preveč "scarklan" pes

Jo. · 4648

Jo.

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
: 04 Januar 2013, 11:23:18
Pozdravljeni, mnogi se soočajo z težavo agresivnosti pri psu. Sama pa imam psa, ki je šel v drugo skrajnost.
Je preveč igriva, tujcov se neboji, na ljudi sploh ne laja... laja pa na ptice, mačke ( in to fuul, cele noči) prav zaradi tega so mi jo začeli sosedje spuščati... :S
kako bi naučil psa da bi lajal na ljudi, in donjih nebil tako zaupljiv?  ???



Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 04 Januar 2013, 11:37:02
In zakaj bi sploh rad, da ti pes laja na ljudi?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2 : 04 Januar 2013, 11:43:23
Pozdravljeni, mnogi se soočajo z težavo agresivnosti pri psu. Sama pa imam psa, ki je šel v drugo skrajnost.
Je preveč igriva, tujcov se neboji, na ljudi sploh ne laja... laja pa na ptice, mačke ( in to fuul, cele noči) prav zaradi tega so mi jo začeli sosedje spuščati... :S
kako bi naučil psa da bi lajal na ljudi, in donjih nebil tako zaupljiv?  ???

In kako ti lahko sosedje spuscajo tvojega psa??  ??? ??? Ce jo imate v boksu, na boks kljucavnico, ce je prosta na dvoriscu, na vrata kljucavnico!

Mimogrede, kaksne pasme je? 

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Jo.

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 04 Januar 2013, 11:51:45
čez noč je na verigi, ker jo še navajamo... je nemška ovčarka drugač.. Ja glede nato da imamo kmetijo pa je res fino da pes zajala če kdo pride :S res čudna situacija drgač :P



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #4 : 04 Januar 2013, 11:57:09
Jaz bi jo dala v notranji prostor hise (pa cetudi na hodnik, predsobo; to pa ja lahko riskirate...), ko mene ni zunaj. Ne bi lajala na macke, ptice, ker jih ne bi videla, sosedje jo ne bi spustili z verige, ko bi bila pa z mano zunaj, pa bi se potrudila, da ji macke in ptici ne bi bili tako zanimivi kot jaz (predvidevam, da bi jo bilo potrebno nauciti, da se mack, ko imas dostop do njih oz. nisi privezan, ne preganja in psa vzgojiti ter psa vsaj osnovno izsolati - psi cuvaji majo da obvladajo odpoklic).

Ni nerazumno, da je vesela ljudi, ki pridejo do nje, jo spustijo... psi so druzna bitja, ne  mmarajo biti sami. Jaz bi bila tudi vesela takih sosedov. Bolj glejte, da se ne preseli k njim, ker ji nudijo vec.

Kje ste jo pa imeli sedaj, ko je bil tak mraz?

Koliko pa je stara, da je ze na verigi?


Pravi cuvaji so spuceni znotraj ograde, in imajo dostop do zadev, ki jih morajo cuvati - pa tudi ti psi ne smejo gristi, samo nakazejo prisleka, spremembo, pa ne, ker bi bili agresivni! Za alarm si pa lahko kupite luc na senzorje ali karkoli zvocnega na senzorje. Tudi kamere pridejo prav.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #5 : 04 Januar 2013, 11:58:07
Te povabim k nam, da bos videla, kaj pomeni pes cuvaj in kako taki psi zivijo, da so najboljsi psi cuvaji... so na kavcih btw.

In tudi kaj je scrklan pes (ne bos pa videla psa, ki laja, ker se mu nic ne dogaja, ker je sam).


Jo.

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 05 Januar 2013, 22:13:20
uf kako smo kritični.... sm mislila da bom pa zvedla kj koristnega. hvala za nič



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7 : 05 Januar 2013, 22:34:06
A veš kaj...zelo lepo sta ti odgovorili. Kakšna kritičnost neki. A veš kaj je kritičnost? Nemški ovčar je deloven pes, z njim bi se morali ukvarjati par ur dnevno: sprehodi, skupna zabava in resno šolanje. Ne pa ga obesit na ketno in se čudit zakaj laja za vsak nič, do ljudi je pa prijazen. Za nočno lajanje je najenostavnejša rešitev da se da psa čez noč v hišo. Za težave podnevi pa je rešitev ukvarjanje s psom in resno delo. Teritorialnost in s tem nezaupljivost do tujcev pride z zrelostjo, a se ji dandanes kvečjemu izogibamo in jo preprečujemo. Spodbujanje teritorialnosti je pri predpisih kakršne imamo tvegano, če nimaš potrebnega znanja pa neumno. Nabavite si raje alarmno napravo. Je cenejša in je z njo bistveno manj dela in težav. Če pa bi radi zanesljivega psa, ki bo tudi čuvaj, bo pa treba pridno delati in glede na to, da nimate niti osnovnega znanja obiskati tudi kakšno pasjo šolo.
In btw, pes ni scrkljan ampak je psihično zanemarjen.


Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 05 Januar 2013, 22:48:44
Moja je bila svojčas ketnarka. Ketna je ni izučila nobene agresije, kvečjemu to, da še vedno podredljivo išče stik in prijazen dotik pri človeku, če je le priložnost. Tudi, če gre za nepovabljen obisk. Kaj boš zdaj storila s svojo psico, jo boste dali stran? Ali boste z verigo vztrajali, dokler se ne bo obrnilo v drugo skrajnost, zaradi katere bo na koncu itak priklenjena 24/7 do konca svojega življenja, ker bo nesocializirana in agresivna.



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #9 : 07 Januar 2013, 14:51:55
Ce bo psica verigar, se bo lajanje samo se stopnjevalo.
Ce zelite psa ki bo branil vas in vaso posest vzpostavite z njim odnos. To pomeni ukvarjanje z njim.

Nemski ovcar verigar bo, ko bo spuscen prisleku cisto komot pomeril hlace. Vi boste pa kazni placevali.
Sicer pa nisem vedela da je imet kmetijo tako nevarno, a vam kure kradejo? ;D

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #10 : 07 Januar 2013, 16:02:59
Deso - a ti to resno? Kradejo kure? Kaj pa manjši stroji in deli za stroje? Pa nafta iz traktorjev ali celo iz cisterne? Da ne govorim o precej primerih, ki so se zgodili v naši okolici, da so čez noč izginile tudi večji delovni stroji. Živali so dejansko še najmanjši problem, kmetij tipa "realyti šov kmetija" kjer res ni ukrasti drugega kot kure pa je zelo malo.

Jo - kot so napisale predhodnice je najcenejša varjanta napeljava senzorjev in kamer. Pes pa kvečjemu zato da zalaja in ne čuva v pravem pomenu besede. Za psa čuvaja je fino imet zavarovanje - v tem primeru ti pa seveda zavarovalnica določa višino ograje in če se ne motim tudi tip. Ne vem kak tip kmetije imate, ampak večina je nočna mora za ograjevanje (med njimi tudi naša). Se nam pa odlično obnesejo senzorji in na glavnih dostopih kamere, pa pes v pesjaku (ampak ne zaprt 24/h na dan ampak je v pesjaku ko je sam in čisto nič več). Kjub temu, da ni rojen čuvaj in da se z njim ukvarjam(o) zelo resno nalaja vsakogar, ki se šetka po našem.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 07 Januar 2013, 16:40:24
Pri sorodnikih imajo psa čuvaja. Čez noč je na hodniku v hiši. Prvič, ker ni nič več vrednega, kot življenje ljudi. Drugič, laja samo takrat, ko se na dvorišču res nekaj dogaja. S takim laježem res zbudi gospodarja, medtem ko z nepotrebnim laježem pes povzroči to, da se gospodar nikoli ne ozre skozi okno. Poleg tega z koščkom hrenovke in uspavalom lahko lopovi praznijo poslopja nekaj ur neovirano. Sorodnik je pač prišel do takega zaključka. Pa imajo najbolj oddaljeno poslopje več kot 100m stran, pa če se tam samo pešec smuka je pes lajal. To so izkušnje nekaterih kmetov. Tod okoli je pes v hiši ponoči postala praksa. Naj povem, da so resnično kradli od traktorjev in kosilnic do manjših stvari. V bistvu ni vikenda, ko ne bi barabe kradle. Če jih že ujeli niso, so jih ti kmetje vsaj pregnali iz svojih dvorišč. Tako je to. Na podeželju se dogaja marsikaj. Tudi kmetje se prilagajajo. Srečno.