondicije skratka da je zdrav.
hvala lepa



kokica52

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 09 Oktober 2012, 18:20:38
No, malo pozno sem odkrila tale forumček  :-[. Mislim, da bi bila primerna mera... Hm. Za beagla? No, po mojem kar 3 kvadr. metre.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 10 Oktober 2012, 12:28:50
moje mnenje - nobena  :D psa v hišo pa se rešiš enga kupa stroškov in skrbi. Bivalni boks+posteljica za v njega...dosti cenejša in udobnejša rešitev kot ograditev parcele+pesjak+uta(vse beagle+proof in dovolj toplo za psa brez izrazite podlake).  8) no pa sej ne sam za beagla...za vse pse.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.