Jezero, ribe in psi

missy · 6108

missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
: 05 Januar 2006, 20:07:34
Zanima me, kako je vašemu psu všeč voda, a se rad kopa v ribnikih,....?

LP  :)



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2 : 15 April 2006, 11:31:29
Sem kar dolgo časa razmišljala, kam naj postavim vprašanje in iskala kakšno ustrezno temo. Ker je nisem našla, odpiram novo tule (če je na napačnem mestu, se opravičujem).
Malo se je otoplilo in prišel je čas, ko bom z mojima dvema začela bolj intenzivno delat prinašanje-iz vode, na kopnem, vlečke itd. V bližini je jezero, ki bi bilo zelo primerno za učenje prinašanja in šarjenje po vodi. So pa edina ovira ribiči. Namreč kot sem danes opazila, se očitno počasi že začenja sezona ribolova. Zdaj pa me zanima, od kdaj do kdaj približno ni pametno hodit na jezero in motit ribiče (ki znajo v našem koncu biti sila neprijazni, posebej do psov) oziroma koliko časa traja sezona rib?
Ali sta edini rešitvi hodit delat ob petih zjutraj oziroma zamenjat jezero in se vozit kam drugam?


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3 : 15 April 2006, 13:21:53
Cakaj, da se tule ljudje na pticjo gripo spomnijo. Bos kaj kmalu neodgovorna lastnica, ki svojega psa vodi v smrt.

A mate ob jezeru kaka opozorila, recimo "prepovedano kopanje psov"?
Jaz se za ribice ne bi zmenila, strah bi me bilo trnkov.

Sezona rib pa je ponavadi od zdaj pa do kakega okrobra. Pac, dovolj toplo mora biti, da se upokojenci lahko cel dan soncijo

Pri nas najtrdovranejsi ribici prihajajo ze ob 5-6 zjutraj, da si zagotovijo "najboljsi" plac ;D



Lanyca

  • Gost
Odgovori #4 : 15 April 2006, 13:55:48
Joj te ribiči, pri nas jih je tudi dosti. ::)
Pa se jeziijo, da jim pes ribe plaši,...  ko lovijo jim nimajo psi kaj okrog skakat pa tako dalje.
Jaz si ponavadi poiščem kakšno stran jezera ponavadi so take, da komaj dol pridem strmo dol na eni strani, ampak je tam bolje sami sva z lano in lahko plava, se igra, skače kar hoče počenja. ;D
Tako, da ribičem se izognem na kak mirnejši breg ob jezeru, pri nas je kar veliko na enih straneh kopljejo pesek, tja ne grem nikoli.

lp



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #5 : 15 April 2006, 14:29:52
Nika: čisto verjamem, da me bo kdo napadel, ampak sem razmišljala: bolezni je toliko, da praktično lahko zbolijo kjerkoli-magari za boreliozo na čisto navadnem sprehodu. Poleg tega se pa tako ali tako uporablja doma gojena pernata divjad, z direkt divjo res ne bi delala. Lovski izpiti pa zaenkrat bodo in ker sem ze zacela delat z delom lani (in vmes malo prekinila ravno zaradi pticje gripe) bom pac nadaljevala.
Drugače pa hvala za odgovor  :)
Ob jezeru ni nobenih takih opozoril, da se kuzati ne bi smeli kopat. Na enem bregu je celo urejeno tako, da se lahko kopajo tudi ljudje-seveda v toplejsem casu.
Hehehe potem pa najbolje, da pridemo na ribnik kar sredi noči  ;D


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6 : 17 April 2006, 12:53:15
Kadar grem s psicami k vodi, jih tam, kjer so ribiči ne pustim v vodo. Naj imajo svoj mir. Edino zaradi vab smo se že prakrat malce sporekli - ker se je zgodilo, da so moje požrešne psice požrle vabe iz kruha ali polente, ki so jih imeli ribiči lepo posortirane na kakšnem zidku precej stran od mesta kjer so lovili.


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #7 : 17 April 2006, 13:23:08
Sicer pa voda ni nikogaršnja last, tako da ne bi smelo bit ne vem kakšnih problemov, se mi zdi.
Sam so pa res ribiči problem, sploh za tiste, ki bi radi trenirali kaj ob vodi.

Se pa 100% kje ob vodi najde kakšen miren kotiček, kjer ni ribičev, tako da bo simple.  :P



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #8 : 17 April 2006, 13:50:58
Sicer pa voda ni nikogaršnja last, tako da ne bi smelo bit ne vem kakšnih problemov, se mi zdi.
Sam so pa res ribiči problem, sploh za tiste, ki bi radi trenirali kaj ob vodi.

Napaka!
Če imam jaz manjše jezero na MOJI parceli,je tudi jezero MOJA last.In imam vso pravico vsakega ribiča,kopalca,ali psa vržti iz njega ::).Ponavadi se ribiči potem kako zmenijo,da plačujejo za kopalci in psi pa pomoje tudi ne opreza vsak bebec ::).Se pa najdejo kakšni starejši,upokojeni ljudje,ki tako ali tako nimajo drugega dela kot maltrerirati ljudi.Tako,da pomoje še ob jezeru z zračno stoji in kriči na vsako živo bitje,ki pride mimo.
Je pa teoretično zgoraj našteto popolnoma možno ;).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #9 : 17 April 2006, 14:00:01
A kdo mogoče ve kako je s Koseškim bajerjem? S tem mislim, če je tam za pse varno da se kopajo in podobno.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #10 : 17 April 2006, 15:41:41
Hvala vsem za odgovore (se pa še vedno priporočam za kakšen nasvet...).

Mi smo zdaj čisto 'po nesreči' nekaj pogruntali. Namreč smo šli na sprehod in se je ulilo. In poglej, na jezeru nikogar   :D Tako da če ni druge, pa bomo takrat hodili, ko bo dež  :P


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11 : 17 April 2006, 16:09:47
zoe, kolikor jaz vem, je v bajerju polno enih strupov in svinjarije :-\ sicer sem opazila, da otroci jadrajo po njem ::) ampak ok.
Ne vem, jaz ne bi pustila psa notri... (kaj sele otroka...)

battito animale


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 17 April 2006, 16:26:13
Sicer pa voda ni nikogaršnja last, tako da ne bi smelo bit ne vem kakšnih problemov, se mi zdi.

Verjetno si mislila, da je državna last ... pa ponavadi imajo upravljalca, ki je ponavadi kar občina.

Citat: Zakon o vodah (ZV-1)
2.1.2. Naravno in grajeno vodno javno dobro

15. člen

(naravno vodno javno dobro)

    (1) Celinske vode in vodna zemljišča so naravno vodno javno dobro.
    (2) Za naravno vodno javno vodno dobro se šteje tudi zemljišče presihajočega jezera v času, ko je prekrito z vodo.
    (3) Ne glede na določbe prejšnjih odstavkov se za naravno vodno javno dobro ne šteje vodno zemljišče v lasti osebe zasebnega prava, če voda na njem ni povezana z drugimi vodami.
    (4) Poleg zemljišča iz prejšnjega odstavka se za naravno vodno javno dobro ne šteje zemljišče, namenjeno občasnemu zadrževanju visokih voda (suhi zadrževalnik).
    (5) Status naravnega vodnega javnega dobra na vodnem zemljišču se po uradni dolžnosti vpiše v zemljiško knjigo, razen zemljišč iz drugega odstavka tega člena.
Zakon velja od avgusta 2002.

Pač torej se je treba pozanimati, čigava je last tega jezera ... če je slučajno od kakega ribiškega društva, pol ... bo res treba ob dežju & ponoči hodit. Če je pa javna last ... potem se je pač treba z njimi dogovorit, ker nima potem nihče pravice motiti oz. onemogočati drugih.

Lahko pa še kaj povprašam svoje kolege, vodarje, na faksu.

LP

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #13 : 17 April 2006, 16:55:46
mislila sem pač glede rek, torej reka dvomim da je v lasti kogarkoli. Ker pač teče, mimo večih hiš  ;D :D za jezero pa vem, da če si ga jaz nardim ali pa da če je slučajno na mojemu prostoru, valda da je moje in da bom nagnala vsakega kmi se bo brez vprašanja kopal notri pa imel svojega psa notri, pa se sončil na mojemu prostoru.  ;) :D ;D

Samo verjetno pa ribiči niso ne vem kako srečni če so psi prisotni, ker jim splašijo vse ribe potem pa ni ulova a ne.  ::)



Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #14 : 17 April 2006, 17:07:40
mislila sem pač glede rek, torej reka dvomim da je v lasti kogarkoli. Ker pač teče, mimo večih hiš 
Heh, torej je državna oz. mogoče celo od občine ... ;)
nikogaršnja je samo zemlja med dvema bojnima črtama ;D

ja sej vem, da boš rekla da mal nakladam ... hehe, skupno vs. nikogaršnje :)

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #15 : 17 April 2006, 17:09:17
ja Person zdej si pa zadel ... skupno vs. nikogaršnje   :P
Torej če je skupno vs. nikogaršnje je lahko notri še sveti peter pa se nima nihče nič za pritoževat  ;D



Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #16 : 17 April 2006, 17:12:44
Torej če je skupno vs. nikogaršnje je lahko notri še sveti peter pa se nima nihče nič za pritoževat  ;D
Ja, sam jst bi še vseeno rajš bil na skupnem ;D zato ko čez in na nikogaršnje letijo bombe  ;D :P

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #17 : 17 April 2006, 18:04:07
Vsekakor je treba pri rekreaciji psov v vodi paziti tudi na gnezdišča vodnih ptic, pa tudi na druge vodne in obvodne živali. na splošno je lažje najti primerne kotičke za vadbo psov ob rekah in potokih kot ob ribnikih.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #18 : 17 April 2006, 18:35:12
zoe, kolikor jaz vem, je v bajerju polno enih strupov in svinjarije :-\ sicer sem opazila, da otroci jadrajo po njem ::) ampak ok.
Ne vem, jaz ne bi pustila psa notri... (kaj sele otroka...)

Ok, hvala. Kaj pa tisti potoček tukaj na PST?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #19 : 17 April 2006, 18:40:49
Ob Koseškem bajerju je ponavadi vedno vse polno teh ribičev, čeprav ni njihova last, no ja moje ne bi ravno spuščala tja, sej niti ne vem še, če ji je kopanje všeč, hoja po vodi ji je kaj več pa še ne vem ;) ;D


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #20 : 17 April 2006, 19:58:33
Ja, sam jst bi še vseeno rajš bil na skupnem ;D zato ko čez in na nikogaršnje letijo bombe  ;D :P

Ti si pa tut en ..   ;D :D Ne vem če bi bombe metal ...  :P :D
Sam kaj če se pa res to nardi.
Sicer pa, če ni nikogaršnja last, oz. da bo bolj Personu všeč, če je to od nas vseh torej skupno, lahko res gre v vodo kdorkoli in kadarkoli, na lastno odgovornost.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #21 : 18 April 2006, 17:43:53
Danes sem šla mimo tistega potočka, ki sem ga prejle omenila (na PST-ju) in je tako umazan, fuj in fej  >:( zdaj so polivali z gnojnico, tako da sklepam, da se je vse v potoček steklo, fuj  :-\
Avstralcu preprečit kopanje tam  bo pa pomojem še težka...

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #22 : 19 April 2006, 09:49:17
Ti si pa tut en ..   ;D :D Ne vem če bi bombe metal ...  :P :D
Sam kaj če se pa res to nardi.
Sicer pa, če ni nikogaršnja last, oz. da bo bolj Personu všeč, če je to od nas vseh torej skupno, lahko res gre v vodo kdorkoli in kadarkoli, na lastno odgovornost.
No, ja sej vem, da si še mlada, pa da vse razumeš na enostaven način ... no če se ti pa slučajno da prebrati ene 3 odstavke, pol pa odklikaj na: http://en.wikipedia.org/wiki/No_man's_land ;)

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #23 : 19 April 2006, 10:07:31
Se javlja ena vodarka. Voda in brežine so javno dobro. Nihče si nima kaj lastiti, celo graditi ne sme tik ob brežini ali obali, vsaj nebi smel... Torej, onemogočanje dostopa je prepovedano. Ograjo ti takoj poderejo in zaračunajo... Tudi na urejeni plaži ob morju te morajo spusti mimo zatonj, če rečeš da greš naprej. Je pa res, da če te dobijo da si se "zakampiral" na njihovem prostoru plačaš...
Lahko je cela Slovenija od ene osebe pa ta ne sme prepovedati dostopa do vode. Jezero se mora obkrožit brez, da preskakuješ človeške prepreke. Se mi zdi, da tudi v gozd ne. Travnik je pa nekaj drugega...

Najbolj znan primer je bil na Bledu, ko je nekdo, ki ima hišo zelo blizu vode in tudi ograjeno okrog ( je stara zgradba) moral odpreti ograjo, da so lahko sprehajalci šli mimo. Baje se je en dan odloču, da bo vrata zaprl pa ni trajalo dolgo...
Pa nekje ob Dravi je tudi en hišo gradil in s tem prepreču prehod, je bilo dogajanje kar glasno... Ne vem pa točno kdaj se je zgodilo. Kot primere so nam jih navedli na faksu...

Pol je pa seveda odvisno, kdo je pridobil koncesijo za upravljanje vodne površine. Če je to ribiška družina je najbolje priti, ko se mrači, ker takrat ni nikogar ponavadi :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P