Kvalitetni flexsiji,povodci,ovratnice,oprsnice

Gost · 25319

Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #60 : 14 Februar 2011, 13:39:17
Vprašanje: zakaj vam je boljši na trak? Imam namreč oba na špago.
Jaz sem kupila flexi na špago (ko je bila še psička mala). In zagotovim, da ga NIKOLI več nebom imela. Pustimo to da sem se velikokrat krepko vrezala po roki, nogi - ko se mi je ovila... Na srečo sma bili na travniku - čisto normalno sma hodili. Nekdo se je igral z psom in je vrgel žogico (moja je tudi NORA na žogice :D ) psička je potegnila in flexi je šov. Pa ni bil pogrižen. Na srečo tisti pes ni bil napadalen. Ne predstavljam si da se bi mi kaj takega zgodilo na cesti.

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #61 : 14 Februar 2011, 13:40:05
bigl, bi imel tam do ene 25-30 kg ker je mišica

opažam, da so največ do 8 m ja
Jaz imam 25 kg in je na 8 metrov ja ;).

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #62 : 14 Februar 2011, 13:57:51
Citiraj
Kdor zna - zna   

hja takšnih strokovnjakov srečujem na sprehodih kar nekaj,  potem pa jim jaz domov vozim pse; nazadnje sta to bila dalmatinec in huskij, obadva šolana z izdelanim odpoklicem; pa lastnikom (bolj njunim partnerjem ker baba po šumi panično išče psa) postane mal nerodno ko pozvonim če so pozabil kaj; na srečo vsaj poznam velik del psov tle
Še najbolj hecna je ta ko ženska na travniku dela z psom vaje (doga), pa slednji opazi mojega psa, ve da je igriva in črta, pozitivna motivacije gor ali dol  :D



Sicer pa je tle tema o fleksijih in ne odnosu do zakonodaje in spoštovanja okolice, kjer se ve da je pri nas mizerna, zato tudi mi je prilično vseeno če človek spušča psa, dokler ne gre tak pes v mojo smer ali po naši šumi preganja divjad

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #63 : 14 Februar 2011, 14:06:22
nekoč so bili 10 m fleksi, pa jih ni več (sem sama imela kar nekaj takih pred 15 in več leti) . Oz zdi se mi, da še obstaja ena zelo velika številka pod nazivnom "profesional" z dolžino 10 m (videla sem jo v pet shopu ne dolgo nazaj, lani enkrat ? ). Je pa dejstvo, da pes ne opazi razlike med 8 in 10 m in očitno je 8 m nekak mera, ki se je izkazala za optimalno, sicer bi 10 m ostali v proizvodnji. Komur je to premalo pa za travniške sprehode  priporočam 20 m sledni povodec.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #64 : 14 Februar 2011, 14:09:42
Če je letelo name, Davor,ja, meni osebno je flexi brezvezna stvar.Mi nima pes kaj okoli nog letat.Če so pripeti pri meni velja edino komanda poleg.Na takšen način lahko na sprehod peljem tudi štiri pse naenkrat.Ko so pa spuščeni je pa drugo.Takrat velja pa komanda "sem" ali pa komanda "stoj" ali "čakaj".Si ne predstavljam,da bi lažje ordinirala z štirimi fleksiji v roki kot z štirimi navadnimi povodci.Zato so zame najboljši enojni povodci iz debelejšega, nelepljenega usnja z dovolj močnim karabinom.Te mi običajno izdelujejo po naročilu.Mi ni žal,so se izkazali za kvalitetne,trpežne in enostavne za vzdrževenje.Prav tako pri naših psih ne uporabljam oprsnic.Te so edino za treninge v sledenju.Ovratnice so enojne zatezne,gosto tkane,razen pri mladičih do enega leta,ko še uporabljamo sintetične,nezatezne, raztegljive ovratnice.Pa še to samo na sprehodu.Doma so obvezno brez ovratnic.
Tjaša



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #65 : 14 Februar 2011, 14:11:53
U,še nekaj Davor,šolan pes z odpoklicem ti nič ne koristi,če z njim redno tega ne treniraš!



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #66 : 14 Februar 2011, 14:14:39
Davor
A si mogoče pomislil, da vsi ne živimo  v mestnih središčih... eni smo na vasi...
... nekateri smo pse izučili  za delo.( čeprav ne delajo vsak dan) in navsezadnje v vsakdanjiku   za njihovo dobro - v primeru neizučenega psa... v temlem okolju kjer sem jaz.... več ne bi imela psov ;)

p.s.  za mladiče imaš pozitivne motivacije.... ko je pa pes star 5 in 7 let je pa ukaz.  Brez pihanja na dušo in poveličevanja- to je osnova, ki jo mora pes znat- vsaj  v mojem svetu  in po moji logiki ;)

p.s.s... na podlagi predogleda  ;D
..... me je pa že Tjaša prehitela z odgovorom. :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #67 : 14 Februar 2011, 14:17:14
Citiraj
Če je letelo name,

ne,vem da v tvojem primeru itak fleksi odpade; sam ga uporabljam za sprehode po naravi, gozd, travnik; za šolanje in mesto je pa klasičen povodec; nek K-9

Citiraj
še nekaj Davor,šolan pes z odpoklicem ti nič ne koristi,če z njim redno tega ne treniraš!

Da, vendar ne na javnih površinah; pri teb tudi razumem gleda šolanja delovnih psov, vsaj tole bi moralo biti v pnz in zakonodaji izjema

Citiraj
A si mogoče pomislil, da vsi ne živimo  v mestnih središčih... eni smo na vasi..

Kjer seveda lahko imaš psa brez povodca, slednjega uporabljam sam že zaradi varnosti psa;


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #68 : 14 Februar 2011, 14:31:34

Kjer seveda lahko imaš psa brez povodca, slednjega uporabljam sam že zaradi varnosti psa;
Ja Davor, ker imaš goniča ;)
 jaz imam pa ptičarje...
v urbanih naseljih sta tudi moja pripeta+ tega da mi še vedno hodita poleg in povodec - "plava"
 to je smisel povodca... in nasplošno smisel vodenja psa... da lastnik pelje psa na sprehod ne pes lastnika ;)
V tem kontekstu je bilo iz moje strani napisano - da mi je flex brezvezna stvar... razumeš?

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #69 : 14 Februar 2011, 15:43:24
Saj tudi jaz imam psico spuščeno na travniku, gozdu... in pripeto v naseljih... Jaz sem kupila flexi izključno za zdaj, ko se mi psica goni in je ne spuščam toliko dol. Je pa tudi meni boljši navadni povodec (lažji je in bolj praktičen). Saj tudi če imaš flexi ne moreš ob glavni cesti med psa 8m pred sabo.

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #70 : 14 Februar 2011, 16:21:18
Davor, ne rabiš tako "velikega" fleksija. Jaz imam za mojo 26kg labradorko summertime do 35kg se mi zdi. Kljub miniaturnemu karabinu in precej tankemu traku, nič ne grozi, da se bo kdaj strgal pa zna moja precej potegnit. Fleksi do 50kg je bil pa čisto prevelik, tega zdaj lahko tudi v torbico stlačim, če se mi zazdi...

Meni je fleksi super za peljat psa ven lulat, ker se mi niti slučajno ne da lazit za njo levo in desno, da se madam zmisli kje bi lulala. Pa za na sprehode po pst-ju ipd., kjer je preveč ljudi, da bi pes spuščen naokoli letal in za okolja, ki jih ne poznam in ne vem ali bo lahko spuščena. Za dolg sprehod na samem pa tudi jaz vzamem navaden povodec, ki ga lahko nosim okoli pasu, ko ni v uporabi.
Če jo rabim dat na poleg, ko je na fleksiju, fleksi samo zataknem na fiksno dolžino, da mi služi kot navaden povodec in psa nič ne moti  ;) .



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #71 : 14 Februar 2011, 21:12:42
O madona kaj ste eni, v tem primeru Davor, nepismeni ali kaj...  ::)

Gozd, polje, travniki so privat zemljišče in tam ti nima kdo kaj čivkat o zakonu, da morajo biti psi na povodcih, če ne gre za nevarnega psa seveda, ki mora bit z nagobčnikom in na štriku še kje drugje kot na javnih površinah.

V zakoni je lepo napisano, da morajo biti psi na JAVNIH površinah na štriku ali pa ga držiš za ovratnico, magari ga vodiš z marelo-nekaj od tega, fizično varstvo ni namreč opredeljeno kot povodec.

Meni je fleksi sila štorast...Ga pa ostali na veliko uporabljajo. Bo pa kmalu crknil, čutim na vodi. Jaz ga izjemoma za večerno lulanje 150M v eno smer in nazaj.

Sicer me moti ko je psica odpeta iin z njo vred laufam in se igram, pa še njo trešči vmes po buči....

Okrogel preklopni povodec je zakon in pa 10M sledni štrik.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #72 : 15 Februar 2011, 08:24:43
Citiraj
držiš za ovratnico, magari ga vodiš z marelo-nekaj od tega, fizično varstvo ni namreč opredeljeno kot povodec. 

torej zate fizičen nadzor psa v naravi pomeni da ga v šumi vodiš tko da ga z roko vlečeš za ovratnico ? ne se delat neumne
Sicer pa ni bitno, ljudje se itak požvižgajo nad določenimi predpisi, ki jim ne pašejo, moralizirajo pa nad kršenjem drugih, to je pak stvar za drugo temo

Citiraj
Jaz imam za mojo 26kg l

aye, bom tega vzel,8m

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #73 : 15 Februar 2011, 09:30:04

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #74 : 15 Februar 2011, 12:25:06
Kakšni kretenski pogovori se razvijejo iz vprašanja če ima za 11 kilskega psa lahko ta majhen fleksi ali ne, oz. kakšnega naj kupi. In tisti, ki Flexija ne uporabljate ter se vam zdi brez vezen - sploh ne vem kaj imate za komentirat kakšno dolžino/velikost naj vzame, če nimate nobene veze z njimi. In kaj je treba človeku, ki se je odločil da bo psa spehajal na Flexiju v glavo metat, da to pa ni ok, da naj ima psa kar spuščenega, da naj uporablja samo meterski štrik ker ostalo je itak krneki itd. A se je res tako težko zadržat in nekomentirat, če vaš komentar nima veze s konkretnim vprašanjem???



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #75 : 15 Februar 2011, 13:13:52
Davor privlači take pogovore...Ker je navadno on tisti ki meša štrene in je nepismen in piše stavke, ki nikamor ne sodijo.

Davor šuma=gozd=PRIVAT ZEMLJIŠČE. ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #76 : 15 Februar 2011, 13:57:41
Davor privlači take pogovore...Ker je navadno on tisti ki meša štrene in je nepismen in piše stavke, ki nikamor ne sodijo.

 prav  res  ;D   velja un pregovor " Ko ga ne bi znao- skupo bi ga platio"  :o :D :D


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 15 Februar 2011, 17:41:13
Jaz imam flexi samo za tamalo (enega summertime in enega comfort. oba na vrvico ), ga zelo redko rabim, ponavadi ga dam zraven, ko gre v varstvo.

Za Roya ga pa nimam in ga tudi ne mislim kupit, ker bi verjetno zdržal bore malo časa, ker se začne na povodcu kulturno obnašat (delno) šele po ene pol ure divjanja.