kokošja jajca

cofimarusa · 1163

cofimarusa

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
: 11 Marec 2013, 16:24:41
Pozdravljeni!

Torej na klubu kjer imam sedaj konja sta dve kokoški in en petelin. Včeraj sem pri poljnjenju jasli opazila da je ena od kokošk zlegla dve jajci kar v jasli. Ker jih zaradi konjev nisem mogla pustit tam sem jih vzela v roko in želela poiskat primerno mesto. V jajci je blo čutiti premikanje in ni bilo isto kot neoplojena jajca, ki vsebuje le tekočino, zato predvidevam da so v njima piščančka. Iz slame sem naredila gnezdo na bližnji polici in ju dala na sredino. Čeprau sta se kuri zadrževali tam mislim da dobena ni sedela na njih in mislim da jih sploh nista našli saj so bile jajce čisto hladne. Je kakšna možnost, da bi rešli piščančke z kakšno lučko ali z čim?

Če so vprašanja tumasta se opravičujem ampak prvič je tak primer ko nevem kaj naj z jajci.

Lp, Maruša  ;D



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 11 Marec 2013, 17:15:53
Nič skrbet, v jajcih ni piščančkov. Kure načeloma ne sedijo na dveh jajcih; da bi se notri res kaj premikalo bi morala sedet na njih že vsaj dva tedna pa si jo verjetno redno videvala zunaj gnezda; mame kure zelo redko zapustijo svoja jajčka. V končni fazi pa lahko pogledaš jajčke pod lučko oz. ga jajčko - če je slučajno res bilo kaj notri, je danes pišče že mrtvo.

Kaj z njimi? na učko, vmešana, trdo kuhana..  ;)



cofimarusa

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 11 Marec 2013, 17:24:15
Okej res najlepša hvala za ogovor. Za prej nevem če je redno sedela na jajčkah ker teh jasli nismo uporabljali in so bile na samem v kotu dolgo časa... :)) Bom vseeno pogledala pod lučko.

P.S. - nejem jajc  :D

Lp