mešanček med labijem in?

d3vi1 · 5703

d3vi1

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
: 22 Avgust 2009, 17:05:50
živjo vsem

sem nov tukaj  :P

zanima pa me iz česa je zmixan  :P naš taj,dobili smo ga iz zavetišča zonzani,tak da niti ne vemo kolko je star,v pasuši je sicer napisano 1 januar 2009,samo mislim da se je bolj pozno skotil,star je bil nekaj mesecev ko sma ga dobli,ko smo šli ga gledat nam je vsem takoj bil všeč,nagajivo je tekal okoli nas in bil zelo igriv in enostavno smo ga mogli vzet  :-[
dokaj hitro je postal družinski član  ;D
zanima pa nas med katero pasmo je mešan,med labijem je,druga pasma pa je uganka,sploh uhe ma gor,no ne vedno,jih obrača-obe enako,samo da na nasprotno stran kot drugo seveda,čisto dol,al pa gor,nekaj časa je menjaval,mel eno gor in dugo dol in obratno,nima pa kondicije,ker labiji je majo dosti(živimo na podeželju,tako da ima veliko dvorišče in vrt,ter sadovnjak in še kaj,za svoj teritorij,edino ponoči je v boxu),vodo pa obožuje ja,je pravi klovn kar je za labije značilno tudi,je zelo pametn tudi,edino ljubusemn je,sploh na muce,drugače,čeprav je vlki,mu muce dajo vedet kdo je glavni,ker ko bil mali ga ena muca s tački mahnla,in ma strah,sej še zaj ena muca ko misli da ji hoče hrano vzet al pa kaj,se zažene nad njega,pa kr hitro pobegne  :D,katera muca se mu pa ne postavi  gor jo pač lovi,sej ji nič ne naredi,samo se preganjata pač, sm se kar razpisal,o taju bi lahko itak še celi roman napisal,ker je nekaj posebnega,unikatnega,vedno te v dobro voljo spravi ali nasmeji s svoji norčijami  ::)

zanima me vaše mnenje  ;D
spodaj prilagam nekaj najnovejših slikic,so od danes  :P

lp.

tomaž

















ps. če sem temo sfalil naj jo prosim moderatorji uvrstijo kamor spada  :)



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #1 : 22 Avgust 2009, 17:56:41
Mogoče s kakšnim ovčarjem? :)



Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #2 : 22 Avgust 2009, 17:59:40
Meni je se tudi zdi ta z kakšnem ovčarjem :).
Ima pa zanimiva ušeska. :D

My best friend is a westie


d3vi1

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 22 Avgust 2009, 18:03:43
ja ovčarjem,samo nimajo ovčarji drugačnih ušes?

mislim taj ima bolj lisici podobne  ;D



Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #4 : 22 Avgust 2009, 18:07:17
Učeska so res zanimiva:)

My best friend is a westie


d3vi1

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 22 Avgust 2009, 18:17:14
Učeska so res zanimiva:)

so zanimiva zelo ja in po tem prav izstopa od drugih psov,skratka al ti je všeč al ti ni,vmesne izbire ni,ker recimo stricu ni lep ravno zaradi ušes,samo se ne obremnjujem s tem,za mene je najlepši,poseben,unikat  :-[ :o



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 22 Avgust 2009, 18:19:06
na prvi pogled ušeska malo spominjajo na valižanskega ovčarja  :)


d3vi1

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 22 Avgust 2009, 18:21:57
na prvi pogled ušeska malo spominjajo na valižanskega ovčarja  :)

meni se ravno ne zdi,ker taj ima daljša in bolj oglata ušesa



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 22 Avgust 2009, 18:32:30
klik klik
no meni se zdijo ušeska kar podobna, čeprav skoraj sigurno nima te pasme v sebi, ker je v sloveniji tako redka da (še) vrjetno ni prišlo do kakšnih mešančkov, pa tudi drugače tvoj pes ni v nobenem drugem vidiku podoben valižancu.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #9 : 22 Avgust 2009, 18:32:56
Meni se zdi ovčar mix, kaj dosti labradorca niti ne vidim v njem. Ušesa so čisto normalna ovčarska, samo da so večja kot običajno. Sicer pa psi neznanega izvora ponavadi niso križanci dveh čistih pasem ampak je vsaj en od staršev že mix. Včasih je notri kakšna pasma, ki je sploh ne bi pričakoval.
Pogosto se da lažje uganiti katero od pasem v miksu po gibanju kot po sliki.


d3vi1

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 22 Avgust 2009, 18:40:41
klik klik
no meni se zdijo ušeska kar podobna, čeprav skoraj sigurno nima te pasme v sebi, ker je v sloveniji tako redka da (še) vrjetno ni prišlo do kakšnih mešančkov, pa tudi drugače tvoj pes ni v nobenem drugem vidiku podoben valižancu.


aja tak redka je ta pasma,po tej 2 slikah pa se vidi podobnost kr ja.

Meni se zdi ovčar mix, kaj dosti labradorca niti ne vidim v njem. Ušesa so čisto normalna ovčarska, samo da so večja kot običajno. Sicer pa psi neznanega izvora ponavadi niso križanci dveh čistih pasem ampak je vsaj en od staršev že mix. Včasih je notri kakšna pasma, ki je sploh ne bi pričakoval.
Pogosto se da lažje uganiti katero od pasem v miksu po gibanju kot po sliki.

ja tace ma po labradorcu pa belo liso,pa kožuh,pa vodo obožuje,mogoče tudi voh,pamet? ali pač ne?

glede mixa,pa niti nism razmišljal o tem,samo je logično polnoma ja  :)
no skratka ne spoznam se preveč na pasme  ;D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #11 : 22 Avgust 2009, 18:55:29
Psa bi bilo treba videti v gibanju, potipati dlako... pa še potem je težko reči kaj zanesljivega. ampak takole po sliki bi rekla tipičen ovčar mix. Temno barvo, bele lise, ljubezen do vode, dober voh  in pamet imajo tudi ovčarji.
Sicer pa spoh ni bistveno. Glavno je, da ti je všeč in da se dobro razumeta.


d3vi1

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 22 Avgust 2009, 19:00:35
Psa bi bilo treba videti v gibanju, potipati dlako... pa še potem je težko reči kaj zanesljivega. ampak takole po sliki bi rekla tipičen ovčar mix. Temno barvo, bele lise, ljubezen do vode, dober voh  in pamet imajo tudi ovčarji.
Sicer pa spoh ni bistveno. Glavno je, da ti je všeč in da se dobro razumeta.

aja,tak to celo,nism vedo,ja super se vsi razumemo s njim,pač je neke posebnega,edinstvenegan,bolšega kužija bi si težko želeli  :-[  ;D