Kvalitetni flexsiji,povodci,ovratnice,oprsnice

Gost · 25311

airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 29 Januar 2011, 18:23:26
Sumertime sem kupila v Mercator tehniki v Ilirski Bistrici.



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #31 : 31 Januar 2011, 19:42:13
Tut mi imam flexi....
Drugače imam raje navaden povodec pa jo spustim dol v parku, gozdu... Ko se je pa začela gonit se mi je pa zdelo, da nič več ni varno jo nekje dol spuščat tako, da sem nabavla flexi in sem močno zadovolna. Čeprav je zdaj že pri koncu gonitve in jo bomo spet lahko več dol spuščali in preklopili na navadnega, čeprav ko sem se tega navadla bom jaz verjetno jo kar s tem vozila na okrog  :-[ ::) ;D.

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #32 : 13 Februar 2011, 13:18:16
rabim kvaliteten fleksi, 10 m, na trak ne na vrvico, če ima kdo kakšen predlog

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #33 : 13 Februar 2011, 15:27:06
rabim kvaliteten fleksi, 10 m, na trak ne na vrvico, če ima kdo kakšen predlog

Jaz sem oba kupila v Mr. Petu in sem zadovoljna. Moreš pa pogledati kaj ti piše, nekatere imajo na vrvico, druge na trak. Je pa tudi meni fleksi s trakom veliko boljši. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 13 Februar 2011, 17:31:05
Kolikor sem zasledila, je najdaljši 8m. Vsaj tako je bilo zadnjič ko sem gledala v Mr.Petu v Lj.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #35 : 13 Februar 2011, 19:22:51
Mislim, da gre dolžina fleksija tudi po teži psa. Ker ti piše ponavadi na fleksiju do katere teže je max (se pravi koliko bo pes težek) in se tudi po tem določa dolžina flkesija. Vsaj tako sem opazila. Sicer pa tudi ni fajn, da je predolg. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 13 Februar 2011, 19:31:51
Tudi tisti za n.doge je bil samo 8m. Sem gledala vse, ker sem iskala za svojo Ruby. Če se ne motim, obstajajo vse velikosti v 3m, 5m in 8m različicah.



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #37 : 13 Februar 2011, 19:34:47
Tudi jaz mislim, da je najdaljši 8 metrov. Pa še to mislim, da je to za res težke pse (je malo smešno, da imaš za nekega malega psa tisti velik flexi  :)). Moja ima extra long (5m) - 25 kg pa je že kar velik.
Davor: Kakšnega psa pa imaš?

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #38 : 13 Februar 2011, 19:40:52
Da se jaz povem svoje mnenje.. Ko je bil moj majhen sem mu nabavila eno XY firmo, in je zdrzal ravno kaksne tri mesece, dokler ga ni utrgal (s karabinom vred). Potem sem mu nabavila prav od Flexi-ja, Classic verzijo na trak dolg 8m. In sem tudi takrat vse mozno prebrala, in vec kot 8m fleksi ne obstaja.. No, point, tega imava zdaj ze tri leta, in razen tega, da mi je padel parkrat po tleh in je malo podrsan se vedno dela normalno, trak se ne feclja, niti ni nacufan nic, tako da je prakticno tole skoraj neunicljivo..  ;)

Drugace pa, link do Flexi firme  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 13 Februar 2011, 20:00:37
Mi smo tudi imeli Flexi in se nam je super obnesel, dokler ga nisem povozila po nesreči  >:D Tako da smo kupili novega. Imam pa za do 50kg, pa se mi niti ne zdi grozno velik. Težek pa je.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #40 : 13 Februar 2011, 21:34:14
Jaz sem do sedaj 8m videla samo na vrvico, daljšega pa sploh ne. Velikih do 50kg ipd. pa ne kupujem več, ker so mi preveliki za držat in imam kar probleme najt fleksi do 30kg na trak, ker ga očitno takoj prodajo... No, ja, malo si tudi zmišljujem, ker hočem summertime, ki mi je super za v roko, lahek in lep  :) . Obstojnost je odvisna od količine padcev in odtisov pasjih zob...



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #41 : 13 Februar 2011, 21:36:27
Tudi moj originalen Flexi na trak (sicer 5m) ga imam ze dobra tri leta... pa je prezivel svega in svasta (od dezja, do padanja po tleh, mocnega cukanja iz strani psa do konca itd.)

Sicer me malo skrbi, da zelo dolgo vec ne bo zdrzal :-[ ampak zaenkrat nic ne kaze znakov (upam, da se ne misli strgat v kaksnem kriticnem trenutku).
Mi je pa tudi meni na trak 1000x boljsi kot na spagico.

Imam pa Comforta do 30 kg se mi zdi... pa je relativno lahek in lepe barve (ni pa summertime to je res :D)

battito animale


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #42 : 13 Februar 2011, 21:37:26
Jaz sem do sedaj 8m videla samo na vrvico, daljšega pa sploh ne. Velikih do 50kg ipd. pa ne kupujem več, ker so mi preveliki za držat in imam kar probleme najt fleksi do 30kg na trak, ker ga očitno takoj prodajo... No, ja, malo si tudi zmišljujem, ker hočem summertime, ki mi je super za v roko, lahek in lep  :) . Obstojnost je odvisna od količine padcev in odtisov pasjih zob...
,

Jaz mam flexsi na trak, ne vem če je 8m je pa lahek. :P Ker moja psička ne vleče in je vseeno če imam manjši fleksi.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 13 Februar 2011, 21:42:09
Vprašanje: zakaj vam je boljši na trak? Imam namreč oba na špago.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #44 : 13 Februar 2011, 22:14:02
Vprašanje: zakaj vam je boljši na trak? Imam namreč oba na špago.

Meni zato, ker se do konca navije v fleksi, lahko ga primem tudi z roko, če je potrebno in se ne urežem, enako me ne ureže, če se mi navije okoli nog. Pa pes se tudi ne ureže, če se kje zaplete, pomožnosti z drugim psom s fleksijem in jih je potem treba reševat ven...

Jaz imam summertime zdaj tudi cca. 3 leta in se mi zdi, da bom počasi rabila novega, ker se je začel trak zatikat. Ampak to verjetno zato, ker se vsake toliko z Roxy v igri vlečeva za fleksi, če pustim igrače doma. Prvi je pa zdržal kako leto, ampak mu je Roxy že drugi dan zgrizla ročaj in mu je to leto samo v plus :) .



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #45 : 13 Februar 2011, 22:18:13
Aja, pada mi tudi kar naprej po tleh, na vse možne kraje, tudi po hribu dol je že letel in potem mi ga ponavadi Roxy prinese (vmes malo stopi nanj, ga prekmalu spusti...) tako da se nad vzdržljivostjo res ne morem pritoževat...



Sanaa

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 13 Februar 2011, 22:27:28
Mi imamo 8m na trak in se mi je zdel na začetku zelo težak...potem sem se pač navadila :)

Z veseljem bi imela fleksi na špago, predvsem ker je lažji- ampak če imaš energičnega psa, ki dela hitre gibe potem se zelo hitro navije okoli noge in zategne... kar pa poleti (ob kratkih hlačah) ne priporočam :P



pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 14 Februar 2011, 09:23:39
Aha, hvala. Mi s tem dirkanjem in zapletanjem nimamo problemov.  ;D



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #48 : 14 Februar 2011, 10:19:05
Citiraj
Davor: Kakšnega psa pa imaš?

bigl, bi imel tam do ene 25-30 kg ker je mišica

opažam, da so največ do 8 m ja

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #49 : 14 Februar 2011, 10:25:10
bigl, bi imel tam do ene 25-30 kg ker je mišica

opažam, da so največ do 8 m ja

To je teža labradorca. Preden boš doziral kaka zdravila ne pozabit stehtat ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #50 : 14 Februar 2011, 10:34:59
LooL, je lahko se taka "misica", pa jih se zdalec ne bo videl 30  :D :D :D Po standardu jih imajo 11, torej ce jih bo imel 20 bo ogromno, in bo zavaljen (pa jih ne bo imel tok)  :P :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #51 : 14 Februar 2011, 10:41:11
seveda jih ima pod 20kg; ampak po ključu trši materijal bolj vzdržljiv... bi imel raje za večjo kilažo

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #52 : 14 Februar 2011, 10:43:19
seveda jih ima pod 20kg; ampak po ključu trši materijal bolj vzdržljiv bi imel raje za večjo kilažo
:) razumem
Samo, da bo ampula prava ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #53 : 14 Februar 2011, 10:44:43
Tisti obicni (recimo M variante) so vecinoma do 30 kg.. Small so itak samo za tja do 10 kg psa, to pa tako ali tako ne mores nabavit. Ni pa treba it v skrajnosti in nabavlat L (ki ga imam jaz za goldna), kjer je takoj teza fleksija vecja, pa tudi, ni sans da en bigl odtrga M varianto  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #54 : 14 Februar 2011, 11:19:52
Imam psa, ki je težek 13 kil in je mišica, če nisi pripravljen te komot tudi na tla spravi, občasno se mi zažene za golobi in fleksi potegne ven čisto do konca. Imava pa flexi small varjanto na trak (ki naj bi bila do 15 kil). S prvim sem ga sprehajala leto in pol - potem se je trak začel malo zatikat (predvidevam da smo raztegnili feder), sedaj imam enakega v drugi barvi in je še kot nov po 1 letu vsakodnavne uporabe. Za 11kilskega psa je torej tale do 15kil na trak (compact) popolnoma ustrezen!



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #55 : 14 Februar 2011, 12:20:14
Jaz imam flexi comfort compact 3... za oba.( ful štorast)... kupljen je bil pa tudi zato ker je kao do 60 kg  ::)... za čisto brezveze- ga nisem jaz kupovala, ampak moj-Standardno ga punčare v pasjih štacunah vse naserjejo :-X
Je pa ta flexi pri nas bolj kot ne  redko v uporabi( ga imam že juhuhu časa - ponavadi ga dam ko gresta v varstvo...
Kako  jih punce vozijo... ne vem... pri meni ga sigurno  NE šponata do konca- tudi jaz ga ne uporabljam prav veliko
 imamo kar dvojni povodec...
 ker, ko gremo na sprehod dokler ne pridemo na cilj je poleg... potem sta prosta...pa ponavadi nazaj grede  se gre tud poleg...  večinoma  tudi nepripeta/ razen v primerih- zaradi boljšega počutja drugih- jih pripnem.... hodita pa isto - pripeta - nepripeta... brez vlečenja.
 flex pri normalnem sprehodu je meni  kvečjemu ovira... ker  damča po buči buta :D če poleg hodi

sem pa imela  takoj na začetku unega na špago- najdaljšo možno varianto...  (  namesto slednega povodca sem ga uporabljala v času šolanja)...beda... prej kot v enem letu je romal v kanglo za smeti :-X... škoda denarja, če se mene vpraša... nisem nek pristaš Flexi povodcev... ampak če že je potem vsekakor trak varianta :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #56 : 14 Februar 2011, 12:44:31
Tudi zame je flexi brez veze.Imamo doma sicer enega,pa še tega uporabljamo samo takrat,ko se punce gonijo.Na žalost mesec dni brez spuščanja z povodca in takrat pride prav.Drugače pa je zame zakon navaden,enojen, usnjen povodec.Čez vas in pa za nazaj so na povodcih in na poleg,na polju ali pa v gozdu so pa spuščeni,ker se ne oddaljujejo od mene več kot 50 metrov.
Tjaša



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #57 : 14 Februar 2011, 13:06:54
Citiraj
...  večinoma  tudi nepripeta

dobro tle verjetno govorimo iz konteksta tistih ,ki dejansko upoštevamo zakonodajo  in ne "men je fleksi brezveze ker psa itak nimam na povodcu"
to itak počnete na lastno odgovornost in tle ni omembe vreden dejavnik za vrednost fleksija
 


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #58 : 14 Februar 2011, 13:16:01
fleki jaz tudi bolj redko uporabljam, bolj za tamalega ko gremo v hribe, ker nima glih neki prfektnega odpoklica.  ;)

Davor ni spet treba prepirov iskat. Pse vrjetno spuščajo na travnikih in gozdu. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #59 : 14 Februar 2011, 13:37:05
dobro tle verjetno govorimo iz konteksta tistih ,ki dejansko upoštevamo zakonodajo  in ne "men je fleksi brezveze ker psa itak nimam na povodcu"
to itak počnete na lastno odgovornost in tle ni omembe vreden dejavnik za vrednost fleksija
 
he he  ja Davor ;D
Ti jo moraš upoštevat dosledno- zakonodajo ,  zato ker ne znaš psa  naučit kaj je to poleg. >:D >:D
Ostali  imamo pa flexi  za brezvezno stvar...  povodec pa uporabljamo zato, da se drugi varno počutijo.( pa dokler ne pridejo res na blizu- tudi vejo ne ali je pes na povodcu ali ne - to pomeni poleg ;)
Kdor zna - zna  8)   lahko psa( ali pa dva na enkrat)  pelje tud  na "cvirnu" na sprehod... kdor pa ne zna mu pa ketna za vola ne pomaga :P

Davor ni spet treba prepirov iskat. 
Kar Davor išče to Davor dobi   ;) :D :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.