Streloplahost

tincy · 72390

Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #30 : 27 November 2006, 07:54:57
ko sva z bugzom začela hodit v tečaj b-bh je bila tam ena psička husky ki je bila izredno streloplaha, poleg tega pa se je bala tudi drugih zvokov. tako na primer ko je slišala kliker je čisto ponorela in začela vlečt lastnika iz poligona.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #31 : 27 November 2006, 12:23:54
Zanimivo je, da se zvoka od klikerja boji kar veliko psov.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #32 : 28 December 2006, 10:28:16
Ker je tik pred novim letom in s tem povezanimi poki petard, vsem, ki vas ta tema zanima, priporočam branje zanje številke revije Kinolog (december 2006). Na strani 14 in 15 je članek z naslovom Pes in zvoki. Zanimovo branje. Toplo priporočam.

Kar se tiče streloplahosti, pa je meni vzrediteljica svetovala sledečo "vajo": dva gresta na sprehod s psom. Eden se igra s psom, drugi precej daleč ustreli s pokalico ali prižge petardo. Pes sme biti pozoren na zvok, ne pa prestrašen. Če psa ni strah, se razdalja prav počasi krajša. In nič ga ni treba hvalit, zgolj ignorirat dejstvo, da nekaj poka in se raje igrat z njim, kajti vsi, ki imate psa dobro veste, da se ti vedno zgledujo po alfi (se pravi nas). Če se mi ne vznemirjamo, da nekje nekaj poka, se tudi pes ne bo. Bolj, ko je pes mlad, lažje bo prilagajanje na poke.

Kristinca & Florinca


*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #33 : 28 December 2006, 16:27:01

Pri starih starših pa so imeli psičko škotsko ovčarko, ki je bila pa res izredno streloplaha. Ob grmenju je enkrat celo zlezla v košaro za premog. Njo so vedno ob pokanju, grmenju ali drugih hrupih vzeli k sebi v sobo, čeprav je bila drugače večinoma na hodniku in v garaži. Nekajkrat so ji celo morali dati pomirjevala, ker je bila tako panična, da je begala po hiši sem in tja, iskala primernejše skrivališče, jokala in tulila. Takrat je bilo bolje, je bilo pa vseeno grozno hodit na sprehod z njo, čeprav, hvalabogu, takrat še niso  uporabljali  toliko petard kot danes.
Od moje bivše sošolke stari starši so imeli samojeda, ki se mu je od pokov dobesedno zmešalo. Lajal je na vse, grizel vse... :( :( :( Ful bogi je bil...
Pol so ga na koncu morali dati uspavat... :-X >:( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(Nekaj časa so tudi njemu dajali pomirjevala, pa  nekaj časa so pomagala, pa ne dolgo... :( :( :(

Lp, Ana & Bono   :-* :-*

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #34 : 30 December 2006, 18:19:15
Mene zanima, če so naslednji znaki simptomi streloplahosti....

Torej sedaj je "vojno obdobje" in Astor petarde/rakete, ki prihajajo iz drugih koncev vasi ignorira. Petarde, ki pa prihajajo od malo bližjih hiš (tisti zvoki, pri katerih se tudi jaz rahlo zdrznem) pri njemu povzročijo "jokanje" (ni cviljenje, ampak tiste vrste jokanje kot ko vidi drugega psa, pa ne sme it do njega), dvig ušes in zelo veliko željo, da bi šel do izvora poka (kar mu seveda preprečim - če pa je v hiši ko se zunaj dogajajo rafali leta od enega okna/vrat do drugega in kaže željo, da bi rad šel ven).  ???

Nekako mi ne deluje kot streloplahost, ampak "streloželjnost". ??? Pa me zanima, če napačno interpretiram njegovo obnašanje....


Lp,
M


*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #35 : 30 December 2006, 18:33:04
Hej!
To tudi Bono, vedno kadar kaj poči, mora iti on takoj pogledat... ??? ???

Lp, Ana & Bono  :-* :-*

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #36 : 31 December 2006, 07:39:38
 
Ker je tik pred novim letom in s tem povezanimi poki petard, vsem, ki vas ta tema zanima, priporočam branje zanje številke revije Kinolog (december 2006). Na strani 14 in 15 je članek z naslovom Pes in zvoki. Zanimovo branje. Toplo priporočam.
Hvala za tole obvestilo :)

Kar se tiče streloplahosti, pa je meni vzrediteljica svetovala sledečo "vajo": dva gresta na sprehod s psom. Eden se igra s psom, drugi precej daleč ustreli s pokalico ali prižge petardo. Pes sme biti pozoren na zvok, ne pa prestrašen. Če psa ni strah, se razdalja prav počasi krajša. In nič ga ni treba hvalit, zgolj ignorirat dejstvo, da nekaj poka in se raje igrat z njim, kajti vsi, ki imate psa dobro veste, da se ti vedno zgledujo po alfi (se pravi nas). Če se mi ne vznemirjamo, da nekje nekaj poka, se tudi pes ne bo. Bolj, ko je pes mlad, lažje bo prilagajanje na poke.
Pri Aski pa sedaj v tem času pokanja opazila, da dokler pride pok od daleč je vse vredu in  niti ni trznila. Bližje je pok, hujše je. Takrat pozabi na vse okoli sebe in samo vlečt začne in čimdlje proč. Sedaj ta čas jo imam tako in tako tudi čez dan notri. Tole s tole pokalico bom pa probala. Sedaj jih večkrat samo z vrečkami pokam, na te se ne odziva več tako, kot se je na začetku, ko je počila. Kakor kdaj. Bo treba še veliko vaje kar se tega tiče, da vsaj delno odpravim ta problem.

Lp, M.

 


Tullika

  • *
    • Prispevkov: 269
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 01 April 2008, 19:30:42
Živjo vsi. Sicer vidim da se v to temo že dolgo ni pisalo, pa vseeno upam da jo bo kdo prebral. Do letošnjega novoletnega obdobja pokanja raznih petard smo imeli mir. V bistvu smo še lani skupaj gledali ognjemet v Ljubljani brez enega problema. Letos, pa je eden izmed mulcev v skupini, ki so stali pred trgovino, vrgel petardo proti moji psički, ki je počila samo nekaj cm stran od nje.  Kako zelo sva se ustrašile obe, mi najbrž ni treba razlagati. Pes je bil na srečo nekaj metrov oddaljen od naju, tako da na njem ni pustilo posledic, vsaj zanekrat jih ne kaže. No, od takrat dalje, se psička res zelo boji vsakršnega poka, ki sliči na petardo. Na grmenje in strele pa ne odreagira. Pa me zanima, je kljub tej izkušnji za naju še upanje, da se kdaj pomiri nazaj? Če poči ko smo zunaj, začne siliti proti domu oz v neko zavetje in tudi skrije se v prvega ki ga najde. Zraven pa nervozno diha, rep navzdol in leze mi v naročje. Vse skupaj mi je prav grozno in res bi ji rada pomagala....

Lp Tulli


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #38 : 13 Maj 2008, 20:50:39
Prvo pravilo je sigurno, da se psa ne sme tolažiti in govoriti "Božček, božček, kako si priiiden, vse bo še v redu ...". Pes namreč kmalu začne sklepati, da je prav, da se boji in se strah kvečjemu še stopnjuje. Zato je pomembno, da se zanj (oz. za strah) enostavno ne zmenimo.
Dobro je hoditi na sprehode, ko poka, kjer so kakšni novi vonji toliko zanimivejši od pokov, da se zanje pes ne zmeni več toliko. To je pri nama zelo pomagalo.
V redu je tudi, če takrat vadimo poslušnost oz. vaje, ki jih obvlada in ga veselijo. Ko vajo naredi, ga seveda še posebej navdušeno pohvalimo.
Če je zelo igriv, se lahko z njim igramo, seveda ne obupamo takoj, ko vidimo, da ne reagira, pač pa naredimo iz sebe "klovna" in ga poskušamo privabiti k igri.
Ko poka, naj bo pes z nami v hiši, kjer se bo počutil varno.

Midva sva letos doživela neverjeten napredek, kar nisem mogla verjeti. Medtem, ko je bilo prejšnja leta tresenje, tu pa tam cviljenje, premetavanje sem pa tja, ni vedel, kam se naj da ... Letos pa je reagiral samo ob najbližjih pokih in okrog polnoči, ko je bilo najhujše.


sigurno ga morš potolažt jz vidm pr mojmu je pomagal

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #39 : 23 Oktober 2009, 17:24:46
Ima kdo mogoče kakšno povezavo, kjer imajo zvoke različnih pištol - najbolj idealno bi bilo 6mm :D

Nekaj sem našla, ampak se mi zvoki niso zdeli najbolj podobni dejanskim pokom.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #40 : 23 Oktober 2009, 21:27:42
Sicer to ni zvok iz prave pištole, je pa zelo podobno za slišat   :o :D
http://www.genspot.com/video-206772/pistol-shrimp-zvok-pistole.aspx

drugače sem pa jaz tole našla če ti bo kaj v pomoč, ene par je kar fajnih tudi lep zvok pa vse  ;)
http://www.findsounds.com/ISAPI/search.dll?keywords=pistol
http://www.findsounds.com/ISAPI/search.dll?keywords=shot
http://www.findsounds.com/ISAPI/search.dll?keywords=shotgun


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #41 : 23 Oktober 2009, 23:09:22
Hvala, eni so dejansko zelo podobni.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #42 : 24 Oktober 2009, 09:28:45
Ja eni so si podobni, sam sem ti kar link do vseh dala, da boš izbrala lahko tiste ki so uporabni  ;)


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #43 : 24 Oktober 2009, 12:58:50
Je moja zelooo streloplaha in imam s tem grozne probleme ko je sezona petard ali če na dummy treningu vadimo s pištolo. Sem ji predvajala zelo naglas vse tele zvoke, pa ni reagirala ;), zato zame tole ne pride v poštev. Očitno psica ve, kdaj gre zares.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #44 : 24 Oktober 2009, 13:13:19
večina psov loči posnete zvoke od resničnih (pokojna Lana se je bala streljanja in pokanja, ampak če si gledal kakšen vojni film ali igral kakšno zelo realistično streljačino še z ušesom ni pomigala). Se pa splača poskusiti, seveda.

Pse, ki se zelo bojijo, raje pustim pri miru, ker nočem tvegati poslabšanja. Pri tistih, ki so na strel "občutljivi" - se pravi jim ni vseeno in jih moti, a še ne kažejo nekega strahu, pa se mi je fino obneslo: pokanje vrečk in balončkov na taki razdalji, ki za psa še ni bila moteča. Šele, ko jih to ni motilo, smo šli na pištolco.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #45 : 24 Oktober 2009, 22:11:27
Je moja zelooo streloplaha in imam s tem grozne probleme ko je sezona petard ali če na dummy treningu vadimo s pištolo. Sem ji predvajala zelo naglas vse tele zvoke, pa ni reagirala ;), zato zame tole ne pride v poštev. Očitno psica ve, kdaj gre zares.

Tudi moja ne... niti na zvoke grmenja... ocitno res vejo, kdaj gre zares in kdaj ne ;)

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #46 : 24 Oktober 2009, 23:25:15
Ginny pa trza na zvok grmenja in ognjemeta, če je po tv ali radiu. Pištolo moram še sprobat.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #47 : 25 Oktober 2009, 08:46:06
Magi se boji, pa je ob teh zvokih lepo zaspal  ???.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 26 Oktober 2009, 08:26:24
Moja je pa prav čudna ob pokih. Grmenja,.. se ne boji. Ko je bila še mala (res, stara cca. tri mesece), naju je, na sprehodu, sredi poletnega popoldneva presenetil ognjemet v bližini. Malo je dala rep med noge, se zmedeno ozirala.. pobožala in vprašala "kaj je pa bilo" (kar je pri nama tako začudeno vprašanje in hkrati povabilo da greva raziskat) sem jo šele ko se je že sama malo umirila. Potem jo je parkrat ognjemet "doletel" ko je bila v stanovanju.. je tekala gledat kje poka iz enega balkona na eni strani stanovanja, na drugega, na drugi strani.. vmes pa na kavč in gledala čez naslonjač (kot da bi ga uporabljala za zaslon).. pa zraven je bila malo zmedena in bevskala. S "šolskimi" pokalicami (plinska pištola ali kaj se že uporablja) ni imela nikoli posebnih težav.. malo se je ustavila za trenutek in postavila ušesa pokonci in to je bilo to... edino enkrat je šla do človeka s pištolo, po parih zaporednih pokih, firbcat kaj ima v roki. ::) Danes ob kakšnih močnih pokih petard (piratk ali tistih "topovski udar" ipd.), ko še mene strese, skoči pokonci in začne lajat in hoče it na vsak način ven pogledat.

Ne vem sploh kaj naj si mislim, ampak zame to ni streloplahost.  ::)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #49 : 31 Oktober 2009, 19:10:29
To je prej radovednost in hkrati malo jeze, ker ne more priti zadevi do dna. Tako si jaz razlagam.

Bina na oddaljene poke ne reagira, tudi na grmenje ne. Ne mara biti na dežju zunaj, upam da se ne razvije v kako fobijo pred nevihtami. Domačim sem zapovedala zapiranje polken in panično zapiranje oken, kar je sicer lastnost brata in fotra.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


anck

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 30 September 2010, 23:15:28
Naj napišem še za nas, kako smo preprečili streloplahost. Ko je bila še majhna cca 3 mesece, se je oče spomnil streljati s strašilko. Trznila je, ampak ker je videla, da nihče od nas ni odreagiral, se je takoj pomirila in legla nazaj. Nismo je niti pohvalili, zadevo smo vzeli, kakor da je to popolnoma normalna sitacija in vse skupaj zignorirali.

Prav tako sva hodili na VP1, in ker je to lovski izpit, preverjajo tudi streloplahost. Ko je počilo, je pogledala mene, videla, da sem mirna jaz, in mirno ostala na ukazu.

Je bilo pa smešno, ko sta z očetom šla v mesto, je počila petarda, oče je trznil, pes pa ne  :D  ;)




Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 11 December 2010, 10:42:04

Pozdravljeni!

Lepo prosim, tudi jaz bi nujno rabila pomoč! Cry Ker tako ne morem več shajati s psičko, ne morem...

Probali smo že apaurin in dorwest pa NIČ ne pomaga Cry Zdaj ko še sploh ne pokajo tako je ona vsa živčna, doma se peni, hodi v vse smeri, cvili, se skriva....

Če zunaj pokne se mi strga iz oprsnice, tako, da zdaj nosi revčika pol zatezno ovratnico Undecided Vščeraj mi je 2x pobegnila domov Undecided Zvečer sploh ne grem preko ceste, da če se mi strga, da ne rabi preko ceste ampak pobegne direkt domov Undecided Nikdar mi ne bi pobegnila kam drugam kot domov.

Vsega se  boji! Boji se žerjavov, balonov, rahlih pokov, čudnih dreves, čudnih ljudi.... VSEGA  Undecided 3 leta se že trudim, pa ni učinka Undecided Jaz res ne morem shajati s njo, čeprav je to edini problem, ki ga imava.

Preko cest sploh ne upam iti, sploh pa ne poleti, ker če slučajno kaj zaropota se že želi strgati s povodca... Tako, da jo pri cesti nesem, pa čeprav je samojedka. Včasih sem jo prisiljena nositi. Zadnjič sma stali pri cesti in so ljudje hišo popravljali, kakor hitro jih je videla, se mi je želela strgati....

Vglavnem sprehodi so prava muka Cry Lepo prosim za pomoč. Cry


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #52 : 11 December 2010, 11:37:52
Če je tako hudo, pojdi k veterinarju (Sabina Stariha Pipan pri Zaninoviču). Apaurin pomaga, ampak samo, če ga dobi prej, preden se vznemiri.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 12 December 2010, 17:52:20
Pozdravljeni!

Lepo prosim, tudi jaz bi nujno rabila pomoč! Cry Ker tako ne morem več shajati s psičko, ne morem...

Probali smo že apaurin in dorwest pa NIČ ne pomaga Cry Zdaj ko še sploh ne pokajo tako je ona vsa živčna, doma se peni, hodi v vse smeri, cvili, se skriva....

Če zunaj pokne se mi strga iz oprsnice, tako, da zdaj nosi revčika pol zatezno ovratnico Undecided Vščeraj mi je 2x pobegnila domov Undecided Zvečer sploh ne grem preko ceste, da če se mi strga, da ne rabi preko ceste ampak pobegne direkt domov Undecided Nikdar mi ne bi pobegnila kam drugam kot domov.

Vsega se  boji! Boji se žerjavov, balonov, rahlih pokov, čudnih dreves, čudnih ljudi.... VSEGA  Undecided 3 leta se že trudim, pa ni učinka Undecided Jaz res ne morem shajati s njo, čeprav je to edini problem, ki ga imava.

Preko cest sploh ne upam iti, sploh pa ne poleti, ker če slučajno kaj zaropota se že želi strgati s povodca... Tako, da jo pri cesti nesem, pa čeprav je samojedka. Včasih sem jo prisiljena nositi. Zadnjič sma stali pri cesti in so ljudje hišo popravljali, kakor hitro jih je videla, se mi je želela strgati....

Vglavnem sprehodi so prava muka Cry Lepo prosim za pomoč. Cry

Na dolgi rok, ti tudi jaz priporočam veterinarsko pomoč. Če je res tako hudo kot si napisala po moje sama ne boš zmogla 100% obvladati psice v vseh okoliščinah brez strokovne pomoči. Že ena sama napaka (napačen odziv na psičkin strah v določeni situaciji) ima lahko trajne posledice v psičkinem nadaljnem obnšanju, ki je že zdaj problematično. Za "najhujše čase" bi ti priporočila eno pomirjevalo, ki sem ga dobila pri veterinarju, vendar se zdaj na spomnim imena. Pri mojem psu (ki je bil običajno čisto paničen ob pokanju) je super učinkovalo. Je popolnoma naravno, tako da ob pravilni uporabi skoraj ne more škoditi. Ti bom čim prej poskušala posredovati ime pomirjevala.

Lep pozdrav, Kaja (sestra od airedale10)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #54 : 13 December 2010, 08:48:08
To je prej radovednost in hkrati malo jeze, ker ne more priti zadevi do dna. Tako si jaz razlagam.

Bina na oddaljene poke ne reagira, tudi na grmenje ne. Ne mara biti na dežju zunaj, upam da se ne razvije v kako fobijo pred nevihtami. Domačim sem zapovedala zapiranje polken in panično zapiranje oken, kar je sicer lastnost brata in fotra.

Sprememba-začela se je bati neviht in tudi poki ji niso povšeči. Zankrat to ignoriram, pa kake RRkapljice ji dam, če je hudo. Je pa problem, ker jo foter tolaži, to mu je v krvi zgleda....Ker če sma z Bino same, al pa je tud mama zraven, bo OK, pač tiščala se bo blizu, bo nekaj nervozna, čim pride foter pa auuauauauauuu cmevkanje in on "Ja boga, ti boga...A grmi?"...men pa sam vse kocine v zrak  :-X

Je sicer res da meni pokanje ni všeč, in da če orng zagrmi skočim v luft, ampak se hitr umirim. Upam da pri nas ne bo napredovalo, je že toliko straha kot je zdaj popolnoma dovolj.  :-\

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 13 December 2010, 19:47:25
Najlepša hvala za nasvete.


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #56 : 03 Januar 2011, 10:39:27
Jaz bi imela pa samo nekaj vprašanj glede streloplahosti oz. strahu pri pokanju. Sprašujem predvsem tiste, ki imate doma po 2 ali več psov.

Kakšne so vaše izkušnje glede prenašanja strahu med psi? Govorim o strahu, ki je stalno prisoten vsakič, ko poči.

Možne kombinacije:
- starejši je streloplah, mlajši tudi
- starejši ni streloplah, mlajši je streloplah
- starejši je streloplah, mlajši ni
- starejši ni streloplah, mlajši tudi ni (najboljša kombinacija).

Kaj je po vašem mnenju najpogostejša kombinacija? Pa recimo, da jaz to sprašujem predvsem s psihološkega vidika.
Je sicer tole vprašanje precej splošno zastavljeno, saj je ogromno drugih okoliščin še zraven, ampak vseeno bi prosila za kakšne odgovore, če bo šlo.

Pa hvala!  :)





anessa

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 03 Januar 2011, 10:44:41
- starejši je streloplah, mlajši ni

Pri nas je ta kombinacija.  Pa starejši se umirja, ima pa 8 let.
Lp



Polona

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 3
Odgovori #58 : 03 Januar 2011, 10:58:24
Ja, to je zanimivo vprašanje. Jaz sem veliko slišala o tem, da je streloplahost "nalezljiva", ampak sodeč po mojih psih ni niti malo. Tobi se ne boji, Šja, ki je prišla druga se ful, ampak se obe, ki sta prišli za njo nič ne bojita. Je pa res, da moji psi ful niso povezani med sabo.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #59 : 03 Januar 2011, 11:05:54
Pri nas je tako kot pri poloni. Ta najstarejši se nič ne boji, srednja se - ampak zanimivo strela iz pištole npr. sploh ne samo grmenja in petart, najmlajša ne j*** žive sile in zraven smrči kot polh ::)