2 psa

Nush. · 6115

Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
: 05 Avgust 2009, 10:10:50
Ker razmišljam o nakupu še enenga kosmatinca :
Ko pride nov pes k hiši, je igra, veselje, spoznavanje okolice. Kaj pa, ko veselje mine ? Ko igra z enim in istim psom ni več zanimiva?
Ko se pes naveliča ?
Se pes lahko sploh naveliča ? Kaj pa dihur ? Hera je še vedno zelo vesela, bojim pa se, da se bo nekega lepega dne naveličala Ollie ?

Nuša


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 11 Avgust 2009, 14:45:30
Je že odprta taka tema-pobrskaj.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 11 Avgust 2009, 23:23:54
Važno je, da se je ti ne naveličaš.

Jaz sem se vsaj 100 krat naveličala svojega brata, pa ga nihče ni hotel dati od hiše ::) mama pa se ga ni naveličala in je čisto lepo odrasel ;)

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #3 : 12 Avgust 2009, 16:29:10
Pa ti kupujes se eno zival zase ali za svojega psa? V tem zadnjem primeru bi bila wubba ali pa kaksna druga igraca veliko boljsa odlocitev ...  ::)

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 12 Avgust 2009, 18:10:30
Točno tako: A ti kupuješ zase še enega psa ali za tega že obstoječega?  ::)

Mi imamo doma dva psa, pri sosedih je še en in vsi skupaj se blazno radi igrajo med seboj in se zaenkrat še niso nič naveličali drug drugega. Sploh ne vem, kaj si predstavljaš pod ''naveličajo''?? Da bi psi se imeli najprej radi, se igrali skupaj itd. in se potem nehali imeti radi in se pretepali in grizli med seboj?  ??? To se ne bo zgodilo. Mogoče se ne bodo vedno z enakim navdušenjem igrali med seboj, bodo pa skupaj ležali v hiši/na travi zunaj in lepo skupaj počivali.

Sicer pa...2 psa: NAJBOLJŠA ODLOČITEV!!! :o :o (Vsaj pri nas in vseh naših znancih, ki imajo po dva pesjana.;))



thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 12 Avgust 2009, 20:29:05
Anita in Thor sta se na začetku ful igrala, pol se ga je pa Anita naveličala. 8) Tako očitno ga ignorira, da je kar kruto videt na trenutke, ko se on na trepalnice meče pred njo, ona pa hladna ko špricer ::) Pa ne spita skupaj, včasih si na skrivaj še zobe pokažeta, enkrat na pol leta se pa igrata. Tko pač je, nimata izbire, pa trpita tud glih ne :P Meni je pa v bistvu čist vseeno, važno, da mata mene rada ;D



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #6 : 12 Avgust 2009, 21:45:25
To, kar opisuješ, ni naveličanost, ampak oblika rangiranja.



Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
Odgovori #7 : 13 Avgust 2009, 13:07:11
Hvala za odgovore, psa pa kupujem zase. Najbolj, kar me skrbi je, da bo Ollie novega psa ignorirala. Ali pa, da bo Hera postala ignorantska do Ollie. Mah, ne vem. Upam, da se to ne bo zgodilo, drugače pa niham med njufiji in pejkoti. Ali bi še enega shar peia ali pa bi probala drugo pasmo, še ne vem. Upam, da se bom pravilno odločila.

Ja ja, saj vem - vedno upam. Pravijo , da upanje umre zadnje.

Nuša


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #8 : 13 Avgust 2009, 13:08:38
Ja in kaj bo narobe s tem, da ga bo ignorirala? :D

battito animale


Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
Odgovori #9 : 13 Avgust 2009, 13:16:19
Ne vem točno  :o
Samo skrbi me, da me Ollie ne bo hotela deliti z še enim kosmatinčkom in ga bo ignorirala. Lahko se zgodi, da bo drug pes postal nesramen ali celo napadalen do nje, ker ga bo zavračala. Če se bosta naveličala drug drugega, ne bo več vesele igre in sproščenih sprehodov. Samo to , nič drugega me ne skrbi. Se malo preveč obremenjujem, kajne ?  ::)

Nuša


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #10 : 13 Avgust 2009, 13:18:29
Ignoriranje ni isto kot zavracanje... :)

battito animale


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #11 : 13 Avgust 2009, 14:24:16
Mene ne bi motlo, če se moji psi med sabo ne bi igrali in bi se ignorirali.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 13 Avgust 2009, 15:04:00
To, kar opisuješ, ni naveličanost, ampak oblika rangiranja.

Normalno. Namerno sem uporabla besedo avtorice, ker mi je bla hecna izbira za poimenovanje odnosa med psi. :)



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #13 : 13 Avgust 2009, 22:30:32
Ne vem koliko je tvoja Hera stara, ampak scasoma bo seveda vedno manj igriva in je tudi pes ne bo vec toliko zanimal. In obratno.

m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


sandra1

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 14 Avgust 2009, 07:52:16
Jaz imam dve pudljici. Kaja ima 15 let in Keli dobre 3 mesece. Takoj sta se sprejeli, pa je Kaja zelo razvajena. Seveda se kdaj skregata- ko jo tamala vleče za rep -  a to traja le par sekund. Sem pa Kajo že prvič vzela s sabo, ko smo šli gledat Keli. Tudi ko smo jo šli iskat je šla Kaja z nami.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #15 : 14 Avgust 2009, 09:55:23
Pri nas doma so trenutno štirje psi.Nazadnje je k hiši lanskega septembra prišla Tinka stara 16 mesecev.Od prvega dne ni bilo nikakršnih problemov.Še najbolj nesrečen je samček Zani v obdobju ko se punce gonijo.Pa še to samo zaradi tega,ker je takrat ločen od njih.Prejšnji mesec so se vse tri gonile in revež še sedaj ne more nadoknaditi igre,ki jo je tako pogrešal z njimi.Drugače pa so neprestano skupaj.Edino pri najstarejši psici se pozna,da se ji ne ljubi več toliko kot včasih.Sicer pa ima ona poseben privilegij.Edina ima dovoljenje da spi v kuhinji ponoči in dopoldne,ko sva z možem v službi.Tako ima vsaj malo miru pred njimi.Popoldne so pa vedno skupaj.Ta "mali" trije pa imajo svojo sobo.
Mene osebno bi sicer motilo,če se psi ne bi razumeli med seboj,vendar samo v primeru,da bi se med seboj "klali".Če se pa občasno zravsajo,je pa to samo koristno za normalno funkcioniranje tropa.
LP Tjaša



thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 14 Avgust 2009, 11:04:06
Mene osebno bi sicer motilo,če se psi ne bi razumeli med seboj,vendar samo v primeru,da bi se med seboj "klali".

Me prav zanima, kolikokrat pride do tega pri psih, ki leta in leta živijo skupaj. Osebno vem samo za en par psov, ki sta sicer kot rit in srajca (če npr. primerjam z mojima), ampak ko se skoljeta, je pa hudo ...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #17 : 14 Avgust 2009, 11:21:50
Citiraj
Ja in kaj bo narobe s tem, da ga bo ignorirala?
Nič drugega kot stvar okusa. Enim je to, da se psi v isti hiši ne navežejo drug na drugega zakon. In storijo čisto vse, kar je le mogoče, da tako tudi ostane. Če ne gre drugače, jih imajo strogo ločene.  Meni pa bi šlo to, da se en pes nikakor ne bi mogel vključiti v skupino tako na živce, da bi ga verjetno oddala nekam, kjer bi bil lahko srečen kot edini pes v hiši.
Ali se bodo psi med seboj povezovali - to ne pomeni nujno, da se bodo veliko igrali - nekateri psi so igrivi vse življenje, drugi pač ne - ampak, da bodo počeli stvari skupaj, je odvisno od prirojenega značaja posameznega psa in s tem tudi od pasme. Nekateri psi se nikoli ne navežajo na drugega psa ampak izključno na človeka. Drugega psa smatrajo za tekmeca. Načeloma pri takih ni noben problem doseči, da se ignorirajo med seboj. Prava prijatelja pa ne bosta nikoli. (nasprotno pa je vedno mogoče, hote ali nehote, preprečiti, da bi se psi povezovali med seboj, čeprav bi po svoji naravi in brez vmešavanja se.)

Citiraj
Mene osebno bi sicer motilo,če se psi ne bi razumeli med seboj,vendar samo v primeru,da bi se med seboj "klali".
Me prav zanima, kolikokrat pride do tega pri psih, ki leta in leta živijo skupaj.

Pravzaprav do tega prihaja kar pogosto. In sicer pri psih, ki so med seboj povezani pogosteje kot pri tistih, ki se ignorirajo. Ponavadi takrat, ko se zaradi takega ali drugačnega vzroka poruši hierarhični red in je treba ustvariti novega. Lahko se silno grdo skoljejo (še posebej, če se lastnik nerodno vpleta), lahko tudi kar dolgo traja, vsekakor toliko časa, da se ustvari nov red in se povrne stabilnost.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #18 : 14 Avgust 2009, 21:52:35
Pri nas se "navidezno" psa ignorirata, čeprav nisem nič ločevala. Ta starejši posvojenec se pač rad drži posebej, ampak, če je treba pomagat kolegici pred napadalnim psom pa je takoj zraven in zelo lepo se držita skupaj, sploh zdaj, ko ta star ne sliši skoraj več nič. V bistvu sta se super sprejela, vsak daje drugemu svoj "življenski prostor" in sta zelo uvidevna eden do drugega. Na videzno pa res izgleda kot čisti ignor... Super funkcionira!

Ko smo imeli nekaj časa mlado mačjo najdenko in sta se s psico po cele dneve igrali po stanovanju pa je bila živa katastrofa. Mislim, da bi nas sosedje nekam poslali, če se nebi prej poškodovali na laminatu  ::)
Na srečo smo našli novi dom, ampak sem že resno razmišljala o ločevanju med našo odsotnostjo...

Eno so želje, drugo zmožnosti, nekaj tretjega pa če ne vemo točno kam naše želje peljejo ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #19 : 18 Avgust 2009, 12:16:50
Pri moji babici so imeli včasih dva psa,Ker jim je  kuža rex pobegnil (sicer je bil izredno ubogljiv) in je sosedovi labradorki "naredil" leglo mešančkov. Zato so čez čas enega sprejeli in sta se z rexom zelo razumela.

Ampak če mene kdo vpraša to ni preveč dobra ideja,če je vaš kuža že starejši, to je približno tako kakor bi v sobo zaprli 80-letnika in pet let starega otroka -zagotovo bi starček izgubil živce po petih minutah. ::)

love animals4everandalways


thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 18 Avgust 2009, 13:31:58
Ampak če mene kdo vpraša to ni preveč dobra ideja,če je vaš kuža že starejši, to je približno tako kakor bi v sobo zaprli 80-letnika in pet let starega otroka -zagotovo bi starček izgubil živce po petih minutah. ::)
;D ;D
Ampak po drugi strani pa mulc starčka pomladi, ker ga skoz drži v psihofizični kondiciji  :P Anita se je pri nas definitivno pomladila, čeprav, roko na srce, ne vem, kolk je imel Thor pri tem.  ::)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #21 : 18 Avgust 2009, 13:44:14
Star pes se ob mladiču definitivno pomladi - z izjemo bolestno posesivnih
(tudi dedki in vnučki gredo ponavadi supre skupaj)


tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #22 : 18 Avgust 2009, 14:23:54
Ja no to o pomladitvi je res vendar so nekateri psi ob mladiču še bolj zadržani,sicer pa imajo ponavadi družabni psi radi družbo in so se pripravljeni igrati ;)

love animals4everandalways