oteklina pod mestom ugriza

Daky · 9551

Daky

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
: 06 Avgust 2009, 09:24:09
no vceraj sva s Pinky na sprehodu naletela na ne prevec prijaznega samca pasme nemski ovcar .. sprva sta se psa le ovohavala itd. in ko je pes uvidel, da je Pinky samica, sem bil pac mnenja, da je nevarnost mimo.. Zatem se je mimo nas peljal moj sosed, nakar sem ga pozdravil, medtem pa je ovcar takoj skocil na pinky in jo ugriznil pod desnim usesom. rana je sicer zgolj povrsinska, tako da res ni bilo hujsega, pa tudi psa poznam in vem, da je bil cepljen maja letos. No problem pa se je pojavil danes, ko sva odsla na sprehod, saj sem opazil da ima pod desnim usesom oteklino.. priblizno 2-3cm stran od ugrizne rane. zanima me ali je kaksna moznost, da je oteklina nastala od ugriza, ali pa jo je le nekaj picilo :)

hvala za vase odgovore

lp, daniel



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #1 : 06 Avgust 2009, 09:46:30
Vsaka ugrizna rana je urgentna rana, kar pomeni, da je treba veterinarja obiskati. Ne takoj, ampak recimo v roku 24ur. Težava je v tem, da so ugrizne rane v bistvu vedno umazane rane, katere se vnamejo, če niso pravilno očiščene, razkužene. Pogosto je tudi potrebna terapija z antibiotiki.


Daky

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 06 Avgust 2009, 09:53:36
no sedaj sem še malo pregledal ranico, ter ji spraskal krasto in rano umil z vodo..zdaj sem skoraj prepričan, da je oteklina nastala zaradi ugriza .. kar pa se Pinky tiče, je z njo vse v redu..je in pije normalno, tudi na sprehod je šla brez težav ter se igrala s sosedovim pitbullom, torej strahu pred psi tudi ni.  skrbi me le oteklina pod mestom ugriza..

no kakorkoli, popoldan greva k veterinarju...

p.s. ^^ hvala za pomoč



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 06 Avgust 2009, 12:29:57
Ponavadi je pri ugrizih tako, da se navzven vidi samo majhna luknjica, navznoter se pa skoraj vedno naredi žep, ki je na nekaterih delih telesa lahko prav grdo velik. V tem žepu se zaredijo bakterije in lahko povzročijo hude probleme. Zato je treba vsako tako luknjico čimprej od znotraj z brizgo večkrat pošteno preprati s primernim razkužilom. Ker si večina lastnikov tega ne upa narediti samih in ker  mnogo psov tega niti pod razno ne pusti narediti, je treba k veterinarju. Včasih je treba narediti na spodnji strani žepa luknjico, da se lahko sčisti. Če se oteklina že naredi, pa je nujno dajati antibiotike.


dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 10 Avgust 2010, 09:53:04
Ali izgleda pribljižno tako?




dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 10 Avgust 2010, 11:08:08
Takole izgleda naš pobriti "bojevnik"
Baje površinsko vnetje zaradi male ranice, že drugič v 1 mesecu.
Dobil antibiotike 1x v rit pa za 10 dni doma.
Zanima me ali obstaja preventiva da ne bo ob vsaki ranici obiskoval veterinarja.

LP, Dejan

PS: pa brez zamere če smetim temo, zdi se mi da gre skupaj



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #6 : 10 Avgust 2010, 11:29:36
Je pri nas isto. Vsaka ranica, pa magari če je samo pik od komarja, se začne takole podobno gnojit. Doma imam vedno diprogento/kuterid (ena in ista stvar) ali pa fucidin in začnem mazat takoj, ko se začne kaj pacat. Večinoma že po dveh dneh izgine, če pa slučajno zamudim pa traja do enega tedna. Ma pa trenutno tud eno trdovratno zadevo, kjer zgoraj omenjene kremce niso nič pomagala (hm, mogoče bi pri tebi že sam jod pomagal?) in zdej mažem z otonazolom, ki pa na srečo učinkuje.

Vseeno pa se pred uporabo teh maž posvetuj z veterinarjem.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7 : 10 Avgust 2010, 13:42:35
Dobro razkužilo je jod oz. Betadine. Mi ga s pridom uporabljamo na mestih kjer je bil prisesan klop (tako ni rdečice niti otekline drugi dan). Pri ugrizninah, ne bi ničesar mazala, ampak dobro z jodom izprala z brizganjem in še nekaj dni razkuževala z jodom.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #8 : 10 Avgust 2010, 13:57:27
dmdm tole meni izgleda kar precej kakor hot spot, katere sva midva uspesno zdravila s penecim jodovim samponom (to je menda ta Betadine), ki deluje tudi kot razkuzilo. Dobi se ga vecinoma pri veterinarjih (pri nas sem neuspesno sprasevala v dveh razlicnih lekarnah - niso vedeli kaj hocem od njih). Umivali smo parkrat na dan, in je bilo ze v dveh dneh boljse, pa kaksnih treh/stirih dneh se je pa cisto zaprlo..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #9 : 10 Avgust 2010, 14:00:23
Za hotspote je super plivasept peneče milo, mogoče misliš to. Fajn je za očistit in razkužit brez da še dodatno razdraži.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #10 : 10 Avgust 2010, 14:04:29
Za hotspote je super plivasept peneče milo, mogoče misliš to. Fajn je za očistit in razkužit brez da še dodatno razdraži.

Nam je se bolj kot plivasept pomagal ta peneci jodov sampon.. Je prav take rjave barve, ko se speni je rumen, ko se spere ostane dlaka bela :) Plivasept je pa un, roza, ane?  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 10 Avgust 2010, 14:27:15
hvala za nasvete bom poiskal te pripomočke,
najbrž so cenejši kot obiski pri veterinarju  8)
Zanima me predvsem če se uporablja kak prehranski dodatek
za imunski sistem ki bi preprečeval takšna pogosta vnetja.

LP, Dejan



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #12 : 10 Avgust 2010, 17:40:46
Ja plivasept je roza  ;D

Za dodatke ne vem, jaz svojima dodajam kapsulo ekolostruma iz lekarne vsak dan :D :D


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #13 : 10 Avgust 2010, 18:11:27
Ekolustrum je fajn dodatek. Jaz ga bom začela dodajat. Kakšna kura česna pa tudi ni slaba.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #14 : 06 Februar 2011, 20:37:59
Nekateri priporočajo tudi Imunoboost. Sama še nisem sprobala, me pa zanima, če kdo ve, kje se pri nas dobi?

Tudi pri nas smo danes, žal, imeli pasji fajt ker lastniki ne pripenjajo svojih 'nenapadalnih' psov. Glede na dogajanje jo je Aaron super odnesel (ima dovolj špeha  :P), me pa malo skrbi ena ranica, ki jo ima na vratu za ušesom. Je luknja od zoba, ni velika, izgleda pa precej globoka. Iz nje ima malo izcedka (ki ni krvav, ampak se mi zdi bolj rumenkaste barve), če potima malo nižje pa 'začmoka', tako da sklepam, da je povrhnjica odstopila...Pri sebi imam navaden tekoč jod in pa antibiotično jodovo mazilo. Moram pogledat, če nimam slučajno še kje Bivacyna. Je kaj od tega uporabno? Ali naj šibamo jutri kljub vsemu k veterinarju? Naj mu za vsak slučaj kaj pokrijem to rano ali pustim rajši odprto pa samo pazim, da se ne valja ipd.


san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 06 Februar 2011, 20:57:06
Jaz bi šla raje h veterinarju in nebi nič tikala sama. Je imela moja psica pred kratkim isto eno tako luknjico od zoba, ki ni bila velika, je bila pa kar globoka... in ji je lepo šel not s tako iglo in spral, plus antibiotike je dobila. In ne nič pokrivat, pusti odprto. Sem pa jaz bila takoj isti dan pri veterinarju.


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #16 : 06 Februar 2011, 20:59:37
Hvala san-san. Pri meni je trenutno samo problem, da je veterinar preceeej stran...Ampak bomo zrihtali :)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #17 : 06 Februar 2011, 21:11:29
Lana, z jodom lahko našpricaš v luknjo.



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #18 : 07 Februar 2011, 02:37:13
Za vsako luknjo pa tut ni treba k veterinarju letat..ne bo naredil nic takega cesar nebi mogli sami..kot je rekla Kalsang lahko jod lepo vbrizgas v luknjo in ocistis od znotraj. Ce se vname pa antibiotik, katerega ti bo pa itak tudi vet predpisal.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #19 : 07 Februar 2011, 07:04:31
Hvala Desobediencia in kalsang! Bom danes sprala z jodom. Koliko časa naj izpiram?


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #20 : 07 Februar 2011, 08:09:34
hvala za nasvete bom poiskal te pripomočke,
najbrž so cenejši kot obiski pri veterinarju  8)
Zanima me predvsem če se uporablja kak prehranski dodatek
za imunski sistem ki bi preprečeval takšna pogosta vnetja.

LP, Dejan

Če boš iskal v lekarni in če ima bolj občutljivo kožo, vprašaj za spitaderm- lotion( isto kot plivasept- ampak bolj nežen) naša dva sta po plivaseptu dobila ful suho kožo- spitaderm-  pa ne ;)

Drugače imam pa jaz za take rane ... oz tudi une od razno raznih trnjev itd Aureomicin sprej( mi ga je sicer dal vet- talokalen - zoprno ker je vijola- ampak baje se dobi tudi brezbarven)...   je pa res da rano je treba takoj očistiti - potem zjodirat.. potem pa šele antibiotik :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #21 : 07 Februar 2011, 11:04:28
Hvala Desobediencia in kalsang! Bom danes sprala z jodom. Koliko časa naj izpiram?

Jaz bi na začetku vsaj trikrat na dan, koliko dolgo pa je odvisno od tega, kako se bo celilo. Nekaj dni sigurno.



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #22 : 07 Februar 2011, 11:52:38
Jaz imam tasrebrn sprej za razne rane (ugrize) in odrgnine..pa se na muhe delno deluje, ker se tukaj prisesajo na rano in notri pustijo crve. Ta sprej jih pobije, deluje pa tudi kot repelent na isti rani.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #23 : 08 Februar 2011, 07:37:59
Včeraj sem mu dvakrat, enkrat pa našpricala z enim sprejem, ki tudi vsebuje jod in je za rane (pozabila ime...). Se mi zdi, da je že danes boljše, nič se ne nabira pod kožo, tako da upam, da bo ok.
Hvala še enkrat!  :)