Streloplahost

tincy · 72399

damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #120 : 27 Marec 2012, 15:09:34
p.s  sedaj ti je čudno... pa pes še ni navajen...
 počak, da mu to postane všeč... ko mu bo pomenilo ,da po poku je nekaj tam , nekaj kar ga zanima... da se  nekaj dogaja kar mu je všeč
 pol pa ko boš šla na sprehod po gmajni, in boš srečala  jagra z puško se mu bo pa samo pridružil  ::)... tako je moja delala... ciganka taprava...  za voljo orožja tud lastnika zamenjala  :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #121 : 27 Marec 2012, 15:17:09
Hahaha, Damayanti ti imaš vedno pestro :o
Hvala obema za odgovore. Bova kar lepo po navodilih delala in bo :)
Moram se jaz znebiti teh strahov, ker verjetno to čuti in zato potem ni čisto prepričan.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #122 : 27 Marec 2012, 15:18:00
Streloplahost, ce je pes vsaj malo stabilnega karakterja lahko tudi treniras ;) in jo tudi natreniras ;D Po mojem je tudi vazno, da strah ne nagrajujes in nisi prevec zascitniska (upam, da se razumemo, da ravno streljamo ne zraven ce se prevec boji). Nagrajujes ne strah.......................g a pa vsaj pobozaj  ;D (ce mu to ni ze rutina ;) )
Drugace pa tudi "startna" pistola ni neki strosek s katero lahko treniras; postopno strel priblizujes in ga izvajas tudi iz razlicnih situacij, brez plana. Kolikor hrupa obstaja v danasnjem casu ne bi bilo slabo, ce bi jo imel vsaj vsak vzreditelj.
Ne vem tocno kako se knjiga imenuje (vzgoja mladih pticarjev; nekaj taksnega), kjer avtor pise, da se s strelmirnost zacne trenirati ze zelo zgodaj; ce se ne motim pri 14 dnevih 8).  Kot se navaj: pozneje to ni to :-\






andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #123 : 27 Marec 2012, 15:27:10
Jaz se tudi strnjimam in pravim, da ni nič takega. Del procesa spoznavanja. Vidva samo lepo nadaljujta in bo že inštruktor povedal, če bo prišlo do problema.
Za enkrat na lastno pest pa raje nebi, da ne bosta zaradi kake neumnosti kaj pokvarila, sploh, če si ti na trnih ;)


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #124 : 27 Marec 2012, 15:30:50
Tako pištolo imamo, ampak se ne upam sama igrat s tem. Da ne bi kaj zamočila.

Sem pa vprašala vzrediteljico in je rekla, da so slišali poke v leglu (sem prej mislila, da niso), ampak, da to ni tako pomembno. Večina takrat niti ne reagira, razen, če bi bil kateri zelo plašen. Se pa lahko od mame navzamejo npr., če se ona boji pokov ali grmenja, petard...no, ta se ne, jasno.

Menda je bolj pomembno kasneje, tisto obdobje strahu, ko se pogosto bojijo novih stvari, zvokov itd. in kako takrat reagiraš, kako močno se ustraši. Isto je razlagala inštruktorica.
Zato tudi mislim, da je povezal pokanje s tistim ognjemetom zadnjič, da je bolj to razlog.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #125 : 27 Marec 2012, 15:33:10
Ja pidog... samo ona sedaj dela po šolsko  ;)... verjetno so nekje na začetku... torej najprej imajo  strel...kot sam strel-pok...  sedaj predvidevam ,da imajo odložljivost na mestu s strelomirnostjo..
 in to je najboljše( vsaj pri meni se je izkazalo pri setru) da se sledi kot je v tečaju...
 kasneje bodo pa delali strel pa preizkava terena in strel z aportom....

Moja psica je bila navajena na pok od malega in na lov... in sem imela opravit na tečaju , da je izvedla odložljivost s strelom...
Tudi odložljivost na terenu( pri lovu)  ji je delala problem...ker je se je v učenju prehitevalo dogodke...
 in ona je bila navajena od malega  - pok- in aport...
In potem je bilo pa to sila težko počakat...  na ukaz aport...
In sploh pri ptičarju ki mora res vsako vajo izvest  izključno na ukaz... in ker je bila navajena spontanega dela... je bilo šolsko delo problematično... peglale sva ukaze.

Zato  pa če pes še ni navajen na delo ki sledi po tem... je najboljša varianta da delata po šolsko korak po korak... in se bo izognila marsikakšnemu kiksu  :)


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #126 : 27 Marec 2012, 15:38:19
Ni nič takega, vendar je treba biti zelo pozoren, če se reakcija povečuje in v tem primeru takoj prenehati z streljanjem, ko je pes na vadbišču (in zadevo reševati drugje). Za vadbo strel iz pištolce lahko solidno nadomesti pokanje vrečk (pes reagira podobno, na posnetke strelov ali na udarjane po kovini... pa ponavadi ne). Psi na poke veliko manj reagirajo ko so v nagonu (torej tudi med igro s predmetom recimo) kot pa recimo med hojo poleg ali ležanjem.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #127 : 27 Marec 2012, 15:43:17
Ja, Damayanti, zdaj imamo pač osnovno poslušnost. In med pokanjem smo hodili, pa "sedi" in "prostor". Je tako hitro ubogal na ukaz, da nisem mogla verjet :D Ta del mi je bil všeč ;) In ni se premaknil nikamor, samo čakal naslednji ukaz.
Lanabela, imaš prav, med igro je komaj reagiral, najbolj sem opazila samo pri hoji proti strelcu, v druge smeri ne. Ležanje in sedenje tudi ni bilo nič posebnega.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #128 : 27 Marec 2012, 15:55:12
To kar oni sedaj delajo... se npr v praksi uparablja nekako takole: ( bom probala po kmečko obrazložit  ;D)
Lovec in pes gresta na teren... recimo polje... pes išče pred lovcem  cik cak lovec hodi ( sedaj bom dala primer reakcije ptičarja)
In pes dobi v nos divjad( ptiča ki se skriva v travi) torej pričar nakaže s stojo....  in stoji in nakazuje smer divjadi...lovec se mu približa.... ( pohvali psa) in ga odloži( posede ali poleže)... torej na tisto mesto kjer je prej pes držal stojo...
Recimo to je sedaj to kar oni izvajajo...
  pri lovu potem lovec nadaljuje  v smeri kamor je pes nakazoval... ptič ponavadi zleti...in lovec strelja...
Ves ta čas mora pes  držat prostor sedet in čakat tam kamor ga je odložil....
 šele ko divjad pade... sledi ukaz aport( prinesi) in šele takrat pes štarta ...poišče in prnese ter preda...

To delo do strela je pa tud pomembno...  iz varnosti.

Drugo je npr seter... ki dela res na daljavo...in dvigne... tam se uporablja vaja down...
  ta prva vaja je pa nekako rutinska... in res najlažje se jo uči v tečaju in to z psi ki še niso navajeni aporta po strelu

Tako sem jaz učila setra... in ni bilo problema odložljivost pred strelom...
 pri ptičarki ki je bila pa od malega navajena lova in aporta in je delala s starejšo psico je bila pa odložljivost problematična...
 je delala po ukazu.. pa držala prostor... ampak je zraven piskala, pa  cmizdukala pa  mencala tam na mestu...pa ničkolikokrat mi je poštartala  predno sem izdala ukaz..
 in tud tisto cmizdukanje pa  piskanje, je moteče za druge pse... če se dela v timu.
Pri njej je resnično najboljše da dela točno po navodilih kot se učijo v tečaju... sej sedaj  ni vse logično ampak postopoma bodo povezovali eno vajo z drugo... bo pa dobilo smisel...

Tudi domače pokanje... je ok... apmak po tem ko pes osvoji odložljivost s strelom... prej je pa lahko samo zmeda.
Povezat mora z delom ... kasneje ......sedaj najprej mora pa povezat z ukazom...
 dokler je en ukaz je en ukaz... pa zraven lahko ušpičene prekle dol letijo , če je ukaz prostor potem je prostor.

Ni toliko nedolžna vaja... hitro se lahko  sfiži... potem je pa popravljanje pa peglanje( jaz  ne priporočam prehitevanja dogodkov , ker sem res imela opravit da sem jo obdržala na prostoru)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #129 : 27 Marec 2012, 15:55:35
Aja, Lanabela, še tole: pokanje vrečk, kako? A blizu, da gleda ali bolj stran?
Balone pa sam blazno rad popoka...jih moramo vedno imeti kje visoko, da ne more do njih ::) To mu je hudo zabavno :D


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #130 : 27 Marec 2012, 16:09:53
Bi pripomnil, da strelomirnost tezko treniras sam. V dveh; eden poka z razdalje, lastnik nudi "oporo", prisotnost pri psu.
Glede vreck; dosti bolj "elegantna" je pistola. Se mi zdi, da bi imel z vrecki vec manevrov, kriljenja..................am pak kakor komu lezi :)

Po solsko..............pri nas je bolj "samorastnisko" ;D ;brez boljse, slabse ;D



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #131 : 27 Marec 2012, 16:19:32
Ja verjamem ,da je samorastniško  :D ... ker ipak celotno učenje izvira iz dela  iz stališča , da se  delu prilagodi psa...
 tukaj je pa učenje iz strani laika, ki ne pozna dela... in mora psa naučit za delo.

In jaz razumem to, da  marsikateremu tečajniku je kakšna vaja kr neki... in  blentavo da se ponavlja 20x... eno te isto... ampak potem, ko  nadaljuješ iz te vaje... pa rata logično in ok.
 recimo... če greš  enkrat recimo z nekom zgolj kot opazovalec( brez svojega psa) gledat kako dela izšolan  odrasel pes ... pa vidiš, da tisto vajo, ki jo  peglaš v tečaju un pes naredi tako intermezzo...
Potem šele dobi smisel. ;D

Lovcem je lažje... nelovcem, ki pa ne poznajo dela ali načina nekega lova je pa težko... nerazumljivo... nelogično...
Tud meni je bilo... par stvari takih ... brezveznih men dolgočasnih kaj šele psu  ::) :D ..pa se je potem izkazalo, da ko je bil pes napeglan eno vajo je z lahkoto izvedel in potem tud nadaljeval...in to pravilno brez dodatnih kiksov
 zato pa je tečaj... da se nauči najprej po pravilih po korakih...potem kasneje, ko je vse opravljeno pa .....vsak kakor mu je bolj "na roko" ali paše.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #132 : 26 Maj 2012, 23:11:04
Par strani nazaj sem napisala, da imam stereoplaho psičko, saj se je vsga bala, nisem upala nikjer po cesti z njo itd.

Moram vam povedati, da sem po nasvetu vzrediteljice Dragice Šuštar ( vzreja pasmo evrazijec) začela jo čim bolj izpostavljati  :) In moram reči, da je napredek OGROMEN.

Nisem je peljala k Starihi Pipan. Peljala pa sem jo po nekaj tednih vaje ob cesti, ob trgovinah, kjer so ljudje, v mesto... na tržnico. Kjer je pa res OGROMNO ljudi. Včasih si niti predstavljti nebi mogla čea takšnega, res ne... Kajti ko sem jo pri 1 enem ali dveh letih peljala na zadnje tja, se ji je STRGALO... Je norela, se dušila, slinila.... A tokrat pa je bil takšen napredek, da nisem mogla verjeti. Ravno v največji gužvi je bla sproščena in je pozdravila vsakega posebej, se je smejala itd. :) Faca mala pač :P

Bala se je vet. ambulante pa sva začeli kar v ambulanti izvajati trikce in je bilo ODLIČNO. Sem jo zamotila :o In je čist pozabila na strah. Tako, da super napredujeva!! ;D

Peljala sem jo tudi ob jezeru, kjer je veliko rac, ljudi, avtov, psov, imela sem jo spuščeno. In seveda s priboljški sem jo zmotivirala in je ubogala v nulo ;D ;D Kljub racam, psom, ljudem in avtom se ni bala NIČ, ampak je lepo na besedo hodila poleg mene, čisto sproščeno... ;D Ubogala pa seveda na prvi klic. Res sem vesela no...

Potem sem jo peljala še peš v Razvanje na ribnik. Kjer je bila sicer malo nesigurna, zaradi ribiških palc, polno ljudi, ampak... UBOGALA V NULO ;D ;D  Res potem se je pa čist sprostila in vse je bilo POPOLNO :o

Edino za novo leto.... KATASTROFA. Ampak saj bo počasi...

Mogla sem to napisati, ker sem presrečna... lp


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #133 : 27 Maj 2012, 22:53:20
Par strani nazaj sem napisala, da imam stereoplaho psičko, saj se je vsga bala, nisem upala nikjer po cesti z njo itd.

Moram vam povedati, da sem po nasvetu vzrediteljice Dragice Šuštar ( vzreja pasmo evrazijec) začela jo čim bolj izpostavljati  :) In moram reči, da je napredek OGROMEN.

Nisem je peljala k Starihi Pipan. Peljala pa sem jo po nekaj tednih vaje ob cesti, ob trgovinah, kjer so ljudje, v mesto... na tržnico. Kjer je pa res OGROMNO ljudi. Včasih si niti predstavljti nebi mogla čea takšnega, res ne... Kajti ko sem jo pri 1 enem ali dveh letih peljala na zadnje tja, se ji je STRGALO... Je norela, se dušila, slinila.... A tokrat pa je bil takšen napredek, da nisem mogla verjeti. Ravno v največji gužvi je bla sproščena in je pozdravila vsakega posebej, se je smejala itd. :) Faca mala pač :P

Bala se je vet. ambulante pa sva začeli kar v ambulanti izvajati trikce in je bilo ODLIČNO. Sem jo zamotila :o In je čist pozabila na strah. Tako, da super napredujeva!! ;D

Peljala sem jo tudi ob jezeru, kjer je veliko rac, ljudi, avtov, psov, imela sem jo spuščeno. In seveda s priboljški sem jo zmotivirala in je ubogala v nulo ;D ;D Kljub racam, psom, ljudem in avtom se ni bala NIČ, ampak je lepo na besedo hodila poleg mene, čisto sproščeno... ;D Ubogala pa seveda na prvi klic. Res sem vesela no...

Potem sem jo peljala še peš v Razvanje na ribnik. Kjer je bila sicer malo nesigurna, zaradi ribiških palc, polno ljudi, ampak... UBOGALA V NULO ;D ;D  Res potem se je pa čist sprostila in vse je bilo POPOLNO :o

Edino za novo leto.... KATASTROFA. Ampak saj bo počasi...

Mogla sem to napisati, ker sem presrečna... lp

Krasno je slišati za tak napredek! :)

Mi ko smo pripeljali našo, jo je prestrašil kamion, tako sem se lotila zadeve kot ti, izpostavljala sem jo temu hrupu nagrajevala, se igrala z njo. Kake tri tedne sva hodili na avtobusno postajo ki stoji ob zelo prometni cesti in se strahu POPOLNOMA znebili :) Očitno ta metoda pomaga!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #134 : 27 Maj 2012, 23:52:35
Hja no....pri streloplahosti, kjer se pes boji strela iz puške, pištole...ne moreš kar tako enostavno odpravljati z izpostavljanjem kanonadi.
Strah pred kamioni, ljudmi, je vseeno drugačen od strela.

In prav tako so psi različni. Pri določenih psih bi strah samo še okrepil s takimi dejanji. Treba se je ravnati po psu.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #135 : 28 Maj 2012, 10:27:31
Moja psica je tudi postala bolj plaha kot nekoč. Zdaj bo stara 2 leti in kar pridobiva strahove :(
Zadnjič sem šla v staro Ljubljano z njo na kavico in sem sedela 1 uro s prijateljicami, nakar ugotovim, da se moj pes trese in ga zajema panika... na Kongresnem trgu so imeli živo glasbo in to, pa tudi veliko število ljudi, ji je postalo "too much". Zraven sem imela še psico od prjateljice, ki je lepo mirno dremala poleg nje na tleh.
Zadnjič smo šli na sv. Ano in se je utrgal oblak, pokale so strele in jo je zajela čista panika. Ko je nehalo deževati sva se s fantom igrala z njo in se je popolnoma sprostila, vendar če je vmes še kdaj v daljavi zagrmelo, je spet začela zmedeno tavati in se prestopati. Na odhodu proti avtu pa je že bila o.k. Tudi doma, če se sliši grmenje, se motovili naokrog in ne ve prav, kam bi se dala....
Dovolj je že, če samo vidi, da zunaj bliska, tudi če se nič ne sliši. Isto je z raketami: če jo samo vidi in ni poka, jo postane strah.
Kamionov ipd se ne boji (vsaj zaenkrat).
Jo pač skušam voditi vsepovsod, da bi se navadila... samo je nenavadno, da jo je strah stvari, ki jih včasih ni niti opazila ( v poetni nevihti je spala na balkonu...).

Bo kar treba narediti projekt "odpravljanje strahu". Saj balona se je tudi bala, zdaj pa ji je najljubša igrača. In ko poči, je ni nič strah. Ima pa dedek plašilno pištolo in bomo skušali z oddaljenim pokanjem med igro doseči kak rezultat. Samo moram in na kak odročen kraj, da ne bom vznemirjala vseh ostalih psov v okolici....  :-\

LP T

htttp://www.sky-lab.si


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #136 : 28 Maj 2012, 10:34:08
Hja no....pri streloplahosti, kjer se pes boji strela iz puške, pištole...ne moreš kar tako enostavno odpravljati z izpostavljanjem kanonadi.
Strah pred kamioni, ljudmi, je vseeno drugačen od strela.

In prav tako so psi različni. Pri določenih psih bi strah samo še okrepil s takimi dejanji. Treba se je ravnati po psu.

Mislim da to ne velja samo za strahopetnost ampak za marsikatero drugo stvar. Vsak pes je unikat zase, in pri vsaki stvari je treba na več načinov probati če ena ne deluje iščeš drugo...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #137 : 28 Maj 2012, 10:54:39
T.i. metoda preplavljanja je sicer lahko zelo učinkovita, vendar jo je potrebno uporabljati z veliko dozo previdnosti. Pogosto lahko povzroči poslabšanje, včasih celo nepopravljivo. Sama za svoje pse približno že znam presoditi, kdaj si lahko pomagam z njo in kdaj ne. Za psa, ki ga poznam samo iz pripovedovanja lastnika si tega ne bi upala niti slučajno. Zato vedno priporočam obisk pri strokovnjaku, ki zna oceniti, katera metoda je za konkretni primer (tudi pri istem psu ponavadi ne moremo uporabitim iste metoda za vse probleme) ne samo najučinkovitejša, ampak tudi dovolj varna.

Me veseli napredek pri psički, vendar bi resno odsvetovala isto metodo za odvajanje strahu pred novoletnim pokanjem.


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0

Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Odgovori #139 : 15 December 2012, 20:47:43
a mogoče ker od vaših psov, ki se boji petard pa tega prazničnega pokanja že predčasno čuti strah... ker mai zadnje dni, četud nič ne poka se tko trese, danes se mi je sam šel polulat v tuš pa ravno ven sva se odpravlala, zuni kaka po tahitrem postopku, potem pa vleče proti domu.
lani je blo tako, če je ravno kaj počilo ko smo bili zunaj, zdaj pa takle.  sploh nvem kaj naj... aja lani sem mu dajala tiste tabletke k jih majo na pasjem.netu, nekaj naravnega, samo ni blo nič drugače..



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #140 : 15 December 2012, 20:54:35
Pri nas ze ves teden po malem poka, mogoce slisi kaj cesar ti ne?

battito animale


Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Odgovori #141 : 15 December 2012, 20:58:46
hm ja, najbrž... tko mij škoda k ma rad sneg, zdj pa še čez dan skoz hitr nazaj domov želi... ta bedn pokanje!!!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #142 : 15 December 2012, 21:48:51
Na sprehod ga napokas v avto in se peljeta nekam v naravo, ven iz mesta in stran od pokanja..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Odgovori #143 : 15 December 2012, 22:07:02
jst sm v 10minutah peš v naravi :)... sj če gremo tko je kul, sam te kratki sprehodi za lulanje k so po naselju je muka..


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #144 : 15 December 2012, 22:13:24
Mimogrede, kaj pa kaksen Thundershirt? Baje ga kar pohvalijo..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #145 : 16 December 2012, 02:00:25
Mimogrede, kaj pa kaksen Thundershirt? Baje ga kar pohvalijo..
A kdo izmed vas že uporablja pri vaših psih Thundershirt in kakšne so vaše izkušnje? A res učinkuje?


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #146 : 16 December 2012, 14:21:33
Pri večini psov pomaga, poglej YT filmčke...Jaz ga za zunaj ne uporabljam več, ker se mi začne takoj rolat po snegu in je potem moker, bo res samo za noter, pa za suhe letne dni zunaj.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #147 : 17 December 2012, 10:19:33
Morda za zraven http://www.youtube.com/watch?v=N83oXBZy0KM se hitro posuši.  ;) Drugače pa sem tudi sama čula same pohvale za thundershirt.
V prvi vrsti...ne se ti sekirat zarad pokanja. Ker ko kažeš napetost ''o jej lej kak je spet bogi pa tega noče pa unga se boji pa...'' no to dodatno psa motivira da je napet. Tudi če se ti zdi da dober skrivaš pes pa zazna. Prav tako se super čuje pok tudi iz sosednjega kraja. Ti ga morda ne zaznaš pes pa sigurno čuje. Mi na vasi (ker je v splošnem manj hrupa) prav super čujemo iz skoraj 8km oddaljenega mesta poke. Ne ureže na polno se pa čuje pok kake večje ''granatice''.
Vsekakor pa razni thunderji pa povoji in kak zeliščni dodatek lahko koristi. Pes ki je v stiski zarad pokanja rabi dodatno pomoč.
Pa čim manj pokanja vam želim  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Odgovori #148 : 17 December 2012, 20:37:21
no jst sem božičkov fond zdj dala za maievo dobro - nakup thundershirta  ::), poročam kako bo, hvala za vse nasvete. če bo  tale majca malo vsaj omilila bom probala še s tableti kombinirat. upajoč da bomo za nov let vsaj malo bolši...
lp


Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #149 : 22 December 2012, 20:13:45
Oj! Tudi jaz sem ga danes nabavila (Thundershirt) in upam, da bo čudežno deloval, ker mi je res grozno gledat psa v taki paniki. Javim o tem, kako se obnese :)

htttp://www.sky-lab.si