Morski prašiček

Mašy · 163742

Xingy

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 19 Marec 2007, 18:16:34
Verjetno. Zdaj se trudim čim manj razmišljati o tem, ampak vem, da sem bila dva meseca po njegovvi smrti grozna razvalina, ker sem vse sebe krivila.. Kaj pa če bi to in kaj če bi ono itd.
Ni bil budra.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #31 : 20 Marec 2007, 10:58:33
Oj!

Malo razmišljanja v tej smeri sicer ne škodi..ampak če te resno muči je pa hudo. V končni fazi poštudraš, da preteklosti ne moreš spreminjati...na prihodnost imaš pa veliiiko vpliva  ;)

p.s. Budra=morski prašiček

Jaz se pa doma mučim prepričat mamo, da bi mi ga pustila...Celo s plakatom sem označla M.P. (mesto prašička, uradno je pa to mesto pečata  :D)


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Xingy

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 20 Marec 2007, 22:21:27
se opravičujem  :-[

To je moja mami vedn govorila.. Nikol ni dovolila met hrčkov, ki sma jih pa z sestro vedn hotle met. Je govorila, da jih takoj ko jih vidi pohodi. Ah, nisma poslušale. Za rojstni dan sem sestri kupila dva ruska hrčka, ju vidi mami.... "Iiii, kak sta luškana" in ju je že božala  ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #33 : 21 Marec 2007, 12:42:31
4 hrčke že imam  ;D Problem je pes v hiši, ker ne mara živali in je treba potem mojo sobo zaklepat, sedaj bi pa še dnevno. To je glavni razlog+ ona misli da smrdijo...pa je sosedove povohala, pa ni nič smrdelo. Grozna mama.  >:(

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


tinky

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 23 Marec 2007, 17:47:53
ops  tinkypinky soryy če sm vas  zavedla
zdej je tud men umru moj michel tudi on je bil vse bolj šibak in nekega dne je  samo ležal
 :( :( :(

TINKY


tinky

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 23 Marec 2007, 17:51:35
njprej je ena budrca živela  5 dni takrat  sem  bila  zello  žalostna 
ampak po 2 smrti je bilo lažje  še vedno  porgrešam  michela a vem vem da  so v  življenju še
druge  stvari.

TINKY


LIZZI

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
  • Love animals FOR EVER!!!
Odgovori #36 : 26 Maj 2007, 16:18:11
MORSKI PRAŠIČEK NIMA REPA!
Druče pa mam jst tudi morskega prašička. Dolgodlaki Peruanski morski prašiček. Imam ga leto in dva meseca. Ime mu je Lucky. Posebej navezan je name in na mojo babico. Oglaša pa se tudi kadar šumi kakšna vrečka... :)

Be qL♥Live Life♥Go on! ♥Love dogs♥Love animals♥Love life


daver

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 10 Julij 2007, 18:43:33
Pozdravljeni!
Ravnokar sem se registriral na tale forum in je zelo dober  :)
Pohvala vsem.

Bistvo je pa, da sem danes domov prinesel kratkodlako "pujso"  ;) in ji skrbno uredil domek, kjer bo preživljala čas.
Me pa zanima, kako dolgo traja, da se živalca navadi na človeka?
Danes je zaenkrat še v hiški (verjetno je prestrašena od transporta) in me zanima, kdaj so drugače najbolj aktivni?
Zaenkrat pa hvala in lep dan  :o ;D

David

Smo mi tukaj zaradi živali, ali so živali tukaj zaradi nas?


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #38 : 24 September 2007, 12:54:26
Mene pa zanima kolikšna je življenska doba tehle luštkanih bitjic?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #39 : 24 September 2007, 19:34:22
prb 8 let kakšni manj, lahko tudi več

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #40 : 24 September 2007, 20:39:09
Ahaaa  :o Hvala  :-[



zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #41 : 12 Oktober 2007, 20:01:45
Mam tut pujsija, dodgodlakega, ful grize :(, pa sploh ni tolk dela z dlako. Ful je lep...


Življeska doba pa je 5-7 let. 8 let je že kar staro za pujsa v ujetništvu. 8)

Tajček tolovajček


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #42 : 13 Oktober 2007, 06:07:58
Tile morski prašički so prav posrečeni :). Sem imela tudi eno takole žverco doma z imenom Pika. Bila je črno bela. Žal je prehitro preminula - okoli 6 let :'(

lp


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #43 : 13 Oktober 2007, 20:57:24
Oj!
Od sosede nevem kaj je imel pujska in je živel 10 let  :) Luštkan, potem pa je od starosti poginil  :'(
Lp,Tjaša



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #44 : 14 Oktober 2007, 10:27:27
Moj brat je včeraj za 18 let od sošolk dobil morskega prašička  :o Je ful cortek, je pa še mlad in je malo manjši. Ker vem da bom za tega prašička skrbela jaz (z veseljem  ;D ), me zanima ali bi ga lahko dala skupaj s kunci (v trgovini so jih baje prodajali skupaj s kunci v isti kletki), in kako bi jih najlažje navadila drug na drugega. Za eno kunčico me ne skrbi kako bi ga sprejela, me je malo bolj strah za starejšo ki je bolj gajsna pa da mu ne bi kaj naredila  :-\ Če ima kdo kakšen predlog.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #45 : 14 Oktober 2007, 13:13:14
Evo Fonzija:


Meni zgleda kot da se smeji  :D  :-*

Je še prestrašen in samo beži stran.
In sem se zmotila... sem mislila da ta mlajša kunčica ne bo delala problemov, ampak očitno tudi ona brani svoj teritorij, ker ga je takoj začela loviti in napadla ko sem še njo sputstila ven  :( Sem jo hitro prijela tako da mu ni nič naredila.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #46 : 14 Oktober 2007, 18:14:11
O kako je luštkan :o Moja Pika ni bila tako odlakana :( Res so posrečeni :D


zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #47 : 15 Oktober 2007, 09:40:55
Prašički rabijo kletko veliko prib. 70X100cm.Jsmam mal večjo, potem pa 3cm oblancev, povrhu pa še malo mrve. Pa seveda sem mu doma naredil eno hiško iz palic. Mogoče poslikam. Prašička pa bi jaz dal raje samega, ker nikoli ne veš kako se bo kunec odzval. :)

Tajček tolovajček


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #48 : 15 Oktober 2007, 11:35:23
LOL, a nima hude fizurce?  :o  :D 8)



Ja kva bi zdaj rada?



Skuštranec  ;D Ušesa ima ko en škratek  :D  :-* :-*




Ma ja saj bom videla, kako bo. Zaenkrat se še mene boji kaj potem šele zajčic ki sta dvakrat večji kot on  ::) Jaz sem mu dala pa zaenkrat kar eno škatlo, in je večinoma notri. Bomo pa šli kasneje po eno hiško. Zaenkrat je zadovoljen s škatlo.



zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #49 : 16 Oktober 2007, 09:37:05
En nasvet. Če si doma blizu kmetije, ali travnika, nekje malo "narabutaj" malo mrve. Nato mu daš to nad oblance in bo zelo užiuval ko bo imel mrvo spodajin se bo mogoče malo zaril. Prašički so drugače iz Južne Amerike, in tam se radi skrivajo po razno raznih luknjah. Če imate doma vrtiček, prosi mamo/staro mamo, če si lahko prilastiš eno glavo solate, nato pa mu vsak dan prinesi perešček solate. Užival bo tudi zunaj na travi, ampak to le v poletnih mesecih. Radi imajo tudi korenje, moj pa zelo rad liže tisti kolut iz soli/mineralov.
Aja, čimbolj ga zdaj crklaj, da ne bo potem divjak, tako kot moj, ki sem ga vzel pri nekem veterinarju iz boksov.

Upam,da ti kaj pomaga. Se oproščam za mojo slovenščino... :-\ ::)

Lep pozdrav,

                                                       Matic

Tajček tolovajček


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #50 : 16 Oktober 2007, 15:05:11
Zeko hvala za nasvete  :-*

Sicer živim na vasi ampak seno kar kupujemo. Mu bom dala kar to seno pa bom videla. Saj ko sem dala k sebi na posteljo da bi ga malo pocrkljala se je zaril pod kovter. Solate sem mu tudi že nekaj dala in jo je z veseljem pojedel.

Lp, maja



zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #51 : 16 Oktober 2007, 19:48:35
Super, ampak ta kupljena mrva je bolj čudna. Stisnjena je zlo, pa hitro se poleže (preveč je mehka). Če le imaš možnost (sorodniki) si poleti, ali pa zdaj dobi "pravo" mrvo. Po postelji pa ne preveč, saj bo polno kocin, pa kakcev, polulajo setudi radi.Panekje semslišal da njihov urin ni ravno nenevaren človeku. Nevem, to imam že dolgo v glavi, tako da ne vem če je res. Solate pa ne preveč.Ne bo se zredil(mogoče malo),samo več kakcev bo v kletki. Pa ko bo na travi, ga kar malo poteraj, da bo malo tekel. Najboljše da kupiš tisto PVC ograjico, nekje 30cm visoko, pa mu ogradiš košček vrtička. :)

To bo vse.

Tajček tolovajček


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #52 : 16 Oktober 2007, 21:46:35
Super, ampak ta kupljena mrva je bolj čudna. Stisnjena je zlo, pa hitro se poleže (preveč je mehka). Če le imaš možnost (sorodniki) si poleti, ali pa zdaj dobi "pravo" mrvo.

Ja saj to že razmišljam,, ker nas že kar drago pride kupovati za tri živali to seno (kunci ga pojejo ogromno).

Po postelji pa ne preveč, saj bo polno kocin, pa kakcev, polulajo setudi radi.

Hmm, to mi je tudi že znano zaradi kunčic  ::)  :-X


Drugače ga pa zaenkrat ne matram preveč in ga ne teram ker me sploh še ne pozna dobro in se še navajamo maol. In ko ga spustim po sobi je ponavadi kar na miru in se kam potuhne. Na vrtu imamo pa že mal ograjeno zaradi kučic in ko bo lepše vreme in malo topleje ga tudi tja spustim.


Kakšni glasovi naj bi bili za jezo in kakšni za ugodje (če se da približno opisati)? Ker on skoz nekaj kot piska ampak se mi zdi da ne more biti to zmeraj jeza.
Ali pa če kako drugače izražajo veselje/ugodje?

Lp, maja



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #53 : 17 Oktober 2007, 00:36:23
oj.
1.s kuncicama ga ne dajaj skupaj v isto kletko, ker je zelo verjetno, da ga bosta maltretirali, saj so kuncice precej teritorialne, drugi razlog je mozen prenos bolezni. Lahko ga probas dat skupaj z njima, ko sos spusceni (samo pocakaj kaksen teden - karantena in te zadeve, v bistvu bi bilo fajn, ce bi bli loceni), potem bos pa videla kako se bosta kuncici vedli. Jasno, od zacetka jih nikakor ne puscaj samih
2. kar se tice kletke in nastilja ti je ze zeko povedala - nekako se najbolje obnese plast zagovine, cez katero das nekaj cm sena.
3. prehrana - seno vedno na voljo v omejenih kolicinah, briketov cim manj, hrana naj pretezno bazira na svezi zelenjavi z obcasni dodatkom sadja. Super hrana je regrat, pa radic, kumare, zelena & petrsilj, jabolka, korenje, ... od solat se je bolj za izogibat tistim vodenim, ... saj prehrana je kar podobna kuncji.
4. piskanje je bolj pozitivno oglasanje, ponavadi se navadijo na zvok vreck z zelenjavo in vedo, da bo hrana in takrat piskajo "kot blesavi". Potem je neko tako mrmranje/brencanje, to je tak osvajalski zvok, ...
5. Fuuuuuul pazi, da ne bo izpostavljen prepihu in da ne bo na mrzlem, ker so kar se infekcij dihal tice, zelo obcutljivi, zdravljenje je pa navadno precej komplicirano in izid lahko ni tak kot si zelimo ...

Je pa ful lustkano prase ;-)

En kuuuuup informacij o mp-jih imas tule, tako da si kar zacni brat ;D

+1

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 17 Oktober 2007, 11:03:15
LOL, a nima hude fizurce?  :o  :D 8)




Hehe, zdej vidm zakaj mu je Fonzi ime.  :D

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #55 : 17 Oktober 2007, 16:00:10
Maja 01 najlepša hvala za odgovore  :-*

Glede tega sena... kako naj mu dam to kot podlago hkrati pa omejim količino?

No tole glede zvokov sem pa zadovoljna, ker sem mislila da je to zaradi strahu...

Se bom lotila branja (ampak kaj je pa lahko na 216 straneh napisanega toliko  :o sej ne bom mogla vsega prebrati ) ::)  :D  :)





zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #56 : 17 Oktober 2007, 19:35:51
1.Ti kar ukaj vprašaj kar te zanima. Ti bo že kdo vedel povedat!
2.Maja, nisem ženska. Ni pene :D
3.Ti daj oblance(žagovina je preveč drobna), čez pa 3-5cm sena. Tam kjer najraje leži, daj malo več, drugod pa tako kot sem napisal. Pospravlanje pa je odvisno od velikosti kletke, manjša je, večkrat se ga loti.
4.Glede oglašanja je tako, cvili lahko iz dveh razlogov, če je lačen-nekaj rabi, ali pa če ga primeš(pobožaš) na neprimernem mestu. Vsaj pri mojem je tako!
5.Sem pozabil napisat, da je tako lušteeeeeeeeeen. Skuštravček! :o :-* :o

Tajček tolovajček


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #57 : 17 Oktober 2007, 19:38:57
Kje pa so primerna mesta za božanje?

Hvala  ;)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 17 Oktober 2007, 19:46:10
Jaz bi samo dodala, da domače krme ne dajajte, če niste 100%, da na njej ni pesticidov, insekticidov, fungicidov ipd. ter da ni onesnažena s pasjimi ipd.l iztrebki! Prav tako morate odstraniti vse strupeno rastlinje!

Zdaj pa vprašanje za poznavalce. Kaj naj bi bil perujski morski prašiček sploh v resnici (kot ga omenjamo tu)? V Peruju je to namreč pomenilo prašička, težkega nekje cca vsaj 3kg, primernega za na krožnik (rejna žival, namenjena za prehrano domačinov in nasploh v restavracijah).


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #59 : 17 Oktober 2007, 19:51:55
Jaz bi samo dodala, da domače krme ne dajajte, če niste 100%, da na njej ni pesticidov, insekticidov, fungicidov ipd. ter da ni onesnažena s pasjimi ipd.l iztrebki! Prav tako morate odstraniti vse strupeno rastlinje!

Če bi kupila kar tisto seno v balah.... ta ponavadi nima pesticidov ne? Najbrž je odvisno tudi od kmeta.

Hvala tudi tebi Yo  :)